Nastavení vidlice Marzocchi 55R

6 nepřečtených
 • Jimmy.87c

  Dobré ráno, měl bych dotaz ohledně nastavení vidlice. Koupil jsem si vidlici Marzocchi 55R, ale nevím si rady jak jí nastavit. Zdvih by měla mít 160 mm, ale chodí cca jen 100, což mi příjde divné a druhá věc, když jí nafoukám podle tabulky, tak je vidlice šíleně tvrdá, tak by mě zajímalo, jestli to tak má být nebo je něco špatně? Ze začátku jsem jí měl nenafoukanou, takže jsem se spíše na kole houpal, ale nerovnosti mi to bralo úplně krásně, ale na sjezd to určitě nebylo, ted když jsem to nafoukal, tak chodí jen při velkých nárazech a dírách.

  Moc děkuji za každou radu.

  • enregistree  

   R znamena, ze je v ni pruzina / tabulka mohla byt pro 55 vzduchovou. Treba model CR je vzduchova.

   Do pruzinove se fouka kolem 10–20psi, do vzduchove treba kolem 70–100psi. (A je potreba foukat pumpou na vidlice/tlumice.)

  • enregistree  

   Pokud je nova, tak → servis v bikeshopu. Pokud jeta, vrat ji tomu, kdo ti ji prodal, pokud uvadel, ze je funkcni.

   • Vilém  

    Jestli treba toto nebyl puvodni majitel.

    • enregistree  

     tak neprehanej :)

    • Jimmy.87c  

     Vypadá stejně, ale není to přímo tahle. Nová není, chodí, ale jen 100mm, což jsem zjistil až na kole. Odpoledne to zanesu do servisu, třeba mi řeknou co s tím je, popřípadě jak to mám nastavit aby to bylo OK. Dole jsou nějaké šrouby, netuším na co. Vidlici jsem nafoukal na cca 20 psi, příjde mi to hodně tvrdé, třeba to je jen nezvyk, předtím jsem měl vidlici santour za 1250 kč, která se chovala úplně jinak.

Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce