Nová česká tel. sedlovka TS180

726 nepřečtených
  • doubleingram

    Asi už jste někteří viděli, co na to říkáte?

    http://www.bikeandride.cz/…predstaveni/

    Anketa: Názor na TS180

    5x
    6%
    8x
    9%
    0 0
    • scret  

      nerikaj ti blesku ?:))

      0 0
    • Pepe72  

      Neznam, kdyby se uz prodavala vzal bych ji do noveho ramu.

      0 0
    • Petronen22  

      Paráda. Asi to bude moje první teleskopka

      0 0
    • Hnoj  

      Cena 6500Kč mi přijde totálně přestřelená…

      0 0
      • Pepe72  

        Tu cenu jsem prehledl ale libi se mi jednoduchost produktu.

        0 0
      • Bokec  

        Jo je to dost :-( LEV me stal 8000kc…

        0 0
      • AleZ80  

        To mě taky. Zdůvodňuje to nákladností malovýroby.

        0 0
      • kubad  

        V kolarine je většina věci přestřelena, tak proč ne tohle, pokud bude fungovat OK.

        Seriovosti by asi šla cena hodně dolů

        0 0
      • Tomínos  

        Proč přestřelená?

        0 0
        • Hnoj  

          Protože za ty prachy koupíš třeba výborně fungující GIANT Switch, sice zdvihem 150mm, a po pravdě 180mm se většině lidí ani nevejde do rámu.

          Aby to bylo obchodně zajímavý, muselo by to stát maximálně polovic… 6500Kč za dvě trubky, pružinu a pár šroubků je prostě přestřel.

          0 0
          • honhav  

            Nenasel jsem gianta s vyssim zvihem nez 100. od L ramu je 180 zajimava. ostatni sedlovky stoji o kus vic, maji kurvitka typu vzd. patron, pistu a vsemoznych kokotin. Nedam dopustit na neco, cemu k udrzbe staci obcasne ocisteni a namazani, pripadne pretazenej kousek gumy pres pist… Nesouhlasim s tebou. Funkcne vypada podobna germmanskymu zazraku za 14 tisic…

            0 0
            • Hnoj  

              Germansky zazrak za 14 papírů je rovnou dvojitej bullshit :-D

              Jinak 2016ky Giant maj 150 a 125mm s stojej MOC cca 6500Kč. A jsou už v prodeji.

              Celej ten nesmysl s tím, že „lepší“ teleskopy stojej 8K+ je kravina. Všechny do jednoho se totiž serou a v tom případě nejlepší volba = nejlevnější a nechat si jí 2 roky, pak poslat dál.

              0 0
              • Atilla  

                Nevím co je navíc v jiných sedlovkách oproti TS:) Třeba spešl to jsou jen dvě trubky, trn a ventilek:) Jinde zase patrona se kterou neuděláš nic a posíláš jí 2× ročně na výměnu. A i přesto, že mají nižší zdvih a vyrábí se sériově stojí víc. Jediná sedlovka co se dá servisovat v domácích podmínkách je reverb.

                Tady to rozložím za 5min a do 5min jí zase složím do šroubku což si myslím, že je velké plus.

                0 0
              • honhav  

                vsechny se serou… a pro me vec co se nesere a staci ji vycistit ma cenu srovnatelnou s vecma, ktery se serouz a nevim kdy me nechaj ve stychu… ;)

                0 0
              • ememem1  

                pls toto je pre vedenie lanka v rame? stranky giantu moc informaciami neoplyvaju a vsetky sa volaju " Giant Contact SL Switch"…

                0 0
              • ememem1  

                preco myslis ze je to bullshit.ako je kua draha, nedostupna ale z tej testovacej serie a z toho co dokzali vyrobit su ohlasy zatial dost dobre (tu juma tusimze logoman).

                sa pytam celkom vazne, som v poradovniku tak ak mas referenciu alebo skusenost ze je to shit tak prosim konkretne preco.

                0 0
          • Tomínos  

            Ono toho v té sedlovce je maličko víc. Jinak samozřejmě sedlovku nikomu nenutím a je zaměřena spíše na lidi kterým je 150mm od giantu prostě málo, i když jich nebude většina, věřím, že pár takových se najde.

            0 0
          • Pedro404  

            A proč je ta od Giantu lepší než ta Tomínosova, když cena je stejná?

            0 0
            • Hnoj  

              Neřekl jsem, že je lepší/horší.

              Řekl jsem, že cenu, vzhledem tomu, co je uvnitř sedlovky považuju za nepřiměřeně vysokou.

              EDIT: Až bude za ty prachy citovat Churchila, beru jí, i kdybych jí musel posouvat kladivem :-P

              0 0
              • Pedro404  

                :) Tak spíš jde o funkci, ne? Nebo máš pocit, že toho za ty prachy dostaneš málo, a chtěl bys tam víc kurvítek?

                0 0
              • honhav  

                tominos ti to tam urcite v pohode necha churchila vygravirovat… :D

                0 0
              • Džey Ár  

                Cena je taková jaká bude poptávka. A vzhledem k poruchovosti hydraulických sedlovek si myslím že zaplatit stejnou cenu za produkt u kterého tyhle trable odpadají je pro mně zcela v pohodě. Otazník už zůstane jen nad dílenským zpracováním (z fotek paráda) a kvalitou materiálů (což je hold třeba zjistit v následujících letech provozem). Já Tomínosovi fandím, tohle má 100% potenciál.

                0 0
      • jIrI___  

        Taky tak. Holt když člověk kupuje v podstatě výrobek „bez jména“ a do budoucna s nejistou servisovatelností.

        0 0
        • Tomínos  

          To ale bylo svého času v podstatě vše.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Neřeš, držím palce. Vždycky se najde nějakej rejpal.

            Na mě osobně je 180 mm moc dlouhé. Mám 125 mm a koukají mi ještě 4 cm sedlovky, protože mám delší sedlovou trubku, ale pro jiné to je určitě přínos.

            0 0
          • Macik  

            Přesně tak.

            0 0
          • Smazaný účet  

            To jo ale tohle má už dost velkou konkurenci.

            0 0
            • Tomínos  

              Větší zdvih než 150 má v podstatě jenom jedna další, pokud se nepletu, u Rase totiž nevím jestli se stále vyrábí.

              0 0
              • gerrard  

                Jakou bude mit sedlovka maximalni nosnost?

                0 0
                • Tomínos  

                  Zatím neurčeno, ale mám domluveného jezdce se 105kg a okolo dvou metrů. Já ji jezdil přes dva roky a mám 90 kg.

                  0 0
                  • gerrard  

                    Tak kdybys potreboval opravdu poradne zatizeni, tak dej vedet. Rad otestuju :).

                    0 0
          • jIrI___  

            Neříkám, že ne. Většina těch malých firem ale zažívala boom v době, kdy byla minimální konkurence velkých hráčů. Tahle sedlovka startuje do prodeje přesně v opačné situaci – z těch malých firem se stali velcí hráči. Ale pokud by to měl být první teleskop na světě, u kterého by člověk nemusel počítat s tím, že dříve či později využije záruční lhůtu, bylo by to moc fajn :)

            0 0
          • honhav  

            Ale prd. Mechanicka sedlovka co na ni cekas rok az dva z germanie stoji skoro 14 tycek… Muj mejl s predobednavkou (na sedlouvku s delsi trubkou nez dlouhou) vlastne ale uz mas (jeste ti poslu jak to merim at si rozumime), cena mi prijde ok, pokud bude vse funkcni (s minimalni poruchovosti, jak to dle koncepce vypada) a nezlomi se po roce, myslim ze neni co resit…

            0 0
      • ememem1  

        1+

        0 0
    • jeniiiik  

      Ta cena je vzhledem k maloseriove vyrobe vic nez v pohodě. Jste blazni pokud si myslite, ze tohle nejakej jouza nekde v garazi vyfrezuje a vysoustruzi za 200,– Na firme nechavame v jedne zamecnicke dilne delat ruzne maloseriove soucastky, jak vidim obcas fakturu, tak me omyva kdyz vidim ty ceny za celkem jednoduche dily…

      0 0
      • Tomínos  

        Tak vzhledem k dostupnosti profilu pro malosériovou výrobu musím třeba na objímku sedlovky použít plnou kulatinu o průměru 65mm a už to musí být na soustruhu vyosené abych se vešel, takže zhruba kilo jde do špon. Vrchní část objímky pak ještě dělá tříosá frézka a jela to myslím skoro dvacet minut, pětiosá nebo ještě více osá mašina pokud možno s podavačem by si s tím asi poradila rychleji, ale bohužel několik milionů na nákup takového stroje nemám, takže si musím vystačit s tím co mají firmy po okolí, které jsou navíc ochotné mě na tu mašinu pustit na dvacet třicet kusů, protože kolikrát se třeba dvě hodiny o něco snažíme, než je upnutí a dorazy nastavené tak aby ze stroje lezly aspoň přibližně stejné kusy. Něco se dá vyřešit „jednoúčelovým upínacím mechanismem“, ale i ten se na těch pár kusů musí nejdřív vyrobit. A to je jen část problémů které se musí vyřešit, jak psal Kubad výše, ve velké sérii se tyhle náklady rozloží a cena může jít o kus níž, ale to je teprve záležitost budoucnosti. První sérii plánuji zatím sto kusů a to taky není nic závratného. To je jen takové malé zamyšlení k té malosériové ceně. :-)

        0 0
        • jeniiiik  

          Asi tak… Drzim palce s prodejem a dalšími vecmi okolo.

          0 0
        • honhav  

          nevysvetluj, nema to smysl, jen se pojisti par nd na sklad… (to se proste v cene taky musi zohlednit… ;)

          0 0
        • ladiki  

          Pokud by jsi potřeboval pomoct, jak a co nafrézovat na 5-ose, tak se ozvi. Jinak tomuto fandím. Cena je OK, ale je potřeba ji doladit…

          0 0
          • Pedro404  

            Doladit cenu jakože změnit na 6499?:)

            0 0
            • ladiki  

              Když píšu, že cena je OK, tak jsem asi nemyslel cenu! Myslel jsem doladit sedlovku např. lepším dyzajnem…Např. tvar té vnitřní drážky by nemusel být tak pravoúhlý, ale drážka by mohla být projeta kul. frézou apd…

              0 0
              • Pedro404  

                Jasný:)

                Osobně mi ta drážka nijak rušivá nepříde, max. bych zaoblil ten zamykací mechanismus. Ale já celkově na vzhledu extra nelpim.

                0 0
                • ladiki  

                  jak říkáš zaoblit......

                  0 0
                • Petr L2  

                  Přesně, je po světě hodně věcí, co mají design, na kterém je na první pohled vidět, že je to kusovka dělaná s láskou a má to svoje kouzlo a takové věci musí existovat jako protiváha těm předesignovyným zprůměrovaným kousků co sekají fabriky v tisícových sériích, ale i tak je vždy potřeba si pohlídat, kam až to může zajít. Nedá se nic dělat, tak to je, takže zámek by měl být elegantnější a pak to bude opravdu parádní nezaměnitelný kousek a ta cena bude v tu chvíli naprosto v pořádku :-)

                  Držím palce!

                  0 0
        • mr.nikdo  

          A kdyby jsi zkusil subdodavatele, kteri by Ti nektere veci delali?

          0 0
        • ememem1  

          to je vsetko pravda, bez ironie nech sa ti dari, len proste s cenou rovnakou ako napr. sedlovky giant alebo o 20–30E drahsim reverbom proste budes mat problem.

          0 0
          • podvlada  

            Já zase nevim, proč bych si měl kupovat Giant nebo Reverb, když můžu mít sedlovku, o který už teď směle od stolu můžu říct, že bude spolehlivější, nemá se na ní co podělat a i kdyby se podělalo, tak to opravíš v terénu s mininářadíčkem, co máš s sebou.

            Možná naopak, čekal jsem tu cenu i o něco vyšší. Jediná srovnatelná je germánskej zázrak, co viděl jeden dva lidi s cenovkou přes 10k.

            0 0
            • ememem1  

              tak ja som jeden z cakatelov na ten germansky zazrak :-), ale prestava ma to bavit, rok bez zaruky ako dalej (ale minimalne este dalsi pol rok) ma prestava bavit.

              sak jako nic proti ale s tou prvou vetou by som bol zatial opatrny, keby to bolo take „eno nuno“ tak to asi neni najproblemovejsi komponent dnesnych bikov. kupujes zajaca v pytli ktory nema okrem samodomo testov zatial za sebou nic. jak vies aky to bude mat po sezone vakel? jak vies ako sa budu riesit reklamacie? jak je vyriesene zatekanie do ramu? jak to funguje v bordeli ked sa tam dostane blato a kamienky? atd atd.

              nicmenej prajem autorovi uspech aj ked si stojim za tym ze cena je mimo.

              0 0
              • podvlada  

                Já chápu jak to myslíš. Sám si ale myslím, že nejproblémovější komponent si z toho děláme sami my, bikeři, protože chceme co nejlehčí váhu – proto je většina tel. sedlovek vzduch/olej, podobně jako vidlice – a hydr. patrony se prostě serou a ***** budou, stejně jako vzduchová část se ochodí. Přitom jde o pár gramů, údajně – když porovnáš udávanou váhu týhle TS180 a třeba Reverba (a samozřejmě do toho započteš drobnej rozdíl ve zdvihu).

                Proto jsem nadšenej, když vidim další mechanickej teleskop, kterýmu by měla odpadnout problémovost se vzduchem a olejem. Několik lidí už to testovalo a i sám autor říká, že má zvýšenou náročnost na údržbu, ale to beru jako daň za tu (snad) lepší spolehlivost. A pokud bude ta náročnost spočívat v pětiminutovým rozebrání, očištění, máznutí a složení, nemam nejmenší problém.

                Co se týče vaklu, pokud na tom bude stejně, jako ostatní, OK. Pokud na tom bude díky velký drážce líp, super. Se zatékáním počítám asi tak, že do rámu téct může, nemusí, každopádně na vodu je dole dírka a větší bordel půjde ven po sezóně s vyndaným středem. Stejně tak si myslím, že bordel co se tam dostane projde skrz a větší, co by jí mohl zaseknout, se tam nedostane.

                Samozřejmě, půlka toho jsou to spekulace od stolu, ale věřím, že na tom hlavně díky svý jednoduchosti nebude hůř než konkurence – nevim proč by měla.

                0 0
              • Pedro404  

                Jak můžeš jednim dechem říct, že cena je mimo a sedlovka neozkoušená, a zároveň, že seš čekatel na Vecnum?

                0 0
                • ememem1  

                  asi tak ze ked vidim kolko investoval do vyvoja vecnum a pri vsetkej ucte porovnam s tym co do toho mohol investovat autor a ked si mysleli ze je to docela OK na to aby sa to nebal poslat do testov, na vystavu a pod. a na mtbr to jazdi docela dost ludi (aj ked este viac caka :-) ) a zatial ziadne problemy. a napriek tomu stale nemaju vyrobcu.

                  0 0
                  • kyl  

                    Když vidím kolik investovala firma RS do vývoje a co to poslední dobou leze za dreky,tak spíš věřím že za méně peněz se dá zahrát lepší muzika.

                    0 0
                • logoman  

                  Zas vecnum mel asi 5 let vyvoje, 50 kusovou testovaci predprodukcni serii … Na mtb news se o ni dalo najit info jeste pred prodejem.

                  0 0
        • Džey Ár  

          Tomínos, pro většinu jak je vidno cenu vůbec není třeba obhajovat :-). Spíš bych řešil jakého rozměru nadělat nejvíc, páč těch co 180mm využijou zas až tolik nebude :-).

          0 0
    • Pedro404  

      Co sem se nikde nedočet je jestli jezdí nahoru sama po zmáčknutí páčky, nebo se nejdřív musí přisednout?

      0 0
      • Tomínos  

        Jezdí po zmáčknutí páčky. Ale při zasouvání je potřeba se nadlehčit, zmáčknout páčku a pak teprve zasouvat :-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Svedl bys sedlovku v prumeru 27.2 a celkove delce pri vysunuti max cca 360–370mm…jaky by mela zdvih?

          0 0
          • Tomínos  

            Ahoj, tenhle průměr bohužel nezvládnu, vnitřní „pístníce“ má průměr 27mm, takže už není místo na objímku, zatím počítám s průměry 30,9 a 31,6.

            0 0
    • kali222  

      Jsem uplne marnej, nebo nevidim celkovou delku sedlovky(200mm verze)? Bylo by mozne ji zverejnit? Díky.

      0 0
      • Tomínos  

        Celková délka sedlovky ve verzi 200mm je 405mm, nad rám jde délka 270 mm, sedlovka jako taková jde vysunout o tři cm z rámu, takže celková délka co se dá použít je 300mm, zatím. Pokud na základě reakcí uvidím, že by se hodilo mít sedlovku ještě delší, můžu zkusit sedlovky ještě prodloužit, něco jako basketball edition. :-)

        0 0
        • lazza  

          Změřil jsem na novým rámu, (který má poměrně krátkou sedl.trubku), kolik mi z něj bude trčet sedlovka a zjistil, že to je minimálně 270mm. Ten 200mm zdvih a vysunutí 300mm by byla pro mě záchrana, protože při klasickým zdvihu 120–150mm bude sedlovka pořád čnít jak komín.

          Jinak k tý ceně: bůhvíjak přívětivá není, ale pokud to bude držet líp než konkurenční (i dražší) modely, vyplatí se.

          Co se se designu týče, tak tuším, že budu působit malicherně a cimprlich, ale ten dvojtý drát a těžkopádná vizáž patří k tomu nejméně atraktivnímu, co se dá sehnat. Chápu, že funkčnost především, ale dneska se i funkční komponenty/kola produkují esteticky dotažený.

          V každým případě je mi tahle snaha dost sympatická. A pokud budu volit, dám přednost czech made produktu.

          0 0
          • Pedro404  

            Co se designu týče, tak buď rád, že tam neni harmonika.

            0 0
            • lazza  

              Nerejpu, vůbec. Byla to jen poznámka, která by mohla výrobce do budoucna zajímat.

              0 0
              • Atilla  

                Tak ten samosvorný mechanizmus má svůj smysl a nevím jak by jsi ho udělal menší.

                0 0
          • Džey Ár  

            Špatně jsi koukal, jestli ti dobře rozumím :-). Od páčky k sedlovce jde jen jeden bovden, druhé lanko tahá aretační čep/ kolík.

            0 0
        • jopny  

          Taktéž se mi tato sedlovka dostala do hledáčku pro příští sezónu, ale z 400 mm sedlovky mám v rámu 100 , což je minimum a proto bych i já ocenil delší.

          Přeji hodně zdaru!

          0 0
        • kali222  

          Díky za odpověď. Myslím, že basketball edišn by se také uplatnila. :) Ať se daří.

          0 0
          • vojtechposmourny  

            No, pokud si vzpomenu na tvý kola, tak určitě ☺

            0 0
            • kali222  

              No dyť, já si tu připravuju půdu!! Teda jestli se mi rám nerozpustil v krabici. :D Ne, kecám, určitě nechci dělat vlny. Co bude u mě až sedlovky budou, to nevím. Takže to byl bezvýznamný tichoučký dotaz…

              0 0
    • smatly3  

      Jak to bude zatěsněno ? Nerad bych vyléval po dešti cca 1dlc jako z LEVA :) podle fotek mě to právě moc zatěsněno nepřijde.

      0 0
      • Atilla  

        Tady ti proteče voda max do rámu:) Rozdělal jsem jí po 5ti jizdách v pěkným mordoru(pisek a píseček) a bylo tam čisto. Rozdělat otázka pár minut. Třeba sedlovka od spešlu poslední takovou vyjížďku nedala a to jsem jí měl před čtvrt rokem na komplet servisu a v bahně jela snad prvně od servisu.

