• bathed

  Včera jsem do místního vlákna o koronaviru napsal jeden dlouhý příspěvek. Od večera – a to já od dvou nespím, protože dnešní noc byla fakt „výživná“, se mi v soukromé poště kromě spousty přání k uzdravení a solidarity (děkuju!!) sešla i spousta požadavků, ať to vyvěsím načisto znova, aby to nezapadlo. Když už nic jiného kamarádi a kamarádky, tak třeba někomu pomůže můj barvitý popis symptomů.....

  ....... jsem jeden z vítězů soutěže.....

  Před třemi týdny jsem byl v Rusku (Novosibirsk). A minulý týden s rodinou na lyžích v Brandtu (Voralbergsko). Výsledek obou cest? Byl jsem čistý.

  Nakonec jsem se nakazil od chlapa z Prahy (kolegy) co byl venku z republiky v prosinci 019. Od té doby seděl doma na řiti. Shodou okolností se v lednu rozešel s přítelkyní a tak v podstatě dva měsíce nikde (vůbec nikde) nebyl. Pracuje z domu (já taky). Maximálně večer na pivko do hospody jakožto štamgast, jednou za dva dny na nákup do sámošky (do supermarketu jezdí tak jednou za měsíc). A posilovna… Tam ale minimálně měsíc nebyl… Procházka kolem Berounky… A to je všechno.

  V pondělí jsme spolu byli u zákazníka v Brně. Seděli jsme spolu v jednom autě, motali se spolu kolem stroje.

  U něj to začalo v úterý. U mně ve čtvrtek......

  On v to úterý pokašlával, hlásil že je unavený. Mimo jiné v mém autě nechal bundu a jenom v tričku pak někde na dálnici tankoval a prochládnul. Koho by to napadlo?

  Já s přítelkyní a zároveň kolegyní (jsme čtyřčlověková firma) ve středu v 6 ráno ve zlíně skočili do auta a jeli dodělat ten brněnský servis. Měli jsme se tam potkat tři, včetně toho pražského kolegy. Měl dorazit kolem 11 (ráno měl v praze přes komp brífing s účetní). Když jsme my dva už byli na firmě zákazníka, zavolal že není schopný vylézt z postele a je mu strašně zle. My se sebrali a vzali od servisu kramle, z auta mu naposílali čísla na hygienu. „Máte horečky? – mám… – vrátil jste se z nějaké rizikové oblasti? – ne – a byl jste v kontaktu s někým už pozitivně testovaným a nebo s někým kdo má za sebou cestu do rizikové oblasti? – nevím o tom..... – jezte Paralen, pijte hodně tekutin, tohle nebude koronavirus. Nashle“. Plazil se se čtyřícítkama po stropě. V noci na středu tedy volal na 112. Stejná litanie a diskuse o cestovatelské anamnéze...... „jste v ohrožení života? – asi ne, ale je mi blbě..... – zítra se poraďte s obvodním lékařem. Nashle“.

  Ve čtvrtek to začalo mně. Bral jsem jako jakousi bernou minci to, že praští specialisté kolegovi tvrdí, že je v pohodě, jenom to neumí ocenit. Snažil jsem se být taky. Kolega se lékařce dovolal, ona mu říká – tak to bude asi nějaká chřipka, když vám to dvakrát zopakovala stejně záchranka a hygiena. Stavte se. Stavil se. Doktorka vyděšeně vyhnala lidi z čekárny a zavřela ordinaci. Následně před mým kamarádem zprcala pražskou hygienu, aby KONEČNĚ udělali ty stěry! „Ano, značíme si. Ozveme se s termínem kdy se zastavíme“. Ale pořád jsme to všichni brali tak, že je to nějaká blbá chřipka..... Ti lidi na hygieně přece musí vědět, ne? A mají tu lítačku a hned by za ním přijeli, ne?..... Mezitím jsem po stropě začál lézt já. Dostal jsem hrozně divný průjem. Jakési podivné bobky v naprosto čirém slizu. Každopádně ale je dobré být hodně blízko hajzlíku, páč když to přijde, nepočká to ani vteřinu. Rýma není, ale nos mám plný tuhých holubů. Je to zvláštní – já totiž mám pocitově úplně plnou průdušnici. Znáte to: je zima, sednete na kolo, letíte rychle, dýcháte ten studený vzduch. Začne vám téct z frňáku. No a mně při stejném pocitu plnosti ne. A když takhle dýcháte ten studený vzduch, začnete chrchlat. Flušete kolem sebe hrsti zelených hlenů. No a já ne: vykašlávám strašlivě málo a je to podivně sněhobílé… Horečky? Jo. Ale zimnici dostávám i bez horečky. Pak vždycky dostanu strašlivé křeče do celého těla..... Co je ale nejhorší, jsou ty brutální bolesti svalů. Nedokážu ležet. Musím chodit – když ty svaly zatížím, nebolí. Uvolním je, řvu bolestí. Jo a ještě navrch jako bombónek něco jako permanentní migréna. Mám pocit že mi doslova vybuchnou oční bulvy. Tak volám hygienu. Přichází – a kdo by to řekl, obvyklý monolog o cestovatelských anamnézách. No jo, dyť vlastně Bureš říkal v televizi, že za všechno můžou ti nezodpovědní lyžaři. Ale výsledkem diskuse je, že mi vlastně nic není a nemám vůbec stresovat…

  V pátek se nedělo nic zásadního – kolega měl čtyřicítky, já kromě ****** začal i blít. Jinak jsem furt lezl po stropě..... Jemu nikdo nezavolal z hygieny, i když slibovali. Mně nikdo nezavolal, protože nic neslibovali. takže vlastně v pořádku. Ve 23:00 mi přišla smska, že asi chcípne a že jde zkusit ještě jednou zavolat 112. Přijeli. Naložili. Odvezli. Motol. „No vypadáte hrozně! berete něco na ty horečky? – Jo, ale nepomáhá to… – No, já vám dám kapačku, to vás trošku zavodní a srazíme tu teplotu, ale nechat si vás tu nemůžeme, nemáme místo… – a uděláte mi prosím ten stěr? – No, udělat to můžeme, ale plašíte zbytečně! Vy to rozhodně nemáte…“..... Ve 3:00 v sobotu mu objednali taxíka (nelžu!) a poslali ho domů.

  V sobotu mi bylo blbě víc než ve čtvrtek a v pátek. Ale furt jsem se uklidňoval: dyť ho měli v Motole, řekli mu že je to nějaká divná chřipka… To bude v pohodě..... V 18:30 mi kolega zavolal. Prý že mu volalo skryté číslo. tak to vzal: „jste pan XY? – jo – datum narození prosím? – xxxxx – to odpovídá. Pane Y, byl jste pozitivně testován na koronavirus. – cože? a co mám teď dělat??? – nevím, ale oficiálně vás uvědomíme v pondělí. Bude vás kontaktovat hygiena a budou chtít nějaké doplňující informace. Nashle“..... Já beru telefon a volám na Zlínskou hygienu, že jsem byl v kontaktu s pozitivem. „Aha, ok. Zítra se zastavíme“…

  Dnes se zastavili. Udělali stěr. Potvrzení budu mít zítra. Kolega už leží v nemocnici – teda po další intervenci na 112. Nejdřív mu sice říkali že ho převezmou pokud se bude dusit, ale když řekl že se mu fakt blbě dýchá, to už nerozporovali­.......

