On One Whippet 2020 správná velikost?

 • babovec

  Žádám zdejší zkušené o pomoc s výběrem správné velikosti kola On one Whippet 2020 https://www.planetx.co.uk/…-one-whippet

  Kolo chci především na svižné ježdění po Brdech (šotolina,štěr­k,asfalt, občas šutry a kořeny abych se někam dostal), párkrát do roka delší výjezd s přespáváním.

  Podle jejich tabulek jsem přesně mezi velikostí M/L, jeden technik doporučil L druhej M

  Výška 176, rozkrok 83 bez bot, 70kg

  Momentálně jezdím GT avalanche 2017, 27,5 velikosti L, které mi na mě přijde trochu vetší, spíš hlavně delší, (M bylo moc malé) rozkrok moc rezervy nemá a při delší jízdě se občas o řídítka opírám klouby prstů a ne dlaní abych si ulevil)

  Při porovnání geometrií vychází GT s delším představcem téměř o 6cm delší

  otázka1 nebude tedy On one příliš krátký a malý, nebo jsem jen špatně zvyklý na dlouhý rám?

  otázka2 Dala by se případná délka dohnat představcem, nebo by nějakým způsobem zhoršil jízdní vlastnosti?

  Při podrobnějším hledání jsem zjistil, že má velice podobnou geometrii s Canyon Exceed, ti uvádějí velikost M dokonce do 182cm .

  https://geometrygeeks.bike/…ceed-2019-m/

  otázka 3 Dá se předpokládat, že pokud najdu nějakého vlastníka canyonu a kolo mi sedne, bude sedět i On one nebo ty jednotky milimetrů a necelý stupeň na sedlové trubce hrají velikou roli?

  Otázka4 Co si myslíte o ráfkách 29mm není to na mou potřebu zbytečný traktor? Pláště chci místo 3,5, 2.2 continental crossking, na kole je tato sada https://www.superstarcomponents.com/…ss-ready.htm trochu věřím v naskladnění kol fulcrum red zone 700 které mají bohužel vyprodané.

  Kolo samozřejmě nemám možnost vyzkoušet.

  Anketa: Správná velikost rámu

  0x
  0%
  0x
  0%

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.