Nová špičková bunda do 8000,- na bike.

247 nepřečtených
  • Mobidyk1

    Zdarec,

    po X letech denního používání, mi začíná lehoučce dosluhovat naprosto neuvěřitelná bunda Endura MT500 (obrázek) s kterou jsem byl naprosto spokojenej a párkrát mi skoro zachránila život. Ptám se jestli máte nějaký typ čim by se teoreticky dala nahradit? Chci zkusit něco jiného. Vodní sloupec minimálně 15tis a větší prodyšnost, více jak 8000 za to nedám. Na trhu je toho hodně ale pod člověk hledá trochu konkrétněji tak už to taková sláva není. Popž s čím máte zkušenost. Díky

    0 0
    • MirosPikos  

      Kupovali jsme koncem léta. Mt500 za 3,5k. Za ty penize ok, ale za 8 k bych byl nespokojen. Dala se teď pořídit Madison za hezky peníze a vycházela dobře v testech.

      Mrkni na biketart nebo tredz.

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

    • juraj.9  

      Cus,odkaz na testy,treba ti to pomuze. www.pinkbike.com/…d-rated.html

      0 0
    •  

      Mám endura luminite a cca po dvou letech ji začaly opouštět ty zázračné vlastnosti,neboť membrána se na zádech začala ztrácet a to i přesto že nejezdím s batohem (praná byla šetrně,vždy bez ždímání)

      Ale dřív byla super,ikdyž byla jen 10 0000/10 0000.

      Na co umřela ta tvoje bunda?

      0 0
    • wego1991  

      třeba český Tilak.

      Tady i odkaz na recenzi/porovnání

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Nebo další domácí špičkový výrobek Nanomembrane, pokud se trefíš dostupné velikosti.

        0 0
        • vili  

          Ha, to sem vubec neznal adle parametru neco pro me. Diky, du to nastudovat

          0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            Dcera ji od jara používá v Alpách, má i ty kalhoty k ní. Vyjma prudkého deště vodovzdorná, s prodyšností, zdá se, také nelžou. Výhodou je, že není zateplená a je z celkem pevné nosné tkaniny, takže se neničí třeba pod batohem.

            0 0
            • scret  

              „Vyjma prudkého deště vodovzdorná“ ???

              Tak to je trochu blby, ne?:))

              Jinaka parametrama by to mela vydrzet, tak otazka, kde je problem?

              0 0
              • ˘Ö˘ Krab  

                Není to pláštěnka, v průtrži mračen s batohem na zádech se po půlhodině voda dovnitř dostane, popruhy ji tam prostě nějak protlačí. Ale tak je to u všeho.

                0 0
                • scret  

                  ale no taak… Mam bundu s nizsim vodnim sloupcem a zadna voda ani s batohem…

                  0 0
                  •  

                    Asi tu membránu nemáš ještě nikde prodřenou.

                    0 0
                    • goofy  

                      Tak pokud prodřeš membránu od jara, tak je dle mě něco špatně, nebo v tom i spíš… :-)))

                      0 0
                      •  

                        Ty zázračné vlastnosti většinou nemají bůhví jak dlouhé trvání.

                        0 0
                    • scret  

                      :))) Pobavilo…

                      0 0
                    • jIrI___  

                      Jsem si kdysi **** koupil za nekřesťanský peníz turistické boty s všude vychvalovaným GTX, prý že se v tom dá chodit v potoce bez protečení. Po roce do boty začalo téct jako do jakékoliv jiné bez GTX, v ohybu u prstů začala prosakovat ještě dřív. Reklamace samozřejmě neuznána kvůli opotřebení používáním (ne asi, koupil jsem si boty na vystavení do vitrínky…) Od té doby věřím už jen pláštěnkám a igelitovým sáčkům na nohy (než je EU zakáže).

                      0 0
                      • RomanH  

                        To uz tvrdil Rakoska nejakym Rusakum, kteri u nej chteli kdysi koupit nepromokave hadry : Vso promokajet, tolka igelit net :-)

                        0 0
                      • Kaire  
                        1. Zálezí jaký GTX to byl.
                        2. Je to primárně otázka výrobce boty a ne Gore
                        3. Prodavač by tě měl upozornit že membrány v botách mají omezenou životnost, hodně značek to označuje za spotřební materiál stejně jako např. podrážku. Pro dlouhověkost bude vždy nejlepší opečovávaná kůže.
                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Při dlouhověkosti bych asi taky vsadil na kůži ;-) Přijde mi, že GTX u normálních bot je spíš lákadlo na lidi. Kupuju takhle Salomony, ale je to spotřebák, žádnej držák. Při denním nošení vydrží tak jednu zimu, celkově asi rok ;-) potom je přeřadím na pracovní obuv a po další roce jdou :-D

                          0 0
                          • Kaire  

                            Jojo souhlas, momentálně mám druhé trailovky od Salomonu s GTX a drží druhou zimu první vydrželi dvě a půl sezóny, jak GTX tak podrážka kaput. Vše je to o tom jak často je člověk nosí, to je jasné.

                            0 0
                        • Hrabex1  

                          myslim, ze do bot se dela jen 1 typ GTX.

                          Ale zivotnost i funkcnost je oproti bundam hodne omezena.

                          Kdo chce, aby bota vydrzela hodinovou chuzi v mokry trave, mesi jeste mazat. Sam GTX nestaci. A to i u novych bot.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Po X botach s GTX jsem si jako tezsi pohorku poridil celokozene bez GTX. Impegnuji Renapurem (krem s lanolinem a vcelim voskem). Loni tri dny na sneznicich, a zacinaly byt vlhke (netusim, jestli „potem“, nebo „pred tem“ :-)). Doma pak vysychaly relativne dlouho (v noci bylo –15, a paradoxne i vlhko). Pri beznem celodenaku super. Celkove spokojenost, uvidim, co vydrz. Do mesta/kratke prochazky pak nosim kotnikove s GTX.

                            0 0
                            • Hrabex1  

                              3 dny na sneznicich? tak to je parada. Pokud mas hladkou kuzi, co se da mazat voskem, to uz neco vydrzi. Ale materialy, ktere se jen impregnuji (brousena kuze, tkanina), to je pruser. Staci mokra vyssi trava a do hodiny neni v bote jen vlhko, ale regulerne mokro. Goretex negoretex.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Mám jinou zkušenost ;-)

                                0 0
                              • tsunami  

                                Tak to jsi asi měl blbé boty, Maindl Island fungují fakt dobře a na vrchu mají broušenou kůži :-)

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  mel jsem stejný a teda nadsenej jen první rok/dva. pak zklamání za tu cenu. Pohodlny ale jsou extremene to jo.