  A teď výsledky: dneska odvezli dva lidi, z té inkriminované firmy. Jako oni měli jenom „chřipku“, ale když tam teda byl ten prokazatelný kontakt s „pozitivem“........

  Řídí nás banda diletantů. Jsou respirátory? Jasně! máme plné sklady (konec ledna, Bureš). Bureš včera: ukažte mi jednoho doktora, co nemá respirátor, já mu ho osobně dovezu! Večer (když se mu dva doktoři nakazili v terénu, nemaje ochranné pomůcky) – já už budu opatrnější v těch prohlášeních. Nás podvedli – my to objednali, oni to nedodali.....

  Ale to je jenom to na co je vidět! Na co vidět není, je naprosto nedostatečná protestovanost populace! To že mají 253 (a zítra jim to o jednoho zvednu :-)) znamená pouze to, že je to jakýsi podíl z testovaného vzorku. Ale populace jako taková bude nakažena už teď podobným procentem! Teď už to není o lyžařích a navrátilcích z itálie. Teď už je to TADY! Jestli se mělo něco stát, tak to co se děje teď už před týdnem..... A NEDOPUSTIT aby se kdekoliv mohlo testovat KOMERČNĚ! Všechny ty tanečky kolem a Burešovy lži si mohli odpustit. Prioritou mělo být TESTOVÁNÍ.

  Ale považujete za normální, když město s 1.3mio obyvatel má JEDNU sběrovou sanitku? Vlastně sorry jako! – od zítřka prý už možná budou DVĚ.

  Držte mi pěsti. Já držím pěsti vám všem!

  PS: já tu kurvu zlomím a ne že ne!!! :-)

  0 0
  • bodlak2  

   Držím palce

   0 0
  • plzakj  

   Drzim palce.

   0 0
  •  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   0 0
  • trener  

   Drž se!!

   0 0
  •  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   0 0
  • Cavendish  

   Přeji brzké uzdravení! A ozvi se, až budeš ok!

   0 0
  •  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   0 0
  • vn25  

   Zvláštní přístup tam u vás v Praze, já jsem v karanténě kvůli kolegovi který nakažený je a žádné příznaky neměl a nemá. Stěry mu dělali na základě toho že seděl v hospodě v jedné hospodě s osobou která byla pozitivní. Ze zlínské hygieny mi volali do 1h po tom co se dozvěděl že je nakažený.

   0 0
   • Esi  

    No jo ale u vás je nakažených pár tak si vás hýčkají, v Praze spousta tak si můžou vybírat :-)

    Pravda trochu černý humor ale co už

    0 0
    • Le Corbusier  

     Dneska jsem v televizi slyšel, že otestovali 5000 lidí. To je strašně, ale strašně málo. To se potom nemůžeme divit, že máme jen 300 nemocných. Až bude dostatek testů – to budeme teprve koukat.

     0 0
     • Stingray  

      Bába to zařídí!

      0 0
     • Esi  

      Ono nejde asi tak ani o testy jako o personál v laboratořích a u odběrů, jsou to taky jen lidí a asi těžko můžeš očekávat že vydrží měsíc pracovat 20h denně.

      Velký problém až toto pomine bude mít třeba Itálie, řekl bych že lékařskému personálu akutně hrozí posttraumatická stresová porucha, ono pořád dokola rozhodovat koho budeš léčit a koho jen nechaš umřít musí být strašné a časem je to dožene :-(

      0 0
     • Fran-tic  

      a četl si, jak fungují ty rychlé testy, které mají dojít? :) ta představa, že se místo běžného testování bude používat ten test 29 min je totiž mimo :)

      0 0
      • Pedro404  

       Jakto?

       0 0
       • Fran-tic  

        long story short WHO doporučuje primárně DNA diagnostiku, problém je s odběrem vzorků a opětovným testováním. Na tohle jsou dobré ty rychlé testy, které kontrolují pouze přítomnost protilátek (teda po x dnech žejo). ale to se nehodí prezentovat navenek – sdílejte než to smažou :)

        0 0
  • krabica  

   Drž se! Už jsem to psal ve vedlejším vlákně, z toho přístupu hygieny a lékařských sožek, se mi dělá zle. Působí to ne mně jako totální diletantství a nepřipravenost. Nejsi jediný, co má takové zkušenosti…

   0 0
  • snas89  

   Drzim palce!

   0 0
  • Tom-T45  

   Přesně, nakopej tu kurvu do ******! Hodně sil!

   0 0
  • Libores  

   Zlom vaz!

   0 0
  • Kanec  

   Drž se a té svini to natři!

   0 0
  • RomanH  

   Drzim pesti !

   0 0
  • yaris1  

   Nechť tě síla provází!

   0 0
  • MirosPikos  

   Díky za info, držím palce. Jen jedna otázka – kolik je ti let?

   0 0
   • bathed  

    50

    0 0
    •  
     Obsah tohoto příspěvku je blokován.
     0 0
    • Romancero  

     před rokem jsem zažíval podobné peklo..chytli jsme to v práci 3 ..i kolega, který byl proti klasické chřipce očkovaný. Já k doktorovi nešel, klasické příznaky „obyčejné chřipky“-ale pak to byl masakr! Nešlo spát , bolest a bušení u srdce (jako bych jel časovku do kopce)..3 dny bylo peklo..pak se to trochu srovnalo..už jsme fakt přemýšlel o tom, že napíšu dopis na rozloučenou (rodičům jsme jen sdělil, že mám zase nějakou „rýmičku“)…

     taky mě bylo v té době 50…no je možné, pokud to beru pozitivně, že mě to posílilo a připravilo na těžší zkoušku-přiznávám, připravuji se na to, že to přijde zase

     0 0
     • blue.sun  

      Takže vlastně pro nás nic nového, akorát teď někdo dobře využil situace k manévrům na úrovni světové války…

