• Promis

  Dobrý den,

  požádám vás o radu, je normální že po vyjmutí zadního kola z rámu lze vytáhnout ořech typu SRAM i s kazetou? Pokud ano jaký to má význam, vždyť hrozí ztráta praporků. Pro upřesnění přikládám foto mého zadního kola (na fotce již chybí dva praporky) nejspíše bude dobré praporky doplnit nebo lze jezdit na zbývající dva?

  děkuji.

  0 0
  • kubad  

   Ořech je typu Shimano a upnutý v rámu nevypadne :)

   Co s tím děláš mimo rám netusim ale u spousty typu to drží jen gumicka v koncovce. Většinou to stačí

   0 0
  • novas752  
   1. Je to SHimano HG ořech, ne sram
   2. Na typu ořechu to nezávisí
   3. ano, u některých konstrukcí nábojů je to normální, významem je snadná servisovatelnost volnoběžky i celého náboje + odpadá potřeba vymezovat vůle na ložiscích. V koncovka na ose je pojišťěná gumovým okroužkem uvnitř, když ho osušíš a osušíš i konec osy, mělo by to držet trochu lépe.
   4. nejsem si jistý, že praporky chybí – v rámci různé verze nábojů/kol nemusí být z výroby všechny osazeny. Má to tak například Bontrager, kde mohou být jen 3 z 6.
   0 0
   • LM  

    Počet praporků sedí, SRAM ROAM 30 to takhle má. Plný počet praporků měli až vyšší modely (ROAM 40 a 50).

    0 0
    • krabica  

     Přesně, praporky lze doplnit a získat tak dvojnásobný POE, už jsem to dělal a pasují tam myslím z Hope náb.

     0 0
     • az8  

      To predsa nie je pravda, POE bude určovať uhol medzi zubami v protikuse čo je v naboji a nie počet praporkov. V príklade zo zakladajuceho vlákna, pre 2 alebo 4 praporky bude POE rovnaké.

      0 0
      • LM  

       No zrovna u tohodle ořechu to pravda je :-P

       0 0
      • kubad  

       2 polohy můžou být pootočené a pak by to pravda byla, zabírají vždy 2 na střídačku a tím se POI zvýší

       0 0
  • Promis  

   Dobrý den,

   ještě vás poprosím o radu, po dotažení kola v rámů má ořech s kazetou (vůlí, chybí větší vymezení? 2–4mm což je docela dost).

   Pro upřesnění přikládám foto. Jestli to dobře chápu tak menší vymezovací podložka, váleček č.12 (13mm) slouží právě na vymezení této vůle(není krátká?). Větší váleček č.12 mám mezi nalisovanými ložisky v ořechu. Určitě to takto nemá být, najde se někdo kdo má podobnou zkušenost?

   Mockrát díky.

   0 0
  • Promis  

   tak pro doplnění, na straně u kazety má osa hranu na kterou dosedne koncovka (ale, nedotlačí ořech s kazetou tak aby nevznikala zmíněná vůle ,viz foto) . Může být v tomto problém, nemám špatnou koncovku?

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.