        0 0
        • smatly3  

          To zní fajne :) Tak ono rozdělat Leva je taky otázka pár minut, jenom na to člověk potřebuje víc nářadí… Jen mě pořád přijde že teleskopický sedlovky jsou stále v plenkách :)

          0 0
      • BLACK1E  

        Taky mě napadlo jak je zatěsnená zepředu. První, co by mě napadlo je, že těma dírama to tam pujde samo, ale nechám se překvapit.

        0 0
    • vojtechposmourny  

      Za mě super. Principielně podobné jako můj GD, který se mimochodem za těch šest sedm let, co ho mám, nevysypal ani jednou. Na jaře jsem ho chtěl přesunout mladýmu a koupit si novej, jen s pětipalcovým zdvihem. Ale tohle mi nasadilo pořádnýho brouka do hlavy…

      Netestuje jí někdo z Prahy a okolí, abych jí mohl okouknout? Plus jsem nikde neviděl, jak vypadá ovládací páčka. Nebylo by foto?

      0 0
      • podvlada  

        Údajně první prototypy páček nebyly to pravé, budou jiné, cca za 2 měsíce ;)

        0 0
      • mr.antik  

        tak principielně proti GD o několik levelů jinde…

        0 0
        • vojtechposmourny  

          To mi vysvětli. Pořád to pracuje na pricipu trubky s dírou a kolíku, co jí drží v jednotlivých polohách, ne?

          0 0
    • georgio  

      Prvni co me napadlo kdyz jsem cetl ten clanek – projekt jako delany pro Kickstarter nebo jiny crowd-fundingovy server…chtelo by to propracovany business plan a jistotu ze neni nejake slabe misto (jak v tom planu tak na produktu) a myslim ze by to mohlo mit uspech…rozhodne fandim a snad to bude i muj pristi teleskop :-)

      0 0
    • Al Stra  

      Vlezla by se mi do rámu, když mám sedlovku vysunutou 22,3 cm?

      Dá se snížit zdvih téhle sedlovky, dejme tomu na 150 nebo na míň?

      0 0
      • Tomínos  

        jsou tri delkove varianty, zdvihy se podle varianty dají měnit od 120 po 20mm do 200, ale musim se přiznat, že počítám hlavně s výrobou vyšších variant než 120 až 160. Tam jsou v podstatě jiné firmy.

        0 0
    • mastihuba  

      Držím palce. Všichni kdo kritizují úlet ceny by si měli představit jak měsíc dělají svojí práci za polovic. Určitě se to každému bude líbit. Nota bene pokud je to vlastní vývoj jsou tam hodiny a hodiny zdarma. Klidně reverba časem nahradim tímhle.

      0 0
      • Pedro404  

        +1 co se týče ceny. Neni mi úplně jasný, jak si ten vývoj lidi, co si na ní stěžujou, představujou.

        0 0
        • Smazaný účet  

          tak jestli je nebo není cena OK se ukáže při uvedení do prodeje. Buď to budou lidi akceptovat, nebo ne… Kolik stál vývoj a kolik si někdo představuje zisk není moc podstatný :DD. Pokud to bude fungovat tak mi ta cena přijde super

          0 0
        • ladiki  

          představují si to, jako když v seriálu, Křeček v noční košily, vyvíjeli stroj času :-) :-)

          Jenže takhle už to dávno nejde, borci. A kdyby to šlo jen trochu, tak určitě né teleskop. sedlovku......za nemleté kafe…:-)

          0 0
        • Bokec  

          Koukam ze se snazis dostat jeste hloubs do ( | )

          Neverim ze driv jak za cca 5let ci dele bude jasne jak to je z tou spolehlivosti :-)

          Ja zatim zustanu u KS Leva.

          A pokud toto bude fungovat tak pokud bude stejna cena, tak je to ok.

          Ale skoda ze neplanuje 27,2 tech je take dost…

          0 0
          • Atilla  

            5let? Mě nevydržela, žádná sedlovka bez opravy víc jak 3/4 roku a to bylo KS s první patronou, potom už šla co půl roku patrona do háje. Spešl za necelý rok 2× a to jen díky tomu, že jsem akceptoval dofukování před každou jízdou. Jinak by tam byla častěji. Reverb o kroužek a teď když jsem jí střelil kámošovi tak se při jízdě v chladu zavzdušnila a nešla vytáhnout. XLC nedalo u kámoše ani 15 vyjížděk… Cena je pomalu nejnižší na trhu, výroba v čechách, osobní přístup a stejně je to špatný:)

            0 0
            • Bokec  

              KS LEV 2400km 90% les teren. Tak nevim co stim delate. Kamos co jezdi semnou ma starsiho KS ted presne nevim jakej typ ale ma ji 2,5 roku a bez zavad. Akorat vymena lanka…myslel jsem 5 let nez se vychytaji vsechny mouchy az to bude mit vic lidi nejake NEZAUJATE diskuze atd.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Sedlovka od giantu dala sezonu, najeto téměř 3tis a funguje parádně. A to mám 100kg bez výbavy. Taky moc nechápu, co s tím děláte :DD

                0 0
              • Manas  

                Ja mam KS i950 a po peti letech (nejezdim nijak moc) se to rozesralo a musi se menit patrona. Cena opravy 2000.- a rovnou mi rekli ze pokud casteji jezdim, tak ze to jednou za rok, za dva (dle frekvence jezdeni), vymenim. Proste to jde do sracek a oni to vedi. Taky staci to zvednout za sedlo a mas vydelano rovnou.

                0 0
            • AleZ80  

              „Cena je pomalu nejnižší na trhu, výroba v čechách, osobní přístup a stejně je to špatný“

              To se vztahuje k XLC ?

              0 0
              • ememem1  

                btw to xlc je nejaka cina ci ako?

                0 0
              • lazza  

                Myslím, že psal právě o TS180.

                Jinak cena není na trhu nejnižší ani zdaleka – za 230euro se dá už vybírat. Výhodu výroby v Čechách také nevidím, protože z technologickýho hlediska se český malovýrobce s Čínou/Taiwanem vůbec nemůže srovnávat. A pod osobním přístupem si nepředstavím vůbec nic.

                Jinak upozorňuju, že nic nekritizuju, naopak koupi zvažuju. Ale nebaví mě tohle nekritický hájení něčeho, co je zcela neověřený.

                0 0
      • RomanH  

        No, Franto, ale Hnoj ma pravdu. Za tech 6 sezenes i jine pomerne slusne. Pokud casem prorazi spolehlivosti, tak proc ne, ale zacinat na teto castce, nevim nevim.

        0 0
        • Bokec  

          Taky si myslim…

          0 0
        • Pedro404  

          Vem si Vecnum, skoro nikdo jí nemá/neviděl, nemožně dlouhá čekačka, a stejně je zástup lidí nadrženej na to vypláznout za ní desítku.

          0 0
        • Atilla  

          Ok řeknu Tomovi ať každou sedlovku zadotuje, možná mu přidá i něco EU, aby mohl konkurovat Číně:)

          0 0
          • RomanH  

            Boha jeho, mne je uplne jedno, za kolik to chce Tom prodavat. Jen mam obavu, ze si to takto koupi jen par zasvecenych lidi. Silne mi to pripomina klucinu, co tu tusim pred dvema lety nabizel celkem pekna svetla. Jen to prestrelil cenou – Ti, kteri byli ochotni dat tolik penez, radeji koupili Lupine.

            0 0
            • MirosPikos  

              Jestli myslíš Lucifer, tak ten docela prodává.

              0 0
              • Smazaný účet  

                jojo už má MKIII verzi (kde podle mě vychytal mouchy hlavně v ovládání), navíc má redukci na nabíjení mobilu, což se může hodit..

                0 0
              • michomin  

                Zoralight, už není, na BF hodně debatováno.

                0 0
        • mastihuba  

          Za 3 sezenu teleskop z ciny, co to je za argument? Jestli si to svoji klientelu najde ať je to třeba za 8. V mojem oboru se liší nabídková cena klidně o 100%. Mě hlavně sere že kazdej chce na vejplatu 50 litrů a když pak má někomu zaplatit za práci tak dobře ví že ttomu druhymu musi stacit 15.

          0 0
          • JSt  

            tady kupujes zajice v pytli za stejnou cenu jako konkurencni vyrobky, ktere prosly testovanim a podepsala se pod ne zavedena firma. ono uz samotny teleskop ma dost omezenou klientelu na tohle se jeste navic omezuje na dobrodruhy. :-)

            0 0
            • Macik  

              No já myslím, že zajíc v pytli je i Reverb i LEV. Nikdy dopředu nevíš, kdy se ti vysere. A když jsi postiženej a jezdit bez teleskopu už nechceš, tak proč nezkusit tohle. Mě se na tom líbí ta možnost to rozebrat na koleni.

              0 0
              • scret  

                pozor, jako majitel jiz druheho Leva muzu rict, ze nekupujes zajice v pytli! Ja to totiz vim na beton, ze je jen otazkou casu, kdy se vysere:D

                0 0
                • ememem1  

                  coz je vzhladom na cenu pomerne tragicke. preto som ochotny cakat na toho vecnuma kde je predpoklad ze to tak z principu nebude. a samozrjeme to nahrava podobnym samodomo.

                  0 0
                  • scret  

                    tak cekej, cekej:))

                    0 0
                    • ememem1  

                      pozri, ide zima, je mi to u riti. ale na jar by som ju uz rad mal. tiez ma to sere a isto dalsi rok cakat nebudem. cely problem je ze jak sa aj tu viackrat spomina kompletne vsetky sedlovky sa seru giant, lev, reverb, gd atd. ciste z principu z toho vychadza vecnum ze sa tam velmi srat nema co. inak by som na nic necakal.

                      0 0
                      • scret  

                        vsak ja ti rozumim, ja bych ale osobne necekal a navic za tu cenu? pche…

                        0 0
              • JSt  

                k cemu je dobre, ze to jde rozebrat na koleni? k tomu, kdyz se to pokazi? dyt je to prezentovano jako bezporuchove, ne? ;-)

                0 0
                • scret  

                  kde ze presne je prezentovano, ze je to bezporuchove?:)

                  Spis jde o to, ze kdyz jsi treba na dovoleny, tak to rozeberes a snadno opravis a muzes jezdit dal… S klasic.teleskopem (Lev, Reverb atd.) jsi pak v riti… ten si na dovoleny asi neopravis…

                  0 0
                  • JSt  

                    mas pravdu, to jsem si vyfabuloval. v tom clanku na bikeandride pisou „Tomáš měl v plánu dělat sedlovky, které budou jednoduché na servis a budou mít větší zdvih než současná konkurence.“

                    takze tomu mam rozumet takhle? kazi se to tak casto, ze bylo potreba ji udelat snadno rozebiratelnou, aby si sedlovku trosku sikovny clovek dokazal opravit sam.

                    nejlevnejsi obycejna sedlovka neni takovy ranec, abys mel kvuli ni odpiskat dovolenou, pokud uz nahodou preventivne nevezes nahradni s sebou. ;-)

                    tady si je zas treba uvedomit, proc je ta sedlovka jednoduse rozebiratelna? protoze ji dela kluk s pristupem pouze k obrabecim strojum. vzduchova patrona, resp. cokoli jineho nez mechanickeho by pro nej bylo obtizne resitelne.

                    0 0
                    • Atilla  

                      Pobavil:) Jen tak dál kluku.

                      0 0
                    • scret  

                      Tak dulezite je dle meho, kterou cestou se chces vydat.. Slozita vec nebo jednoducha… Je jasny, ze jako rekneme zacatecnik by se na slozitou vec asi nedopracoval, nicmene srovnavam to stale s Vecnumem, ktery stoji dvakrat tolik a je defakto zalozeny na stejnym principu..

                      Ad pevna sedlovka – taky ji pro jistotu na delsi dovci sebou vozim, ale je to zbytecna pakarna…

                      Ad spolehlivost – uvidime jak to bude nakonec Tominosovi fungovat, osobne jsem zatim trochu skepticky, ale treba Attila ji uz jezdi (nevim jak dlouho) a zatim si ji pochvaluje… Tak uvidime…

                      0 0
                    • Macik  

                      No ty seš ale rozumbrada.Nic ve zlým :D

                      Dovol mi jen malou otázku, cítíš se být cílovou skupinou zákazníků pro jakejkoliv teleskop?

                      0 0
                      • JSt  

                        na trancovi mam rychloupinak a sedlovku zasouvam do ramu pred nejakym technickym usekem. takze ano, citim se byt cilovou skupinou pro teleskopickou sedlovku, byt me zatim zadna neoslovila, abych i jen uvazoval o jeji koupi.

                        dulezite je podat nedokonalost ve vyrobnim procesu/technologii jako pozitivum pro zakaznika. ja se ale jako potencialni zakaznik ptam, proc je ta sedlovka lehce rozebiratelna? ja chci, aby fungovala a ne ji rozebirat. ;-)

                        0 0
                        • Atilla  

                          A jaká sériová sedlovka funguje? Asi máš hodně zkušeností a spoustu jsi jich projel:)

                          0 0
                          • JSt  

                            citim se byt cilovou skupinou pro teleskopickou sedlovku, byt me zatim zadna neoslovila, abych i jen uvazoval o jeji koupi.

                            tak polopaticky… kdyz 99 uzivatelu ze 100, ma s teleskopickou sedlovkou trable, neverim, ze bych zrovna ja byl ten sty. proste pridelavat si starosti umim i lepsim zpusobem nez porizovat problematicke dily na kolo. ;-)

                            0 0
                            • jecnak  

                              +1

                              0 0
                            • Atilla  

                              Ok tak dej pak vědět co jsi koupil

                              0 0
                            • Macik  

                              No jo. Tomu rozumím. Já to už mám naopak. Raději budu řešit průšvihy. Než vozit pevnou.

                              0 0
                            • ememem1  

                              tak je otazka co je lepsie, rovno priznat ze to treba obcas doma rozobrat a vycistit a dufat ze sa najde dost ludi co im to nevadi (mne teda hej) alebo sa tvarit jak reverb, lev a spol. ze je to na vecnost a realita je, ze vsetkych co poznam to bud menia v zaruke, posielaju do servisu alebo sa to naucili rozoberat doma. to mi prijde este horsie a doslova jako drzovka. z tohto pohladu ten jeho pristup uplne korektny.

                              nicmenej zo zbytkom co pises suhlasim :-)

                              0 0
                              • kyl  

                                Co ti vadí na tom to občas rozdělat a vyčistit?

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  třeba ten strávený čas tím čistěním

                                  0 0
                                  • wilda81  

                                    Zbytek kola potřebuje čas od času též nějakou údržbu.

                                    0 0
                                    • ememem1  

                                      ale ne kazdy mesiac, raz za mesiac maximalne dofukavam gumy.

                                      0 0
                                      • kubad  

                                        tak si to nekupuj, očividně to není produkt pro tebe, je to v testovací fázi, první malá série, v podstatě je to běžící vývoj.

                                        podle toho co píšeš vyžaduješ hotový 100% produkt, tohle to zatím není nerozumím tomu proč ztrácíš čas a komentuješ to tady. Chápu tvůj postoj, ale nechápu to co tu předvádíš

                                        0 0
                                        • ememem1  

                                          sak preto cakam na vecnum :-)

                                          a komentovat snad mozem co chem ked je to forum ne? presne ako 90% dalsich co to nikdy nevideli akurat vyjadruju nazor na vec.

                                          0 0
                                          • kubad  

                                            komentovat samo můžeš, jen sem tě taktně upozornil že už je to spíš trolení

                                            0 0
                                          • logoman  

                                            Heled na vecnum si jeste asi kua dlouho pockas …

                                            „Vecnum Hello Andrew, the moveLOC probably will be available again for the German market in about the middle of next year. Our subcontractor is not abe to deliver posts to us at the moment. Reason for that is bad management at his place and the loss of some people. It probably will take to the beginning of 2017 that the moveLOCs will also be for purchase for the foreign market. It is not planned to do a 31.6mm version because of weight and flexibility of framechange. Regards Robert“

                                            0 0
                                            • ememem1  

                                              No kua, nedavno som sa s tym Robertom bavol a hovoril ze zaciatkom t.j. tak na jar buduceho roka. No, asi sa pozriem po alternative. Teda uz sa pozeram dlhsie len ziadnu nevidim. Normalne sa nad tou TS zacinam zamyslat napriek vsetkym vyhradam.

                                              0 0
                                            • kali222  

                                              A funguje jejich emailová „pozvánka“? Já se zaregistroval snad na konci roku 2013 a do dnes mi nic nepřišlo. Nyní jsem za to tedy rád, protože by mi teleskop nebyl k ničemu,

                                              0 0
                                              • podvlada  

                                                Mě nic nepřišlo. O něčem jsem se bavil s jednim od nich (nevim jméno už) a taky jsem si registroval upozornění, velký prd. Buď je fakt obrovskej zájem, nebo to maj nějak blbě pořešený (celkově, nejen ty maily). Asi trochu obojího.

                                                0 0
                                                • ememem1  

                                                  Mam ju „objednanu“ od marca 2015. Dnes som s nimi hovoril. Jednoznacne sa komercna distribucia zacne najskor v polovine roka 2016 ale len pre nemecky trh. Vsetky zahranicne objednavky az po potom, predpoklad je snad zaciatkom roku 2017 co moze aj nemusi byt pravda. V mojom pripade by to znamenalo cakat v tom najoptimalnejsom pripade zhruba do marca 2017 co je insgesamt 2 roky od potvrdenej objednavky. Proste nemaju vyrobcu a aj dalsie problemy k tomu. Na to kaslem, asi skusim tu TS a uvidime, mozno casom v roku 2019–2019 ak bude dovod a bude Vecnum existovat sa k nemu vratim :-) skoda, vyzera to pekne a ti co ju maju zatial aspon verejne ziadny problem nehlasili.

                                                  Vsetko ostatne na zaklade precitania X for zavrhujem, Prilis velka pravdepodobnost poruchy hraniciaca s istotou.

                                                  0 0
                                            • Radek Broz  

                                              Sakra – objednával jsem to někdy v květnu s tím, že by to mohlokoncem roku být:(

                                              0 0
                                      • Petr L2  

                                        To Ememem1: No tak to buď moc nenajezdíš, nebo to kolo musí vypadat !

                                        0 0
                                      • Atilla  

                                        Automaticky, když přijedu domů, tak očistím vidlici, tlumič, sedlovku a stříknu brunoxem. Pokud bylo mokro, tak otřu řetěz. Každou 3–4 vyjížďku přetahování všech šroubu, to samé pokud jezdím v parku tam dotahuji po 3tí jízdě obzvlášť na DH je to nutnost. servis vidlice minimálně 2×-3× ročně. + nějaké ty výměny řetězů, destiček,… těch pár minut co zabere sedlovka…

                                        0 0
                                        • podvlada  

                                          No vidíš. A někdo má zase přístup, že za to zaplatil nehorázný peníze, tak proč by to měl pořád štelovat jako kolo z Tesca. Koneckonců, buď rád, že tyhle lidi nebudou ve frontě na Tomovo sedlovku ;)

                                          0 0
                                        • Pedro404  

                                          Přetahování všech šroubů? To by mě nikdy nenapadlo, se ti povolujou?

                                          0 0
                                          • podvlada  

                                            Třeba já celkem čuměl, co udělal sjezd jednoho Freeridu v Geissu a projetí pár rolet s hlávkem, musel jsem dotahovat poprvý za poslední rok, co jsem na IQ6 najel. Dokážu si to představit…

                                            0 0
                                          • Atilla  

                                            Kolikrát jsme vyklepal šroubek třeba i od přehazovačky. Ve Špindlu dotahují všichni i MRSN atd. Minule kámoš dojel dolu poskočil a rodla se mu otočili dolu. A mě se po DH stalo, že se mi otočil představec=tlama. Takže jo přetahuji poctivě, sice kolikrát zbytečně…

                                            0 0
                                        • ememem1  

                                          neviem, mozno je to stylom tvojho jazdenia, netusim co robi s bikom echtove DH.

