• vastak

    Zdravím. Potřeboval bych poradit jaké si koupit nové horské kolo do těch 10 000 Kč. Využívat ho budu pro rekreační účely a sem tam jako odvoz do práce. Vím, že za tuto cenu nemůžu chtít bůh ví co, ale chtěl bych, aby to kolo něco vydrželo a hlavně aby se na něm pohodlně jezdilo. Našel jsem tyto kandidáty: http://www.juvacyklo.cz/…500-disc.htm

    http://www.juvacyklo.cz/…ort-disc.htm

    http://www.juvacyklo.cz/…ssor-1–0.htm

    Prosím tedy o radu, které bude nejvhodnější a případně pište i jiné návrhy. Děkuji

    0 0
    • Azmir  

      Z těhdle ani jedno, bez váhání bych vzal tohle

      0 0
      • vastak  

        Díky, vypadá teda o dost líp než ty moje návrhy, akorát ještě jeden dotaz. Bude stačit velikost L? Měřím 195 cm a vážím 85 kg.

        0 0
        • hony007  

          Určitě ne, potřebuješ XL, 21,5 nebo 22 rám, přibližně.

          0 0
          • vastak  

            Škoda, ten mongoose se mi líbil. Takže nějaká jiná alternativa s velikostí XL?

            0 0
            • Zlatka  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
    • vastak  

      Tohle je s výbavou asi taky na prd co?

      0 0
      • Pac029  

        Trochu drazsi, ale myslim, ze by Ti vyhovoval , pokud by Ti to bylo furt male, tak tady ho maj v 23 , ale ta 21 by Ti mela byt.

        0 0
        • vastak  

          Ty dva tisíce navíc mě nezabijou takže máme vítěze. Díky všem za rady a přeji hodně úspěchů na cestách i necestách :)

          0 0
          • Evilcleaner  

            boha pana to si chceš koupit tohoto sráče?

            0 0
            • vastak  

              Jestli máš lepší tip tak sem s ním.

              0 0
              • pepino  

                Jo, ale bohužel malý.

                http://www.cyklonemcik.cz/…sc-hydraulic

                0 0
              • Evilcleaner  

                tak především kupovat do 10k kotoučovky je velký nerozum, nehledě na to jak dobře vypadají. výkon bude horší než u slušných véček. potom vidlice musí být minimálně xcr, sada nejlépe kompletní (za desítku v klidu acera 9), žádné míchání deore+sis. vesměs všechna kola co jsi tu postoval byla dost tragická. vykašli se na značku v téhle cenové kategorii je to ke škodě.

                0 0
    • vastak  

      Tak bohužel jsem opět tady. Toho hardrocka už nikde nemají a pokud ano, kolo nezasílají poštou. Tudíž musím sehnat něco jiného. Našel jsem podobné ale nevím, jaký je rozdíl ve vidlici. A ještě tohle s podobnou výbavou. Které bude lepší?

      0 0
      • hony007  

        A nechceš toto? za 12.

        http://www.bike-forum.cz/…czk-430.html#…

        0 0
        • vastak  

          Radši bych nové, do ojetého bych šel až kdyby byla opravdu nouze a nic bych nesehnal.

          0 0
          • Pac029  

            Za stejnou cenu o rad horsi. Bud si pro toho Hardrocka zajed a nebo si proste na kus papiru napis setupy a rady komponenu, s tim zajed do nejakyho mesta kde je vic velkejch shopu ty obejdi a vyber. V tech Suntourkach se nevyznam, ale XCR je tusim lepsi ja to XCT nci XCM nebo jak to je, Raidna nebo Epicona tam mit asi nebudes a neco jinyho lepsiho taky nejspsi ne. Sram to ma 3(nejhorsi),4,5(od­sud je to fajn),7,9,0,XX, Sh aspon Alivio(Altus, Acera Alivio,4×x), Deore(5×x), SLX(6×x), XT(7×x). Koukej at je to aspon vyvavezeny (razeni, prehazka, naboje,brzdy,…), v tyto cenovy hladine kolo s SLX,XT nebo X7,X9 prehazkou bude nejspis jinak uplne hrozny. Navic si to i osahas. Nerikals ze jsi z Moravy? Treba napr. v Brne bych typl ze urco neco najdes, tech velkejch shopu je tu dost.

            0 0
    • vastak  

      A co tohle ? Za ty peníze vypadá dost slušně a nic lepšího asi neseženu co?

      0 0
      • Pac029  

        Ti bude maly, je to 19/L. Potrebujes 21–22 (XL). Zkus jeste projit ten kursposrt, treba to GT Avalanche 2 disc 2010/2011by nemuselo byt spatny, zazraky se ale nedeji a superkauf se nepotka kazdy den. Nebo koukni jeste na Maxbike, stavej na kompletnich sadach, tak jsou ty kola takovy vyvazeny.

