• Jituschka

  Ahoj všem lazarům,

  včera jsem se po letech konečně dozvěděla příčinu bolesti v zápěstí a teď řeším, co s tím budu dělat. Mám natržený SL (Scapholunate) vaz v zápěstí a mám dvě možnosti – nosit na všechny sporty ohebnou ortézu, která bude nahrazovat funkci vazu zvenčí, nebo jít na operaci. Bojím se, že operaci se nevyhnu a proto by mě zajímalo, zda s ní nemá někdo zkušenost – jak dlouhá je rekonvalescence a jaký je stav a funkčnost zápěstí delší dobu po zákroku.

  Bojím se, že jakmile do ruky začne někdo šťourat, tak to bude ještě horší, na druhou stranu jsem si přečetla, že s poškozeným vazem a nestabilitou zápěstí hrozí artróza kloubu.

  Ruka na obrázku není moje, ale přesně takhle to vypadá.

  Nějaké zkušenosti, rady, tipy?

  Díky

  • Jituschka  

   Nikdo nic? :-O

  • karliner  

   Moje rada je zeptat se nějakého odborníka, lépe dvou nebo tří, přestože je mi jasné, že na B-F všichni rozumí všemu.

   Faktem je, že když tu operaci dojebou, pravděpodobně s tím budou trabe trvalé.

   • Jituschka  

    S odborníkem jsem se už bavila, ale zajímalo mě, jestli s tím nemá nikdo osobní zkušenost, hlavně s tím, jak to jde po operaci.Trable s tím budou trvalé i bez operace, lepšit se to nebude.

    Kde jinde najít tolik odborníků najednou, než tady!

    • karliner  

     Pak je rada jediná

     • Jituschka  

      Tady je to samá kliční kost a vazy nic, jo? :(

      • obda  

       Tak předpokládám, že něco s vazama v zápěstí tu měl kde kdo. Zkusím ti popsat svoji zkušenost. Ale neměl jsem nic přesně diagnostikované jako ty. A určitě to nebyl ten S-L vaz.

       Po pádu bolest zápěstí, kontrola druhý den na chirurgii (na ortopedii mne nechtěli pustit bez doporučení), rentgen. Prý nic zlomeného není, natažené/natržené vazy, stáhli mi to obinadlem a že to mám šetřit. Hotovo, další.

       Něco jsem si o tom načetl, rozhodl jsem se to léčit konzervativně. Takže jsem zápěstí několik týdnů nosil stažené, ze začátku patlal nějakým gelem, a určitě alespoň měsíc jsem se kola ani nedotkl. Po několika týdnech už to nebolelo tolik. Na kole jsem začal hodně zvolna, a pořídil jsem si „661 wrist wrap“: http://www.chainreactioncycles.com/…rp-prod45071 Funhovalo to výborně a snad půl roku jsem to pro jistotu vozil. Odhadem za těch půl roku bylo zápěstí konečně v cajku. (Ty časy jsou jen orientační, je to pár let a už si to přesně nepamatuju.)

       Pak mne zlobilo (po dalším pádu) to samé zápěstí ještě jednou, ale asi jenom dva-tři týdny (léčil jsem to podobně, ale v tomto případě to fakt byly asi jen jemně natažené vazy).

      • obda  

       Jinak problém je, že ten S-L vaz je hodně specifický. S tím tady asi moc lidí zkušenosti nemá.

     • Jituschka  

      Tady je to samá kliční kost a vazy nic, jo? :(

  • MichalA  

   Ahoj, muže se zeptat jak si dopadla s tím zápěstím? Před čtrnácti dny mi dělali rekonstrukci SL vazu stěpem. Mám trochu obavy o návrat ke všem sportům atd…

   Zatím fakt nevím co si o tom myslet, takže budu rad za tvůj příspěvek.

   • Lafayette  

    Ahojky, tak ja mela taky natrzeny Sca.vaz, bxla jsem na artroskopii, konecky vazu mi popalili- pry nejaky shiping a ted je to 7 mesicu po operaci, hybnost je lepsi, ale ne 100%, ale bolest stale pretrvava, nejvice me boli ohnuti smerem dolu s tim, ze se mi bolest rozptylu do cele ruky az k prstum a pak je ta bolest hodne individualni, kdyz neco delam, uklizim, vzdycky se to ozve. Doktor uz si se mnou nevi rady, tak me z Ovy poslal do Sumperku k tomu Dr., ktery me operoval. Jedu tam v pondeli, tak jsem taky zvedava… Muj doktor z Ostravy si nejspis mysli, ze simuluju

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.