                                          0 0
                                        • jIrI___  

                                          Tak takový opruz by se mi teda nechtělo podstupovat, bych si připadal jako otrok biku.

                                          0 0
                                        • scret  

                                          cece, zacinas se profilovat jako lestic:))

                                          0 0
                                          • Atilla  

                                            Tak to asi ne, kolo je pořád od bahna:) Tohle je jen nezbytná údržba, aby kolo ve zdejších písčitých podmínkách fungovalo a drželo pohromadě. A když jdeš na kolo 3–5× týdně…

                                            0 0
                                  • Concorde  

                                    A s vidlicí nic neděláš? Je to prostě další komponent, co vyžaduje pravidelnou údržbu, stejně tak jako vidlice nebo tlumič. Tomínos navíc sedlovku udělal tak, aby šla běžná údržba zmáknout během chvilky na koleně a upřímně mě dostává do kolen, že tady spoustě lidem vadí, že to jde snadno rozebrat. :))

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Ano právě další komponent co vyžaduje údržbu. Ale není zmíněno jak častou. Jestli to bude po každé vyjížďce tak nemám zájem.

                                      0 0
                                      • Concorde  

                                        I pokud by to mělo být jednou za měsíc, tak tě ty 3–4 minuty nezabijí. (Aspoň tak dlouho mi trvá vyčistit a namazat Tmarsku)

                                        0 0
                                        • Atilla  

                                          Asi tak.

                                          0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          A tohle mě má utěšit? Já si nekupuju věci abych je opravoval ale abych je užíval.

                                          0 0
                                          • kubad  

                                            tak si je kupuj, a neřeš díl u kterého bude potřeba víc servisu, Tečka

                                            není potřeba tu trolit

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Nic netrolím, je to snad diskuze o té sedlovce. A do té snad patří i její spolehlivost.

                                              0 0
                                              • kubad  

                                                spolehlivost bude vykoupena častějším jednoduchým servisem, co na tom enchápeš?

                                                nelíbí? neber nekupuj!!!

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Tak snad tu sedlovku prodejce chce prodávat, od toho tady taky diskutuje a probírá názory. Spousta lidí tu právě vyjádřila obavu na spolehlivost. Odpovědi typu tak přeci si to můžeš potom jednoduše opravit jsou více než úsměvné. Spoustu lidí to může odradit.

                                                  0 0
                                                  • kubad  

                                                    spolehlivost bude vykoupena častějším jednoduchým servisem, co na tom nechápeš?

                                                    píše se to tu pořád dokola, co je na tom k nepochopení?

                                                    pokud ti ten častější servis vadí, kup si seriový produkt, který budeš posílat do servisu, o tomhle to je

                                                    jednoduchost, snadná servisovatelnos + dostupnost dílů – tím daná spolehlivost

                                                    0 0
                                                  • kyl  

                                                    jemu to nevysvětlíš......

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Já to chápu dobře ale zase nechci aby se vysírala tak často kapišto? Projektu fandím a o sedlovce přemýšlím, ale radši kupuji ověřené věci.

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    když budeš servisovat nebude se ***** kapiš?

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    To je mi jasné. Mě jde spíš o frekvenci toho servisu. Pár uživatelů vyjádřila ohledně toho obavy a já mám podobný názor. Když tvůrce zapracuje na spolehlivosti (čím víc lidí jí dostane na test tím lépe). Já jen prostě nerad kupuju neotestované věci, přeci jen nejsem milionář. Sedlovka se mi líbí ale prostě jsem trošku skeptický.

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    chápu, tak musíš rok počkat no :D

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Tak Full bude až někdy v Březnu či v Dubnu takže času dost.

                                                    0 0
                                                  • ladiki  

                                                    Fulla si nekupuj, chceš přece jezdit ! A těch ložisek co je tam… :-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    +100

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Já to chápu moc dobře.

                                                    0 0
                                                  • scret  

                                                    *1

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    spolehlivost neni vykoupena castejsim jednoduchym servisem. kdybys daval na castejsi slozitejsi servis ostatni sedlovky, budou stejne spolehlive, plus jsem vydedukoval, ze budou mit i lepsi chod.

                                                    nedovedu si predstavit uplatnovani zaruky, resp. dokazovani nedodrzeni/dodrzeni servisu. na me tohle pusobi jako bastl, ktery si muze vyrobit clovek sam pro sebe nebo pro kamarada, kteri tomu zajisti potrebnou peci a v pripade nejake zavady se s tebou nebudou tahat o prachy…

                                                    0 0
                                                  • Tomínos  

                                                    Jako, že budeš kind shock každý měsíc na 14 dní posílat na přetěsnění nebo výměnu patrony?

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    Sorry ale tohle myslis vážně?

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    jestli narazis na „bastl“, uznavam, ze jsem pouzil nepekneho slova. je to hezky vyrobene, ale pro prodej siroke verejnosti mi to prijde nedotazene. to myslim vazne.

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    Zatím moc o prodej široké veřejnosti určité nepůjde, bych tek podle toho co se píše

                                                    0 0
                                                  • Petr L2  

                                                    Plácáš nesmysly, napiš, že jsi líný a nech to být

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Co je za nesmysl že chci od koupené věci nějakou spolehlivost.

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    ukaž mě spolehlivou teleskopku ty kecko :D

                                                    jedna z mála je relativně OK Vecnum, ale to je sedlovka kterou svět neviděl a je za balík, já na ni čekám rok!!!

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Tak to že jsou teleskopky většinou na hovno vím. Ale jak jsem psal, pokud bude fungovat měsíc bez problému a pak bude chtít po měsíci menší údržbu tak proč ne, lepší než posílat jednou za půl rok nebo rok teleskop na servis.Pokud už tak frekvence bude třeba jednou za týden, už mě to tolik lákat nebude. A s mojí vahou se teleskopka vysere snadno.

                                                    0 0
                                                  • kyl  

                                                    Jednu jsem měl v roce 1997,chodila asi 120mm a na ní se fakt nemělo co podělat.

                                                    0 0
                                                  • Petr L2  

                                                    Z podstaty funkce a ze zkušenosti ostatních výrobců se prostě teleskopy kazí, takže tahle je udělaná tak, že se dá čistit, aby se nekazila, to je přece logická úvaha a způsob řešení, za to by měl mít + a ne blbý kecy

                                                    0 0
                                                  • Zdyn  

                                                    Jak z podstaty funkce, že se kazí? To by jsi mohl napsat, že z podstaty funkce se odpružené vidlice (také jezdí nahoru a dolu) kazí.

                                                    0 0
                                                  • Petr L2  

                                                    No a ony se nekazí? jsou zcela spolehlivé a bezúdržbové?

                                                    0 0
                                                  • Zdyn  

                                                    Jde mi o to, že napsat, že se kazí z podstaty funkce je nesmysl. Funkce je v principu velice jednoduchá. Kazí se proto, že dosáhnout spolehlivě té funkce s přihlédnutím na všechny další okolnosti ( zatížení, hmotnost, prac. prostředí, cena, …) není konstrukčne zas až tak jednoduché.

                                                    0 0
                                                  • Petr L2  

                                                    Tak nezbývá než souhlasit, nějak jsem měl pocit, že ta moje formulace bude srozumitelná, tahle je podstatně jasnější :-)

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    velka cast z nas sedi u pocitace na zidli s teleskopickou sedlovkou s ovladanim pod sedlem. u zadne zidle se mi to neposralo. ten problem sedlovek je v malem prumeru a radove vetsim namahani? vzdyt vidlice vydrzely i s 28mm nohama jeste o nejaky rad vyssi zatizeni.

                                                    0 0
                                                  • jecnak  

                                                    Zas ale ne kazdy jezdi s zidli po trailech jako ty ;-)

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    tak ne kazdy ma pod sebou petinohu na 29er, ze? ;-P

                                                    0 0
                                                  • Lišák  

                                                    Tak já jsem černá ovce, protože sedím na židli s teleskopem, ovládaným pod sedlem, a mám ho na spodním dorazu. Páka chodí na prázdno.

                                                    0 0
                                                  • MnemonicJ  

                                                    že Ty jsi málo udržoval? :)

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    nebo provozoval v chladnu. :-)

                                                    0 0
                                                  • honhav  

                                                    mam to stejne… a neda se na tom sedet…

                                                    0 0
                                                  • AleZ80  

                                                    To bys ale s tou vidlicí musel jezdit pořad s lockem, aby se to mohlo srovnávat s teleskopem…

                                                    0 0
                                    • Petr L2  

                                      +1 mnoho lidí, a nejen co se týká kol, rádi slyší, že se o věci nemusí starat a očekávají, že vše bude fungovat samo, bez jakýchkoliv nároků na péči. To je taková nemoc doby, neochota přijmout fakt že se o něco musí starat.

                                      0 0
                                      • -b-n-x-  

                                        No jo, ale tady treba nekdo muze srovnavat pevnou sedlovku, o kterou se fakt neni potreba starat, s teleskopkou. A ja tomu rozumim, ze nekterym muze vadit, ze by meli vymenit levny, lehky, bezudrzbovy dil, za drahy, tezky, ktery se budto behem par mesicu posere uplne, nebo tomu budou muset delat jakousi udrzbu.

                                        0 0
                                  • kyl  

                                    Když chceš jezdit a spolehlivě,netahej do toho nějakej strávenej čas.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Já si koupil kolo abych na něm jezdil a ne trávil čas jeho opravováním.

                                      0 0
                                      • Concorde  

                                        Údržba a oprava je diametrální rozdíl. Tak si tam nech pevnou sedlovku a budeš spokojený. S tou nic dělat nemusíš. Ale pak nebreč, že ji musíš sundávat rychloupínákem…

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Mam jí na imbus.

                                          0 0
                                          • kubad  

                                            to se ale ve sjezdech blbě snižuje ne?

                                            0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Nesnižuji, ale chci full tak přemýšlím o teleskopu. Tohle se mi líbí ale zase se v ní právě nechci vrtat po každé jízdě. Proto mě zajímá jak je na tom se spolehlivostí. To že se jí oservisuju sám je fajn ale chci aby to něco málo vydrželo. Servis 1 do měsíce je pro mě třeba v pohodě.

                                              0 0
                                              • Pedro404  

                                                Tak pak možná stačilo přečíst si příspěvek od Atilly, kterej jí jezdí, a píše „je to sedlovka , které když dáš 10minut času měsíčně, tak bude fungovat léta“.

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Jenže to je jen jeden člověk.

                                                  0 0
                                                  • kubad  

                                                    četls vůbec ten článek na který je v základním příspěvku odkaz?

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Ano četl. Sedlovku si pochvaluje. Ale dlouhodobý test ještě neprovedl.

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    A on ti ju výrobce přišel nějak nutit mezi dveřma, nebo co? Nějak ten tvůj imaginární boj nechápu.

                                                    Ber, nebo nech ležet.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Já ale proti ničemu nebojuji to je ten problém. Nikde nepíšu že je špatná ani dobrá, jen mám obavu o spolehlivost, to musí pochopit snad každý.

                                                    0 0
                                                  • Atilla  

                                                    Můžeš nějak přesněji specifikovat z čeho, že to máš obavu?

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Jak už jsem popsal – o to aby se servisovala až moc často, to je třeba jednou týdně. Ty si psal že jednou za měsíc stačí. To by nebylo špatné a za cenu by se to i vyplatilo oproti konkurenci.

                                                    0 0
                                                  • Tomínos  

                                                    Tak bude hodně záležet na podmínkách, pokud se sedlovkou pojedeš maraton v našlehaným blátíčku, takovej ten co po něm odejdou brzdový destičky, určitě ji budeš muset vyčistit. Pokud bude léto jako bylo letos, bude ji stačit zkontrolovat jednou dvakrát za léto.

                                                    0 0
                                                  • Pedro404  

                                                    A co čekáš za odpověď? Je vyrobená krátce, reakce pár jedinců ti nestačí, tak prostě počkej pár měsíců, až těch zkušeností bude víc.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Já nečekám odpověď, jen pár uživatelů obavu a já se k ním připojil. Na to mi bylo odpovězeno stylem tak těch deset minut tě nezabije atd.

                                                    0 0
                                              • kubad  

                                                ale kdyby sis to tu přečetl tak to tady všechno je :D

                                                zase musíš vycházet z toho že je sedlovka odzkoušena pouze ve fázi prototypu, a tohle bude první serie, takže víc info bude až časem, je potřeba se smířit s tím že ti kdo ji koupí budou částečně zkušební králící :D a s tím do toho jít.

                                                osobně bych se toho nebál,

                                                0 0
                                                • Smazaný účet  

                                                  Tak dojmy tu popsal jen jeden uživatel. Jo je to prototyp beru, určitě tam ještě nějaký progres bude.

                                                  0 0
                                • ememem1  

                                  to rozoberanie a cistenie, chcem v ramci moznosti bezudrzbove komponenty

                                  0 0
                        • RomanH  

                          …a kdyz uz se sere, tak za ni nebudu davat 6litru, v podstate jako tester.

                          0 0
            • Džey Ár  

              Tak já znám i garážovky s tak velkým úspěchem že borce odkoupil gigant v oboru. A Tomínos má velmi podobný výrobek i stejnou filozofii jodnoduchost = spolehlivost. S prominutím to cos napsal ty je obchodní žvást, přesně těmihle slovy by reagovala konkurenční firma.

              0 0
              • ememem1  

                ja som tiez videl taky film.

                0 0
                • Džey Ár  

                  To mně nepřekvapuje. Podle tvých komentů je mi jasné že znáš a víš úplně všechno, všude jsi byl a od všeho máš klíče.

                  0 0
        • JSt  

          aji kdyby to prodaval za dvacijas, muzes na tom jako zakaznik vydelat. koupis jednu a prodas ji nejake cyklisticke firme treba za kiliana, klidne i vic. ta si to otestuje, treba zjisti, ze je to vazne spolehlive, patentuje si to a tominos je v pici…

          0 0
      • pepino  

        Ty hodiny a hodiny zdarma nejak nechapu, kdyz to pak bude prodavat.

        0 0
        • podvlada  

          Já to pochopil tak, že když budem počítat s nějakým určitým předpokládaným počtem prvních kusů na prodej (řekněme desítky až jednotky stovek) a ten zisk rozpočteš na hodiny, který strávil vymýšlením, zkoušením, slepými uličkami apod., tak se dostaneš na sumu, která je níž než má zameták v mekáči.

          Edit: jako jasně, pokud se bude pak už jen prodávat dál a nebude třeba investovat „zpět“ do vývoje, tedy bude stačit jen sedět na gauči a peníze se pohrnou :)) tak ta suma bude postupně narůstat, ale kdo ví kam ty čísla porostou, že…

          0 0
    • Bokec  

      Si myslim ze to bude casem mit osklivej vakl. Je otazka co stimto typem mechanizmu udela nejakej pidi kaminek. Az se do toho zadre :-(

      0 0
      •  

        Hele nech je, at si to teda za ty nesmyslny prachy koupej a trpej si na tom jak chtej. Je videt, ze ikdyby to bylo posrany, tak to budou chvalit, jakej to je prulom. Klasicka diskuse BF, dva tabory do sebe jdou. LOL. Uvidime ty chytraky za par let…

        0 0
        • Tomínos  

          Proč by na té sedlovce měli trpět? Ptám se abych věděl co je špatně a mohl to případně změnit.

          0 0
    • logoman  

      Mne prijde cena zcela vpohode, pokud naplni sedlovka to co od ni ocekavam, tedy vysokou spolehlivost. Doufam ze to tominos necha poradne otestovat a ne jen uzivateli co po kazde jizde ocisti svoje kolo a komplet promazou, ale i nekomu kdo se o kolo az tak nadstandardne nestara. Asi nejvetsi strach bych mel z toho, ze ji nejak ohnu.

      Moc nechapu srovnani s reverbama, levama apod.? Tohle ma 180mm tedy jina kategorie a jeho jedina soucasna konkurence ma dost znacny problemy s dodavkama … Uvidime co predvede 9point8 sedlovka.

      0 0
    • Pedro404  

      Dotaz na Tomínose: Ohledně toho teoretickýho budoucího vaklu, kvůli kterýmu tady lidi fňukaj: Já předpokládám, že to bude mít vyměnitelný pouzdra? Popř. pudou dokoupit veškerý neběžný ND, jako u Gravity Dropperu?

      0 0
      • Tomínos  

        Pouzdra tam jsou tři, všechny nestandartní, ale pokud se bude pokračovat ve výrobě sedlovky, určitě budou jako náhradní díl. Ten vakl nevím jak mám brát, už od výroby má ta sedlovka určitě větší vůli než zavedené firmy, ale při jízdě v sedle není znát.

        0 0
        • Pedro404  

          Spíš jde o to, z čeho pouzdra jsou, tzn. jestli se ten vakl postupně zvětší jak u T-Mars až do hodnoty, kdy to pod tebou při jízdě v sedle citelně plave. Pak by možnost koupit náhradní bodla. BTW, jak velká je tam ze začátku vůle na špičce sedla?

          0 0
          • Tomínos  

            Abych řekl pravdu nevím, neměřil jsem, ale tipl bych si že okolo 2–3mm, zkušební kusy měly vůli okolo 1cm na špičce sedla a během jízdy nebylo nic znát, ta poloha kolíčku způsobí, že se sedlovka sedne a nehýbe se, jediné kdy poznáš vůli je když se budeš pokoušet vyjet stojku a sedět budeš uplně na špičce sedla, to pak do stran přetlačíš.

            0 0
            • Smazaný účet  

              1cm…to jsi tezce nedal tohle napsat na bf;) tady vysoce senzidebilni jedince poznaji ubytek watu pri pohybu v jednotkach milimetru…

              0 0
              • scret  

                tak nekdo je na to citlivejsi… Vim, ze vakl na Levu mi pri jizde nevadi, ale jinak uz ano… Treba pri manipulaci s kolem atd. Proste nemam rad veci, kde je vakl…:)

                Jinak jel jsem na nejakym shit teleskopu a tam byl vakl uz pomerne velkej a tam mi to vadilo dost uz i za jizdy!

                0 0
            • Atilla  

              Čeče Tome, ta moje má teda menší vakl, než úplně nový spešl command IR a stejný jako KS a po zatížení se nehne ani o píď. Naopak je znát značný nárůst tuhosti pod zadkem. Tak ten tvůj prototyp si stáčel ještě na dědečkovi co jede do kužele, ne?

              0 0
    • michomin  

      Jedna věc je cena, druhá kvalita. Aby byla trvalá standardní kvalita, je zapotřebí stabilní výrobní základna. A tu zatím autor sedlovky nemá, alespoň podle jeho slov – výše popisuje problémy se strojovým časem a prostředky.

      Tím nechci říci, že sedlovky budou nekvalitní, na druhou stranu skutečná kvalita se pozná, až budou prověřeny větším množstvím bikérů, kteří dají sedlovce co proto každý svým způsobem a péčí. To se dosud nestalo, takže zatím se jedná o neznámý výrobek za cca 6 500,–.