      0 0
  • Kuba78  

   Tvoje zkusenosti jen potvrzuji pribehy dalsich lidi co litaji po internetu, po socialnich sitich. Lide se nemohou otestovat i kdyz by chteli a zaplatili, jsou odmitani i ti kteri temer urcite nakazeni jsou. Je to totalni diletantstvi ze strany statu jak to nezvladaji. Netestuje se, protoze testu je evidentne tak malo k dispozici. Ale lidem se to nesmi rici aby nebyla panika, tak se udelaly sve pretizene infolinky kam se neni mozne dovolat a kdo se dovola, stejne je odmitnut. Ochranne pomucky vlada zakaze prodavat vsem krome vlade a potom sama nic nenakoupi. Krajum slibi rozvest pomucky z rezerv a potom nedostanou nic nebo napristo mizive pocty, takze musi dobrovolnici sit rousky doma z bavlny. Babis Prehazuje virtualni cisla kolik milionu rousek a respiratoru ma v zasobach, pak se ukaze ze vlastne je majen objednane a nakonec se ukazuje ze nejen nejsou objednane, ale „nekdo me v cine podvedl a neposlal nam to“. Neni mozne svolat krizovy stab, protoze ze zakona by jej ridil ministr vnitra a to by znamenalo ze bures bynemohl exhibovat co pet minut v televizi, prehazovat virtualni cisla, rozdavat neexistujici zasoby aoosobne je rozvazet tam kde chybi, rikat ze vsichni ti kdo byli odminuti na testech jsou vymysleni provokateri a predstirat jak vsechno zaridi a pevne ridi. Az bude situace neudrzitelna( tak koncem tydne) obetuje ministra zdravotnictvi s tim ze stejne vlastne neni z ANO a vubec ho nezna, nainstaluje tak Prymulu protozoe to je ten spravny odbornik a ted uz bude vse v poradku. A koblihy mu opet zatleskaji.

   Vlada totalne podcenila situaci a zvrtala co mohla, kdyby nedelali vubec nic bylo by to stejne, mozna lepsi. Vzpomente si na to az budou umirat lide, protoze nebude zdravotnicky personal, protozoe ten bude sedet v lepsim pripade v karantene, v horsim onemocni, protoze nemaji jak se chranit. A lide umirat budou brzy, protoze nejen tvuj priklad ukazuje, ze promorenost populace je takova ze ted uz je jedno kdo byl v italii nebo ne. Drzim zi palce, stejne tak vsem ostatnim at to ve zdravi prezijem.

   A az zas uvidite nase vladni sasky exhibovat na tiskovce vtelevizi, pamatujte si – jediny clovek ve vlade kdo ma situaci plne pod kontrolou, vi opravdu co ma delat a dela to na 100 procent je Marek Prchal. A to je dost desive.

   0 0
   • Le Corbusier  

    Hezky jsi to napsal.

    0 0
   • krabica  

    Ono testovat lidi z jasnými příznaky nemá smysl, škoda testů, prostě by měli jít automaticky do karantény a chovat se k nim jako nakaženým…

    0 0
    • Kuba78  

     No jak vidis, nase moudra vlada to jeste vylepsila. Netestovat toho kdo Ma jasne priznaky, protoze skoda testu. Netestovat toho kdo nema jasne priznaky, protoze setrime test na ty kdo maji jasne priznaky. Pro vladu win-win situace, predstira ze neco dela a de facto nemusi mit v zasobe jediny test.. a drzime nizke cislo pozitivne testovanych. a ti co umrou bez potvrzeneho testu padnou do tabulek „ostatni nejasny duvod“ a voila, mame i nizkou umrtnost na koronavirus. A pak muzem exhibovat v televizi jak to zvladame, nekecame a makame.

     Sice bychom si mohli vzit priklad treba z jizni koreje, jenze to by stalo penizky a to by se mohlo ukazat, ze uz zadne nemame, protoze se rozdaly na uplatky volicum i rezervy a sshr dostala sice prikaz sehnat veci, ale dostali nula korun na investice.. no kdyz bude nejhure, odvolame par nahodnych ministru. Je libo koblihu?

     A co az se ukaze jak to je s temi mytickymi testy pro ktere leti do ciny vladni special uz nekolikaty tyden tak to bude taky zajimave..

     0 0
    • Romancero  

     to je fakt! Předpokládal jsem, že to tak nyní funguje ?!

     0 0
   • doubleingram  

    Kdyz vidim zeme kolem, tak to u nas IMHO tak desny neni. Jinak ono to asi dakt neni prdel, nidko to nikdy nezazil, nejsou scenare, neni nic poradne.

    0 0
   • MirosPikos  

    Není pochyb o tom, že to vláda nedává. Ostatně očekával to od ní jen naprostý naivka nebo blázen. Druhá věc je taková, že hromada lidí na to kašle jenom proto, že Babiš. To, že jsou nebezpečný sobě, je mi celkem u zadele. Ale jsou nebezpečný svému okolí.

    Nejsem si jistý, že by opozice v těch jejich brejličkách dělala něco lépe nebo hůře. Bylo by to pravděpodobně docela stejné. Jsou to pořád ti samí kariéristi. Ti samí úředníci. Tohle může zvládnout jen nějaký krizový manager nebo voják. Nikoliv nějaký dotační expert nebo v Plzni vystudovaný právník.

    Naštěstí přichází nenáviděný Kellner, kterej situaci trochu uklidní. Tady se natvrdo projevuje střet totálně neschopného státního aparátu vs. soukromého kolosu jakým bezesporu PPF je. Tam na to mají managery, nikoliv úředníky. Rozhodovacím faktorem chtě nechtě bude klasicky 1 USD. Nikoliv jeden volební nebo preferenční hlas.

    No nic, dodělám něco v homeoffice a jdu do karantény na barák – potřebuju penetrovat a malovat. Tak rychle, než mě to složí.

    0 0
    • Kuba78  

     na rizeni ve stavu krize je ustredni krizovy stab. jenze, ze zakona je jeho sefem ministr vnitra.. a to neni Bures. takze proto se krizovy stab nemuze svolat.

     nejsem naivni abych si myslel ze hamacek neco uridi, ale je sance ze by se ke kormidlu dostal ze stabu aspon nekdo kdo ma trochu tuseni co delat. a jde to ruku v ruce – kdyz neni krizovy stav a krizovy stab, nelze nakupovat ve zkracenem rizeni, bez vyberovych rizeni.. takze sice zakazala lidem kupovat pomucky, ale sama nakoupit nemuze, i kdyby chtela – ale ona z ruznych duvodu vlastne nechce..

     no a vrcholem je vyvolat paniku a pak si v krizi na vlade schvalit upravu zakona o stretu zajmu. ktery vlastne nepredlozil Bures ktery o tom nic nevi, ale znicehonic bez jeho vedomi ministryne spravedlnosti, kterou vlastne on vubec neridi a nevybral a vubec to nepomuze firme, kterou on vubec nevlastni.. prilezitost se musi vyuzit.

     0 0
     • mirorek2  

      geniálně zvládnutý marketing

      0 0
      • Meduza  

       Sv. Kellner veze národu respirátory.

       0 0
       • tromboonen  

        Sv. barokní Kellner! A Bureš s Minystryní jsou tam jak „rabóčij a kalchóznica“. To si někdo dal práci, dokonalé… dík!