                                  0 0
                          • scret  

                            do bot se dava klasickej GTX, pak GTX XCR a ted i novej druh gorace, ktery je udajne prizpusobeny do bot… nemuzu si vzpomenout na nazev:(

                            0 0
                      • scret  

                        GTX pri pravidelnym noseni vydrzi rok, maximalne dva:)

                        Pokud jsi chtel nesmrtelnou botu, mel jsi vzit celokozenou…

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Pravidelně nosené právě nebyly, mohly mít za sebou jen pár stovek km. Byly to nějaké kotníkové Salomony, v té době jeden z top modelů. Po nich jsem právě koupil v pracovních potřebách celokožené Prabos za polovinu ceny, k tomu G-Wax a slouží celoročně daleko lépe už nějaký ten rok. Ale je to fuk, membránám prostě nevěřím :). Příjde mi šílené dát za bundu fungující dva, tři roky desítku, ale uznávám, že toto má každý nastavené jinak.

                          0 0
                          • lubosalbi  

                            Jojo, Prabosy už mám asi 6 let, stačí jednou za čas nakrémovat a je klid. Podrážku jsem už ochodil, teď jsou v Prabosu na servisu a dostanou za 1000,– novou podrážku a budou ještě několik let sloužit.

                            0 0
                          • Barak  

                            To je taky nápad, chodit s tím v potoce…

                            0 0
            • DXbike75  

              Môžem potvrdiť.Mam tiež bundu Castelli Alpha ale tu vyšiu novu radu ROS.Po celom povrchu je GORE Windstopper takže odolná voči vetru a vode.Skúšal som skúšku s vodou že som nalial vodu na zadnú čast bundy zobrazene na foto. Po dlhšej dobe možno voda prejde neviem ale keď vás zastihne dažd tak vás ochráni v suchu.Skúška v teréne Mal som pod tím len termo tielko od DEVOLD a vonku fúkalo 30km/h a bolo 0°C a pocitovo –5°C ale v pohode v teple.Bunda je od –5°C do +10°C.Išiel som aj dole kopcom 35–45km/h asfalt a bolo síce vtedy +5°C ale nebola v nej zima.Skúšal som pod Bundu aj termo CRAFT Active alebo Warm ale stale som pociťoval chlad takže nič moc proti Devold ktore som skúšal počas bicyklovania! Ak som cítil na chrbte trocha chlad pri voľnom tempe stačilo šliapnuť nato alebo vyšliapať nejaký kopec alebo najlepšie odvetranie je spustiť sa dole kopcom nakoľko sa moc potím.Foto je s bleskom aj bez v tmavej miestnosti.Cena bundy je dnes okolo 269 eur ale za tie peniaze spokojnosť na dlhšiu dobu.Račej investovať do oblečenia a mať užasne zážitky aj v zime ako kúpiť niečo lacne a prechladnúť a deň o ničom.

              0 0
              • milan.v  

                S tou investicí do kvalitního oblečení souhlasím s dovětkem, že i na kole by člověk neměl šetřit, tedy nejprve šetřit a pak utrácet… :o)

                Tuto bundu jsem zvažoval, nakonec jsem koupil od Castelli model Raddoppia, který má ten rozsah trochu posunutý o pár stupňů výš, v takové zimě už jezdit nebudu jako v minulosti.

                Zatím jsem ji neměl jak otestovat, ale už se těším.

                Každopádně tady byl požadavek přísně na bikovou bundu, někdo tu dokonce dával posty na čistě turistické bundy, takže jsme s žiletkářskou bundou trochu od tématu, ona je celkem dost vypasovaná.

                0 0
        • scret  

          parametry az fantasticky, bohuzel z obrazku vypada celkem neforemne a amatersky usito, resp. nicmoc strih…:(

          0 0
      •  

        Tak já jsem odvařený akorát z té ceny.

        Barva pro sebevrahy.

        Goretex na povrchu,no nevím to se musí seškrábat při škaredém pohledu.

        0 0
        • nomecz  

          ta bunda se dá sehnat pod 6 tis celkem bez problémů a ve všech testech ji hodně chválí.

          Je to určeno na silnici takže nevidím důvod proč by se to mělo seškrábat pokud to teda někde nepoložíš.

          0 0
          • scret  

            vzdyt to v tom videu rika, ze se nedoporucuje bagl…

            0 0
            • McBlacky  

              když to máš v ruce, je to fakt šlupička. Prostě věc na specifické použití. Malý, lehký, super funkční. Nevýhoda, že nemůžeš nic vzít na to. Cena (té od Gore, jiné stojí 300+eur) je v rámci vlastností v pořádku.

              0 0
          •  

            Stačí to škrábnout nehtem nebo škrknout někde o stěnu.

            0 0
    • slavekRM  

      Zkus se podívat i na bundy Pinguin. Používal jsem ji rok a byla fakt dobrá z mého hlkediska. Píšu z mého hlediska, protože nemám moc srovnání s jinými bundami a primárně jsem ji používal na jiné aktivity než kolo. Jako velké pozitivum jsem viděl vysokou odolnost proti poškození a dobré parametry. Jako mínus vyšší váha a skladnost. Ale to se bude asi měnit dle modelu.

      0 0
    • McBlacky  

      Pokud nejezdíš s batohem, tak se podíve na bundy z materálu gtx Shakedry. Dělá to už dost značek a třeba od Gore to je i cenově rozumný. vlastnosti proti gtx a gtx active jsou o dost lepší a rozměrově do kapsy to je jako normální větrovka.

      0 0
    • krabica  

      Prď na bundu, kup si overal. :-)

      0 0
      • Jakobo  

        Coverall pouzivame na more nebo obecne do nejakych extremnich podminek. Pokud nepojede na severni pol a hodiny v desti je to nesmysl. Hlavne je to neprakticke. Udrzba, nemuze se ani poradne vychcat, nic.

        0 0
        • -b-n-x-  

          Vychcat ještě, ale s tím sraním to vypadá problémové :-)

          0 0
          •  

            Při nákupu sleva na plynovou masku.

            0 0
      •  

        To je ze skladu CO?

        0 0
    • krabica  

      Teď mě napadla DirectAlpine Guide cena na hraně, ale mohl by být fajn…

      0 0
      • Kaire  

        měl jsem předešlou generaci Guide a vysypala se mi membrána po 3 letech. O bundu jsem se staral tak jak se má, nechal jsem si poradit i v Hanibalu. Jinak Guide je postavená hodně pro lezce, skialp apod., také je koncipovaná jako záložní, lehká. Na bika bych ji moc nebral.

        Guide jsem nahradil Tilakem, koupil jsem Stinger PRO. subjektivně jsem spokojenější. Přítelkyně řešila u Tilaku opravu protržení v místě rukávu po pádu. Tilak odpověděl ať bundu pošle. Stálo to 350kč i s poštovným. Komunikace Tilak / DM nepopsatelný rozdíl.

        Na kolo mám jinak SCOTT DRYO 20. Bunda dobrá, odolná, lehká. S klidem ji můžu doporučit, funguje jak má.

        0 0
        • McBlacky  

          Tilak je v tomhle super. opravovali mi podlepení švů a do 14 dní vyřízeno za pár korun

          0 0
        • mr.antik  

          tři roky je tak nějak normál ne?