      0 0
    • JaMull  

      jak je vyřešeno aby nenateklo do rámu?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Stejne jako u kazdeho jineho ramu…dirkou ve stredove mufne…:)))

        0 0
        • ememem1  

          to bez debaty nicmenej pochybujm o ochote majitelov carbon ramov vrtat do nich :-) a samozrejme toho nemoze byt viac ako je kapacita diery :-)

          0 0
          • scret  

            je vtipny, ze se tu rozjel flame jestli je to dobra cena nebo ne a ja nevim co jeste… a Tominos ma alespon reklamu a sledovanost zadarmo:)

            Za mne rikam, ze cena se mi zda naprosto primerena a pokud to bude fungovat a bude to spolehlivy, pak nevidim jediny duvod, proc by cena nemela byt casem klidne vyssi…

            Jak tu zaznelo, Vecnum je za nesmysl a je to pritom jitrnicka jakou svet nevidel…

            Jinak pokud nekomu cena prijde premrstena, at si koupi neco jinyho:) Myslim totiz, ze Tominosovi se objednavky ted pohrnou nebo alespon bude vetsi poptavka, nez jakou ted staci uspokojit…

            Ja mu fandim, ikdyz osobne zatim o jeho teleskopu ani zdaleka neuvazuju…

            0 0
            • scret  

              ee, spatne zarazeno:(

              0 0
            • jIrI___  

              Každopádně účinnou B-F reklamu zazdil tímto příspěvkem :)

              0 0
              • Tomínos  

                To je sice možné, ale můj názor je takový, že je důležitější chování sedla při jízdě, než v nezatíženém sta­vu.

                0 0
              • podvlada  

                Aspoň ji nebudou chtít všichni :))

                Moje T-Marska se hejbe do strany, do boku, předozadně, kdyby mohla, tak dělá kotrmelce, ještě se ohejbá dozadu a bojim se, že mi jednou rupne a nebude to za dlouho.

                A žiju. :) Neřešit jezdit! :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Mi povídej. Měl jsem docela strach když jsi mi to kolo pučil :)

                  0 0
                  • podvlada  

                    No však jsem tě před tím kulobijem varoval :)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Jj, taky jsem jel hodně opatrně ale kdybych kupoval novou tak bych byl rád kdyby ty dva roky bez vaklu držela.

                      0 0
                      • podvlada  

                        Tak on se na tý mojí ten vakl (čti žádný z vaklů) nezvětšil, jen se bojim toho průhybu – z jaký hlíny to asi uplácali… Jinak na tu cenu co jsem za ni dal, funguje bezvadně – tedy alespoň pořád stejně :)

                        0 0
      • goofy  

        Vypadá to celkem obstojně. Líbí se mi jednoduchý systém, který je navíc údajně i funkční. Tak vysoký zdvyh bych asi ani nepotřeboval, ale zase proč ne. :-) Cena je adekvátní.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Paradni prace, chvalim vlastni realizaci sveho snu. Za cenu 6500 a maloseriovku + vlasni cas pri navrhu a testovani na tom zedny extra vejvar mit nebudes, takze nechapu ty kecy jinych o tom, jak je to drahe…

      A stejne, pokud bys to zvladl prekutit na prumer 27.2, tak bych jednu vzal:) Klidne i s vahovym omezenim do 80Kg:)

      0 0
    • AleZ80  

      Když už se to tady tak konstrukčně rozebírá… Nevěděl byste někdo o někom, kdo by zvládl/byl ochotný vyrobit TOHLE ve 30,9 průměru ? Resp. stačila by ta spodní část s RU.

      0 0
    • kamaro  

      Je to sice komponent který nevyužiju, ale moc Ti fandím. Je to pěkná práce a muselo to zabrat hodně času – vymýšlení, zadávání výroby, testování, úprava návrhu a pod.

      Jsem rád, že existují lidi, kteří se toho nebojí a zkouší něco vyrobit. Třeba se mi líbí světla Lucifer, do kterých půjdu.

      0 0
      • MnemonicJ  

        Lucifera mám zatím týden a vzhledem k rekonvalescenci ruky jsem se na kolo ještě nedostal, ale o víkendu jsem podnikl s kamarády pěší výlet po krásách země české s finišem v 0:50 a světla poskytla čelovka dost :) Uvidíme jak s odstupem času, ale zatím spokojenost

        0 0
    • jecnak  

      Nejak se zdraham uverit, ze konstrukce zamku a aretacnich bodu bude i jen minimalne odolna proti bahnu. Neustale neco cistit a rozebirat by me opravdu nebavilo. Takze jsem zvedav na realne zkusenosti treba z pulrocniho provozu na kole, na kterem se slape i do kopce.

      0 0
      • honhav  

        Jeste jsem nevidel nejak extra zasvinenou sedlovku z celni strany. Zezadu to bude stirat slusne. T-mars a klony maji dirky skrz vzadu a funguji pomerne spolehlive (nebo proste na to natahnes nejakou sprcku – coz bych videl ja jako reseni i pro tuhle mechaniku – fce ma prednost pred vzhledem)

        0 0
        • jecnak  

          Tady jsou ale ty aretacni dirky slepe a relativne melke, kdezto na jinych jsou pruchozi ne?

          0 0
          • honhav  

            pruchozi neznamena, ze tam cudl zajedem nejak hluboko – vem si jak malo posunujes pri pohybu packou lankem (zadny prepakovani tam neni). Navic tady to ma jeste trn sviraci mechanismus, kde male napnuti lanka neovlivni samotny cudl ale jen jeho pohyb (narozdil od t-marsu nebo gd)… vic zatim obrazku nevyctu… ale me se libi a jdu do toho jak to pujde… :)

            0 0
            • jecnak  

              Nepruchozi dira znamena, ze se ucpe blatem, to je to na co narazim. Az ji uvidime nekde na zivo, treba zmenim nazor, zatim se mi ta konstrukce proste nelibi a nebudi ve me duveru. Navic ty reci o snadne rozebiratelnosti vnimam uplne stejne jako JST vyse.

              0 0
              • RomanH  

                +1

                0 0
              • Atilla  

                Hele já měl tu sedlovku rozdělanou a nějak nevím co by se v ní mohlo kazit. Je tam vnější část s rozpěrným mechanizmem(kus hliníku do kónusu s 2 závity pro uchycení lanek+ 2 mikro ložska pro hladký chod). 1X lanko, které tahá za kolíček, 1× lanko od páčky, 1× pružina co zajišťuje chod. Dřík(nevím jak to nazvat) s kolíčkém pod kterým je pružinka co vrací kolíček po puštění páčky, stíráky a vnější trubka. Nic víc tam není. Sedlovku jsem testoval v dešti a několikrát projel pěkným bahínkem prosyceným jemným pískem a dírky neměli tendenci se ucpávat. Tohle je vyzkoušené jak na prototypech, tak na GD.

                Jak již Tomáš naznačil, tak sedlovka bude chtít jednou po čase rozebrat a vytřít hadříkem aby chodila hladce. Což u jiných sedlovek nejde! Mám už s teleskopy nějaké zkušenosti a párkrát už jsem domů nedojel páč buď utekl tlak, nebo se sedlovka tak zašpinila že nevyjela. Posrala se patrona, nebo se sedlovka zavzdušnila. Tady se ti může tak maximálně přetrhnout lanko co ovládá kolíček(výměna na pár minut), nebo praskne pružina(vysoce nepravděpodobné). Nic víc se stát nemůže.

                Jaký máš prosím tě teleskop?

                0 0
                • jecnak  

                  Ja ji prave rozdelanou nemel. Proto mam pochyby o funkci. Z tech par fotek co jsou na webu presna konstrukce mechanismu poznat nejde. Budu ti ale verit, ze ten mechanismus funguje spolehlive i v blate a je dost odolny. Pockam si ale stejne radsi na dlouhodobe zkusenosti vice uzivatelu a az ji uvidim v realu. Zatim to na me pusobi presne jak jsem psal vyse.

                  Zadny, jen jsem mel nejake pujcene, proc se ptas? Je dulezite mit zkusenost s nejakym jinym pro to abych si mohl koupit tento?

                  0 0
                  • Atilla  

                    No jsem si tak nějak projel negativní názory a nějak tak jsem zjistil, že je mají lidé kteří žádný teleskop nikdy neměli.

                    Jen se zeptám proč nemáš pochyby o seriových sedlovkách? když je tady asi 10 vláken o tom jak poruchové sedlovky jsou.

                    0 0
                    • jecnak  

                      Ale ja mam pochyby o seriovych sedlovkach. Nikde jsem nepsal ze nemam. Prave proto zatim zadnou nemam a kdyz mit budu, tak radsi neco takoveho byt s podstatne mensim zdvihem, ale take podstatne mensi cenou.

                      Tu sedlovku jsi po testovani dostal a nebo si ji odkoupis za plnou cenu?

                      0 0
                      • Atilla  

                        Tu sedlovku jsem si koupil za plnou cenu, páč jsem vyděl její vývoj i prototypy dělané na koleni a ostatní sedlovky mě zatím vždy jen zklamali. Navíc si dělám sám servis odpružení a nevidím jediný důvod proč zrovna teleskop musím vždy někam poslat a čekat jestli se mi vrátí funkční.

                        0 0
                        • Pedro404  

                          Tak zrovna na Reverb máš servisní manuál volně na netu přímo od výrobce, a KS taky de udělat doma.

                          0 0
                          • Atilla  

                            Jo reverb je vyjímka, ale už musíš kupovat celé sady těsnění a minerál a taky né každý má koule si to rozdělat stejně jako u vidlic. A jak píšu níž reverb mě teda spolehlivostí 2× nepřesvědčil a zde na foru to řešilo po víc lidí.

                            V KS si patronu neopravíš, ta se vyměňuje za jinou minimálně u typu co mám.

                            0 0
                            • Pedro404  

                              Já mám i950 a ta patrona se rozebrat dá, u LEVa taky. Podle mě to vyměňujou, aby měli rychlejší dobu obratu, a ty co se jim vrátí pak přetěsněj a použijou na další výměny, nepříde mi, že by tam kromě těsnění bylo něco, co by se posralo a vyžadovalo kompletně novou patronu.

                              0 0
                              • Atilla  

                                A těsnění na to koupíš? To jsem rád, že to jde rozebrat to už bych to pak nemusel pořád posílat. Máš nějaký návod? Dík

                                0 0
                                • Pedro404  

                                  Sou tam x-kroužky, myslim že sehnat půjdou, mně když zajížděla, tak sem jí akorát rozebral a znovu složil a zas funguje, tak sem to zatim neřešil.

                                  Návod: https://www.flickr.com/…photostream/ a posouvej doleva.

                                  0 0
                                  • Atilla  

                                    Perfektní díky ti, já nikdy nechápal jak by se to dalo nafoukat, když tam není ventilek.

                                    0 0
                                  • Manas  

                                    Vida. To je problem ty my, tak to zkusim rozebrat. Treba usetrim kacky :D

                                    0 0
                          • wilda81  

                            Manuál ano, ale pokud Reverb po zatížení zajíždí, tak je v tutoriálu poznámka, že ho máš poslat do autorizovaného servisu. Takže 100% samo-domo bych netvrdil.

                            0 0
                            • Pedro404  

                              To je fakt, moje teorie je ta, že v tom případě se dostal vzduch někam, odkud při rozebrání něco může vystřelit, tak si to nechtěj vzít na triko, ale šlo by to opatrně udělat i doma, stejně jako stuck down vzduchovej tlumič.

                              0 0
                          • ememem1  

                            tak to je ozaj konkurencna vyhoda.

                            0 0
                        • jecnak  

                          Ok, tak necham to uzrat a uvidime. Me by prave hodne stvalo to kamkoli posilat, protože si vše servisuju doma, ale zas ji nechci rozebirat po kazde blative vyjizdce.

                          0 0
                      • ememem1  

                        ako cena bomba, zdvih 10cm v pohode staci tiez, akurat by mi asi uz trocha vadilo ze je o stvrt kila tazsia jak ine z rovnakym zdvihom, to mi uz prijde ako celkom dost.

                        0 0
      • Pedro404  

        Máš pocit, že si teleskopy lidi dávaj na kola, na kterejch se do kopce nešlape?

        0 0
        • jecnak  

          Nekdy ten pocit mam. Proste chci nejake realne zkusenosti od nekoho, kdo ji pouziva spis na XC.

          0 0
          • Atilla  

            A proč myslíš, že na XC víc trpí? Nevídám moc XCčkařů co vyjíždí za deště a má rohlík od ucha k uchu když se koupe v bahně.

            0 0
            • Manas  

              Nu, to jich moc neznas :)

              0 0
            • jecnak  

              Tak nevim, proc bych se mel za deste nejak zvlast smat, ale vim, ze proste nekdy jedu cely den a odpoledne zacne lejt a proste chci dojet planovanou trasu. Pripadne je sucho a krasne a najednou jedu po SPS a vsude je kvanta louzi ;-)

              0 0
              • Atilla  

                A v čem teda XC jezdec zatěžuje tu sedlovku víc? Nějak mě nic nenapadá.

                My se třeba smějme, protože nás ježdění v bahně náramně baví a cíleně ho vyhledáváme.

                0 0
                • RomanH  

                  Tak schvalne, kdy ta sedlovka vice trpi ? Kdyz na ni sedis, a nebo kdyz je dole ? A kolik casu na ni sedi XCckar, a kolik sjezdar ?

                  0 0
                  • Atilla  

                    Teleskop nejvíc trpí při vyjíždění/zajíž­dění. A kdo více snižuje výšku sedla? XCčkař, nebo EN/DH?

                    0 0
                    • Macik  

                      Tak to je asi těžko říct, ale souhlasím, že to trpí nejvíc tím vyjížděním/za­jížděním. Když budu Reverba používat za mrazu, tak ho po vyjížďce můžu rovnou poslat do servisu.

                      0 0
                      • Atilla  

                        Přesně. Reverb sice chodí sofistikovaněji, ale bohužel už jsem s ním taky nedojel. Prodal jsem ho kamarádovi a teď jak bylo chladno, tak se kámošovi zavzdušnil a prostě nevyjel. Ještě, že jsme byly pár km od domu, ale řešit to na 80km švihu.. Můj command jakmile klesne teplota tak nevyjíždí, Před každou vyjížďkou ho musím namazat, to pak kope do kulí a na konci vyjíždky trvalo dobu než vyjede, nebo jsem mu musel pomoct rukou. Po namazání zase chvilku chodil, teď teda dochodil páč se dovnitř dostal písek a ozývali se z něj děsivé zvuky. Tak jsem ho rozdělal a nejsem schopný ho složit páč je na to potřeba takový přípravek, který nikde v prodejnách S nemají, tak bude muset asi až do Holandska na servis. KS už byla několikrát na výměně patrony a zase začala trochu zajíždět, takže opět servis + platby za poštu.

                        A jestli si někdo myslí, že dělám Tomovi reklamu, tak se plete, protože zrovna my dva si umíme pěkně vjet do vlasů a všechno si vpálíme.

                        Co jsem navrhoval já jako vylepšení, byla dírka ještě před koncem dorazu aby sedlo bylo výš. Ale to jsem zavrhl, protože sedlo dole je fakt pecka a takhle stačí páčku jen na okamžik zmáčknout. Co se někdy stane, ale to se mi stávalo u všech sedlovek je, že když sedlo zavadí o nohu při vysunování, tak nevyjede až nahoru, ale musí se ještě jednou zmáčknout páčka, aby vyjela z aretace.

                        A ještě add cena. můžu s klidným srdcem říct, že Tomáš má na sedlovce menší zisk, než e-shop od kterého si koupíte např. reverba.

                        0 0
                        • jecnak  

                          Takze myslis, ze zatim je to nejmene udrzbova sedlovka?

                          0 0
                          • Atilla  

                            Ne , je to sedlovka , které když dáš 10minut času měsíčně, tak bude fungovat léta, protože tam prostě není nic co se může ******. A co je to 10min měsíčně, když údržbou kola strávím daleko víc?

                            0 0
                    • ememem1  

                      Teleskop nejvíc trpí při vyjíždění/zajíž­dění – to ako preco? naopak by som povedal ze trpi najviac ked je vysnuta resp. polozasunuta, sedis na nej a slapes. imho je to to iste jak jazdit s permanantne zamknytym tlmicom/vidlou. ci sa mylim?

                      0 0
                • scalar  

                  XC jezdec jezní na kole i do kopce.

                  0 0
              • scalar  

                Musíš si počkat na teleskopickou sedlovku pro XC. Bude mít pod 300gr., bude spolehlivá a odolná, bude pevná a tuhá, žádná vůle do stran…

                0 0
    • Pedro404  

      Teď sem si uvědomil, že sem ještě nikde neviděl fotku ovládací páčky, nebyla by?

      0 0
      • Atilla  

        Páčka je in-progress, první není moc dobrá. Navíc výrobní cena té páčky byla vražedná, takže možná bude i nějaká seriová(to Tom nechtěl u před produkční série , aby představil komplet svůj výrobek), nebo něco co ukutí Tom na způsob té od KS. Ale to bych nerad dělal vlny- nevím co má tom v plánu a nerad bych mluvil za něj.

        osobně jí vozím teď s páčkou od spešlu, která je teda taky příšerná:)Plánuje se i výroba šprcky z neoprénu.

        0 0
        • honhav  

          Verim ze se sprckou to uz bude uplne v pohode. T-mars stacila slusne ochranit i ve velkym blate a to jsem mel diry na kolik na zadni strane trubky…

          0 0
        • Smazaný účet  

          vedeni bowdenu je jen venkem, nebo se dá táhnout i vnitřkem?

          0 0
        • Džey Ár  

          Šprcku stačí ze starého chrániče pod retaz. Šmiknout napůl a je to hotovo. To jsem ale koukal že právě zámek Tomínusovy sedlovky nevypadá šprcce moc friendly. Na Reverbu to šlo krásně.

          0 0
        • TJK  

          doporucil bych se podivat na packu od CB.. mam ji na LEVu misto te originalni.. stoji 350kc (v baleni je komplet vedeni, bowden.. proste vsechno).. jde dat na 8 ruznych spusobu.. presne polohovani… imho je proste skvela

          0 0
          • Atilla  

            Tu jsem si chtěl koupit, ale nikde jsem jí teď už nenašel. Nebo špatně hledám.

            0 0
            • TJK  

              ja ji bral od proflaklyho ceskyho dovozce.. za boha si nemuzu vzpomenout… podivam se ti

              0 0
            • TJK  

              uz sem to nasel.. bral jsem ji primo z Progressu.. na webu nebyla.. ale napsal jsem mejla na dostupnost cerne packy a druhy den mi odpovedeli viz nize

              Dobry den,

              ano, 250 kc + 112 dobirka a postovne. Potrebuji adresu a telefon pro PPL.

              S pozdravem

              David Dostál I +420 775 791 097 I david.dostal@progresscycle.cz

              Progress Cycle, a. s.

              Logisticky park Tulipan 1371

              253 01 Hostivice – Palouky

              Czech Republic

              www.progresscycle.cz

              0 0
              • Atilla  

                Díky moc. Objednám jednu na zkoušku.

                0 0
                • TJK  

                  jj otestuj.. za ty penize je zdarma.. a me osobne prisla mnohem lepsi nez origo packa k LEVu s tim debilnim brckem.. nebo nez packa od Reverba ktera byla taky uplne nahouby

                  0 0
                  • Atilla  

                    Proto jsem pustil reverba, ten čudlík mi teda vůbec nesedí. Ta CB vypadá perfektně a fakt je zadarmo.

                    0 0
                    • TJK  

                      jj.. presne

                      jeste bude mozna hodne zajimava nova verze FOX packy jestli bude.. akorat teda imho bude mit dost vysokou cenu…

                      0 0
                      • Pedro404  

                        Mně příde hodně geniální páčka 9point8 (vona i ta sedlovka má bejt bombová), dá se nahodit svisle ve stylu KS i nad a pod řídítka. http://www.pinkbike.com/…ew-2015.html Ovšem je za 52 babek a bez českýho dovozce.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          +1 Jednou někdo u práce přemýšlel :)

                          0 0
                        • TJK  

                          jj souhlas.. na tu jsem uplne zapomel… ale v zakladu je to vlastne presne stejna funkce jako ma ta CB od Kronologa.. jen s im rozdilem za ta CB vyjde na 360kc i s postou.. dostupnost je ale otazka

                          0 0
                    • TJK  

                      jinak ja ji mam danou takhle jako druhou radici packu a vychazi to imho prijeme ergonomicky se zdvihem akorat na palec

                      0 0
              • Milan  

                Díky za tip, přiživil jsem se-druhej den osobní vyzvednutí. Měli už jen červenou za 250,–. Použito k sedlovce Giant. Ohebný koleno i zelenej konrtolní kroužek a pérko jsem vynechal-zbytečný. Dnes otestováno v terénu-fachá parádně. Přesný, čitelný, pevný a na dosah.

                0 0
              • krabica  

                Taky jsem jednu vzal. Ti se museli divit. :-D

                0 0
                • Atilla  

                  Však na mě zbyla jen červená. Agrr

                  0 0
                  • krabica  

                    Taky mám červenou. Chtěl jsem černou a když nebude, tak tu červenou, ale na mém biku je to v klidu.

                    0 0
          • kadett  

            To je Crankbrothers? Jak je možný,že to stojí tak málo? Koukal sem na jejich web a stoji 44usd.

            0 0
            • TJK  

              ano.. viz. vyse mejl primo z Progressu… ale je mozne ze slo o doprodej za jinou cenu… ale netusim

              0 0
              • kadett  

                Psal jsem tam teď maila,tak jsem zvědavej. Kdys to kupoval? Mám taky LEV a nevyhovuje mi ta páčka… Raději bych přesně tak jak to máš ty.

                0 0
                • TJK  

                  necel 3/4 rok zpet

                  0 0
                • Jarda636  

                  Já tam kupoval 2 ks v létě, cena přesně jak píše TJK

                  Drahé jsou ty barevné.

                  0 0
                  • TJK  

                    a jaká je parádní co! :-)

                    0 0
                    • Jarda636  

                      Přesně, v případě potřeby lze velmi rychle předělat na vrchní ovládání, nebo vpravo.

                      Za ty prachy zadarmo. :-)

                      0 0
                      • kadett  

                        No tak to jsem moc zvědavej,jestli aspoň jeden kus pro mě bude. Sice bych rád červenou,ale černá by mi vůbec nevadila.

                        0 0
                    • kadett  

                      Tak jak jsem psal do progresscycle,tak mi zrovna došla sms o zásilce z PPL na částku 327kč a chtěl jsem červenou,takže je asi ještě mají. Jen mi nikdo neodepsal,jestli to teda je nebo ne,ale to je mi jedno.Zítra dojde,tak jsem zvědavej.Díky moc za tip

                      0 0
                      • TJK  

                        nebudes litovat.. ta packa je ergonomicky opravdu povedena

                        0 0
                        • kadett  

                          Spíš se děsím protahováním novýho bowdenu rámem. Asi nepůjde použít ten co je od páčky LEV co?

                          0 0
                          • TJK  

                            pujde proc by nesel… ma to normalne staveci sroubeni na bowden s koncovkou… takze pokud ti vyjde delka cisteho bowdenu tak by tomelo jit… me origo bowdek k LEVu stval protoze byl takovej tvrdej hnusnej pokroucenej.. tak jsem si tam dal klasickej bowden k razeni a pouzil jen to jejich cervene plastove lanko.

                            0 0
                            • kadett  

                              Páčka mi zrovna došla,akorát jsem zjistil že můj LEV vede lanko od sedlovky ne od páčky,takže fakt nevim,ejstli to půjde něják vychytat,abych to mohl použít :(. Leda si sehnat ten zajištovací šroubek na lanko,ale i tak nevim. Mám tento typ https://vimeo.com/104379102

                              0 0
                              • kadett  

                                No sem starej slepíš a už mi ani neslouží pamět. Mám nakonec pravej opak,takže to šlo krásně nainstalovat. Jen jsem vytáhl lanko,prohodil páčky a je to nesrovnatelný rozdíl!! Ještě jednou díky za tip

                                0 0
                                • alinceb  

                                  Vyhoď do ****** to koleno a bowden doveď až k páčce. Takhle to vypadá hrozně…

                                  0 0
                                  • kadett  

                                    To je v plánu,bohužel 1m bowdenu co mi došel s páčkou mi nevystačí,abych to protáhl celým rámem,tak jsem zatím musel nechat původní. Vyměním,jak bude chvíle času někam koupit novej.

                                    0 0
                                • Kouba_2005  

                                  To je ale hezká páčka! Kdybych to chtěl ale na Rebu 2013, tak bych to musel vymyslet jak, když je jako neovládaná zamčená?

                                  0 0
                                • skvedo  

                                  Ty gripy máš tak schválně?

                                  0 0
                                  • kadett  

                                    NE! Patří obráceně. Je to nový kolo,tak mě to netrklo. Evidentně ten co to skládal,tak taky nevěděl…

                                    0 0
                                    • mr.antik  

                                      dost lidí co jezdí tak dává jednoobjímkový gripy takhle. Je to celkem logičtější…

                                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Taky uz mam objednanou cervenou…asi se trochu divi, ze se jim lidi ve vlnach objednavaji packy:D

                        0 0
                        • wilda81  

                          Snad ji zvládneš namontovat dřív než já. Moje leží cca od června v krabici :))

                          0 0
                        • TJK  

                          je to mozny :-D

                          0 0
                        • alinceb  

                          No co. Jejich teleskopy stejej za vyližprdel, tak aspoň něco urvou na páčkách…:D

                          0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak sem si o ni zrovna napsal…packa od KS272 mne neskutecne vytaci uz dlouhou dobu a zaslouzila by hodit do kose:)

                    0 0
                • alinceb  

                  Zkus ji nejdřív otočit směrem nahoru. Trubička ti půjde spodem a bude se ti líp mačkat. Sice vytáčíš palec nahoru, ale přijde mi, že v tom směru máš víc síly…

                  0 0
          • kadett  

            Nevíte, jestli ty páčky ještě mají nebo nemáte někdo páčku mechanickou na prodej? jednu bych potřeboval…

            0 0
            • Džey Ár  

              Si do progresu napiš, kontakt tam máš.

              0 0
              • kadett  

                Neboj to jsem udělal i volal,ale už tam nikdo není. Sháním něco narychlo,tak se zde ptám.....

                0 0
                • Slavoš  

                  Marná snaha, páčky nejsou a už nebudou. Zjišťoval jsem to v únoru.

                  0 0
    • lazza  

      Kdy se předpokládá, že bude teleskop k prodeji? Jakým způsobem se bude objednávat/pře­dobjednávat?

      0 0
      • Tomínos  

        Zatím předpokládám jaro příští rok, a modlím se abych nedopadl jako vecnum. Jenže ono je poměrně těžké rozjet takovou výrobu, s tím až mám zkušenosti ze stávající verze. Nějaká drobnost se podělá, někdo zapomene poslat objednanou věc, nebo pošle něco jiného např. A trvá 14 dní a víc než se to vyřeší. A takhle to může jet jedna blbost za druhou.

        0 0
        • ememem1  

          tak vela stastia, ten vecnum „předpokládá jaro příštího roku“ (v originale " Ende nächstes Frühjahr") uz dva roky. a tiez tvrdia ze sa im to podelalo cez subdodavatelov („Unser Zulieferer ließ uns ziemich im Stich“…)

          0 0
          •  

            +1 Tominos ma velky voci, nebo se spis nudi a nevi co rupama a dopadne to pruserem, to se jeste nasmejete, lidove vrstvy! Nic, v klidku, pockame si, nic se nedeje. Tydle cesky garazovy vykriky do tmy cloveku dokazou vykouzlit lehounkej usmev. Cena je naopak nizka!

            0 0
            • kubad  

              aspoň si vyplň profil, anonymní výkřiky ti jdou dobře

              0 0
              • TJK  

                ja zacinam mit pocit.. ze to je najakej staronovej Trol…

                0 0
            • ememem1  

              ja som to nemyslel nijak v zlom

              0 0
            • Petr L2  

              To Tongin: Zkus se nad sebou a tím, co si napsal zamyslet. Jaký je rozdíl mezi českou a nějakou jinou garážovkou? A proč bychom se měli smát, kdyby to dopadlo špatně? Každý, kdo má tu schopnost něco vytvořit si zaslouží obdiv, není to nic snadného a pokud se ti to nelíbí, napiš že se ti nelíbí a proč, zpětná vazba je důležitá, ale to ostatní si nech, to je hodně debilní. Tahle kdyby přemýšleli všichni, tak nemáme drtivou většinu věcí, bez kterých se neobejdeme, včetně kontaktních čoček a hlavně i těch našich MTB.

              0 0
        • jecnak  

          Drzim palce.

          0 0
        • lazza  

          Jakým způsobem se dá předobjednat? Mail?

          0 0
    • TJK  

      narovinu.. pokud by prisla driv.. tak za tech 6500 bych ji vzal radsi nez akt. LEVa za cca 8700.. ne ze by LEV nechodil a nebyl spolehlivy.. ale porad je to neco co neotevru a neumim servisovat.. jednoduchost tehle sedlovky (hodne blizko Vecnuma) me totiz prijde uplne genialni

      0 0
      • mastihuba  

        Ja už dost dlouho studuju servis reverba, ale zatim funguje, nicméně servisni balicek stoji dardu a je otazka jestli to nenechat na nekom druhym a vzit todleto. Jedina chyba je ze to nejde tahat spodem.

        0 0
        • podvlada  

          Ať už spodem nebo horem, napadlo mě, že by byla fajn fíčura mít možnost nějakýho rychlýho odpojení. Myslim že Vecnum to nějak vyřešený má.

          0 0
          • mastihuba  

            Reverba jezdim druhou sezonu bez odpojení, ale uvital bych to.

            0 0
          • Atilla  

            U vedení spodem to chápu, ale vrchem je to zbytečnost imho povolíš šroub na objímce a sundáš komplet sedlovku.

            0 0
            • logoman  

              No, nekdo se tu se mnou kdysi hadal, ze pri jizde do BP vytahuje teleskopku ven, ja i kdyz mam napojeni na teleskopku vnejsi, tak kabel mam tahanej ze 2/3 vnitrkem ramu, to by se asi dotycnymu vytahovat nechtelo a jeste by uvital snadny odpojeni kablu :-)

              0 0
              • Atilla  

                Já vyndávám do PB teleskop. Takhle je to otázka minuty, spešla jsem doloval ven 10minut minimálně. Jako člověk co si dělá vše okolo kola sám, tak jsem nenašel jediný benerfit proč to mít v rámu

                0 0
        • alinceb  

          Včera jsem jednoho Reverba Stealth montoval a překvapilo mě, jak mají vymakaný fíčury na snadnou montáž (třeba spojovací prvek na hadičku a brzdový bowden (nejdřív se protáhne bowden a pak za ním hadice). Taky jsem měl strach ze zavzdušnění páčky, ale odvzdušnění je fakt triviální záležitost…

          0 0
    • alinceb  

      Nějak jsem to tu úplně nezaregistroval, tak se omlouvám, pokud to tu je.

      Jak se sedlovka vysouvá? Musíš ji zvedat zatíženou (jako T-mars) nebo vyjede nějak „plynule“ sama (jako LEV nebo Reverb)?

      0 0
      • Tomínos  

        Zvedat se musí odlehčená.

        0 0
        • alinceb  

          Tzn. že je volně nebo na ní sedíš a zadkem ji brzdíš, aby ti neustřelila kule?

          0 0
          • Tomínos  

            Postavíš se zmáčkneš páčku, sedlovka vyjede, má doraz, takže o kule se zastavovat nebude. :-)

            0 0
            • alinceb  

              Jak máš regulovanou rychlost výsuvu a eliminovaný střih v zámku, když je uvnitř pružina? Docela bych si to někdy vyzkoušel. Musím se domluvit s Atillou…

              0 0
      • honhav  

        tak kdyz sedis na levu nebo reverbu tak taky nevyjede ne? Vzdycky to musis nadlehcit :)

        0 0
        • alinceb  

          Asi jsi to špatně pochopil (a nebo já to napsal nesrozumitelně). U LEVA/Reverba stojíš v pedálech, zmáčkneš páčku a sedlovka vyjede (u Reverba jde regulovat i rychlost vysunutí). U Tmars musíš sedlovku přísednout, aby šel uvolnit kolíček, a pak brzdit až do maximálních vysunutí – to mě na ní celkem sralo…

          0 0
          • honhav  

            ahA, tak to me nevadilo, jen zvyk…

            0 0
            • alinceb  

              Mně fest. Hlavně situace, kdy sjezd přechází v rovinu, kde si chceš přišlápnout ze sedla. Tak si přišlápněš, ale pak zas musíš přestat šlapa, sednout a pomalu zvednout sedlovku. U LEVa si přišlápnu a při tom si vysunu sedlovku…

              0 0
          • RomanH  

            Jinak jsi / byl s tou T-Mars spokojenej ? Jak je to s vuli a pripadnymi pazvuky ?

            0 0
            • alinceb  

              Byl jsem jeden z prvních tady na fóru, kdo ji měl. Jako za ty prachy svojí práci odvede, ale vůli má strašnou, ačkoliv jsem se snažil ji odstranit (nová bronzová futra a vodící „lišty“) a musel jsem překopat systém aretace. Pořád ji mám a prodávat ji nebudu. Možná si s ní jednou potuním nějakého oceláka…

              0 0
          • TJK  

            uLEVA taky regulujes rychlost tim jak mackas paku.. ale je to tim ze u te CB packy mas moznost tu silu zmacknuti regulovat.. coz u origo LEV packy nejdu, diky tomu jak je mala a ma principielne jen ON/OFF polohu

            0 0
            • alinceb  

              Ano, takhle regulovat rychlost jde, ale nevidím důvod, proč to dělat, protože rychlost je akorát.

              Ne, regulovat rychlost jde i u standardní páčky, jen nesmíš mít cit v prstech jako zedník…;)

              0 0
              • TJK  

                tak ja to nijak nevyuzivam.. nastavena rychlost mi fakt prijde akorat… jinak k te pacce.. ano i ta origo to dovoli.. ale preci jen jestli mas paku 1cm od cepu nebo 3× tolik je rozdil v tom jak citlive to bude

                0 0
                • Petr L2  

                  Tedy když čtu co vše je potřeba dělat aby se sedlovka hnula, tak zaplaťbůh, že mám Giant :-)

                  0 0
                  • TJK  

                    myslis LEVa? nebo co?.. lev funguje a brnknuti packy… pul roku bez jedinyho probleu.. takze LEV je zatim naprosto vporadku

                    0 0
                  • Jarda636  

                    Tak LEV funguje v pohode, jen z packou od CB je ovladani prijemnejsi.

                    Presne jak pise vyse TJK.

                    0 0
    • PiPe.cz  

      giant 2016–125 mam a vydrzel cca 300km. zitra de na reklamaci

      0 0
      • Petr L2  

        Ale ne a já si ten delší chtěl koupit, když ten loňský je tak vpoho

        0 0
      • Concorde  

        Sakra… Jsem pro ni byl skoro rozhodnutý ve 440mm verzi :-\

        0 0
      • Atilla  

        Njn, jako všechny hydro/airo:) mě TS180 funguje perfektně. Už se těším až jí budu mít i na HT. Tam asi zkrátím sedlovou trubku a přijde tam TS200

        0 0
        • Concorde  

          To vedení bowdenu máš hodně punkové :))

          0 0
        • scret  

          na tvym kole vypada ta sedlovka paradne… Kdyz Tominos jeste udela nejakej peknej elox, tak to bude i jako peknej modni doplnek:)

          0 0
          • Tomínos  

            Zatím jen černá, modrá a červená, s tím rozdílem, že u sériové výroby u černé přemýšlím komplet o tvrdoeloxu. Ale jinak se učím eloxovat, takže děvče má pokus o fialovou :-)

            0 0
            • honhav  

              tak uz mi nejakou vyrob :) cernou… :)

              0 0
              • Tomínos  

                Pracuje se na tom, něco jsem rozeslal, ale díky tomu se postupně přichází na drobnosti co je potřeba vylepšit, takže co jde vylepšit vylepšuju, novou páčku se kterou jsem byl spokojený už jsem chvilku vozil jako prototyp, ta se snad začne příští týden vyrábět. Respektive zkusím vyrobit její dvě verze a uvidím jak se srovnám mezi nákladností výroby a funkcí.

                Dnes jsem byl jezdit s neoprenovým návlekem, se kterým jsem si teď pár dní zpět hrál, protože prostě bouchnout na sedlovku šprcku z neoprenu se zdá jako jednoduchá věc, ale při zkoušce prvního návleku jsem zjistil, že při osmnácti centimetrech zdvihu není jednoduché aby se ten materiál někam sroloval.

                To už mám z větší části pořešené, jenže když jsem chtěl sehnat slabší neopren než 2 mm, který je v čechách běžně k dostání, trošku jsem u českého e-shopu narazil. Měl bych objednat 30m2 a doba dodání tři měsíce, takže zatím jsem objednal kousek přes ebay a větší kus asi osobně přímo z Číny, jestli jsem správně pochopil jedny stránky, tam mi pošlou minimálně jeden arch a to jsou 3m2, takže příští objednávku zkusím tam :-)

                To samé pružiny, jsou z nerezového drátu a chci je zkusit zakalit, takže musím „naštěstí jen“ do Liberce, měla by tam být firma co kalí v ochranné atmosféře.

                A to je prostě kupa věcí, co musím pořešit aby ty vobyčejný předražený dvě trubky v sobě fungovaly jak mají a pokud možno ještě o kousek líp :-)

                0 0
                • honhav  

                  ses dobrej, uz se tesim na zirafi verzi… predobjednavku (na tech 31cm nad) uz mas v mailu… :)

                  0 0
                • scret  

                  30 m2, no to bude sedlovek:))

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  nedala by se tam napsaovat harmonika ala lefty nebo jawa 350? Nicmene verim ale ze jsi to jiz take proveroval.

                  0 0
                • jIrI___  

                  Z jakého důvodu to zakalení pružin?

                  0 0
                  • Atilla  

                    tvarová stálost.

                    0 0
                    • Zdyn  

                      No hlavně by se mely stabilizovat. A kalenim je asi mysleno zuslechteni, tedy proces zakaleni a popusteni.

                      0 0
                      • Tomínos  

                        Píšu zakalení jako takový obecný (nesprávný) název. Správněji je to jak píšeš, navíc prímo ve firmě to popsali jako rozpouštěcí žíhání. Momentálně to je v Bodycote v Liberci. Jen co jsme se bavili, tak u nerezu to nebude mít tak výrazný vliv, ale chci to zkusit. Přemýšlím, jestli ty pružiny nedělat z obyč pružinového drátu a ne nerezu, ale zase se do sedovky může dostat vlhkost. Možná je pak nafosfátovat.

                        0 0
                        • Zdyn  

                          Ty pružiny si necháváš motat a nebo bereš nějaké katalogové? Máš je spočítané?

                          0 0
                          • Tomínos  

                            Pružiny si nechávám motat. Spočítané nejsou, jsou určené systémem pokus omyl :-)

                            0 0
                            • TJK  

                              proc ne :) pokud metoda pokus omyl nestoji miliony tak jak se to chova nazivo je kolikrat lepsi dukaz nez vypocet a teoreticky cislo na papire…

                              jinak sem koukal na GD Turbo a to uz koule asi ustrelit umi :))

                              0 0
                              • Tomínos  

                                Myslím, že ty mechaniky budou chodem asi dost podobné.

                                0 0
                                • Pedro404  

                                  Nedal by se ke ztlumení výjezdu mechanický sedlovky využít ten efekt podtlaku při vysunování, kterej vznikne, když v utěsněný sedlovce vyrovnáš tlak vzduchu v zasunutý poloze? Jestli víš co myslim.