        0 0
       • vrazdit  

        kurwa, to je dobré:)

        0 0
     • Japhy  

      Stáhli to nakonec z programu, je vidět že hlídací mechanismy stále fungují. Je potřeba je neustále kontrolovat, protože jsou schopni pod rouškou roušek :-) protlačit spoustu šméček. Nechci být žlučovitý hajzlík, ale zajímalo by mě třeba, co má za plány na nejbližší období takový Kellner. Kdyby chtěl jen altruisticky pomoct dodávkou zdravotnického materiálu, nebude kolem toho dělat takový haló.

      Nechme ta nemehla, co nás řídí, jako schopný národ „nekecat a makat“ (přesné citace z billboardů Anofertu), ale stůjme jim pro jistotu pořád za prdelí a moc se na ně nespoléhejme.

      0 0
      • Kuba78  

       Kellner timto pravdepodobne chtel (krom toho ze si udela levne PR) pomoci svym firmam, takze to s buresem vymenil za neco, co zjistime v budoucnu (oslabeni koruny protoze potrebuje neco nakupovat a prodavat napriklad). krom toho udela z Burese blbce a ze sebe spasitele, ne ze by to dalo takovou praci, ale je to prijemny bonus.

       0 0
       • tromboonen  

        Kluci já bych snad dal i ikonu palce nahoru, kdyby tady byla, a že to normáolně nepoužívám… ona ta krizka (s virem, realitama, ekonomikou a kdoví čím ještě) možná přichází v tu nejlepší možnou dobu… To je sice ta nejhorší celkem pro všechny, ale ještě nerejeme držkama v zemi a ono to nějak vyšumí, nevydržel jsem a v sobotu ráno jsem se jen tak projel na dojížděcím kole po mně kdysi v dětství známém malém městě, a hned mám lepší přehled, maj tam docela zajímavé pavé úseky, ale takové velmi spořádané a skoro hladké, holt Němci kdysi…

        A teď všude čtu, že dost lidí vidí za těma „třískama“ i les a na ty divadýlka až na výjimky neskáčou, a ještě to odhaluje jisté osoby v plné kráse (sere pes na Kellnera, ale tamty jiné…). Ono to naklonec bude mít pozitivní dopad… JEDNOU! Zrovna jsem někomu psal, to je jako v Německu po druhé válce, ruiny a zmar, ale dřív než na začátku šedesátek se dali dohromady, dokonce i v dédéer, a dneska člověk jenom tuší co/kde bylo tamto Německo a kde zas tamto, jak kde, ale jedna generace a bude to historie „do muzea“.....

        Řekl někdo kdo v neděli těsně před zavřením hranic projížděl v pondělí ráno „jakouzavřenými“ oblastmi (Uničov, Litovel, Mohlenice atd), a čekal v kolonkách za polskými auty a kamiony, od východu až na západ, sever a jih taky, jenom D1 radši ne, jen tam to bylo asi horší… když nás to nezabije, tak nás to posílí, říkají doktoři a maj pravdu asi.

        Držím palce autorovi vlákna a všem okolo.

        0 0
        • pepek  

         Zmateností a neurčitostí to zase vypadá, jak Burešův projev o všem a čemkoliv.

         0 0
       • Hadato  

        Souhlas, je to pro blaho vlastních firem. Nejde o spasení země, ale o zisk který by neměl, kdyby to tady vypuklo jako v Itálii…

        0 0
     • blue.sun  

      Počkej, nouzový stav je vyhlášený, takže mechanismy nákupu fungovat mohou. A stát i jeho složky je uplatňují. Armáda už to realizuje (už mi toho rukama prolétlo docela dost jen za stravování).

      To, že Babiš není schopný a ochotný pustit ke kormidlu schopnější lidi, je jiná věc, ale oni spoustu lidí udělají jemu navzdory i bez ústředního krizového štábu. Bohužel, koblihoidi to stejně zase sežerou jako jeho velké vítězství, namísto aby ho konečně nakopali do držky a poslali zpátky na salaš, kam patří.

      0 0
      •  
       Obsah tohoto příspěvku je blokován.
       0 0
      • mirorek2  

       třeba někteří hejtmani už to serou a nakupují matroš v čr i přes zákaz z ministerstva

       0 0
       • blue.sun  

        Však můžou, je nouzový stav. A hejtmani mají pravomoci ze zákona, takže nějaký „zákaz“ z ministerstva nemá hodnotu ani toho papíru, na kterém je napsaný. Ale to si asi taky nahoře bez krizového štábu neuvědomili…

        0 0
    • Fran-tic  

     hele teďka se akorát ukazuje, jak všechnu tuhle situaci zatím drží solidarita lidí. což mě drží plného optimismu.

     to, co předvádí babiš – povedu to direktivně sám, plno nekompetentních lidí (např bývalá hygienička), úterní rozprava o zákoně o vlastnictví a celé tohle PR je hnus. Neříkám, že by to kterákoliv vláda zvládla lépe, ale aspoň by tak nelhala. A už jen z toho důvodu mě to sere!

     Viz hromadné testování 100 000 testů na 29 min – to je prostě lež! Ty testy takhle nefungují, ale jsou jen doplňkové k otestováným z DNA a ověřují přítomnost protilátek – tedy jestli jsou ještě nakaženi! Sama WHO doporučuje primárně DNA analýzy, které u nás momentálně selhávají.

     Přikládám projev premiéra – ***** jolanda welcome back

     0 0
     • Kuba78  

      ve svetle tohoto statnickeho projevu blednou zavisti vsichni retori slavneho Recka a rise Rimske, ba i winston churchill by zahanbene zalezl..

      pane jo, kdo by to byl rekl, ze jeste budem s laskou vzpominat na projevy husaka a jakese. sice sme se tomu smali, placali blbosti, ale aspon tomu bylo trochu rozumet a dokazali dat obcas dokupy i celou vetu.

      Maro Prchale, tohle jsi krute nezvladl. kolikrat ti spousta lidi rikala, nesmi mluvit a premyslet sam, pouze cist pripravene.. ale ty ho proste nedokazes ridit porad.

      0 0
      • -b-n-x-  

       Ty woe. JA si to ted precetl! :-o

       0 0
     • Stingray  

      Blici smajlik

      0 0
     • Prasopes  

      zlatej Jakeš, tomu se dalo alespoň zasmát

      0 0
      • Kuba78  

       pokusil jsem se o preklad do srozumitelne formy:

       Kdyz byly povodne nebo bouchla chemicka, zazil jsem to a resil sem to. Vojtech to musi resit, ale on je vlastne jenom pravnik, takze to asi nezvlada, ja mu jen pomaham. Nevim kdo rozhodl o tom ze SSHR nebude mit zadne respiratory. Nikdo nemohl vedet, ze budou potreba. Za vsechno muze Italie, sestra ve F-M a ridic, ktery lezi na Bulovce.

       zbytek je bohuzel nesrozumitelny a google translator zoufale mlci s tim, ze se nejedna o zadny pozemsky ani jiny jazyk (klingonstvina, elfstina, cerna rec..)

       poselstvi je jasne – prirpavujeme si pudu na odvolani ministra zdravotnictvi, ceka se az se vyhroti situace. pak bude vystoupeni jak to managersky nezvladl, vubec ho neznam, ja ho nenominoval a tak tam musim dosadit odbornika. spravu statnich hmotnych rezerv ridi Kalousek skrze iluminaty a zpusobil, ze nemaji zadne respiratory. A neni treba paniky, kosteleckych uzenin a koblih je dostatek.