          0 0
          • goofy  

            No těžko říct, ale Tilak dával záruku na materiál 4 roky, tak si asi věří, že to vydrží víc než 3 roky. :-)

            0 0
          • Kaire  

            Můj táta má doma starou bundu od Tilaku / kammsport (asi Evolution?) s GTX, přelom roku 2000/01. Bunda má už 2× opravované suché zipy, centrální zip a jednu díru. Morálně je bunda brutálně za zenitem ale funkčně je stále v pořádku. Přítelkyně má Stinger 4 roky a membrána je v pořádku a to má za sebou nehezké zacházení od sedáku, batohů apod.

            Možná jsou 3 roky normálni a měl jsem smůlu. Každopádně u bundy za devět klacků to zamrzí. Guide je pěkná, sexy, barevná a má moderní střih. Tilak je konzervativnější ale za to drží kvalitu. To je můj osobní pohled.

            0 0
            • scret  

              asi tak, vzdy zalezi na stylu zachazeni a pouzivani… Po tolika letech muze byt bunda v poradku, ale jen ze predpokladu, ze se moc nepouziva…

              Jinak jsem kdysi snad nekde cetl, ze v narocnych podminkach, expedicich apod. vydrzi Paclite maximalne rok a 3vrstvy laminaty nekde kolem 3let…

              0 0
              • krabica  

                Měl jsem GTX Paclite bundu od NorthFace, delaminovaly se na ní vrstvy kolem krku a odlepilo podlepení švů asi po 3 letech běžného používání. Teď mám bundu s GTX Active a ta zatím drží.

                0 0
              • Smazaný účet  

                Řekl bych, že je to přesně jak píšeš na začátku „.. na stylu zacházení a používání“ Mám slabounkej Paclite od Mammuta někdy z roku 2006. Nikdy neprošel žádnou velkou průtrží. Většinou ho používám při běhání jako jistotu kolem pasu a pořád vydrží lehkou přeháňku bez problémů. Jak píšeš i ta četnost je důležitá. Tím, že mám relativně větší množství různých bund (Mammut nebo Montura) a střídám je dle potřeby, není jejich použití tak časté a proto se i dožijí delšího věku než odumřou :-D

                0 0
      • vojtechposmourny  

        S tímhle ohromným límcem bych to na kolo nechtěl. Prakticky bych byl odsouzenej to vozit pořád rozepnuté. Vlastní zkušenost, mám Marmot Spire, která má podobný, možná i o trocju menší.

        0 0
    • vili  

      https://www.alpsport.cz/…-quarrel-gtx

      Dobrej nápad, špatnej nápad, nebo jakej je to vlastně nápad? V porovnání s goretex PRO?

      Využití skialpy, sjezdovky, treky s batohem 20 kg.

      0 0
    • Auditor  

      Z nedávného newsletteru – Silvini Garibal

      Ale je otazka je to je s ní ve skutenčnosti, papírově zajímavé parametry. A co vlastně je tam za membárnu…

      0 1
      • MirosPikos  

        Od Silvini bych skutečně zázraky nečekal.

        0 0
        • Auditor  

          Šak já taky ne.. Týká se to tématu, tak jsem to sem hodil … :)

          0 0
        • kubad  

          membrane 20 000 mm / 40 000 g/m2 –

          to by mě zajímalo co o je za memranu, ta prodyšnost je slušná

          0 0
          •  

            Prodyšnost ano ale životnost bude zřejmě stejně nízká jako u všech membrán.

            0 0
            • kubad  

              máš nějaké zkušenosti?

              0 0
              •  

                Se Silvini ne ale s jinými značami ano např Endura luminite je po dvou letech dobrá jako reflexní vesta.

                Ty zázračné vlastnosti mají hodně omezenou dobu účinnosti.

                0 0
                • scret  

                  Endura luminite ma membranu?

                  Muzes mi napsat s jakyma mambranama mas konkretne zkusenosti?:) Prtze ti nechci kazit radost, ale luminite bude mit spis PU zater, vzhledem k mizernym parametrum… A ano, zatery delaji presne to, co popisujes, po relativne kratkym case jdou do hajzlu…

                  0 0
                  •  

                    Píšou 2.5 vrstvý laminát,zátěr to není je to hned zevnitř bunda nemá podšívku takže je to dost zranitelné a časem se to obrousí,používal jsem tu bundu hodně ale za dva roky byla v háji.(bez batohu)

                    Pánové nebuďte najivní kolik asi ta vrstvička ať je z čehokoliv může vydržet,vždyť mikrotenový sáček je ve srovnání s goretexem neprůstřelný.

                    0 0
                    • scret  

                      Ja naivni nejsem, jenom mam dlouholete zkusenosti. A membrany mi drzej a drzej:))

                      Mam jak GTX, tak i Blocvent, tak i jiny membrany…

                      S jakyma teda konkretne membranama mas zkusenosti ty? Diky

                      0 0
                      •  

                        Jasně když budu střídat 5 bund a používat občas tak mi vydrží hodně dlouho,ale pokud budu jezdit jako že jsem jezdil celoročně do práce tak vydrží jednu sezónu,stejně tak u bot,jak jsem jednou rozřezal ze zvědavosti starou botu z gore-texem musel jsem se smát.

                        0 0
                        • scret  

                          takze vecna debata s tebou na nule…

                          Potreti se te ptam, s jakyma konkretne membranama mas ty zkusenosti???

                          Jinak nechapu ani tvoji argumentaci, ze v tom celorocne budes jezdit na kole do prace… To jako fakt? Membranovku a tim myslim nepropro budes brat jen, kdyz bude chcat nebo bude hnus… Na vsechny jine podminky jsou tu jiny a lepsi materialy… Tak si rikam, proc by se nekdo dobrovolne paril v membranovce?:)

                          Navic srovnavas hrusky s jablkama. – membrana v bote je uplne neco jinyho nez v bunde. V bote je namahana uplne jinak a mnohem, mnohem vic! Takze pokud ti v bote vydrzi rok, tak v bunde musi vydrzet nejmin 3 a vice let… Tak mi tu nepovidej pohadky ju?

                          0 0
                          •  

                            Bundu jsem používal v létě když prší,od podzimu když už je pod 10st nebo i tepleji ale mrholí prší atd,v podstaťě celou zimu až do jara mám to do práce asi 17 km tak se moc spotit nestihnu.

                            Bundu s gore jsem neměl ale známí a z rodiny ano a mají zkušenosti podobné jako já,prostě u šustky kde to je zevnitř hned na ráně se to brzo někde prodře.

                            U zimních bund kde to je uvnitř možná ne ale to je jiná kapitola.

                            0 0
                            • scret  

                              placas bludy… a zkusenosti zadny…

                              Zaprve to hned na rane fakt neni – od toho se to jmenuje 2,5vrstvy:) Tzn. bunda nepotrebuje podsivku, ale kryje ji tenka ochranna vrstva… Jen vyjimecne jsou bundy, kde je membrana zespoda nekryta a to jsou vetsinou nejaky specialky na kolo ci bezky… ale neni jich opravdu moc… A i v tehle pripadech ta membrana vydrzi, pokud se k tomu nechovas jako totalni dement…

                              Viz. vydrz membrany – Gore si fandi natolik, ze ji ted dava zvenku – coz uz je samozrejme extrem a tam urcite nemuze byt rec o nejakym mechanickym zatizeni… To ale zevnitr bundy tolik nehrozi..

                              0 0
                              •  

                                Píšeš nesmysly ten tvůj gore zevnitř poškrábeš i nehtem při oblékání .

                                Jaká krycí vrstva podívej se na to zblízka každý soudný člověk neovlivněný reklamou přijde na to že je to hodně zranitelné a životnost je celkem omezená.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Mám Mammut Goretex Paclite někdy z roku 2006. Je to slabounky a váží 462 gramů a přesto to má vnitřní ochranou vrstvu. Můžeš do toho zajíždět nehtem jak chceš ;-)

                                  0 0
                                • mr.antik  

                                  To je fakt nesmysl… každá membránovka to má jinak – nemůžeš házet bundy 250g/500g/700g do jednoho pytle.

                                  0 0
                                • scret  

                                  Prijed do Usti, ukazu ti nekolik membran, od GTX Paclite, pres Marmot Membrane az po Blocvent:)

                                  Muzeme o tom podebatovat a klidne te necham skrabnout nehtem ty kecko:))

                                  Ovlivneny reklamou budes nejspis ty, kdyz jsi si koupil shitovou bundu a uveril kecum, ze kupujes raketoplan:))

                                  Nemel jsi skudlit a priplatit a pak bys tu nepsal takove hovadiny.

                                  A timhle s tebou koncim, prtze nechci pokracovat ve tvem zesmesnovani se.

                                  0 0
                    • Smazaný účet  

                      Řekl bych, že zrovna Endura Luminite je vhodná hlavně na to aby jsi byl vidět (barva, světlo) a zadrží možná něco větru, ale do deště bych na ní nespoléhal ;-)

                      Jinak mám stejnou zkušenost jako Scret. Membrána vydrží, když se k ní náležitě chováš. Jenže jedním z předpokládů je, že nemáš jen jednu na ty tři roky :-D

                      0 0
                      • scret  

                        a hlavne to chce obcas vyprat, pokud se poti jako prase a ma agresivni pot… Ten totiz rozezere vsechno…

                        0 0
                        • kubad  

                          mě bunda z Gore XCR od Schöfflu drží už 10 roků ale je fakt že sem ji pár let nenosil :D ale i tak toho zažila dost

                          0 0
                          •  

                            No právě nenosil.

                            0 0
                            • kubad  

                              Umíš číst?

                              Píšu nějaký čas, že začátku byla v permanenci porad

                              0 0
                        • suslos  

                          přesně tak… a hlavně, jednou ji pustíš v pračce se programem se ždímání a membrana KO, takže na to taky bacha…

                          0 0
                          • kubad  

                            zase tak háklivé to není :D

                            0 0
                            • suslos  

                              věř, že fakt je :-)

                              (u Tvé 10let staré, co váží tak 800–1000g možná ne, no :-)))

                              0 0
                              • kubad  

                                750g :D teď sem ji převážil

                                na kolo mám Gore Oxygen 2.0 GT AS Jacket , ta už je výrazně lehčí :D

                                0 0
                                • suslos  

                                  jasný :) šlo hlavně o to upozornění, neříkám, že to jednou vyždímeš a je hned na vyhození… ale membrána se postupně „poláme“ a začne protékat

                                  0 0
                                  • kubad  

                                    jj

                                    u mě je to stejně fuk :D se hodně potím, a když to neproleze zvenku tak zevnitř :D podstatné pro mě je udržet teplotu, neprofuk, a slušnější odolnost proti vlhku a vodě. v dešti stejně mažu domů :D

                                    0 0
                          •  

                            Tak ždímat mem.bundu může jedině ultra blb.

                            0 0
                      •  

                        Do deště byla spolehlivá ale jen necelé dva roky.

                        0 0
                        • scret  

                          ty sis proste koupil spatnou bundu a ted to pusalizujes na vsechny…

                          0 0
                          • kubad  

                            +1

                            0 0
                            •  

                              Bundu jem si koupil hodně dobrou jediná špatná vjec byla ta že jsem ji hodně používal,známý tu samou používá občas a má ji pořád nepromokavou.

                              0 0
                              • kubad  

                                jasně ani nenapíšeš co, prostě jen kalíš vodu

                                0 0
                              • mr.antik  

                                nejspíš to bude i tím praním (nepraním), ono se to nezdá ale potu tim projde dost, sám sem takhle jednu drahou bundu už odrovnal (membránu i tu vnitřní vrstvu)

                                0 0
                                •  

                                  Nepraní škodí ale praní taky chce spíš najít kompromis.

                                  0 0
                              • scret  

                                A ja myslel, ze sis koupil Liminite? To fakt neni hodne dobra bunda, ale zakladni sustka s mizernyma parametrama…

                                0 0
                                •  

                                  Asi těžko.

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Scret ma pravdu

                                    0 0
                                    •  

                                      Nemá.

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Mam doma asi dvacet let starou bundu Anzi Besson (kupovano v Rakousku v 50% sleve za 7litru) , tusim dvouvrstvy GORE-TEX. Nosil jsem ji kazdou zimu po meste, lyzoval v ni, ma oddreno 6 tydnu v Pakistanu a 5 tydnu v Indii. Propoustet (po cca 3 hodinach deste) zacala asi po sesti letech. Ted uz si ji beru jen kdyz vim, ze nebude stabilne huste prset.Ty ± tri hodiny to stale udrzi.

                                        Dale mam asi deset let starej Tilak Raptor (GORE TEX XCR, a to jak bundu, tak i kalhoty). Beru ji na lyzovani, prodlouzene vikendy v horach. Zatim stale oboje drzi, tuk tuk.

                                        Ty mas zkusenost pouze s Endurou Iluminate a pokousis se zobecnovat.

                                        0 0
                                      • scret  

                                        trosku jak malej, nemyslis?:)

                                        0 0
                        • goofy  

                          No nevím… Mám Tilak Storm už 4 roky, nošená v batohu jako rezerva prakticky furt, na mě se toho taky dost nanosila/najezdila, a ta sviňa furt ne a ne padnout… Asi nějaký vadný kus. :-)

                          0 0
                          •  

                            Tak ji vyzkoušej v pořádném dešti.

                            0 0
                            • kubad  

                              promokne nebo ti proteče kolem, nebo ji zapotíš zevnitř?

                              0 0
                            • goofy  

                              Naposledy na podzim na houbách asi 2 hoďky v dešti a držela. Samozřejmě impregnace už je v tahu, a nějak jsem to teď neobnovoval. Občas se vrchní matroš odděluje od membrány, ale membrána ještě drží (asi díky tomu, že je to 3L). Na podzim jsem to párkrát propotil, zasral od bláta, tak jsem ji teď umyl a zase naimregnoval. Už to není žádná navoněná bundička, ale zatím drží. Nečekám už od ni žádné zázraky, ale investice 4500 na 6 roků byla myslím ok (první bunda po 2,5 roku reklamována – dostal jsem novou).

                              0 0
          • milan.v  

            To jsou špičkové parametry, které bych u Silvini tedy nečekal…

            0 0
    • Mobidyk1  

      tak předběžně jsem vybral toto. http://shop.razzo.cz/…-black-2019/

      http://shop.razzo.cz/…ack-2019.jpg

      parametry špičkový a konstrukce je hodně podobná enduře :)

      0 0
      •  

        Barva vhodná pro sebevrahy.

        0 0
      • waltari  

        To vypadá hodně dobře. ;-)

        0 0
      • scret  

        osobne bych radsi chtel vyssi prodysnost nez nepromokavost…

        Nepromok staci na bika uplne v klidu 10–20tis.

        0 0
        • krabica  

          Přesně, nějaký tip na vhodný prodyšný matroš? Mám bundu z Gore-Tex Active a je to málo, má RET <3, což je odhadem 30000? Teď jsem koukal a Endura u MT500 píše něco o prodyšnosti 60000, to už by mohlo snad stačit?

          0 0
          • scret  

            Myslim, ze prodysnost 30tis. bude mit horsi RETko…

            Taky jsem cetl i MT500 tuhle prodysnost, coz mi prijde uz fakt hodne, nicmene jsem nevycetl, jakou zazracnou membranu to pouzivaji…

            Osobne nepropro membrany na bika nepouzivam, byt by mohly byt sebelepsi…

            0 0
            • krabica  

              Nějaký 3-vrstvý materiál ExoShell60, což vůbec netuším co je, ale voděodolnost číselně neudávají, takže to bude hlavně o té prodyšnosti… Mám ještě bundu s WindStopperem, ale v teplotách lehce nad nulou v ní je prostě kosa…

              0 0
              • scret  

                Tak je otazka, co od bundy chces? To, ze je v ni kosa v nejake teplote prece neni na skodu. Tak se pod ni trochu vic obleces, ne?

                ExoShell60 – nazev zni fantasticky:) Ja jen, ze i spickove membrany maji problem se na tuhle hodnotu dostat a tady je to nejakej „zazracnej noname“… Osobne mi to prijde podezrely, cimz ale nechci tvrdit, ze je to nesmysl…

                0 0
                • krabica  

                  Prostě mi ta bunda nesmí profouknout, ale zároveň musí být hodně prodyšná, protože se potím jak prase a když se spotím a bunda profoukne, tak je jistota rýmečky… Když se víc obleču, tak je mi teplo na místě, ale při jízdě se víc potím a zároveň fouká…

                  0 0
                  • goofy  

                    No já jezdím v blbé Proshellce. No a potím se, ale já se potím i bez té bundy. Základ je podle mě si v pauzách, když jsi hodně zpocený, tu bundu nerozepínat a nechat ji, ať se vyvětrá sama. Tím pádem ti udrží teplo. Samozřejmě to nejde praktikovat vždy, ale dost to pomůže.

                    0 0
                  • scret  

                    pokud mas WS, tak to nemuze profouknout :) Spis je nedostatecne zateplena anebo blbe vrstvis pod tim…

                    Jinak te zklamu, ale spojit dve naprosto protichudny veci jako je nepromok, nefprofuk a prodysnost, to je porste orech… Vzdy se to bude klonit k jedne strane i dneska, kdy jsou materialy uz jinde, nez treba pred 15ti lety…

                    0 0
                    • kubad  

                      20t./20t. sem kupoval už před 10 lety

                      je to spíš o vrstvení a případné možnosti odvětrání, a dnes jsou materíály pružnější a měkčí

                      0 0
                      • scret  

                        Jenze tehdy to byl skoro strop, dneska je GTX Active a spousta jeste lepsich matrosu…

                        Tak jako tak je lepsi byt v hnusnym pocasi nekde na chate u skopku a teplyho jidla pred sebou:))))

                        Jinak jak pises, dneska je hodne bund tzv. hybridnich, materialy jsou prijemnejsi, strecovejsi, min sustivy apod.

                        A hlavne, impregnace dneska diky ekologii prd vydrzi:/

                        0 0
                    • krabica  

                      Asi přejdu na noviny, ty jsou cena/výkon nepřekonatelné. :-D

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Už to není co to bývalo ;–) Rudý Právo bylo jenom jedno :-D

                        0 0
                      • platypus  

                        Leden, únor na kole nejezdím a to jsem kdysijezdil celej rok, na kopci na sjezdovce byli lyžaři a já bez vindstopru, bez vesty jenom obyč zimní cyklobunda a ňáký vrstvy spodní prádlo kombinace bavlna a moira a nic mi z toho nebylo a dneska ať dám cokoliv a že jsem zkoušel bolí mě celej člověk, nohy teda cajk, spíš je to individuální bych řekl.

                        0 0
                    • doubleingram  

                      Mam WS od Castelli a uplny neprofuk mi to proste neprijde. Jak je zima, tak citim, jak vzduch pri jizde do urcite miry projde skrz. Cekal jsme vic.

                      0 0
                      • scret  

                        WS membrana jako takova je neprofuk 100%… Tvoje pocity ale nerozporuju…

                        0 0
          • MirosPikos  

            Papír snese všechno :) Endura má prodyšnost 60k leda pokud by počítala otevřený všechny ventilace a těch je skutečně hodně. Jinak na ramenou je cítit při mrholení chlad a netvoří se kapičky tak jak jsem zvyklý u jiných membrán. Takže počítám, že přes ramena bude člověk moknout. Bunda to není špatná za peníze, za které jsem jí pořídil 3,5k. Ale kdybych za ní dal přes 6k, tak bych byl docela zklamaný. Neřkuli nasratý.

            0 0
            • suslos  

              tvoření kapiček na svrchním materiálu má na svědomí impregnace, vůbec to nesouvisí s membránou která je schovaná pod svrchním „ochranným“ materiálem

              0 0
              • scret  

                *1

                0 0
              • MirosPikos  

                Ok, díky za vysvětlení. Kapičky beru zpět. Jinak všechno ostatní platí.

                0 0
              • McBlacky  

                u bund kde je membrána na vrchu bez krycí vrstvy to co píšeš neplatí

                0 0
                • kubad  

                  jj ale vetšinou sou ty ramena právě s krycí vrstvou, ale tuhle konkretní neznám

                  0 0
                • suslos  

                  Ano, ale o Gore shake dry tu nepadlo ani slovo… a nikdo jiný to takhle zatím neděla

                  0 0
                  • McBlacky  

                    uvidíme jak se to chytne a hlavně kolik to vydrží. Je to první na endurance eventy která je použitelná (do kapsy dresu a přitom se v ní dá jet i do hodinového kopce).