                                  (Myšleno čistě teoreticky, u T-Mars mi nepříde rychlý vysunování jako problém a o gule se nebojim.)

                                  0 0
                                  • alinceb  

                                    U TS180 určitě ne. Vnější plášť slouží jako „futro“ a kluzák projíždí skrz…

                                    0 0
                                  • podvlada  

                                    Třeba jako Kronolog… asi ne, ten je uzavřenej, TS uzavřená není.

                                    0 0
                              • vojtechposmourny  

                                To bys musel bejt hodně levej, aby Ti to ustřelilo koule :-)

                                0 0
                            • Zdyn  

                              No výpočtem jsem myslel především ohledně životnosti, aby nepraskaly. Samotná síla není problém.

                              0 0
                              • Tomínos  

                                Sedlovku jsem přes dva roky jezdil, jediný co prasklo bylo oko který jsem několikrát přehl do jiného tvaru.

                                0 0
                                • Zdyn  

                                  Tak u té dlouhé pružiny by se problémy vyskytnout nemusely, ale znáš to. Jedna zkouška-žádná zkouška. Teď to myslím, jako zkoušku s jedním kusem. Ono hromada problémů se dost často ojeví až v sérii při více kusech a více uživatelích.

                                  Prototyp je často vyladěněj a v sérii se udělá sem tam nějaký ústupek (často kvůli ceně), a pak se začnou objevovat problémy.

                                  0 0
                                  • Tomínos  

                                    Tak já zatím, asi kvůli tomu, že jsem sedlovku začal dělat vlastně jako kutil :-), mám pocit, že při sérové výrobě dostávám i možnost udělat něco kvalitněji a za menší peníze než doteď. Jinak s tou hromadou problémů máš pravdu a nějaké věci už do série řeším a doufám že vyřeším, ještě tam je určitě kupa věcí na zlepšení :-) Je to hodně o tom, že co člověk, to názor jak by sedlovka měla fungovat a vypadat a to co je pro mě problém triviální, může být pro někoho zásadní. Takže teď už jen udělat kompromis aby bylo co nejvíc lidí spokojených.

                                    0 0
                                    • Zdyn  

                                      Tak cena by při sérii měl klesat určitě :)Ale chce to právě myslet na to, že v sérii se mohou objevit problémy, které na prototypu nebyly. Chce si to pohlídat.

                                      0 0
                                      • Tomínos  

                                        To už začíná vylézat u téhle malé série :-) Nejsou to problémy ve stylu totální nefunkčnosti, spíš že se zjistí, že něco by šlo udělat lépe. Takže od té doby co jsem dal do oběhu první kus přišly tři změny, které se naštěstí dají udělat na aktuálních kusech, kvůli čtvrté se bude muset jedna část předělat, ale naštěstí to půjde tak, aby byla zaměnitelná se starými kusy.

                                        0 0
      • skvedo  

        Co s ní je? Moje má najeto ~250 km, tak jestli se mám bát.

        0 0
        • PiPe.cz  

          no se to nejak vohlo, ne ty trubky ale vevnitr nekde, proste jedna trubka leze z druhe ale nejsou v ose jestli chapes. tak uvidime co reknou u giantu

          0 0
    • TJK  

      Tome.. ve spojení s tím eloxem teflon eloxem.. resp úpravou pod něj..

      Nepřemýšlel jsi o strojním leštění té vnitřní části? Teoreticky by to mohlo pomoci s chodem a zmensením provozních vůlí… (ale jasně nevím jaká je tam úbytek materiaálu, zdali je to vůbec regulovatelné a pak samo cenový dopad..)

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • Tomínos  

        Ahoj, zatím jsem o tom nepřemýšlel, ono když dáš soustruhu a frezce podmínky si s povrchem pohrát dostaneš se taky na hodně zajímavou drsnost.

        0 0
        • kyl  

          Pokud jsou kvalitní nože a dobrý materiál,povrch může být dobrý

          0 0
          • Tomínos  

            Tohle byla 6082 T6, která mi teda přišla hodně hezky obrobitelná, u seriovky bych rád pokecal s někým s http://www.constellium.com/…hrepublic-cz jestli nenajdeme něco pevnějšího, stejně dobře nebo lépe obrobitelného a stejně dobře nebo lépe eloxovatelného:-) Ideálně samozřejmě vše lepší.

            0 0
        • TJK  

          jj to samozrejme vim.. taky to co jsi mel sebu na ukazku bylo luxusni (na to ze je to obrabene).. jen me to tak napadlo.. mozna zkusit udela nejaky vzorek na zkousku :-D

          0 0
          • Tomínos  

            To bych ještě musel i pokecat s eloxovnou jaká drsnost má smysl a někde zjistit jak dosahují té lesklosti, protože jsem žil v tom, že při klasickém eloxu ti stejně leštěný materiál v lázni zmatní. Jestli třeba na perfektně lesklý povrch v tom tvrdoeloxu není potřeba nějaký speciální postup který se dělá na druhé straně Evropy, jestli vůbec. (i když my jsme vlastně srdce Evropy, takže pro nás druhá strana neexistuje :-))

            0 0
            • alinceb  

              Nezmatní. Pokud to teda neposerou v eloxovně. Teď mi v Silce dělali náboj ze zlaté na fialovou a zůstal krásně lesklý…

              0 0
            • TJK  

              otazka je priprava… podle me to matni podle toho jak dlouho to nechaji v lazni nalouhovat pro eloxovani… mel jsem hafo vexi jak pise breta lesklych ktere leskle zustaly a pak ale intakove co byly po vylesteni matne… takze je to stale otazka ale stopro to jit musi… jinak by ty vsemozn eloxy nebyly leskle matny… na ramech treba, kde misto loga vylesti, vymaskuji a pak balotinuji… takze po eloxu je logo krasne leskle a znytek ramu homogenni matnej…

              0 0
    • TJK  

      BTW kdybys to lesteny chtel zlusit, posli mi jednu pistnici do Liberce, ja ti ji opatrne vylestim a pak ti ji poslu zpet a muzes jinotestovat na elox…

      0 0
      • Tomínos  

        Až pojedu sérii ozvu se :-) Uvidíme co z toho vyleze.

        0 0
        • TJK  

          ok, za dva tDny jsem z norska doma… tak pak je mozny cokoli :)

          0 0
    • -b-n-x-  

      Hele, me by zajimalo, kolik cinanu uz pracuje na kopii teto sedlovky.

      0 0
    • PiPe.cz  

      bude i nejaka kratsi verze (120/150)?

      0 0
      • Tomínos  

        Měly by být tři verze 200–180–160, 180–160–140 a 160–140–120 ty čísla udávají jaký půjde nastavit maximální zdvih sedlovky.

        0 0
        • TJK  

          celkem premyslim ze bych poslal do sveta LEVa zkusil tvoji 180 :)

          0 0
          • logoman  

            Jdi do toho, 150 neni moc, ja sem za vic rad.

            0 0
            • TJK  

              me 150 vyhovuje, 125 bylo malo… ale do ramu se vejde vic mnohem vic

              0 0
        • mirabike  

          aj, paráda, tak tím to pro mě začalo být zajímavé.. mám 125 a 140 by bylo super (víc jak 150 na svůj bajk nedostanu)..

          objednávám.. :)

          0 0
          • mastihuba  

            Pokud máš rám L tak jsi na tom asi stejně jako ja. Mam 150mm reverba, kterej je vysunutej jen asi 1–2cm. Větší zdvih jak 160 už musi byt uplna hrana. Ty meris taky cca 180cm?

            0 0
            • mirabike  

              jj L a měřím 176 a mám sedlovku stejně vysoko, jako deekay taky na L a ten tam má LEVa 150 prakticky nadoraz..

              0 0
              • TJK  

                no a ja bych na 601 dostal imho v klidu tu tomasovu 180 :-D trosku o ni premyslim vymenou za meho 150 LEVa :-D

                0 0
              • svářeč  

                to mi neni moc jasny proc ty mas L a ja M.vyska stejna

                0 0
                • TJK  

                  delsi geo, kratsi forbec… mira ma spis hrubejsi Enduro masinu zatimco ty mas vix trail… tobe by na tu tvoji divocinu taky spis sedlo L… ale zase ja mam taky Lko na mych 186cm a vetsi ram bych si nechtel..

                  0 0
    • jopny  

      Dotaz na Tomínose:

      Vyřešil si nějak ten neoprén? Řeším teď problém, jak ho chytnout pod sedlem a nic kloudného a jednoduchého mě nenapadá.

      0 0
      • honhav  

        dirky a zdrhovaci pasky kolem lyzin sedla?

        0 0
        • jopny  

          Bláto se dostane i pod sedlo, takže by se dostalo pod neopren. Nebo to ještě jednou stáhnout hned pod zámkem, snad by to drželo.

          0 0
          • honhav  

            vozil jsem to tak na tmarsu – kdyz to stahnes do krize tak to bude v pohode fungovat a blata se tam dostane fakt minimum…

            0 0
            • jopny  

              Přemýšlím nad tím moc složitě, máš pravdu, dík moc. A když se tam dostane, tak se to dá lehce vyměnit.

              0 0
              • honhav  

                ja si upravil neopren co se dava na ram pod retez… bordel pod to fakt nesel ani to nevypadalo uplne tragicky…

                0 0
                •  

                  ani to nevypadalo uplne tragicky… ehm mas pravdu je to nadhera…

                  0 0
                  • honhav  

                    to vis, kdyz pro me je dulezitejsi pomer cena x funkce, nez bf image… minimalne to tak netlouklo do oci jako harmonika…

                    0 0
                    • Tomínos  

                      Já myslím, že sis s tím pohrál dobře.

                      0 0
                      • honhav  

                        nemuzu se dockat az si budu hrat s tvoji sedlovkou ;)

                        0 0
                        • Atilla  

                          Já už si hraju na dvouch kolech:)

                          0 0
                          • alinceb  

                            Ty jsi ale PS (= protekční svině)…;)

                            0 0
                            • Atilla  

                              Prd, první jsem cálnul a druhou mám od ženy k narozkám.

                              0 0
                              • Pedro404  

                                Ale stejně se furt veřejnosti neprodává, ne?

                                0 0
                                • podvlada  

                                  No na eshopu ji asi nikde nenajdeš, ale stačí mail Tomášovi, je vstřícnej ;) Takhle jsem se dostal k testovačce. Sakra, už to musim projet…

                                  0 0
                                • Atilla  

                                  Něco už prodal, ale většina šla mezi známe. Teda spíš si je tak nějak rozebíráme, aby na nás zbylo:)

                                  0 0
                • jopny  

                  To vypadá dobře. Mělo se to kam rolovat?

                  0 0
                  • honhav  

                    nedelalo to zadny problemy…rok a pul nez jsem sedlovku zlomil :D normalne se to „shrnulo“ jak rukav a v chodu neomezovalo… stalo to 20 kc na kupkole, sundat to slo hned jen rozlepenim suchace… jen to neni moc pro modelky, ale srnky v lese to stejne neoceni :D

                    0 0
                  • alinceb  

                    .

                    0 0
      • podvlada  

        Tomínos to nějak vyřešil, bohužel mam testovačku na poště, tak zatím nevím jak :) Ale napadá mě, co obhodit kalounek kolem zámku sedla (přes něj) a přišít k neoprenu? Předpokládám, že po sundání sedla by pořád šel stahnout směrem nahoru.

        0 0
    • Atilla  

      Takhle jezdíme s TS180

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • TJK  

      tome mas nekde rozkreslene delky pro ty 180/200 verze? diky

      0 0
      • Tomínos  

        Kompletní sedlovku rozkreslenou nemám. Jen původní verze výrobních výkresů. Jestli ti jde o celkovou delku, tak tu ti dam zítra. Takhle z hlavy můžu říct že momentalne pri 10cm zasunuti sedlovky v ramu jsou lyziny 29 cm od vršku sedlove trubky. S TS 200 by to bylo 31cm a možná ještě maličko změním spodní dil, takže bude možné se dostat na 34cm.

        0 0
        • ememem1  

          Napriem istym vyhradam sa mi ta tvoja sedlovka zacina docela pacit. Celkom vazne a bez akehokolvek rypania by som mal dve otazky:

          • ako mas vyriesene zatekanie bordelu dovnutra?
          • v com je tvoja lepsia od napr. tohoto co je za polovicnu cenu a ma to uz nejaku tu seriu za sebou cize je predpoklad ze uplne detske muchy su vychytane ? (ako ne ze by sa mi nejak extra pacila, uz len ten zamok zboku, len sa pytam. BTW asi je to Tmars ale na jednom nemeckom fore ked to rozobrali tvrdia ze nie celkom)

          Prosim serioznu odpoved.

          Dik.

          0 0
          • honhav  

            nejsem tominos, ale mel jsem ji…

            forca se pri jezdeni v terenu pod 100kg jezdcem po nejake dobe zlomi – imho blbej matros… funkcne forca je takova znouze ctnost – ovladani slabota, nefunguje optimalne. Ohledne bordelu oproti ts s otvory vepredu ma forca diry vzadu a durch, takze bordel jde dovnitr sedlovky a po nejaky pomerne kratky dobe omezuje funkci (proto si na to davaj lidi harmoniky nebo neopreny)… muchy vychytane moc nejsou, ty sedlovky jsou porad stejne… 110mm zdvihu proti 200 je taky vyrazny rozdil…

            0 0
            • ememem1  

              ok, napriek tomu este raz: ako je na TS vyriesene zatekanie bordelu? to je moja hlavna obava z hladiska funkcnosti. co som videl nejake videa, tak ju ludia tiez maju povacsine niecim omotanu co sa mi moc nepaci.

              0 0
              • Tomínos  

                Takhle jak je sedlovka udělaná, tak stoprocentně zatěsnit nikdy nepujde, přes léto když bylo sucho, nebyl problém, stíráky stačily pobírat docela dobře, teď v marastu je to horší, tady už mám udělaný neoprenový návlek. Bez něj bylo sedlovku potřeba aspoň zvenčí očistit a prostříknout silikonem. S ním jezdím už přes týden v blátě bez nutnosti údržby.

                0 0
                • ememem1  

                  OK, dik. Cize za beznych podmienok to stierak poriesi a da sa jazdit bez tej sprcky? Myslim aj tak, ked ta prekvapi burka a pod. volako to uz dofunguje a nasledne to mala udrzba poriesi?

                  0 0
          • AleZ80  

            Moc mi nejde do hlavy, proč dát 3000 Kč za tu Forcu, když si můžeš v ČR lehce přes 3000 Kč koupit hydraulickou XLC s remote ovládáním.

            0 0
            • jopny  

              Nebo za trojku Mighty, také s remotem.

              0 0
            • ememem1  

              a v com je akoze lepsia ked pri rovnakej cene vazi o 200g viac, robi sa len 27.2 a ma zdvih 45mm ?

              0 0
                • ememem1  

                  ok, a v com je lepsia? horsi je ked nic ine tak bez debaty mechanizmus po lyzinami, to ani zadarmo.

                  0 0
                  • Concorde  

                    Já jen, že neváží o 200g víc, nedělá se jen 27.2 a nemá zdvih 45. Neříkám, že je lepší. Ale líbí se mi, jak se na všem snažíš urputně najít chyby :)

                    0 0
                    • ememem1  

                      otazka bola ze nechape preco za 100E forca ked za tie iste prachy je xlc, tak sa pytam ze preco hej. nic viac.

                      ja ti poviem preco nie:

                      • uz len to ze web vyrobcu je o dost iny jak realita ma odradza.
                      • co to znamena – výškové nastavení: 100mm (+/- 5mm), závisí na délce krku ??
                      • max. hmotnost cyklisty: 80–110kg – to som dost na hrane
                      • hmotnost: 354,g ( 31,6 × 400mm) – tak urcite…
                      0 0
                      • AleZ80  

                        Mechanismus uchycení sedla je u XLC naprosto v pořádku. Dále u ní asi nebude takový problém se zalézáním nečistot dovnitř jako u „T-Mars“ koncepcí a chod by měl být také příjemnější než u těch „T-Mars“ koncepcí.

                        0 0
                    • Lišák  

                      V té váze bude patrně chyba. S dálkou má 354 g ( 31,6 × 400mm), s pákou pod sedlem 700g ( 31,6 × 425mm). Nechce se mi zdát, že by s dálkou vážila polovinu. A že by byla, na rozdíl od pákovky, vyrobena z „kosmických materiálů“ se, vzhledem k ceně, taky nezdá.

                      0 0
            • Jenda  

              protože je mechanická, takže šance že se posere je přeci jen menší. U hydraulickejch to není jestli ale kdy. Na druhou stranu třeba patrona pro LEV je i s prací za 2300 a 2 roky mi vydržela, tedy náklady na provoz nižší jak kdyby nechal člověk servisovat foxku u Švece :-)

              0 0
          • Jenda  

            T-Mars a zdá se že i Forca má ne moc kvalitně udělanej mechanismus vysouvání kolíku, takže na změnu polohy musíš dodat ještě jakovy impuls do sedla aby kolíček vyjel. U TS je to evidentně dělaný líp, tak když stojíš tak se sedlovka vrátí sama. Taky má T-Mars poměrně velkej vakl a harmonika je nehezká.

            0 0
        • honhav  

          tak sup sem s 200, at to muzu testovat v tomhle marastu co je ted… :)

          0 0
          • Tomínos  

            Rozměr 200 doopravdy nebude dřív než příští rok, zatím momentálně 180. Při vysunutí 3cm z rámu, jak sedlovka dovoluje, je vzdálenost rám osa sedla 29cm. To je asi maximální výška co se momentálně dá dosáhnout. Přemýšlím ještě o změně takk, aby se dalo dostat se sedlovkou 200 na 34cm.

            0 0
            • Concorde  

              A k té 180 už se dá nějak dostat? Myslel jsem, že to celé rozjedeš až ten příští rok.

              0 0
              • Tomínos  

                No to si právě teď už musím srovnat, protože jsem něco už poslal, něco slíbil až dodělám nějaké úpravy, takže až tohle bude odesláno budu teprve vědět jak na tom jsem, abych nesliboval něco co už nemám.

                0 0
            • honhav  

              nejde udelat jen prodlouzena spodni trubka (aby to proste bylo dostatecne zasunuty v ramu a vysunuty 30–31cm) se zdvihem 180 (imho dostatecny)? to by podle me bohate stacilo…

              0 0
            • vojtechposmourny  

              Ahoj, takže pokud to dobře chápu, mimimální vzdálenost lyžina sedla – vršek seat tube je 26 cm?

              To by bylo přesně akorát na yetinu…

              0 0
              • Tomínos  

                Na zdvih 180 ano, ještě to možná o nějaký milimetr nabude kvůli neoprenu, aby se měl při zasunutí o 18 cm kam srolovat.

                0 0
                • Tomínos  

                  Dám to sem, četl jsem nějaké požadavky na barvičky, nevím jestli bych byl schopný dodat všechny barvy, ale zatím myslím že by nebyl problém dodat sedlovku bez povrchu, mimo samotného teleskopu, tam musí být tvrdoelox.

                  0 0
                  • Pedro404  

                    A ten tvrdoelox musí bejt šedivej (nebo to je bezbarvej?)? Černej by tomu podle mě slušel víc.

                    0 0
                    • Tomínos  

                      Zatím asi šedivý, je to tvrdoelox sycený teflonem, proto ta barva.

                      0 0
                  • Al Stra  

                    oz-)

                    0 0
    • Pedro404  

      Koukám na tu recenzi na dolekopu – na to nevyjíždění z vyšších poloh trpí i 180? Dá se štelovat předpětí pružiny, aby se to nedělo?

