Nebrzdící brzda-Shimano mechanické kotoučovky M475???

18 nepřečtených
  • Rokery

    Ahoj,mam tuto brzdu na prednim kole a moc nebrzdi mam ji se 160mm kooucem a dnes po serizeni skoro nebrzdi(kdybych to rekl asi takhle tak z 50km/h bych to asi nikdy nubrzdil)ale i tak normalne se mi nezda moc vykona a ma tuhy chod.Kamarad ma Avid BB5 s 203mm kotoucrem a jen mu tise zavidim to brzdeni a chod brzdy tak prosim poradte.

    0 0
    • maxtor  

      2 hlavní příčiny:

      1. mastný kotouč nebo destičky
      2. nebo (podle toho, co píšeš pravděpodobnější) jsi to asi špatně seřídil. U mech. brzd je pohyblivý jen jeden píst, který kotouč přitláčí k tomu pevnému. Pokud je mezera mezi kotoučem a pevným pístem (jestli se to dá vůbec pístem nazvat) přiliž velká, jde to ztuha a brzdný účinek je dost špatný. Doporučuji ti to zkontrolovat.

      Jezdil jsem mechaniky Deore celkem dlouho, tak vím, že se dají seřídit tak, že brzdí hodně slušně.

      0 0
      • Rokery  

        diky

        0 0
      • Rokery  

        A jak ji mam popripade odmastit a jestli je lepsi mit mezi kotoucemma nepohyblivym pistem mezeru nebo ne.A posledni jak je to nejlepsi s pistama u kotouce?(myslim napr.pohyblivy-mensi mezera,nepohyblivy-zadna/pohyblivi-vetsi mezera,nepohyblivy-zadna ci mala?Dekuji moc

        0 0
        • maxtor  

          S odmaštěním je problém. Mě se jednou podařilo nechtěně na kotouč stčíknout WDčko a téměř to nebrzdilo. Musel jsem to prostě „vypálit“ Tzn. že jsem zařadil lehký převod, zmáčknul brzdovou páku a takhle jel tak dlouho, dokud to nezačalo brzdit. Časem se to spraví.

          Mezera mezi pevným pístem a kotoučem by měla být co nejmenší – prostě tak tak, aby neškrtal. To nastavíš tak, že z vnitřní stany budeš otačet tím stavěcím kolečkem (dělá se to, tuším, 5kou imbusem) Pokud je mezera velká, špatně to brzdí a můžeš dokonce ohnout nebo zlomit kotouč.

          To, jak daleko chceš mít kotouč od pohyblivého pístku záleží na tom, na jak dlouchý chod páky jsi zvyklý. Já jsem to měl co nejmíň, ale to fakt záleží na tobě. Tohle se zase nastavuje tím šroubem, do kterého ústí bowdem.

          0 0
          • bajkr  

            hele dík ani sem nevedel že je tam nejaké kolečko :o) mam starší deorka a dal sem je na SS a brzdej docela dobře ale mám tam páky z kantáku :o) jeste by me zajimalo jestli se nekde dá sehnat adapter z is na postmount?

            0 0
            • pajasimi  

              z is na ps neni problém sehnat adaptér.. www.cykloprofi.cz a tam a2z

              0 0
            • maxtor  

              Mám úplně ty samé. Adaptér z IS na PM existuje, ale jen pro kotouč 180 mm. Pokud máš brzdu MP a chceš to na IS, tak to jde i pro kotouč 160 mm.

              0 0
              • bajkr  

                hele když z nich sundám ten adapter na IS tak to na PM nedostanu ta rozteč šroubu je malá

                0 0
                • maxtor  

                  Adaptér z IS na PM upevňuješ právě do toho „adaptéru,“ který je standartně na třmenu a bez kterého se jeobejdeš. Není to zrovna nejšťastnější řešení, ale svého času to byl standart.

                  0 0
                  • bajkr  

                    a ty ho tam máš a to jde i na 160 kotouč?

                    0 0
                    • maxtor  

                      Jestli mluvíš o tom Giantovi, co mám v profilu, tak vzadu je klasika – IS na 160 a ve předu je třmen, který je přímo ve verzi na PM bez adaptéru – je to varianta. Teď ten třmen budu dávat na vidli s IS, a na to adaptér při zachování kotouče 160 mm je. Opačná cesta (z IS třmene na PM vidlici pro 160 mm kotouč není)

                      0 0
                      • bajkr  

                        ok díky :o)

                        0 0
                        • maxtor  

                          Pokud bys chtěl vyměnit přední IS za PM, tak bych do toho asi i šel. Já mám PM, ale IS mi poslouží stejně.

                          0 0
                          • bajkr  

                            to by bylo fajn ted chci na ss jinou vidli a tohle me omezuje psal sem ti na icq

                            0 0
                            • maxtor  

                              Mně by to taky celkem vyhovovalo. Mám sice objednaný adaptér, ale čekám už na něj skoro měsíc. Nebudu raději uvádět shop, ve kterém jsem si jej objednával, aby mě tu někdo nenařkl z podjatosti. Ale fakt je ten, že bych jeho majiteli nejraděj dal do držky.

                              Posílám ti pro jistotu pár fotek:

                              0 0
                            • maxtor  

                              Druhý.

                              0 0
                            • maxtor  

                              Zbytek můžeme dořešit přes ICQ. Dal jsem si tě do seznamu.

                              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.