• JMT

    Potrebuju nabu 150×12, nemusi to bejt zrovna kousek za 20 kkc ale zadna srogora taky ne :-) a kdyby byl lehkej tak potesi :-) Pripadne treba barevnej…

    0 0
    • kOmE  

      Kolem 2 tis mas novatecy a dabomby ,a za 3–4 toho je uz spousta.

      0 0
    • BUCEW  

      prostě hodně muziky za málo peněz.....nejlíp zadarmo,se slevou a montpákama…

      0 0
    • Tomcat  

      Dabomb

      0 0
      • JMT  

        Lepsi nez novatec ? co funn ? nebo fyreeye nebo jak se to pise ?

        0 0
        • Tomcat  

          Funn je drazsi zpracovani gut FireEye znam jen ramy Novatech je obchodni znaska fizmy Joytech.

          Sice Joytech dela i pro SunRingle ale lisi se kvali tou provedeni. Takze vhledove stejnej naboj od jedny firmy pod jinema menama, ma pod na zvem Novatech konusy, dabomb je na prumyslech , funn ma uz lozisel vic a Ringle bude mit lepsi lozika ,lepsi orech

          0 0
          • Pavlos  

            u ringle bych si nebyl moc jisty vydrzi loziska v orechu teda pokud je stejne konstrukce jako u standart rychloupinaku. po vymene za skf vypada ze lozisko drzi:) tuk tuk

            0 0
      • pitos  

        hmm,já se taky poohlížím po náboji ale 130×12 a ten třeba dělá Dabomb,chtěl jsem Novatec ale ten tento rozměr nedělá. Snad to něco vydrží.

        0 0
        • Vilém  

          130×12 ? to budes na silnicce propilovavat patky?

          0 0
          • Tomcat  

            LOL

            0 0
          • pitos  

            no tak jsem se spletl,myslel jsem 135×12mm

            0 0
            • Vilém  

              Jasne, pochopil jsem, sranda musi byt:)

              0 0
              • pitos  

                já to raději opravil aby si někdo nemyslel že fakt budu něco pilovat:)

                0 0
            • olkyczase  

              Já mám pocit, že to myslíš vážně ..(?) Vilém chce říct, že Ty máš rám s patkama na ovu 10 a sháníš nábu s osou 12 .. což je na spilování patek o 2 mm ..J.

              0 0
              • Tomcat  

                ne-e, musí teoreticky odbousit 1,0 mm materiálu protože 12 a 10 je průměr. Pokud díra (kruhová výseč) má vic než 50% musí počítat s poloměrem, tedy x=(12–10)/2

                0 0
                • olkyczase  

                  Jo, ale já počítal jen 1 stranu .. nemusí brát z vrchu i dola .. J.

                  0 0
              • pitos  

                :-D co myslím vážně…že potřebuji nábu 130mm?nebo že mám rám s patkama na 10mm osu a kupuji 12mm?

                Prostě budu potřebovat náboj široký 135mm s 12mm osou a nic pilovat nebudu muset:)

                0 0
                • olkyczase  

                  A jak Ti vleze 12 mm osa do 10 mm patek? J.

                  0 0
                  • pitos  

                    že by takto…

                    0 0
                    • olkyczase  

                      ?? To máš co za rám ..? Nějaký speciál ..A možná to je na DH rámech běžné, jen já prostě jsem zaměřen na silnici a XC, kde tohle není .. J.

                      0 0
                      • pitos  

                        no zatím ho nemám ale v nejbližší době snad mít budu:) je to Norco Six 08.

                        0 0
                        • kOmE  

                          Maxle se uz celkem ujal ,myslim ze i mongoose a par dalsich znacek to pouziva

                          0 0
                          • Tomcat  

                            Ujal? Až bude slušný výběr nábojů 135×12 s dutou osou tak možná. ALe pokud je na výběr des\běs OEM náboj, pak je vzduchoprázno a další je až nějaký DT\Ringle za 7 tak nic moc představa že nejezdíš díky tomu ze nemůžeš sehnat náboj. Teda pokud za něj nechceš vysoli skoro 1/4 ceny rámu

                            0 0
                            • Pavlos  

                              12mm Lawill 135mm zadní 3 690 Kč

                              12mm Lawill 150mm CNC zadní 4 490 Kč

                              12mm Lawill 165mm CNC zadní 4 690 Kč

                              www.maxcursor.cz/zoom.php?…

                              ceny max cursor

                              0 0
                              • Tomcat  

                                No ty prastárý náby od Ringle májí v nabídce snad od nepaměti. Zlevnili je né tak dávno, ale o kompatililitě s např Sixem bych pochyboval. Minimálně jim na fotce něco chybý.