       0 0
       • -b-n-x-  

        A jestli me nebudete srat, tak mozna i motyle buduuu!

        0 0
       • pavel.b  

        Bureš možná není imbecil, ale rozhodně tak působí.

        Nechci si dělat srandu z jeho elektorátu, ale to že Burešovi jeho „koblihy“ rozumí o něčem dost svědčí.

        :-)

        0 0
        • mirorek2  

         to, že mu rozumí, mě děsí

         0 0
        • Romancero  

         je překvapující, co je zde na B-F nevoličů páně Burešovi

         Evidentně bikeři nejsou cílovkou kampaně ANO :-)

         0 0
       • tromboonen  

        Dobře Ty!!! I na bf vyplavou na povrch kladné postoje a zdravý rozum když teče do bot (a sra.ky najednou malinko ustupujopu), mě se osvědčuje vyhýbat se metropoli obloukem (městským okruhem s kolonama) a zbytek země je ještě celkem „normální“. Klingoni se snažej, ale poud sebezáchovy nebo čeho jim možná nateče do bot, eventuelně…

        0 0
        • Japhy  

         Hlavně je dobrý všímat si kdo se jak odkopal. Každý soused, který na netu přeprodával roušky (než mu to zakázali) a dezinfekční gely je úplně stejný soused, který by vás naprášil gestapu za poslouchání Londýna. Přehnané přirovnání? Nemyslím si.

         0 0
     • jecnak  

      Prima byla uz za Jakese? TVL to je jak projev z Hradecku.

      0 0
      • Johny_PJ  

       spíš z Červeného Hrádku

       0 0
       • jecnak  

        Jj mas pravdu.

        0 0
        • tromboonen  

         Historie se opakuje, a opakuje, a opakuje… furt to čtu znova a znova a zas to tu máme, to teda je zrovna první a druhá tamta, ale furt stejný šéfuje tomu nějakej nemocnej diktátor, na straně A nebo B je celkem jedno… řekl projíždějící těsně před uzavřením pár měst co už ráno byly izolovány… nemám hadr přes xicht, ale držím se dál, celkem zbytečně ale co kdyby.

         0 0
        • ememem1  

         v jednom ma pravdu. eu ako institucia absutne tragicky zlyhala. uplne, ale uplne out.

         0 0
         • jecnak  

          Kdyz te organizaci nikdo nechce dat zuby, tak je bezzuba. To je na dyl a ne sem.

          0 0
          •  
           Obsah tohoto příspěvku je blokován.
           0 0
     • Fran-tic  

      Pro všechny, kteří projev nepochopili, tak prikladam nejspíš dovysvetleni.

      Kdyby ten **** aspoň neomezil tiskovky s dotazy.

      0 0
      • zdenal8  

       Překlad k tomu máš?

       0 0
       • sodek  

        Prováděcí předpis bude potřeba.

        0 0
       • Romancero  

        tak trochu mně to připomíná čechoslovácké projevy Husáka! .-)

        0 0
      • Kuba78  

       bla bla bla, Smucler si to mel zaridit, bla bla bla, my budeme sedet a pockame jak se to bude vyvijet a podle toho co mi mara napise do noticek, tak zaujmu a vyhlasim stanovisko.

       0 0
       • Fran-tic  

        no já jen doufám, že mu rozumí aspoň zbytek toho jejich slavného krizového štábu :)

        0 0
      • -b-n-x-  

       Teda nevim, skoly nato nemam, ale nemeli jej zavrit uz jen za takovyto proslov?

       KAzdy podobny proslov = 5 let

       0 0
      • tromboonen  

       Jojo, sedět budem všichni, dřív nebo pozdějc… nebo ležet… v tom má pravdu, tajný agent jeden…

       0 0
     • Tom-T45  

      Stará známá pravda je, že není důležité co říkáš, ale jak to říkáš. Lidé jsou ovládáni emocemi a pokud někdo vystupuje jako sebevědomý rozhodný vůdce, tak ho lidi budou následovat, i když při tom mele strašný kraviny.

      0 0
     • MirosPikos  

      Au.

      0 0
     • jeniiiik  

      Ten projev mu psal trombonen, prd Jolanda, myslím že jeho příspěvky vypadají přese takhle.

      0 0
     • snas89  

      Hmm.

      To bylo keců proti Scharzenbergovi, že neumí česky…:)

      Takže si to shrneme:

      Prokazatelně lže, prokazatelně krade (z veřejnýho), plácá pátý přes devátý.

      Každý měsíc se v médiích objeví zpráva o tom, jak zneužívá svý postavení a střet zájmů.

      Zajímalo by mě, co by byla opravdu ta hrana, aby ho ty trubky přestaly volit.

      Respektive, kdyby si ty jeho prodejný děvky pod ním uvědomily, že o peníze vždycky nejde.

      0 0
      • Pennywise  

       Omyl, peníze až na prvním místě.

       0 0
       •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • kubad  

       ty trubky ho nebudou volit, až budou mít alternativu – bohužel nemají

       0 0
       •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
       • tromboonen  

        Naděje voe, naděje! Na to časem dojedou, pár nás pochcípá, ale třeba to pomůže aby šli tamti od válu, to je pozitivní, ne? Teda nastoupí jiný v bleděmodrym, no ale aspoň něco…

        0 0
       • Romancero  

        přesně tak! Bavil jsme se s více voliči ANO (bohužel i moji rodiče)-a stejné argumenty- už prostě byli otrávení z těch předchozích vlád socanů a ptákostrany (oposmlouva byla vrcholem)-stran, které si ten státeček pěkně rozparcelovaly…a naivně si myslely, že už je od válu nic nedostane-a začaly příliš mlaskat!

        a pak, jak blesk z čistého nebe, přišlo ANO a Bureš! …asi ty „tradiční“ strany koukaly jak trubky, jak s nima zatočil koblihář, že? :-)

        0 0
        • Kuba78  

         ve triatricatym taky tradicni strany koukaly jak s nima Adolf zatocil.. volili ho lide unaveni politikou, kteri videli charismatickeho vudce slibujiciho ze bude lip. a jak to dopadlo vi snad vsichni.

         0 0
         • Libores  

          Jak to dopadlo? Myslím, že Německo je na tom docela dobře, ne?:)

          0 0
          • mirorek2  

           myslíš, že až tak vlivem AH?