      0 0
      • Tomínos  

        To nevyjíždění se koná jen když sedlovku zasuneš jen o ty 2–4 cm. Předpětí pružiny se štelovat nedá a už ho zvyšovat nechci, aby zase nedělala zbytečné rány na dorazu. Osobně si myslím, že tohle zasunutí většina lidí používá minimálně, třeba já osobně vlastně vůbec. Dá naučit jednoduchá věc, že po snižení jen o kousek a při potřebě vysunutí, sedlo zasuneš až dolů a potom ho necháš vyjet, pak již vyjíždí normálně. Je mi jasný, že pro někoho to bude nepřekonatelný problém, stejně jako jim tam vadí nutnost nadlehčit sedlo při odjištění, ale sedlovek je na trhu dost a může si každý vybrat co se mu bude líbit a s čím se dokáže sžít.

        0 0
        • alinceb  

          Tys ale sedlo při vysouvání neodlehčoval, pokud si dobře pamatuju. Tuhle vlastnost má i moje T-mars a to by byl třeba důvod, proč bych TS nechtěl. pokud by to bylo potřeba…

          0 0
          • Pedro404  

            Podle mě je tady nějakej problém v terminologii. T-Mars je nutný zatížit, aby ze spodní polohy vyjela nahoru. Co myslí Tomínos nutností nadlehčit sedlo při odjištění netušim, ale podle videa jede TS ze spodní polohy nahoru sama hned po zmáčknutí páčky.

            0 0
          • TJK  

            podle me jo to to, co pise Pedro.. ty musis zatizit abys odlehcil cep a tim ji odjistil na Tmarsu… to na tomove potreba neni protoze ma cep z druhe strany

            0 0
          • Tomínos  

            Teď myslím obráceně, jakože když chceš sedlovku stlačit, nemůžeš na ní sedět, ale musíš se předtím nadlehčit.

            0 0
          • Nikovlas  

            Předpokládám, že jde o to, že když je čep, který drží sedlovku v dané poloze, příčně zatížen (na sedlovce sedí 50 kg), smyková síla mu nedovolí se zasunout a odemknout sedlovku. Proto se musí člověk při manipulaci se zámkem v sedle trochu nadlehčit, aby ten čep uvolnil.

            PS: Koukám, že to vlastně Tomínos už vysvětlil, tak sry za zbytečnej post…

            0 0
            • alinceb  

              Tak to je, jenže jen v horní pozici. Když vysouváš ze spodní, tak to není potřeba (to by mě sralo)…

              0 0
              • Nikovlas  

                Myslím, že Tomínos zmiňoval 2 na sobě nezávislé problémy.

                1. V horní pozici je pružina málo stlačená, působí malou silou a není schopná sedlo spolehlivě zvednout. Proto je lepší ho zatlačit víc, víc napnout pružinu a nechat ji, ať ho vytlačí nahoru. Jakmile je sedlo v pohybu, zvládne to až nahoru.
                2. Při zatížené sedlovce se špatně manipuluje s čepem.
                0 0
                • Tomínos  

                  +1

                  0 0
                • podvlada  

                  Ano.

                  Mimochodem, navrhoval jsem Tomášovi nápad – mít možnost některé díry na kolík ucpat plastovou „ucpávkou“, která by díru překryla a čep by ji nezachycoval. Mě třeba přijdou některé horní polohy zbytečné, jsou tam v podstatě jen kvůli možnostii snížení zdvihu dorazem.

                  Případně by děr mohlo být víc, a každý by si vybral, jestli je chce 4, 6 a 8 cm od sebe, nebo 4, 4, 4 a 6. Stejně tak by tam mohla být nahoře díra –2 cm kvůli tomu snížení zdvihu dorazem, jen ucpaná.

                  Co si o tom myslí bajkerská komunita?

                  Mě tam právě třeba ty drobné horní polohy štvaly právě kvůli tomu, že se sedlovce nechce z předposlední pozice vyjet nahoru, občas jsem ji prostě omylem přibrzdil, nevyjela až nahoru, cvakla do předposlední a tak jsem musel znovu dolů a nahoru, aby vyjela setrvačností. U svého kusu bych asi pružinu zkrátil – předepnul.

                  0 0
                  • Tomínos  

                    Zkusím se nad tím zamyslet, ale muselo by se to udělat tak aby záslepky nemohly při chodu určitě vypadnout. Třeba závit, ale tak aby nebyl v té části co je količek, do něj by se totiž zařezával.

                    0 0
                    • podvlada  

                      Buď je udělat o pár setinek větší, aby byly skoro napevno, manipulace s nimi by byla buď jednou na začátku podle uživatele, nebo pouze při změně rámu (a zdvihu sedlovky).

                      Nebo drážku na o-kroužek, buď jen v plastové ucpávce, nebo i v sedlovce, do ní by se nic nezařezávalo jako do závitu. Takže by se jakoby zacvakl.

                      Na vyjmutí tenkou dírku na jehlu nebo podobný nástroj :)

                      Edit – ostatně, kdybych si byl jistý, že mi to tak bude vyhovovat, klidně bych záslepky zalepil. Kdyby byly jako náhradní díl dostupné, tak bych případnou „chybu“ kterou bych musel řešit leda při změně rámu řešil odvrtáním plastu – nebo vyrobením drážky do něj, kvůli vyjmutí a nahradil novým.

                      0 0
                      • honhav  

                        ja bych to nekomplikoval, pokud je to konstrukcne mozne M3-M4 zavit do „dna“ dirky na kolik a zapusteny sroubek do zaslepky…

                        imho bych teda zvazil vetsi silu pruziny – kdyz se kouknu jaky kulostrely se pouzivaj, tak bych se toho nebal…

                        0 0
                        • Atilla  

                          Tak bych se nebál silnější pružiny- proti spešlu bude pomalé vše:)

                          0 0
                          • volodaj  

                            Po prvých dvoch nastreleniach gulí ju už vysúvam tak, že ju mrzdím radšej zadkom :D :D :D

                            0 0
                            • TJK  

                              to jsem si rikal.. ze mi ten lev jezdi celkem rychle :-D

                              0 0
                  • Nikovlas  

                    Podle mě by ve dně jednotlivých děr pro čep mohla být menší dírka se závitem – ovšem pak by plastová záslepka musela mít taky závit a nějakou šroubovací hlavu… nebo jak plal honhav – že by se záslepka skládala z plastového dílku a kovového šroubku…

                    0 0
    • TJK  

      Tome.. sel by neco jako „Custom“ program… mit na sedlovce proste jen 2 pozice? plnou a polovicni? :-)

      0 0
      • mirabike  

        No vidíš, já zrovna zase bych ocenil pozici cca 2–3 cm od horní pozice – relativně často využívám v rychlých šlapavých trailech, kličkování mezi stromama apod. kdy potřebuju chvílema trochu pohybu těla nad bikem i těžiště posouvat tak, abych mohl třeba brzdit a taky si účinně šlapat. U plynulýho zdvihu sedlovky si sice můžu nastavit přesně, kolik chci, ale prakticky se za jízdy trefit je spíš loterie a unreal si nastavit to, co bych chtěl..

        0 0
        • TJK  

          jo s tim taky bojuju.. proto jsem si rikal ze by treba pulka.. nebo 2/3 zdvihu by byl uplnej ideal.. presne na to co pises.. v tomhle je to bezpolohove nastaveni takove.. no.. ne uplne idelani :-)

          0 0
          • honhav  

            imho pulka je moc, s tim se blbe slape – 3–4 cm od vrchu jsou na slapavy traily ideal a pak uz staci jen uplne dolu do terenu…

            0 0
            • podvlada  

              Ono hlavně půlka je 9 cm a to je skoro jako komplet dolů u klasických 10 cm sedlovek :)

              Navrhoval jsem 4, 6 a 8 od sebe, plus nějaký navíc (zaslepený) kvůli změnám zdvihu. To by pro mě bylo ideální, 4 když chceš někde šlapat a jen mít víc místa, 10 když si chci někde poskočit na rovině nebo do kopce, a 18 když chci sedlo zmizet :)

              0 0
            • kopejda  

              Teleskop zvazuju uz nejaky cas a se zajmem sleduju tuhle diskuzi. Pokud mohu prispet taky svym nazorem tak ja byl vyuzil polohy 3.

              1. Vysunuta – stiham chrtum na hladkym povrchu a v kopcich
              2. Cca 3cm od vrchu. Technicke pasaze na rovinatych trailech.
              3. Zasunuta. Kule z kopce dule.

              Jinak ti Tome moc drzim palce at se ti to podari dotahnout. Je to muj favotit :-)

              0 0
          • mastihuba  

            Tak proto je tu reverb s celou plynulou škálou zdvihu. :) jako funkčně je reverb supr, ale srat se s gumičkama je fakt bida. :(

            0 0
            • Macik  

              Tak asi zejména proto, mám na kole, co používám nejvíc v zimě TS180. To dá rozum.

              0 0
      • Tomínos  

        Nevím jestli to budu dělat jako custom program, spíš počítám, že to udělám jak navrhl podvlada+mirabike, takže přidám třeba ještě jednu díru, aspoň u delších zdvihů a zkusím vymyslet nějaké zaslepení nepoužívaných děr aby bylo možné si dát svoje zdvihy.

        0 0
        • Carloss  

          ad. síla pružiny- pro mě by byl mnohem větší problém to, že sedlovka nevysouvá z nižších poloh než to že ji musím brzdit zadkem při vysunování ( u marsky mi tohle absolutně nevadí) a to, že se v testech v promo článcích sedlovka nevysouvá a celkově, že přezentuješ sedlovku, která ještě není dotažená, ti dle mě dost škodí.

          To, že sedlovka nevysouvá zcela vyčištěná a promazaná zákonitě musí znamenat, že v bordelu nebude vysouvat pořádně třeba ani z té nejspodnější pozice.. měl jsem marsku nastavenou na co nejslabší předpětí a vysouvala v pohodě, protože je chráněná harmonikou, ale pak při baheních koupelích v Koutech a písčito-vodní lázni v rychlebkách jí vysunování ze střední polohy taky dělalo problém (voda s bordelem natekla dovnitř vrchem- sedlovka je dutá)

          toť můj názor- Neříkám, že tě musí zajímat. Přeju hodně úspěchů. Blátivá zima vám poskytne pěkný podmínky pro testování.

          0 0
          • alinceb  

            Jenže mezi Marskou a TS je dost velký konstrukční rozdíl v typu použité pružiny. Tom používá dlouhou, ale silově slabší pružinu, která při vysouvání táhne, tedy ke konci zdvihu má menší sílu. Kdežto Marska má krátkou a silnou, která při vysouvání tlačí a sílu na konci zdvihu má výrazně vyšší…

            0 0
            • Carloss  

              ale já chápu že „za lano můžeš táhnout, ale tlačit už ne“, ale to nic nemění na tom, že to nefunguje jak by mělo :)

              0 0
            • mr.antik  

              v tom případě tam dát silnější, ať je vysouvání 100%. A podepřít to nějakým vhodným marketingovým zdůvodněním :-)

              0 0
          • lazza  

            On to tu moc neprezentuje, spíš odpovídá na dotazy – vždyť zakladatel diskuse je někdo jiný

            0 0
          • Atilla  

            To, že sedlovka nevysouvá zcela vyčištěná a promazaná zákonitě musí znamenat, že v bordelu nebude vysouvat pořádně třeba ani z té nejspodnější pozice..

            Toho jsem si nevšiml.

            0 0
          • Tomínos  

            Tak já to všude prezentuju jako předvýrobní sérii na které se vychytávají mouchy, bohužel nejsem firma co už nějaký pátek sedlovky dělá, takže zkušenosti a data musím nasbírat takhle, mně třeba nevyjíždění z nejspodnějších pozic nevadilo, vždycky jsem sedlovku natáhl a nechal vyjet, ale jak vidím, může to být pro dost lidí neakceptovatelné, tak to podle reakcí změním. Mně osobně víc vadilo, že sedlovka dává rány.

            0 0
            • podvlada  

              Tak konec pořešit jen kouskem gumy, aby to nedělalo ránu kov na kov, pak to může bejt kulobij, aspoň bude fungovat 100% :)

              0 0
            • TJK  

              jj to bude problem.. ocividne jsou tu lidi kteri si mysli ze je to hotovy produkt…

              0 0
            • ememem1  

              a to ju fakt treba mazat prakticky po kazdej jazde? co taky tyzdnovy vylet mimo civilizacie?

              0 0
              • mirabike  

                když pojedeš na týden, stejně musíš mít mazání na řetěz a vildli, tak vocode :)

                0 0
                • TJK  

                  presne :-) navic povolit, vytahnout, otrit hadrem, namazat a zasunout… to mi jako brutalne slozity ukon neprijde :-D

                  0 0
                • ememem1  

                  silikon nevozim, naco. navyse co to presne znamena "premazat'? aj nejako rozobrat ci len streknut?

                  0 0
                  • podvlada  

                    Tak já dostal tip, že pokud není bordel uvnitř (což s neoprenem nebude) tak stačí jen nadzvednout neopren a horní stírací kroužek a stříknout silikonový olej. Takže spíš jen preventivně stříknout, než nutně pořád čistit ;)

                    0 0
        • TJK  

          jj to je asi rozumne.. preci jen delat neco „custom“ prinasi dost nemalych problemu… a treba ty „vicka“ by to vice mene poresily…

          0 0
          • podvlada  

            souhlas..

            v extrémním případě můžou bejt díry každý 2 cm po celý dýlce a k tomu uživatel dostane pytlík „víček“ :D

            0 0
    • Tomínos  

      Už tam je udělaný výměnný nárazníček :-)

      0 0
      • Jarda636  

        Ahoj, jak pokračuje vývoj, výroba?

        Lze sedlovku na vzdálenost lyžiny upinák 22cm?

        To jsem zde v diskuzi vůbec nenašel.

        Dík Jarda

        0 0
        • vojtechposmourny  

          Ahoj, dvoustovka by měla být 280mm, stošedesátka 240mm. A obě by měly jít snížit na –20 a –40mm zdvihu.

          0 0
          • podvlada  

            Podle mě by teoreticky měla jít omezit ve zdvihu víceméně libovolně, ale proč by to kdo dělal, když pominu samozřejmě případ, kdy už je v rámu co to jde :) U verze co mám doma (180) je minimum 26cm. Určitě by to šlo nějak dobastlit, aby šla použít.

            0 0
            • TJK  

              u jardova Ibisu je problem ze pokud m aXL jako ze myslim ze ano.. tak ten ram ma sedlovku 52cm… proto ten dotaz

              0 0
              • scret  

                ma tusim Lko..

                0 0
                • TJK  

                  aha.. no to by melo mit 48 ST myslim

                  0 0
                • Jarda636  

                  Jj mám L-ko, takže maximální vzdálenost lyžiny sedlová trubka je 22,5 cm

                  0 0
                  • TJK  

                    jeste by sis mohl pomoct o nejaky ten cm nizsim sedlem… ale to uz je laborovani no

                    0 0
    • mastihuba  

      Tome budou ty nový páky? :) kua mozna jsem mohl vzít 180mm, bych obcas dal spd a to uz je sicna nizko.

      0 0
      • Tomínos  

        Doufám, že ano, mám odeslaný model poslední verze a už skoro měsíc slíbenou výrobu protoypu, který pak jen potřebuju nasadit na řidítka a vyzkoušet jestli na nich drží a páčkuje jak má. Potom to tedy dostat do firmy aby se páčky vyrobily, snad by to už nemuselo jít úplně pomalu. Na 180 tu mám vnitrní díl sedlovky, takže pokud chceš můžu ti ho s pružinou poslat.

        0 0
    • kralovek  

      Uz je v prodeji?

      0 0
    • -b-n-x-  

      Nevim jestli uz to tady nekdo nekde nepsal, ale napadlo me, zda-li (pripadne jak slozite by to bylo) by slo udelat aby pri zmene zdvihu se na te sedlovce menil i uhel sedla. Cim by byla nize, tim by sedlo bylo vice naklonene dozadu.

      Myslite si, ze by tohle melo nejaky rozpoznatelny prinos?

      A dale me u toho napada, ze by se dle zdvihu sedlovky jeste mohly natacet brzdove paky na riditkach. :-)

      0 0
      • kralovek  

        Taky jsem nad tim kdysi dumal. Slo by to tak ze sedlovka by se zasouvala v ose kolme k zemi … to uz by udelalo kyzeny efekt … akorat nevim kam ze by se zasouvala … kdyz tam prekazi kolo … vlastne treba tak ze by byly 2 trubky paralelne … s mezerou mezi nima pro to zadni kolo.

        No takova uchylarna no :-)

        0 0
        • -b-n-x-  

          Nevim jestli jsme se pochopili. Ja tvuj prispevek ne.

          Myslel jsem ze tim jak by se sedlo snizovalo, tak by se soucasne natacelo v kloubu uchyceni zadni stranou dolu (predni nahoru). Vychazim z toho, ze kdyz jsem jezdival se sedlem dole, tak mi vice vyhovovala pozice kdy sedlo bylo natocene predkem nahoru. Predpokladam, ze to zna kazdy sjezdar, dirt jumper a podobni lide, kteri maji sedlo dole.

          Principialne me tohle reseni zase tak tezke neprijde, ale otazka je jestli by to slo rozumne realizovat.

          0 0
          • kralovek  

            aha .. ja tomu rozumnel ze kdyz je sedlo dole je posunuty vic dozadu nez jak to momentalne byva.

            0 0
      • scoty  

        Myslite si, ze by tohle melo nejaky rozpoznatelny prinos?

        Nemělo. Když zasuneš tak většinou stojí..š v pedálech..

        :-))

        0 0
        • LM  

          A tím se vyřešilo i to natáčení brzdových pák :-).

          Já brzdy nejvíc potřebuju když se řítím z kopce dolů a na sedle při tom nesedím, takže mám páky nastavené aby to bylo nejergonomičtější v této poloze. Když sedím, tak brzdy buď vůbec nepotřebuju nebo jen krátce a tak horší poloha nevadí.

          0 0
          • -b-n-x-  

            hmm, tak ja treba poznam kdyz mam sedlo dole a pritom je ve vodorovne pozici. Ne ze by mi to nejak moc vadilo, ale rozhodne mam radeji kdyz je zvednute predni casti nahoru. Jsem zvedav, jestli tady bude jeste nekdo, kdo by privital zmenu nakloneni sedla.

            0 0
            • mr.antik  

              jako bylo ba to fajn mít zadní hranu sedla trošku líp ale to samé uděláš i o 2cm nižším sedlem. Za cenu další mechaniky a komplikací ani náhodou.

              0 0
      • Lamer  

        Nejsem zrovna fanda dálkově ovládanejch sedlovek a nevím proč tahle ještě není „v prodeji“, ale co se týče úhlu sedla při zasunutý/vysunutý sedlovce, tak jsem s tim u klasický měl taky problém a nakonec se to více-méně vyřešilo změnou polohy sedla (posunutím dopředu/dozadu).

        0 0
      • kyl  

        Vymýšlet další kurvítko už na tak dost seroucí se věc…

        0 0
        • scret  

          *1:)

          0 0
        • -b-n-x-  

          Tak ale z hlediska vyrobce je kurvitko docela pozitivni vec :-)

          0 0
          • kyl  

            To možná ano,po záruce.Ale vidím tvé nadšení kdyby ti sedlo zůstalo špicí nahoru nebo dolů x km od domova.Úplně stačí když se posere to zasouvání.