                                Na Sixe by měl jít použít: DT 340 DBIS pevná osa cca 6000,– nebo Novatec (50% šance že je na konusech)

                                Ty 150×12 (nepsaný standat pro DH\FR kola a 165×12 (Yeti atd..) jsou „normálka“

                                0 0
                                • Pavlos  

                                  pod kazdym tim nabojem je jeste takova veta

                                  Comes with drop out spacer

                                  na koloshopu je maji taky ale drazsi www.koloshop.cz/…awwil-135mm/

                                  0 0
                                  • Tomcat  

                                    Jo podložky to sem myslel. Jen fakt nevim proč dát 4ku za několik let starý náboj.

                                    Nebo jinak proč na to jít tak složitě? Buť 135×10 klasika nebo 150×12 duta osa. Všechno ostatní ať to vychválí kdo chce, si koleduju o problémy. Spojit to s vláknem na téma kvalita dovozců. Pápírově je v ČR všechno, kdy přide na věc …no když vono..... …a bajker čeká a nejezdí…

                                    V jednoduchosti je síla, a je otázka jestli ona jednoduchost má být jen technická, nebo se do toho počítá i proces pořizovací a případný servis

                                    0 0
                                    • Pavlos  

                                      no podle me je ten maxle system dobry na vidlicich tak nevidim proc to nepouzit i na zadni stavbu;)

                                      a proc nedat? neni skaredy:)

                                      0 0
                                • kesu  

                                  ten novatec na 135mm mam na prumyslech..

                                  0 0
                                  • Tomcat  

                                    No mi zase na konusech. To je jak pedaly VP, tam to je tak asi jak pokazdy se to urodi.

                                    0 0
                    • kesu  

                      presne tyhle patky mam na osu 12/135mm a naboj mam novatec 2v1 za asi 2 tis kc a umoznuje navic i vyjmuti osy a namontovani osy na normlani RU.

                      0 0
                      • pitos  

                        novatec dělá tyto náby?nevíš kde se dají sehnat?

                        0 0
                        • pitos  

                          bude mi na tu osu pasovat třeba tento? www.dookie.cz/…abomb-hsr12/

                          0 0
                          • kesu  

                            jo tendle by mel pokud mas ram na 12mm osu ale asi jo protoze ty stejny patky na ten RU Maxle mam i ja.kazdopadne novateky ma komplteni sortiment cyklosvec www.cyklosvec.cz/?… ja sem vzal ten novatek protoze se da prestavet i na rychloupinak.

                            0 0
                            • pitos  

                              děkuji,já ten novatec nevím proč nemohl najít a tak jsem myslel že dělají jen 150×12mm.

                              0 0
                    • Jaromír  

                      až budeš v tom pilování, tak si tam vyvrtej i druhou díru pro brzdu :)

                      0 0
    • olkyczase  

      Můžeš osvětlit laikovi, co znamená 150×12? Že by vzdálenost konusů (rozvor rámu) a D osy? J.

      0 0
      • Radek Broz  

        Jako majitel cykloservisu bys zas až takovej laik být neměl, ne?

        0 0
      • Andrzej  

        150mm sirka naboje (sirka ramu) a 12mm prumer osy

        0 0
        • Black knives  

          Mám tuhle nábu na RB,od fa.Point.

          0 0
        • olkyczase  

          Díky (konečně někdo rozumný) .. sem si to myslel, jak píši .. jenže běžně se používá 10 a 130/135 … a 14 u Freeček ..
          Tak sorry, Radku Broži, že jsem se dovolil zeptat .. (a pak kdo zasírá diskuse,..že? ) J.

          0 0
          • gazman  

            olkyc přestaň mlžit že ten ***** z novin nejseš ty už je to marne.

            0 0
            • olkyczase  

              Už jsem to tu psal, vulgární vyjadřování si nech pro rodiče, v mé přítomnosti jen slušně. Nikoho nezajímá vaše rodinné titulování .. se kroť, nejsem zvyklý na primitivy Tvého ražení .. Běž si mezi ty své dlaždiče a tu nepruď .. Děláš „pěknou“ vizitku těšíňákům .. Umíš vůbec ještě něco jiného, než vulgarity a plané teoretizování o kolech ..?? Určo ne .. Buď blahoslaven .. A běž raději kvičet na pěšáky, divoké prase .. Jak se sám charakterizuješ .. Prostě primitívek .. Málo jódu, to bude Tvá diagnóza .. Tak nekvič a zalez do chlíva, kam patříš, zaguraj .. :-) J.