           0 0
           • tromboonen  

            Pořádek a pořádkumilovnost, ten/ty je zachránil/y, Německy umím velmi špatně jen z rádia při práci kdysi a angličtiny, babička česká Němka co nebyla jako zbytek rodiny odsunutá díky manželovi české národnosti, ale zato „živnostníkovi“ i přes nejtužší doby, tak ta německy před dětma zásadně nemluvila, dej ji pánbu… jen tam projíždět po Germánii a všímat si minirozdílů, DDR vs. BRD, Dresden vs. nějaká hnědouhelná pánev někde… kdo nezažil aspoň rudého bratra nepochopí, natož tak nácky a tamtu válku, ale je to nemlich to samý, Stalin (pardon, Džugašvihej) nebo AH, to je jedno (druhé babičce zabili děděčka, za Heydrichiády, protože byl Sokol, statkář a v odboji, ten byl prostě na seznamu už naplánovanej, tak šel, a stejně ty dvě paní spolu vycházely úplně v poho, když se náhodou viděly… naše zemička a historie v kostce:)

            0 0
            • kandik psi zub  

             Nemci maj jednou vlastnost kterou se zasadne lisej od nas- kdyz neco neni jak ma bejt, tak prudej, naplno, a tak dlouho az je to spravne. My zalezem, dle vkusu do hospody,na zahradku a tise picujem tam, pokud si teda vubec vsimnem…tot moje zkusenost z roku a pul v nemecku- pravda je to uz dvacet let.

             0 0
             • Romancero  

              Němci – umějí si dát konkrétní vizi světlých zítřků ..skrze vyvoleného vůdce! A mají to i vědecky-historicky podložené (potomci Árijů)

              Slibovat jen babišovské „Ano, bude líp“ je nekonkrétní a bezduché! Hodné hokynáře …

              Jen si vemte jejich hymnu a porovnejte s naší-my v ní tklivě a pateticky řešíme, kde máme vlastně svůj domov..a oni jsou už dále -vědí, že jsou vyvoleným nadnárodem a jejich hymna je plná nadšení, pozitivity a nadpozemské vize!

              (krásné je také číst ideály Zarathustry od Nietscheho)

              0 0
             • tromboonen  

              Asi tak, ale někde hluboko v sobě i my máme vpodstatě Germánské kořeny, nebo aspoň náznak, stejná mentalita, akorát zředěnější… jak jich tady všude bylo plno, to je jedno, jestli Rakušáků nebo těch echt Němců, já třeba v té pravé „Rakouštině“ sotva pochytím, o čem mluví, ve švýcrské „Němčině“ už vůbec ne, i když italsky a francouzsky celkem OK i tam… kolem Frankfurtu všichni mluvili více méně hochdojč, i obyč lidi.

              Stejně jsme tady původně skoro všichni křížení „rakouskomaďaři“, nebo říznutý dobyvateli z Turecka a jiných končin co zrovna procházeli, nebo v lepším případě římským panstvem nebo otoroky, prostě co tady všechno prošlo a proč ne.

              0 0
              • TK75  

               Tak, mé příjmení se celkem často vyskytuje v Památníku Jad Vašem a přesto nevím odkud jsme:-)

               0 0
               • tromboonen  

                Jo, a pravděpodobně tam někde budete mít i to germánství, nebo naopak „dálný“ blízký východ, tam je různě vyhazovali už za cara, pak za bolšánů, chvilku tam nějaké pustili „kolonizovat“, mimo jiné i od nás (Volyň a jiné), ale pak jim zase teklo do bot (těm kolonizátorům) když to tam trochu jenom zvelebili, a mazali jako první, napřed zpátky do CZ/Pragy, a pak zase za chvíli do ilegalitty někam na Jižní Moravu schovat se, na většinu kriegu, protože prostě už veděli, že bude hůř a propaganda a fotky a hudbičky a školičky na oko pro mezinárodní delegaci Rote Kreuzu když zrovna přijela na inšpekci do ghetta/tábora a pak konec zvonec… já o tom moc nevím, ale tohle se celkem pravidelně vyskytovalo a opakovalo v historii, kulisy a kontext malinko jiné, ale jinak furt to samý

                0 0
      • Romancero  

       tak pan hrabě měl ušlechtilý charakter a nějaké to mumlání mu můžeme odpustit …

       Ale lid ho neměl rád!

       0 0
       • oberleutnant Weiss  

        Tos tomu dal – kníže, nikoli hrabě…

        0 0
       • tromboonen  

        Hele docela nedávno, pár měsíců, mi pan hrabě zvednul náladu, Emzák přicházel s průvodem do Parlamentu (nebo Senátu?) něco přikazovat, za zvuků prezidentské famfáry nebo jak se to jmenuje… no a než se tam se svou kohortou dobelhal, tak Švarcík potichoučku prošel vzpřímeně a vznešeně středem mezi lavicemi ke svému místu v cca třetí řadě, tam si něco vzal, nějakej papír a zase odešel odkud přišel… do předsálí a pravděpodobně toho jejich bufáče nebo do vlastního kanclu, makat.

        Dokonce i decentní potlesk na otevřené scéně před nastoupenou a stojící pravolevou částí komory stihli, vše v dobrém vkusu, prostě kdo přišel pak, to už tam ani nebylo zachyceno v tom videu a nestálo to za to, ale Švarcík to dal asi náhodou v těch nejpříhodnějších časech, tam i zpět ven, bez blbostí, prostě potřeboval ten papír

        0 0
     • krabica  

      Problém se srozumitelnosti Babišových hlodů vyřešen:

      https://www.facebook.com/…MTczNDk0NTY/

      0 0
   • Romancero  

    no , ale trochu zapomínáš na to, že jsou tady stále viry „klasické“ chřipky a je jejich období! Snad je jasné, že nelze otestovat každého , kdo má klasický nástup na chřipku a je mu mizerně! a navíc samozřejmě lidé, kteří zatím žádné příznaky nemají, ale mají „jen“ strach…

    Tohle fakt nelze za daných okolností utáhnout tímto klasickým státním zdravotnictvím, které investovalo v minulosti do drahých diagnostických přístrojů, ale do obyčejných roušek preventivně nikoli! Prostě tržní mechanismus v praxi! Zdraví prostě není priorita.

    PS: za socíku, byli sklady CO plné plynových masek-taky ještě jeden v práci máme…dnes , když jsme v NATO se asi cítíme „bezpečněji“ a do takových zbytečností se neinvestuje.. :-(

    0 0
    • MirosPikos  

     Jak si přišel na ten tržní mechanismus praxi je mi záhadou :) Zdravotnictví spíš než že investovalo, tak utrácelo za zařízení, které mnohdy ani neumí obsluhovat. Není nic neobvyklého, když doktor vyšetřuje své pacienty EKG zařízením od GE a po půl roce zjistí, že má puštěné jen DEMO.

     Smutné na tom všem je, že lidi za čas stejně budou slepě důvěřovat státu a myslet si, že „bezplatné“ zdravotnictví je nějaká výhra.

     Nic končím a nechávám prostor zakladateli. To budou pro nás snad jediné důležité informace.

