nastavení tlumiče SJ FSR comp 2008

10 nepřečtených
  • Tommi206

    chci se zeptat na nastavení tlumiče Fox Triad (průvěs)na kole Stumpjumper FSR comp 2008, je lepší foukat a měřit „SAG“ při pozici open nebo propedal, 186/72 kg průvěs mám při propedalu nějakých 1,5 cm a přijde mi to pořád moc měkký, nemůžu jít prakticky ze sedla…díky za rady nebo Vaše postřehy. Tomáš

    0 0
    • kopečák1  

      Mám 09, vážím cca 95kg a foukám asi 160 PSI.

      SAG je pak cca 1–1,5cm… pocitově to mám radši trošku

      tvrdší, abych se mohl odrazit do skoku…

      0 0
      • Tommi206  

        díky, a páčku tlumiče máš v jaký poloze? open nebo propedal?

        0 0
        • kubad  

          samozřejmě OPEN když ladíš SAG, za jízdy už si můžeš dát co ti vyhovuje

          0 0
    • vok  

      Sag (průvěs) se měří s otevřeným tlumičem. Tvá hodnota 1,5 cm je opravdu hodně, dle tabulek na spešláckých stránkách by měl být sag 9–11 mm. A tlak v tlumiči na tvoji váhu cca 155 psi. Koukni se na tabulku nastavení , je tam všechno podrobně rozepsaný.

      0 0
    • McBlacky  

      má teda 2009, tlumič Triad a vozím 135–140. mám to rád hodně mekké na open, na PP je to v klidu i na šlapání ve stoje.

      72kg

      0 0
    • roza  

      Já to nastavuji na dolní hranu sag-meteru dodaného s kolem (09 model s Triadem) a využívám celou délku tlumiče. Jen mě trochu zarazilo, že mám 75kg a v tlumiči taky 160 psů – proti Kopečákovi teda rozdíl. Asi nějaké výrobní tolerance Foxu.

      0 0
      • kopečák1  

        Já sem na to včera koukal na švihu a přifukoval sem asi na 180… takže se omlouvám za mistifikaci…

        Nicméně tohle číslo je třeba z tabulky, ale pak je třeba si to pocitově doladit…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.