                    Materiál zatím dělá jen Gore, vzhledem k tomu kolik už z toho dělá firem koncový produkt je otázkou času kdy na to přijde odpověď od konkurence

                    0 0
                    • suslos  

                      bohužel se teď všechny firmy perou s jinýma problémama, včetně Gore, a to jejich odbouratelnos­t/ekologie apod.

                      uvidíme kam se to bude vyvíjet, špatná varianta to není, kor na kolo. Na treky na těžko s 20kg báglem to ale není, to je jasný

                      0 0
                    • scret  

                      moje prognoza je takova, ze na kolo mozna ok, ale jinam se to nechyti… Napr. na hory apod. nevidim duvod, proc mit bundu s membranou venku, to poskodis jen spatnym pohledem:))

                      0 0
                      • McBlacky  

                        kolo, běh asi jediný, ale i to stačí :)

                        0 0
                      • suslos  

                        ono to na nic jiného než na běhání (a pár „podobných“ aktivit) úplně ani myšlené není… jak sám píšeš odolnost = 0

                        s tím souvisí sbalitelnost, váha..

                        0 0
            • Atilla  

              A co ti na ní vadí (MT500 II)? Mám v ní mám pár desítek hodin odjeto, třeba 4hod v kuse v dešti a nikde nic neproteklo. Potím se dost a s zapařením, nemám problém. Spíš stačí vzít slabé triko s dlouhým rukávem a i do chladna. Dal jsem za ní 5100kč a jsem spokojen. Možná to uchycení kapuce by mohlo být lepší. XL velikost na 183cm

              0 0
      • Vvigos  

        Heleď a proč si nepořídíš znovu tu Enduru?

        0 0
      • garp  

        Přemýšlím o ní hodně.Máte jí někdo?Zkušenosti?

        0 0
    • Mobidyk1  

      tady jsou fotky té MT500 z prodejny, mám starší verzi té bundy a tam je jiný podíl Cordury (vojenskej matroš). S tou prodyšností bych řekl že moc nekecají, já se spařím ve všem, ale v téhle bundě skoro nikdy. Jinak ExoShell60 je třívrstvej materiál stejně jako Cordura. Pokud je chlad tak velmi dobře izoluje a dá se v ní přežít bez druhý vrstvy i třeba kolem 10st.

      https://www.endurasport.com/…roof-jacket/

      0 0
    • Mobidyk1  

      vozím i tuhle ale v té je větší kosa, je o něco slabší a matroš se nezdá tak odolnej jako u MT500. ta mi přežívá asi šestej rok deního tahání. Ale nikdy a to ani na biku, po letech nepromokla. Je ale pravda že jí po každém praní impregnuju.

      https://www.endurasport.com/…k-jacket-ii/

      0 0
    • vili  

      sorry za zneužití, ale konečně mě todle vlákno donutilo napsat inzerát – myslím, za zajímavou cenu, zajímavá bunda a když už se to tu řeší…

      https://www.bike-forum.cz/…t500-ii-2018

      0 0
      • milan.v  

        To je na hajzlech někde v OC?

        0 0
        • vili  

          no, jestli to potřebuješ vědět, tak je to na hajzlech v práci. Ale nepřijde mi to jako důležitá informace ;-)

          0 0
          • milan.v  

            Mně také ne, ale přišlo mi to stejně trefné jako postovat inzerát do vlákna k výběru bundy…

            0 0
            • MirosPikos  

              Poslal odkaz na inzerát na tomto serveru. Nevidím na tom nic špatně. I k tématu.

              0 0
            • vili  

              Z mého pohledu hledáš problém kde není – bunda je nová, za dobrou cenu a je tu o ní několik příspěvků. Vzhledem k udávaným parametrům i jedna z nejvhodnějších na bajka. Např. použitou bundu na snowboard by mě tu nenapadlo zmiňovat. Takže tvoji paralelu s hajzlem moc nepobírám…

              0 0
          • scret  

            :))

            0 0
      • Maran1  

        Hlavně nepobírám, že je to XXL, chtěl jsem si ji objednat taky, ale pokud je Tobě takhle, tak to nemá cenu :D

        0 0
        • vili  

          Já taky ne. Dle tabulek a příspěvků majitelů jsem se rozhodoval mezi xl a xxl, ale když došla tak sem byl dost zklamanej…

          0 0
          • hrota  

            No, já už asi konečně budu muset zhubnout :D měl jsem ji v hledáčku, ale takhle si ji prozatím škrtám :D

            0 0
          • kerim  

            Jestli nedošlo k chybě při šití cedulky :-), mám stejné parametry jako ty, velikost xxl a je mi spíš lehce větší. Ruce dlouhý a rukávy s rezervou. Naprostá spokojenost.

            0 0
            • vili  

              fakt? Jako už se mi to jednou stalo u chráničů kolen…možná jim zkusím napsat a uvidím. Chtělo by to porovnat s někým kdo ji má v xxl v okolí Brna – není tu někdo? :-)

              0 0
              • vili  

                Akorat tam neni cedulka :-). Nicmene i toto lze asi poplest

                0 0
                • JMT  

                  Mam ji taky, stejnou barvu a taky ji mam mensi nez bych cekal ze bude. Vsechno od endury mam M. Tohlr jsem vzal L jakoze velkou plandavou na enduro. A je to vetsi skinsuit nez vsechny ty M vecy. Ale nejak mi to nevadi, sedi zene a ta ji pouziva…

                  0 0
                  • JMT  

                    Edit. Sorry. Mam MTR a ne MT500. Treba je to vlastnost ty mango barvy…je o dve cisla mensi :-D

                    0 0
              • vojtechposmourny  

                Si s kolegou nahoře oměřte šířku, délku, rukávy, ne?

                0 0
                • vili  

                  ;-)

                  0 0
                  • MirosPikos  

                    Mohu ti změřit nějaký parametr u XL, co mám já. Délka rukávu od nějakého švu, případně délka k psu, tam tě to asi trápí nejvíc.

                    0 0
                    • vili  

                      tak schválně zkusme:

                      měřeno zapnutá bunda položená na zemi předkem dolů

                      šířka nad pasem v místě švu je 56 cm

                      délka od švu poutka po spodní lem je 75 cm

                      0 0
                      • MirosPikos  

                        Radost ti neudělám. Moje je o dost širší a 2–3 cm delší v XL. Viz fotky.

                        0 0
                        • vili  

                          hehe, tak dobrá smůla :-). No nic, du jim napsat. A teď je zase otázka, jestli teda případně další XL nebo XXL, kua

                          0 0
                          • MirosPikos  

                            Mě by určitě xxl neseděla přes ramena. Ale ty si zase vyšší. Ideální aby ti to změřili.

                            0 0
                      • kerim  

                        Šířka 65,délka 81, rukáv i s manžetou (od kapuce) 91.