     0 0
    • xtonda  

     Samozřejmě, že je potřeba otestovat každého. Tady https://youtu.be/tVKyq3Mb31I je video co už tu bylo jak se to dělá v Číně. Aktivně se vyhledávají lidé s teplotou ti se testují obecným testem na virovou nákazu, pokud jsou pozitivní dělá se test na chřipku, pokud je to chřipka vyřízeno. Pokud ne, dělá se CT plic a teprve podle jeho výsledku se dělá test na COVID.

     0 0
     • Romancero  

      to je výhoda „diktátorských“ vlád-když je nějaká krize, moc se s ničím nepářou a žádná opozice jim neokopává kotníky!

      0 0
      • jecnak  

       Do chvile nez udelaji nejakou chybu, protoze nemaj zpetnou vazbu.

       0 0
       • tromboonen  

        Hele bf je jedním z posledních míst na netu kde se mi nezobrazujou reklamy na předražené roušky/respirátory a kdoví co (většinou od pohledu neúčinné, ale diktátor a jeho kšefty se nesmí zastavit, a pár překupníků se taky přiživí a budou pak „správně“ volit)

        0 0
       • Romancero  

        souhlas..zpětnou vazbu se snaží eliminovat všemi dostupnými prostředky-recenzí netu a konče likvidací nepohodlných novinářů…no, ale když sliby světlých zítřků neplní-vyčerpaný lid je nakonec stejně zařízne…

        0 0
      • Radek Broz  

       Tuhle blbost lidi říkaj často.

       Ono to vypadá lákavě – chci dálnici, tak zbuldozeruju barák i s těma, co tam bydlej, zatímco tady to brzdí tetřev, křeček, Duha, EU… Takhle efektivně tam makat bez nějaký žvanírny!

       Ale teď mi ukaž jedinej diktátorskej režim, kde by stálo za to žít.

       0 0
       •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
  • Aussig  

   Známej je v karanténě po tom, co potkal v pátek u doktora v čekárně a ve výtahu člověka pozitivně testovanýho. Ten tvrdil doktorce a hygieně že mu je od úterý podobně, jak píšeš ale nikdo ho nechtěl testovat.

   Nejvtipnější je, že se to dozvěděl přes FB, sám se ozval hygieně, jinak by ho nikdo nekontaktoval.

   0 0
   • Esi  

    Proto zásadně když jsou chřipkové epidemie k doktorovi nechodím…

    0 0
   • krabica  

    Takoví lidé by prostě neměly spoléhat na testy, ale dobrovolně jít do karantény…

    0 0
  • Excel  

   Drž se!

   0 0
  • Joe_Pike  

   Díky za report a pevné zdraví!

   0 0
  • Hadato  

   Opravdu mě v ČR nepřestávají udivovat. Jsem momentálně mimo ČR a jsem za to rád… To, co se člověk dočte ve zprávách na netu jsou většinou oznámení: Bureš řeší situaci, Bureš vše zařídí, Bureš vyhlašuje, atd. Je neskutečné, jaké PR si z toho je schopen udělat… A pak další den na něj vybafne, že testy by sice byly a že by i laboratoře chtěly testovat, ale kvůli egu některých nahoře nemůžou … Je to prostě demence. Přijde mi, že se řídí heslem: RADŠI NETESTUJEME, ABY Z TOHO NEBYLA PANDEMIE…

   Každopádně, přeji hodně štěstí! Dobře to dopadne!

   0 0
   • krabica  

    Ale Babiš nechce testovat, ještě by nedejbože zjistili skutečné počty…

    0 0
    • krabica  

     Teď jsem se bavil s několika kámoškami, co jsou staniční v různých nemocnicích a systém testování vůbec nefunguje, jako běžný občan, který není v kritickém stavu nemáš skoro žádou šanci se dovolat na hygienu, nejlepší je prý si jít sednout do fronty na test, ale je třeba si vzít čaj, sváču, deku… a počítat tak s půldnem čekání.

     0 0
     • Esi  

      ale k čemu je ti dobré vědět že to máš, žádný lék pokud vím ti na to nedají, máš sedět doma a měřit si teplotu, tak že prostě sedíš doma straníš se ostatních když musíš vylézt z pokoje tak si vezmeš roušku, proč s horečkou zhoršovat svůj stav tím že budeš někde půl dne stát ve frontě ? pokud ti bude tak blbě že to bude na sanitku tak ti ten test udělají…

      0 0
      • theedge  

       No pokud na tu sanitku bude čekat 500 lidí tak to bude horší.

       0 0
       • Esi  

        no to je jasné, ale k tomu ti jistota že máš korona virus asi bude tak nějak houby platná :)

        0 0
        • Kanec  

         A zařvat doma taky vlastně můžeš. ;-)

         0 0
         • Esi  

          no to samozřejmě můžeš, já netvrdím že máš dělat hrdinu když nemůžeš pořádně dýchat, když to nastave tak si samozřejmě zavoláš sanitku, já jen říkám že je podle mého laického názoru nesmysl s horečkou stát někde 4 hodiny ve frontě, jen proto aby ti nabrali vzorky a poslali tě domů, protože i když to bude pozitivní tak jediné co s tebou budou dělat je to že máš doma tu karanténu oficielně nařízenou, ale pořád budeš prostě doma.

          0 0
          • Kanec  

           Ale je potřeba rozlišit, jestli opravdu máš tu mrchu a nebo jen obyčejnou chřipku. Zvláště když jsi si jistý, žes nebyl tam a tam a mohl jsi se nakazit na ulici, v práci a podobně. Nevím no. Testovat by se mělo rychle a všichni s horečkami a co já vím s čím ještě. Proč Korea a další mohli a v Babišově to nelze? Kua.

           0 0
           • Esi  

            já to beru tak že i laboratoře mají určitou kapacitu, v dnešní době už stejně nikdo nedohledá od koho jsi to chytil, minulý týden jsem byl v práci jen 2× ale i tak jsem v metru potkal řádově 600 lidí,půlka jich vystoupila na Muzeu a přestoupila na jinou linku, to v hledání přeju hodně štěstí. Laborka má samozřejmě dost i jiné práce a nemůžeme nechat umřít všechny pacienty různých onkologií a podobně jen proto že máme virus. beru to s pokorou dneska mě teda pohled z venku neuvěřitelně štvalo to sluníčko venku a já byl na kole jen na trenažéru, snažím se to prostě nechytit ale být při tom pokud možno v klidu

            0 0
      • krabica  

       Jesně, ale spíš mi jde o to, že vláda tvrdí, že vše je relativně OK, ale v reálu to vůbec nefunguje…

       0 0
       • Esi  

        Jo tak jasně že to jejich informování je ve velkém množství snůška keců a začínající předvolební kampaň, za nic nemůžou a hlavně všechno dělají dobře, pokud je někdo usvědčí ze lži (nakažená doktorka v neschválené laborce, dostatek roušek všude a podobně) tak za to vždycky může nějaký nevýznamný asistent na ministerstvu který jim samozřejmě podal špatné informace. Ale to si normálně myslící člověk dokáže přefiltrovat…

        0 0
      • xtonda  

       Je potřeba ty lidi okamžitě stahovat z oběhu aby se to nešířilo dál, doma nakazí ostatní členy domácnosti a ty než lehnou to budou šířit dál.

