obousměrný singltrek Ž.Brod-Lišný

17 nepřečtených
  • roman II

    konečně to někoho napadlo a doufám že se to i zrealizuje https://jablonecky.denik.cz/…0190217.html

    • Libores  

      „obousměrný singltrek“ to je trochu prtimluv ne? Jinak nějaký řešení ten úsek potřebuje jako sůl, o tom žádná.

    • Paua  

      Doufám že to nebude protože by to mohlo dopadnout jak stezka z Dolánek ne Malou Skálu , mraky lidí mraky koloběžek na kole o ničem ale pro rodinky dobrý. A jen tak mimochodem ten „trail“ Lišný -Brod tam už je, stačí se podívat do mapy jenom je to hore dole ale to se nám líbí ne?

      • roman II  

        tak naštěstí to podporuje vedení Ž. Brodu a prospěje to rozvoji cykloturistiky a drobnému podnikání takže nemám obavu že by se to nezrealizovalo, jde jenom o peníze, spíš jde o to kdy to bude

        • mr.antik  

          no spiš jestli počítaj s tim, že se o to někdo taky bude muset starat v tom svahu, padajicí stromy, větve, poměrně dost bahna a do toho očerpáván vody z kaluží…

          • roman II  

            údržba nějaká bude muset být, to je jasný, když to nechjí trošku nakloněný jak to je mezi skálou a lišným tak by jim to k tý jizeře mohlo pěkně stejkat

          • Paua  

            Buď v klidu když se objeví kaluž tak se postaví nějaká ta lávka za pár mega , potom se zjistí že na druhé straně je silnice a tak se postaví druhá zase zpět. A vo tom to je dotace dotace a Bureš , na toho na štěstí na Liberecku serem. Já bych tam postavil místo stezky Applestore pro naše lidi a k tomu alespoň jedno malé Čapí hnízdo napsané na synátora.

      • Mereck  

        Vždyť ať je, proč by ne? Z Turnova do Skály už to je teď promenáda, tak proč ne až na Líšný???

        Kdo holduje horské cyklistice, jezdí přeci jinudy po kopcích a ne placku podle Jizery.

    • scoty  

      No tak super, zkušené realizátory v kraji máte a ovečky zaplesají… :))

      • roman II  

        doufám že prezident a čestný doživotní předseda ČEMBA T.K. má aktivity někde jinde:-)

    • Pán z Dubu  

      Žlutou turistickou tam propojení je – komu vadí tamní 26% sklon, může to objet cyklotrasou 4170 po lokálním asfaltu. Že by se po vzoru odstřelu soutěsky Jizery u Semil provedl odstřel i tady? To by se pak mohlo pokračovat z Podspálova: Podél Kamenice – vyžehlit a vyasfaltovat Palackého stezku až do Tanvaldu. A podél Jizery srounat Riegrovu stezku a dokončit přivaděč do Semil – když už tam s tím Schmidt začal.

      V kopcích jsou kopce – a tak bych to tak nechal. Kdo kopce nerad, může jet z Líšného podél Jizery do Brandýsa (a dál podél Labe až k Severnímu moři).

      • mr.antik  

        no pokud to má být až od pramene jizery, jak se psalo, tak se toho bude muset střílet/asfaltovat celkem dost :-)

      • scoty  

        Riegrovku turisti nedají, ovšem existuje tzv Horní Riegrovka, která je napojena na krásnou starou stezku Spálov – Podspálov atd. :) ALE jsem přesvědčen o tom, že lze s min tereními úpravami zprovoznit stezku pro MTB údolím Jizery klidně třeba od Rokytnice do Turnova…

        • Pán z Dubu  

          Můj předchozí příspěvek je hyperbola záměrů Greenway Jizera. Železnobrodsko je cykloturisticky atraktivní – nikoli však pro cílovou skupinu, která preferuje co nejplacatější a klidně davové přesuny mezi Dolánkami a Malou Skálou.

          Přístup železnobrodské radnice je v tom článku rozumný a realistický.

          Podspálov–Spálov jsem asi před půlrokem byl, je to netechnický jen kondiční úsek. Zaujalo mne, že byl kdysi osvětlen. Provoz 0, ale tam se dav od Zrcadlové kozy nikdy neposune.

          • raw 4  

            Ale tam začíná můj oblíbený hlavně (na jaře) úsek od zrcdlovky nahoru na silnici a pote po zlute na bučiny…:-)…jinak souhlas ze Turnovsko Železnobrodsko má velký potenciál na trailove ježdění..

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.