            0 0
      • podvlada  

        Integrovaná teleskopická sedlovka v rámu, prohnutá sedlová trubka, při zasouvání sedlo opisuje oblouk, čímž se mění i sklon… Ale ten rám a jak by to celý vypadalo bych vidět nechtěl :))

        0 0
        • -b-n-x-  

          Vidis to, takove obskurni reseni me nenapadlo :-)

          Podle toho, jak se k napadu tady na BF vsichni stavi, to vidim, ze behem par let s tim par vyrobcu urcite prijde. A tady se na to zase bude nadavat :-)

          0 0
        • Tomínos  

          Já bych možná nechtěl vidět ani tu cenu :-) Jinak k dotazům na dostupnost, sedlovka ještě není, několik dílů mám hotových, několik rozpracovaných, samotné teleskopy sedlovky snad tento týden dokončím a pošlu na tvrdoelox, mezitím se doufám podaří dodělat velká část zbytku. Až se mi sejdou díly, musím nechat vyrobit kluzná pouzdra podle toho jak s díly zacvičí tvrdoelox a elox, potom snad konečně sedlovka půjde do prodeje.

          0 0
        • JakeF  

          Nicméně aby to dosáhlo kýženýho efektu, musela by být prohnutá opačně – k zadnímu kolu. Délka zadní stavby by nebyla zrovna ideální :).

          0 0
          • Tomínos  

            Já bych řekl, že k přednímu, aby se ti při zasunutí zdvihla špička.

            0 0
            • JakeF  

              Já to myslel takhle… Taky aby se zvedla špička.

              0 0
              • Tomínos  

                Já taky takhle :-) Takže se vlastně oba bavíme o tom samém , já bral k přednímu, jako, že tam bude směřovat vnitřní díl co se zasouvá :-)

                0 0
            • mirabike  

              Hele to by šlo řešit mechanicky u tý tvý – tak kladkda na pružitnu by musela mít ozubení a to zapadat do vnějšího přímého na trubce (řešilo vy to skvěle tlumení výjezdu:) a už jen vymyslet nějaký převod s přenosem na otočně uložený zámek sedla :D

              EDIT: aha je to pružina a ta mění délku, takže to ozubení by sesouhlasilo… tak nic :)

              0 0
              • Tomínos  

                Já nad tím jen hypoteticky přemýšlel, protože ta možnost co kolegu nahoře mě taky napadla, že bys to sedlo natáčel při posledních třeba dvou centimetrech stlačení, kde by nejdřív na spodní pevnou část sedlovky narazil mechanismus, který by se vlastně dalším zasouváním odjišťoval a natáčel sedlo, „teroristicky“ to mám zmáklý, ale jak to reálně udělat mě vůbec nenapadá :-)

                0 0
                • mirabike  

                  cosi mě napadá, zkusím domyslet a pošlu..

                  0 0
                • -b-n-x-  

                  Myslim, ze by se nakloneni sedla mohlo plynule menit v ramci celeho zdvihu. Predstavuju si to tak, ze by v nejvyssi poloze bylo vodorovne, a v nejnizsi tak 20 stupnu (priklad). Takze v pulce zdvihu by to bylo 10 stupnu. Principialne (bez ohledu na kvalitu) by to snad nemel byt zadny problem udelat. Jde jen o nejaky pakovy nataceci mechanismus. Spise mi vrta hlavou jestli by tohle bylo realizovatelne s nejakou prijatelnou kvalitou.

                  0 0
                  • Pedro404  

                    A k čemu to sedlo namířený do nebe vůbec je? Vozim ho na sjezďáku vodorovně a nikdy sem s tim neměl problém.

                    0 0
                    • scret  

                      nepodcenuj drazdeni prostaty za jizdy z kopce:)))

                      0 0
                    • -b-n-x-  

                      Tak me se treba zkopce jezdi o trochu lepe, kdyz je naklonene dozadu. Mam pocit, ze mi jednak mene prekazi pri pohybu za sedlo, a jednak ze kdyz uz na nem sedim (aspon lehce), tak z nej nesjizdim dopredu jako kdyz je vodorovne. Asi bych to shrnul tim, ze je to pak trosicku pohodlnejsi.

                      Nicmene, tohle tema asi muzeme uzavrit. Vidim, ze jsem sam, kdo ma pocit ze nakloneni sedla pro ruzne druhy jizdy muze ovlivnovat pozitek z jezdeni.

                      0 0
                  • Tomínos  

                    Plynule v rámci celého zdvihu je fakt blbě realizovatelný­.....:-( A jinak je to fakt jen taková mechanická úloha, ale třeba to BF vyřeší :-) Je tam i další nezanedbatelný problém, jak to zaaretovat aby to drželo a nepřidávalo další vůle.

                    0 0
                    • mirabike  

                      aretaci mám vyřešenou, ostatní v hlavě bez konkrétního tech. provedení, ale princip už mám ;-)

                      EDIT: ale bude to jaks psal v posledních cm zasunutí, to mě inspirovalo..

                      0 0
                • Atilla  

                  A navíc mě to přijde jako blbost:) Nakloněně sedlo jsem vozil hlavně pro design

                  0 0
    • wilda81  

      Neplánujete se někdo zbavit TS160? Hledám něco levného a spolehlivého na pracanta. Ideálně průměr 31,6, ale klidně i 30,9.

      0 0
      • mastihuba  

        ne :)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Jako fór je to dobrý ;D

        0 0
      • Al Stra  

        taky ne, kup si novou

        0 0
      • TJK  

        napis tomovi, treba ti odproda ten testovaci kousek…

        0 0
        • wilda81  

          Nakonec se jeden prodávající našel. Už je doma :)

          0 0
          • Honzajs  

            TEST ? dojmy a pojmy ..

            0 0
            • wilda81  

              Zdá se, že v krabičce a bublinkové fólii je jí dobře ;-)

              Dnes teprve dorazila…

              0 0
            • wilda81  

              První dojmy jsou takové, že se jí moc nechce vracet a zámek sedlovky je asi funkční, ale moc mě při montáži nenadchl. Naopak mě mile překvapila vůle – naprosto minimální.

              0 0
              • kadak  

                Ty vole, to chci vidět na živo! Jen si teď nejsem. Jistý, na jaké kolo to ide?

                0 0
              • Tomínos  

                To nevracení bude dělat spodní kluzné pouzdro, můžu poslat slabší, nebo se dá vyndat a trošku brusným papírem zbrousit.

                0 0
    • THORX  

      nechápu ostatní výrobce proč dělají jen 125–150mm dobrý nápad k hovnu 180 základ 200 luxus

      0 0
      • tonik666  

        Protoze s ramama co se delaji jsou mali lidi radi ze tam 125 daji. Dale protoze i 125 pomuze, tak nebudu zacinat ae zdvihem 180, ktery si koupi par zxl lidi. a jinak fall line ma 175mm a 200mm, reverb ma 170mm, bikeyoke revive 160mm, takze vyssi zdvihy jsou. (vecnum nepocitam, to je jeste vetsi fata morgana nez TS180)

        0 0
      • h.mad  

        A když za jízdy dáš těch 180mm dolů, jak se ti z toho vstává ?

        0 0
        • alinceb  

          Úplně normálně. Teď vozím LEVa 150 a TS180 čeká na svoji chvíli, ale když jsem ji před nějakou dobou testoval, tak mi to vůbec nevadilo na vstávání. Naopak mi teď těch 150mm přijde málo…

          0 0
        • tonik666  

          Mám 175mm a v pohodě. Spíš se musím soustředit abych na ní seděl dost dlouho aby se úpně zasunula :)

          0 0
      • l-e-t-o  

        Mám rám velikosti M, měřím 180 cm a víc jak 150 mm nemůžu použít. Už teď RF Turbine, kterou mám je úplně na hraně.

        0 0
        • tonik666  

          Nejkratší sedlovka s větším zdvihem je BikeYoke Revive. Manželka má na Spectralovi v M 160mm zdvihu, a měří 175cm, a je tam ještě rezerva.

          0 0
          • Jenda  

            Tondo, jaký jsou s ní zatím zkušenosti? Dělal jsi už to jejich „automatický“ odvzdušnění? Co vakl a tak?

            0 0
            • tonik666  

              Odvzdušnění je jednoduchý, děláš ho jednou při instalaci a následně jsem ho dělal od února jednou a je to na tři vteřiny – zandáš imbus, otočíš ventilem, zasuneš rukou sedlovku, vyndáš imbus, vysuneš sedlovku ovládáním.

              Sedlovka chodí perfektně hladce a lehce, jak ovládání, tak sedlovka. Vakl prakticky žádný.

              Takže funkce perfektní, teď jde o to jak dlouho vydrží bez servisu.

              0 0
      •  

        Ja bych si zase pral nejakou 125mm teleskopku misto moji dosavadni Giant Contact Switch 100mm. Bohuzel ram je Skovy a proste kterakoliv 125kova teleskopka se mi nevejde. Co ted?

        0 0
    • strongpajda  

      včera přišla. už je na kole. test v ulici dopadnul dobře. Mám 160mm zdvihu, víc mi rám nepovolí. Pocitově oproti reverbu dolů chodí jako zběsilá, nahoru chce trošku cviku. rozdíl oproti 125mm na reverbu a 160mm TS je obrovský. Mám pocit, že sedim na zemi.

      0 0
      • Arty22  

        Taky o tehle výměně uvažuji, chod rezerva je super, ale jednoduchost TS a trochu více mista mě láká

        Btw za kolik jsi toho reverba prodal ? Diztak sz prosim

        0 0
    • THORX  

      při mých 190cm mi je 125mm k prdu. takový jsem měl posed na L 650mm

      0 0
    • wilda81  

      Jeden rychlý dotaz. Když chci změnit zdvih ze 140 na 160, tak musím udělat co přesně? Jen ať to celé nerozšroubuji a pak nezjistím, že to šlo i bez toho…

      0 0
      • vojtechposmourny  

        Uvnitř posunout doraz. Tzn odendat jistící mechanismus, vysunout vnitřní část a pak to můžeš posunout.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Když vyndáš sedlovku a opatrně odsuneš pružinu, tak to de i bez větší rozborky.

        0 0
      • mirabike  

        Jen vyhodit pružinu z kladky a drážky, ve který je dorazový šroub a ten posunout do vedlejší pozice.

        0 0
      • wilda81  

        Díky všem za info. Jdu zkrátit rám a pak se na to vrhnu…

        0 0
    • lazza  

      Otázka na Toma, event. ostatní, kteří řešili stejný problém: TS přestala vyjíždět, viz video.

      Komplet rozebraná, vyčištěná, prolitá litrem silikonovýho oleje – a bez výsledku. Vyndal sem i těsnění, zda nedrhne tam, ale prostě nevyjíždí. Nejsem schopen určit, zda je slabá pružina, ale spíš to na mě působí, jako by drhla vnější trubka/vnitřní píst; vnitřnosti jsou však hladké a čisté. Nevím si s tím dál rady – čirá zoufalost. Rozebíral jsem ji už x-krát a vždy bez zádrhelů.

      Díky.

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • Al Stra  

        pružina je jak má být?

        0 0
        • lazza  

          Kdysi sem řešil drhnutí o spodní šroub a pomohlo mírný vyhnutí očka, za kterej pružina drží (Ale jezdilo to vždy bezvadně, jen ty zvuky drhnutí mě dráždily). Tentokrát jsem pro sichr i zkontroloval, zda není vertikálně překroucená. Ale vše ok.

          0 0
      • vojtechposmourny  

        Zkus, jestli nemáš přetažený ty tři šrouby dole kolem aretačního mechanismu. Ty chce dotahovat s citem.

        0 0
        • lazza  

          Myslíš ty zakroužkovaný? Kromě zelenýho, kterej drží oko pružiny, tam při testování žádnej nebyl…

          0 0
      • Atilla  

        To asi futra natáhla olej, nebo vlhkost. Kontaktuj Toma.

        PS. Jdou vyjmout drátem se špičku a ubrousit jemným papírem na kulatině

        0 0
        • lazza  

          Futra? To by mě nenapadlo. Psal sem Tomovi, aby mě navigoval, jak na to. Fotky futer asi nemáš/te? Netuším, jak to vůbec vypadá… Díkec

          0 0
          • vojtechposmourny  

            Myslel ty plastové kroužky, jeden je hned pod vrchem vnější části sedlovky, druhej zhruba ve spodní třetině. Obdobně jako futra ve vidli.

            0 0
        • lazza  

          Tom poslal nový futra, takže si s tím během týdne pohraju. Díky za info.

          0 0
        • lazza  

          Vyrobil sem si na doporuc Toma z drátu jehlu, ale nemuzu ty hlubší futra za boha vydloubnout. Je na to nejakej trik, jak to dostat ven?

          0 0
          • lazza  

            Jako by ani nebyly půlený a držej jak nalepeny :(

            0 0
            • lazza  

              Mrdal sem se s tim hodinu a porad nic. Tak sem si nakonec vybrousil flexou sroubovak a oddelal to s nim behem dvou minut. S novým futrem to beha zas hladounce jak kdysi… :)

              0 0
              • Simpi  

                Já na ně dosahnu normálně prstem. Mám verzi 180 teda

                0 0
                • lazza  

                  Taky dosáhnu, ale už nevyndám :-). Bylo tam úplně vcuclý, přisátý

                  0 0
      • Džey Ár  

        Mi zlobila s přetaženou sedlovkovou objímkou. Koupil jsem širší variantu a méně utahuji a chodí v pohodě. Taky teď Tomínos dává silnější pružinu, tak jsem ještě na jeho radu ubral pár závitů na té moji původní. Asi 1cm.

        0 0
        • Džey Ár  

          Aha, nemáš ji v rámu :-). Tam vadí přetažený šroubek v modrém kroužku, matně tápu :-).

          0 0
          • lazza  

            Zkusím to přitahovat víc s citem.

            Jaks ubral závity na pružině? – prostěs to ustříhl a kleštěma z konce pružiny vyrobil novej háček na uchycení?

            0 0
        • vojtechposmourny  

          V nineru mi taky utažená sedlová objímka dělala neplechu, v nordestu jí mám přes redukci a nemá to na ní vliv.

          0 0
    • vojtechposmourny  

      Ty tři, který má Tomínos popsané v návodu pro rozebrání. Jsou všechy vidět, když je sedlovka složená. Plus jestli volně jezdí ten vodící plastík, co máš zakroužkovaný.

      0 0
      • lazza  

        Ty tři se měl právě na mysli: nebyl tam při pokusu ani jeden, takže tam chyba nebude. Vodící plastík máš, předpokládám, na mysli ten zeleně kroužkovanej doraz (?). Mrknu se, jestli tam není nějak nakřivo a nedrhne v drážce.

        0 0
        • vojtechposmourny  

          Jj.

          0 0
          • Huawei  

            Jak jste se sedlovkou TS180 (TS160) spokojeni po určitém čase používání ?

            Uvažuji nad sedlovkou TS 160 (30.9), jak se to s její dostupností a spolehlivostí ?

            0 0
            • lazza  

              Mám ji asi rok. Rozebíral jsem asi 8×, minimálně dvakrát vlastní blbostí. Níže jsou vyjmenovaný úkony, co jsem za tu dobu prováděl.

              • Pokud jezdíš celorok, je třeba používat neopren nebo jinou ochranu pístnice. Do otvorů se bordel dostane okamžitě a pak přestane sedlovka vyjíždět. Rozborka a očištění řeší problém stoprocentně a spolehlivě. Po roce začíná být upínací systém neoprenu orvanej – uvažuju nad nějakou „slimfit disajn“ duší, co na to navleču místo toho.
              • Kolíček držící sedlovku ve zvolené pozici: za rok jsem ho měnil dvakrát, resp. teď tam mám nově třetí. Jedna výměna kolíčku bohužel vynucená mou vlastní blbostí: utáhnul jsem příliš lanko fixující/tahající za kolíček, ten nebyl plně zapadlej v otvoru/poloze a během okamžiku se odrbal. Následek: sedlovka se při dosedu propadala – pomohla rozborka a výměna kolíčku za novej (minulý rok stál, tuším, padesát kaček kus).
              • Pokud je kolíček ojetej, může zasunutá sedlovka při dopadech v terénu částečně vyjíždět. Řeší opět novej kolíček.
              • Futra: po roce byla nucená výměna, pístnice drhla a sedlovka plně nevyjížděla. Tom poslal dvoje nový zdarma.
              • Nakoupil jsem od Toma rezervní ložiska (90,–) – jsou prťavý a bojím se, že je někde ztratím. Ve šroubárně jsem asi za deset halířů nakoupil hromadu náhradních šroubků – občas se mi nějakej při častých rozborkách podaří strhnout.

              Podtrženo, sečteno: Sedlovka je dobrá volba, pokud chceš něco plně mechanickýho, co si navrch můžeš komplet sám rozebrat – žádná alchymie, žádná magie. Obří zdvih, nízká váha, cena únosná. Celková rozborka je tak na 20min aj s pivem.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Docela koukám, co všechno si na tom dělal. Nejezdím teda v úplných srajdách, tak můj servis za poslední rok:

                – Blbě zapadal kolíček, rozborka promazání pořád to nechodilo. Nakonec vyměněn bowden, který byl totálně zarostlý (moje blbost a stačilo jen udělat tohle)

                • sem tam promáznu olejem
                • rozborka o vánocích, neměl jsem co dělat
                • asi mě čeká příští rok výměna ložisek
                0 0
                • jenik00  

                  Taky prakticky neřeším a jezdím, dokonce bez neoprenu. Komunikace s Tominos výborná.

                  Po čtyřech reverbech je to spása.

                  0 0
              • Carloss  

                .

                0 0
    • o.unca  

      Jsem s TS po roce používání spokojenej, ale uvažoval bych o jiné páčce než je originál od Tomínose. Zkuste mi prosím někdo, kdo to už řešil nebo prostě ví, doporučit, co by mohlo sedět (levá strana, dolů). Dík.

      0 0
      • Smazaný účet  

        jakákoliv jiná páčka, co ti bude vyhovovat. Co zrovna tobě bude vyhovovat, nikdo moc říct neumí.

        0 0
      • mr.antik  

        páčka z kronologa

        0 0
        • Pedro404  

          Ta se dá ještě někde sehnat?

          0 0
          • mr.antik  

            bazar nebo jestli maj ještě v progresu něco v odpadkovým koši :-)

            0 0
            • o.unca  

              Ono, co tak koukám tak pokud člověk nechce cenovou hladinu +1500,– tak toho moc k sehnání není:

              Asi zkusím „Bafoon gheto style“ s řazením sram pro začátek.

              0 0
              • mr.antik  

                Napiš email do toho progresu… i nová stála asi 3 kila

                0 0
                • MnemonicJ  

                  hmm, to nevypadá zle… to bych možná vyměnil za tu originální, co mám od KS. Za ty prachy se mi zdá super. Díky za inspiraci :)

                  0 0
                • Pedro404  

                  Akorát ta vypadá, že se do ní dává konec bez válečku? Ne, že by to u sedlovek, co maj váleček u páčky, nešel ustřihnout, ale co sem měl ten mechanismus přichycení lanka červíkem na T-Mars, tak se tim to lanko hrozně třepilo. Ale to asi záleží na tvaru konce červíka.

                  0 0
            • TJK  

              nemaji, vse vykoupeno uz davno :(

              0 0
              • mr.antik  

                nové určitě ne ale měli celkem hromadu reklamovaných kronologů… ale to už bude asi dávno pryč.

                0 0
      • krabica  

        Co WolfTooth?

        0 0
      • Bafoon  

        já si vykuchal x.9 řazení od sramu na smyk

        0 0
        • Al Stra  

          máš foto?

          0 0
          • Bafoon  

            nerozumím…

            uvnitř odděláš/odbrousíš všechno co brání mechanismu ve volném pohybu a odřazovací páčku zaslepíš, žádná věda.

            0 0
            • Al Stra  

              no mám tu staré x7 řazení, tak jsem se na na to šel podívat, rozšrouboval to a trochu jsem čekal, že to dopadne jak ze šimana, tedy bez krytky..

              každopádně , jestli někdo chce fakt sexy páčku, tahle je k mání za 1500

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.