                        0 0
                        • vili  

                          Díky, takže mám asi Lko, no. Aktuálně mají nějakou údržbu na webu, tak uvidíme jak to pořeší kucí angličtí.

                          0 0
                          • rob7  

                            Bundu mají ve více velikostech na prodejně v Popůvkách u Brna. Tak se tam dá vyzkoušet

                            0 0
                            • vili  

                              Diky za tip.

                              0 0
                              • MirosPikos  

                                Raději jí tam rovnou i koupit, aby zase nepřišla jiná velikost :)

                                0 0
                                • vili  

                                  No, dle webu skladem XXL ani XL nemají a stojí o víc než dva litry víc, takže podívat se tam pojedu, ale spíše to vidím, že ju pošlu do anglie a koupím něco uplně jinýho :-)

                                  0 0
                                  • rob7  

                                    Tak to mne mrzí že už ji nemají. Zkus ještě Cyklopoint

                                    0 0
            • rob7  

              Taky bych to viděl na špatnou cedulku s velikostí. Mám 187 cm, 85 kg a rozhodoval jsem se mezi velikostí M a L. Vzal jsem L. Je to ale bunda 2019.

              0 0
              • rob7  

                Stránku jsem měl otevřenou od večera a reagoval až ráno, takže jsem neviděl předchozí komentáře :-)

                0 0
          • Archer  

            Není to náhodou ženská „XXL“?

            0 0
      • vili  

        Tak když už se to vytáhlo, tak jen pro úplnost napíšu jak sem dopadl. Napsal jsem mail (asi po půl roce od koupě, ale mají 365 dní na vrácení) prodejci do Anglie i s fotkama, že rozměry nesedí, i když štítky jsou správné (štítky XXL, rozměry asi L). Napsali, že mám poslat k nim, že na to mrknou. Na stránkách měli, že musím použít nějakou národní přepravní společnost atd, což jsem moc nepochopil a na otázku už nereagovali. Tak jsem poslal přes ČP za bratru 450,–? Už nevím přesně.

        Nikdo se neozval asi 14 dní, tak sem jim napsal jak to vypadá a přišla odpověď, že bunda je OK a že mi ji pošlou zpět. Tak jsem jim znovu poslal vše říkající fotky a na to odpověď, že teda OK, že si spletl email (?) a posílá prachy na účet.

        Na účet přišla částka čistě za bundu bez poštovného tam i zpět. Tak píšu znovu borcovi a on OK, posílám poštovné za cestu do ČR. Tak mu píšu, že je to čistě jejich chyba a nevím proč bych měl platit poštovné zpět. Borec OK a nakonec poslal všechno…tak sice to chtělo trpělivost (borec to evidentně zkoušel), ale nakonec to dopadlo :-)

        0 0
    • BigEZ  

      Spickove parametry prodysnosti, design trosku pokulhava – ale je to cesky vyrobek …

      Moje pristi volba bude od nich nebo od jineho vyrobce pouzivajiciho tu nanotkaninu

      https://e-shop.faramugo.cz/xoog-3l.html

      0 0
      • scret  

        velka skoda! Parametry vypadaji opravdu zajimave, bohuzel to je tak vse. Chytit se toho nejaky rozumny vyrobce, tak by to mohlo byt dost dobry… ale takhle? Strih i technicke vybaveni/detaily bund je tak 15let pozadu:((

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • milan.v  

      Docela zajímavé video ke Castelli a jejím bundám, je to částečně promotion, tak je třeba brát s rezervou.

      Video: Výber bundy do premenlivých podmienok

      0 0
    • moncco  

      Tak mám takové dilema. Před vánoci jsem si pořídil bundu Castelli Alpha Ros a za dva měsíce jsem ji musel reklamovat. Na ramenou se.začaly trhat podlepené švy. Reklamace byla uznána a vrátili mi peníze, protože jinou bundu v mé velikosti prodejce už neměl. Za bundu jsem dal 7 tis. a věřím tomu, že je to v současnosti od Castelli top bunda, ale tak si ted říkám, že bych na konci zimy ušetřil a koupil nějakou jinou ve výprodeji. A to jednoduše proto, že alpha už ve velikosti XXL ve slevě nikde není a já na ní zase až tak netrvám, že bych si za téměř plnou cenu koupil na konci sezony. Chtěl bych zůstat u Castelli a mám na mysli Double Espresso nebo Raddoppia 2. Na bajku jezdím celou zimu, takže i v mínusových teplotách, ale jde mi trošku i o univerzálnost, tzn. použití v širším rozmezí teplot. Máte někdo s některou z uvedených bund zkušenosti?

      0 0
      • DaW_e1  

        Mám asi 2 měsíce Castelli Raddoppia 2 v té žluté fluo a je to nejlepší bunda, kterou jsem kdy měl. Kupoval jsem v akci za 3,5k. Výrobce uvádí rozmezí teplot 0–10. Tak nějak to sedí. Jezdil jsem od +3 do +12 s jednou vrstvou s krátkým na to druhá vrstva s dlouhým a bunda. Do minusových teplot ještě asi zateplený dres, ale neměl jsem možnost vyzkoušet.

        0 0
        • moncco  

          Díky, četl jsem vlákno ‚Kde sehnat Castelli‘, takže i vím, ke jsi kupoval. Anglie vystoupila z EU ke konci ledna, ale co jsem četl, letos by ještě neměl být problém se clem a DPH. Je to tak?

          0 0
        • RapMan  

          kolem 10°C jezdím v tomhle dresu z Dekáče za 489Kč a taky dobrý… Pod tím Craft warm intensity nebo Active intensity WS…

          0 0
      • mrozu  

        Já nedávno kupoval Double Espresso. V teplotách pod nulou lahůdka, bunda funguje úplně skvěle, vespod jediná vrstva Craft Active Intensity. Ovšem jak se oteplí nad cca 3 stupně, už je mi v tom děsný horko. Pokud je nad nulou, raději zvolím Perfetto a 2 vrstvy pod něj. Univerzálnost v rozmezí těchto teplot tedy hledej jinde, ale pokud chceš bundu do mrazu, Double Espresso je top.

        0 0
        • moncco  

          Můžu se zeptat, kolik jsi za ni dal?

          0 0
          • mrozu  

            140 liber na merlincycles.com

            0 0
            • moncco  

              Díky, přesně tam jsem se na ni díval. Cena je pořád stejná, tj. si myslim hodně slušná a priorita pro mě je bunda do mrazu.

              0 0
        • moncco  

          Zeptám se teda ještě jinak. Pořídím si bundu do mrazu Castelli Double Espresso, tzn, že budu mít bundu do (převážně) mínusových teplot. O.K., ale o jaké další primárně od Castelli bych měl uvažovat, abych pokryl teplotní rozsah 0+, než použiju zateplený dres s dlouhými rukávy?

          0 0
          • milan.v  

            Raddoppia

            0 0
            • moncco  

              Hmm, tak to vypadá, že oproti Alpha Ros nakonec moc neušetřím…

              0 0
              • mrozu  

                Spíš naopak :) Já měl původně vyhlídnutou také tu Raddopii, ale moji velikost v normální barvě už jsem za normální peníze nesehnal. Ale zas do plusových teplot mám to Perfetto. Myslím, že teplotní rozsah Double Espressa a Raddoppie se hodně překrývá, pokud chceš ušetřit, zkusil bych jako první tu Raddopii a třeba ti bude vyhovovat na celý rozsah. A nebo k Double Espressu pak koupil už něco lehčího, třeba taky to Perfetto, ideálně convertible. Jen bacha na light verze.

                0 0
      • milan.v  

        Vozil jsi batoh, že se to stalo?

        0 0
        • moncco  

          S touhle bundou nevozil (i když jinak občas vozívám), ale ttím by to stejně nebylo (viz. foto) a bunda ještě v té době ani nebyla praná.

          0 0
          • milan.v  

            Tak to tedy nic moc… :o(

            Kde to vyráběli, jen tak pro zajímavost?

            0 0
            • moncco  

              Tak to bohužel nemůžu sloužit, protože to jsem nezkoumal a bunda už je pryč. Byla kupovaná v ČR a v tom eshopu mi sdělili, že se ještě s žádným problémem u Alphy nesetkali. No a abych té smůly neměl málo, když už o tom teda píšu, tak jsem si v lednu od Castelli, ale v jiném eshopu opět v ČR pořídil ještě i zimní čapáky Polare 2 Bibtight a za měsíc a půl jsem dopadl stejně jako s bundou viz foto). Opět – výrobní vada, vráceny peníze.

              0 0
              • milan.v  

                To jsi jezdil v lese nebo na silnici?

                0 0
              • RUSH  

                Na bundě se to odlepit asi může, ale ty čapáky? Jak k tomu došlo?

                0 0
                • moncco  

                  Prostě se to tam najednou a bez jakékoli mně známé příčiny po několika jízdách objevilo. Tohle je oficiální vyjádření autorizovaného servisu VIVA Lanškroun:

                  „Z přiložených fotografií je vidět, že vada vznikla v prostoru švů, jedná se tedy o výrobní vadu. Kalhoty prosím pošlete na naši adresu.“

                  0 0
                • McBlacky  

                  tohlre se mi stalo na Oneway kalhotách na bežky tak. po 5× použití a vyprání.

                  0 0
            • BabbaJagga  

              Ta, co jsem si v GB koupil před Vánocemi já, je vyrobena v Moldavii. Neznám jejich politiku, ale soudím, ze tahle byla taky odtamtud. Mám stejnou velikost, ale jinou barvu. A docela mě pobavilo, jak jsem koupil na GB e-shopu, jela z centrálního skladu u Lipska přes další 2 huby v DE až někam k hranicím s NL a odtud konečně do CZ. Holt globalizaci nezastavis.

              0 0
              • milan.v  

                Díky za doplnění.

                0 0
              • moncco  

                Zbyly mně doma takový ty přiložený štítky, jakože Gore-Tex apod. a je tam i čárový kod. Možná se ptám blbě, ale nedá ee podle něho třeba ta země původu zjistit?

                0 0
                • BabbaJagga  

                  Nedá. Podle EANu (první 2–3 číslice) zjistíš obvykle jen to, kde je výrobce registrován, ale neznamená to, ze to tam musí i vyrábět. Já mám štítky taky, asi taková malá úchylka, začíná 805, což je Itálie.

                  0 0
      • Cryzyy  

        S Castelli Alpha Ros jsem nebyl vůbec spokojený, dělal mi problém moc velký rozdíl, zateplené a nezateplené části, na rukávech a zádech, zkoušel jsem různé kombinace spodního trika, nebo několika v různých teplotách a v podstatě pokaždé to bylo tak, že mi buď byla hned zima na nezateplený zadek rukávu a po delší době i méně zateplená záda a nebo jsem se pod zateplenou částí hodně potil a tak kolem hodiny mi začala být zima… nezateplené části hnedka prochladnou a přes jedno spodní triko studí. Ke spokojenosti používám bundu od Gore Power 2.0, která je vevnitř chlupatá, díky čemuž nestudí a chlupy pojmou pot, který se pak následně odpařuje ven, to ten hladkej WS neudělá a pot nemá z trika kam odcházet.

        Teď mám na teploty od 5 °C Castelli Transition, což je lehce zateplený WS zepředu + boky, zadní strana rukávů a záda jsou zateplená něčím počesaným – zatím spokojenost, teda až na malé kapsy, což bylo i u Castelli Alpha Ros.

        0 0
        • milan.v  

          Ty menší kapsy potvrzuji, je to tak i u bundy Raddoppia, to je na ni snad jediná výtka, kterou mám, dostávat se do nich se zimní rukavicí není žádná sranda.

          Asi nepředpokládají, že někdo může vyrazit na dlouhý švih v zimě a naložit si do těch kapes více občerstvení…

          0 0
    • baboon  

      Zkusím oživit – nezkoušel někdo dlohodobě nanomembrane bundu? Ať už Faramugo, Breakout nebo podobné? Jak už bylo řečeno výše – design trochu pokulhává, Breakout by se ještě dal, ale vcelku mě odrazuje absence větracích otvorů podpaží, výrobce sice uvádí, že nejsou potřeba, protože je to prodyšné dost, ale zajímala by mě reálná zkušenost, díky.

      0 0
      • waltari  

        Také se přidám k informacím ohledně BC NANO. Mám jí v hledáčku dlouho a zajímá mě hlavně prodyšnost. Opotřebení bundy. Trochu mě odrazují rukávy do gumy.

        0 0
        • Atilla  

          Mě osobně vadí hodně střih na BC nano. Zkoušel jsem Lko. Normálně jsem se do něj vešel což mám problém i do XL kolem zad a ramen a BC mám u břicha místo ještě na 30kg medicinbal.

          0 0
          • waltari  

            Ve tvém případě je to jasné. Ramena vs. Břicho. Také se toho trochu obávám, proto bych vzal M, případně zkusil S a snad tam ten medicinbal nedostanu. :)

            180/72–74, hrudník 103

            0 0
          • waltari  

            Tak délka zad je u S a M stejná. Takže to vidím na S, abych ušetřil cm na břichu. A ještě to bude „plandák“. ;-)

            0 0
          • baboon  

            Zkoušel a používáš, nebo to nebylo k tomu? Jako ten střih je příšernej „pytel“, skoro přemejšlim, jestli bych nevzal holčičí :)

            0 0
            • Atilla  

              Chtěl jsem jí koupit, ale po zkoušce stříhu jsem to odpískal, to fakt není pro mě. Má jí kamarád, ale do něj není relevatní informace jak to dýchá. Ve chvíli kdy já jedu v kraťasech a v dresu, tak on je schopný je t v zateplených kalhotech a hardshell bundě.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.