              0 0
          • kOmE  

            Bezne se u sjezdových a FR ramu s vetsim zdvihem pouziva nába 150×12

            0 0
            • kesu  

              a nebo 12/135mm:)

              0 0
            • olkyczase  

              Jasně, jasně, díky, jsem si to myslel, .. jiné vysvětlení ani není .. jen jsem to potřeboval potvrdit .. Je to logické .. 10 osa by asi hned odešla .. J.

              0 0
            • olkyczase  

              Průměr osy chápu, ale jaký je důvod k tak extrémní délce osy a z. stavby, to se nedovtipuji .. přece čím delší, tím větší páka a tím náchylnější k ohnutí osy .. snad jedině k umístění více, jak 2 ložisek .. a to vím, že lze provést i na délce 130 .. J.

              0 0
              • Vilém  

                Je to tuzsi, na nabe mohou byt dal od sebe čela naby, do kterych jsou prichyceny draty, tim padem je cely zadni vyplet tuzsi do stran.

                0 0
                • olkyczase  

                  To je fakt .. to mne nenapadlo .. zřejmě na extrémní použití, DH ap. .. díky .. J.

                  0 0
          • ddd - andy  

            Copak mu na to odpovíš, Radku Broži! :-D

            0 0
            • Tomcat  

              Ty jo kdo to je? Ja teda znám Radka B..... :-) někdo hold ví.

              0 0
            • olkyczase  

              Tak jsem uvažoval, čemu se tu ti rošťáci smějí, až mi to došlo ..Nejde o Radka Brože (spolumajitele (s bratrem) jedné známé firmy (s kterým jsem několikrát mluvil)), to je poněkud jiný kalibr (a už před rokem mne udivovalo, když jsem tu viděl rádoby jeho jméno) ..! Jde o Radka Brozu, tedy bez háčku .. :-) ..
              Nevím, co je na tom k smíchu, že došlo k záměne, když hodně lidí tu nepoužívá diakritiku .. což jsem si myslel, že se i teď stalo .. Naopak je zarážející, že dotyční smíšci (ddd-Andy, Tomcat, Radek Broza) neměli dost charakteru a naopak přebytek zlomyslnosti, že neuvedli věc na pravou míru .. Mnozí se tu šťárají v mé (i jiných) identitě a sami nejsou schopni ze své anonymity vystoupit, dokonce ani upřesnit své jméno, čímž akorát potvrzují anonymnost svých identit .. Proto se ptám, kam zmizela hrdost a úcta mladých lidí, kteří pronásledují jiné do soukromí a sami nejsou sto opřesnit ani svůj nick?? Jde jednoznačně o zlý úmysl a zesměšňování všech okolo, kdo jim nejde na ruku, všech, kdo nesdílí jejich názor .. A stačilo jen trochu lidské ochoty a snahy ..
              Přestože nejde o mnoho, přesto jde o dost .. stačí se zamyslet .. J.

              0 0
    • ddd - andy  

      Jezdil jsem dva. Formula – levnejší, těžší, černej – přežil NorthShore 3mesice a dal ho uz dva roky drazdi kamarad. Hadley – drahej, lehci, cerv. elox, vnitrek usporadani jako ma King (dvojity praporky) SUPER zvuk! :-) – prezil sezonu v DH a dal nekde jezdi.

      0 0
      • los_tomanos  

        Hele resim ted podobnej problem, kde si sehnal formulu? Nemuzu nic moc najit :( nejspis neumim hledat

        0 0
        • ddd - andy  

          Formulu jsem kupoval v Kanade.. :-)

          0 0
          • hanz  

            no nechci ti kazit info ale king má uplně specifický uspořádání, když přivřu oči tak je system zdálky podobnej DT, narozdíl tomu hadley má totožný uspořádání s formulou(=point), hopem atd..všechny sem je měl rozebraný a nejezdil jsem jen tu hadley. Když bych vybíral novej 150×12 tak bych se vyhnul DT(350G?), v dnešní době moc peněz a už to není co bývalo, usnuli na vavřínech, HOPE je nejlehčí ze všech(298g) s cenou vysokou ale vůči konkurenci nabízí asi nejvíc muziky za obvyklou cenu kultovky, point(formula), novatec,dabomb sou příšerný závažíčka(450–500g). King (320G) má best spracování, povrchovku, celá konstrukce a provedení je užasná, ale podle mě by to mohlo bejt trocha jednoduší..nicmeně je ted začnu trápit na bytelnějších kolech..na gramařský kola sem dal hopy :-)

            0 0
          • los_tomanos  

            Takze ja to vidim na Novateca, vychazi nejlevneji a snad taky neco vydrzi…

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.