        0 0
        • vastak  

          Takže na maxbike super výběr. Asi pudu do tohoto akorát s xcr vidlí. Snad budu spokojený. Díky všem za rady.

          0 0
          • Pac029  

            No ja bych asi sel spise do Leuseru nebo Coastu, oba maji relativne kvalitni hydraulicky brzdy (v tyto cene), coz je dost podstatny rozdil proti tomu tebou vybranymu. Jestli se ti ta 5stovka za Alivko proti Acere vyplati nedokazu rict.

            0 0
            • vastak  

              Ale zase jsou o 2 tisíce dražší oproti tomu Apu. Pokud mi ty brzdy nebudou vyhovovat nebo odejdou, není problém koupit ty hydra. I když toho moc nenajezdím, počítám s tím, že časem některé komponenty budu vyměňovat, takže jako slušný základ mi to kolo zatím bude stačit.

              0 0
          • Azmir  

            Tak to si vybral tu největší sračku co jde, proč nejdeš do toho spešlu? Nemají velikost nebo co? Ten je na svou cenu slušně vybavený a na spešla taky.

            0 0
            • vastak  

              To téma už je tu týden a za tu dobu mi poradilo jen pár lidí. A najednou, když si něco vyberu, se tu najde řada odborníků s velmi užitečnými radami. Sakra lidi… Mimochodem, jak už jsem psal, toho hardrocka nemůžu sehnat.

              0 0
              • hony007  

                Jestli seš do toho ochotný do toho dát 12000, jak jsi někde psal, tak si nech kolo postavit, zatím na véčkách, ale nech si tam dát náboje na kotouče, ať to můžeš v budoucnu lehce vylepšit. A než napíšeš, že nevíš od koho, tak Scalar, Maajkee, Hnoj, na Moravě nevím.

                0 0
                • Azmir  

                  Patar je někde od brna myslím.

                  0 0
                  • hony007  

                    No přímo z Brna, ale teď se na jednom vlákně podepsal jako „senior“, tak jestli už to náhodou nezabalil.

                    0 0
                    • Azmir  

                      je to postarší pán tak proto senior, ale kolům se furt věnuje, zkus mu napsat.

                      0 0
                • Pac029  

                  Jojo, s tim nelze nez souhlasit a muzes mit i uz ram jako zaklad (treba novy MRX,). Jinak Scalar(CB), maajkee(HK), Hnoj(100vezata), Patar(Brno). A krom Scalara jsou vsichni i e-shop, ale on Scalar funguje uplne stejne, tak je to fuk.

                  0 0
              • Pac029  

                Za vic penez vic muziky :o) Hardrock

                Ono na Vckach se mezi 10–12 litry vybira lip ;o), mizerny kotouce jsou opruz, celkem dobry levny jsou mechaniky BB5 a nebo pak hydry Alivio (4×x) nebo Augiry(?) od Tektra (ale mozna castejsi smula na kus). Tady jsou teda jakysi bezejmeny kola (za tu cenu uz teda), no ale v nejhorsim tak po 2–3000km koupis za 3litry nejaky lepsi a jedes dal, jinak to kolo nema duvod nevydrzet v pohode jen s tocenim spotrebaku (gumy,retez, olej) a neprasackyho zachazeni 10tkm (presmyk) 20tkm zbytek, ram a kokpit dokud neprdne. Ono jak vidis, nazoru je spousta, ale platis ty ;o), ono te to ale posune, pokud te to teda nenaprdne ;o))).

                0 0
                • vastak  

                  Jak už jsem psal, na kole teda moc nejezdím a navíc mám také v plánu kupovat nějaké nové ráfky na auto, takže do toho kola nechci cpat zase moc peněz. Postavit by to možná bylo lepší, ale zase proč nevyužít služeb obchodu, když je to jednodušší :) Prostě pokud se na tom kole něco pose*e, vyměním to a jedu dál, takový je holt život :D Každopádně jsem nečekal, že výběr obyčejného kola mi dá tak zabrat.

                  0 0
                  • hony007  

                    To postavené totiž bude mít ve stejné cenové hladině lepší komponenty.

                    0 0
                    • vastak  

                      Otázka, jestli jsou o tolik lepší, že se to skutečně vyplatí. Pro mě, jako pro totálního neznalce je jednodušší rovnou vzít už hotové kolo a nestarat se o výběr jednotlivých komponent.

                      0 0
                      • hony007  

                        Oni ti to navrhnou, to se neboj, můžeš si to zkusit najít i tady na BF jejich sestavy.

                        0 0
                      • Kouba_2005  

                        Ty dostaneš nabídku kompletního kola. Vybereš si max. tak design rámu a různé barevné kombinace komponent. Celkově to kolo bude komponentově vyvážené a hlavně dokonale funkční ve všech směrech. Žádné konkrétní typy např. přehazky, nábojů apod. nebudeš muset řešit.

                        0 0
    • king-bike  

      nejezdi a porid si starou babetu

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.