       0 0
       • knihomol  

        Problém je, že cca 80% pacientů má žádné nebo jen minimální příznaky… Ti to pořád budou šířit.

        0 0
        • xtonda  

         Co sou to minimální příznaky, v tý číně systematicky na ulicích sbírají lidi co mají byť jen zvýšenou teplotu a izolují je, dokud covid nepotvrdí nebo nevyvrátí, tady lidi s horečkou nechávají běhat po špitále a posílají je domů taxíkem.

         0 0
         • Esi  

          Taková technická poznámka, kam je umístíš, nikdy nezachytíme ani 70%, pokud teď máme cca 350 nakažených, reálně 7000 tak jak to lidi dáme, až jich bude 100 000 tak kam? To je příště naprosto nereálná představa, to naše zdravotnictví nemůže zvládnout ani teoreticky a není pro to žádný důvod…

          0 0
          • xtonda  

           Třeba do těch prázdných škol a tělocvičen. Jestli budeme mít 100 000, tak budeme v prdeli, tolik jich neměla ani Čína. Ale pokud se nemocný budou nechávat běhat venku, tak se to klidně může stát.

           0 0
           • Esi  

            No 100 000 nakažených není zase tak vysoké číslo pokud bereme že je jich 20× tolik než pozitivně testovaných. Chřipková epidemie se vyhlašuje tuším při 1500 nakažených na 100 000 obyvatel. Pokud budou lidi dodržovat to co je nařízeno, sedět doma na prdeli, případně chodit do přírody jednotlivě tak to bude v pohodě, pokud se budou shlukovat v Kauflandu tak to bude *******.

            0 0
            • oddie  

             Otázka je, kolik lidí z těch 100.000 bude potřebovat ventilátor a kolik ECMO. To je přesně problém v Itálii…

             0 0
             • Esi  

              No právě proto je potřeba to roztáhnout na dlouhou dobu aby těch co potřebuji ventilátor bylo vždy méně než dostupných ventilátorů, to je to o co se teď hraje. Těžko říct jestli ten co potřebuje mimotělní oběh pro stav svých plic bude ještě někdy ok na třeba rekreační sport nebo alespoň normální život

              0 0
            • Pedro404  

             Odkud bereš těch 20×?

             0 0
             • sodek  

              Na základě čínský zkušeností je to 27×

              0 0
           • tromboonen  

            „Venkov“, míněno cokoli mimo metropoli a zatáčku před Vídní, tam/tady se to nějak srovná… docela teď křižuju skoro celou zemičku shodou okolností a občas, ale rozdíly jsou vidět i jen z auta.

            0 0
   • Romancero  

    pan premiér má klasické „vůdcovské“ návyky! Prostě on má podporu lidu-tak se dle toho chová-jako direktor, manažer „svojí“ firmy!

    0 0
   • -b-n-x-  

    Tak neni nic noveho, ze je to tady takovy Kocourkov.

    A zdaleka to neni jen Buresem.

    0 0
    • Hadato  

     Neříkám, že je! To jsem nikdy neřekl. Podobných jemu je tam spousta. O Burešovi se akorát hodně píše a dělá se mu PR.

     0 0
     • tromboonen  

      Bureš to akorát umí líp než ostatní, má na to školení, u tam těch…

      0 0
  •  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   0 0
  • -b-n-x-  

   Preju at se uz rychle vylecis.

   0 0
  • Pedro404  

   Dík za sepsání, držim palce.

   0 0
  • -b-n-x-  

   Jo, a jinak jeste gratuluji k vitezi prvniho BF covidu.

   HEle, a tak teda co ten test? Jsi opravdu pozitivni?

   0 0
  • bathed  

   Chcete tady světýlko na konci tunelu? :-)

   Je jedna věc, co mně doslova fascinuje! A to, že v baráku o 100m2 jsme s přítelkyní oba (malá je u jejich rodičů – tam šla ve středu večer, kdy se u mně ještě žádné příznaky neprojevovaly a už tam zůstala)… A přestože jsme tu oba a já tu pochodujupo domě a řvu jak tarzan bolestí, tak máme jen jednu koupelnu i se záchodem a jednu kuchyň s dřezem… Nejsme od sebe izolovaní.....

   1. zubní kartáčky od sebe. Každý svůj ručník. Ten můj je považovaný za radioaktivní......
   2. do koupelny se chodí zásadně s rouškou a v gumových rukavicích. Pravda, já to občas nestíhám splnit, co ale platí je to, že ven z koupelny vylezu s rouškou vždycky. A vždycky po použití koupelny všechno na co jsem sáhnul zastříkám desinfekcí. Samozřejmě desinfikuju po použití i hajzlík. A dohoda zní, že si myjeme desinfikujeme ruce, kdy to jenom jde. A na co nesmím zapomenout je zrcadlo nad umyvadlem – leštíme po každém použití.....
   3. ad roušky: jo, máme jenom ty z netkané textilie. Dostat se k respirátoru (pro ni) je nemožné. Nosí běžně čočky, teď ale chodí v brýlích které normálně nesnáší.....
   4. každý máme svůj hrneček. A co se nádobí týče – na cokoliv šáhnu je považováno za kontaminované. Na jídlo nesahám, jím jenom to, co mi položí na talíř. Co nesním hážu sám do koše, nádobí do dřezu. Ona umývá nádobí v rukavicích a s rouškou…
   5. Náš dům je vlastně bungalov – hala obývák + kuchyň a dveře do koupelny a do ložnice. Ona je v hale, já jsem v ložnici. Tady jím, tady spím. Ale dveře nezavíráme, normálně byť přes roušky mluvíme.
   6. pereme. Furt. Cokoliv ze sebe sundám – jakkoliv kontaminované (viz. výše) jde do pračky a do ní lejeme tekutou desinfekci na prádlo…
   7. trošku trabl máme s odpadky. Už se nám na terase za domem dost kupí pytle, co by zaslouzíly označeni BIOHAZARD. Ale máme strach to házet do kontejneru. Co když se v tom někdo povrtá?...... Terasa je ale dost velká :-) Pořešíme později......
   8. vysávám já, ona je venku (kvůli zvířenému vzduchu .....). A vytíráme. Dvakrát denně (s desinfekcí). Dvakrát denně s hadrem oběhne všechny kliky, vypínače, kohoutky. Cokoliv, na co saháme oba.

   Ale to nejzásadnější: zatím (ťuky-ťuk na dřevo) je čistá. Absolutně bez jediného příznaku. Cítí se naprosto v pohodě. Počítáme s tím, že ji nakonec stejně zavšivím. Ale rádi bychom to co nejvíc oddálili. Já už bych snad mohl být víc v pohodě a mohl se o ni postarat…

   Chci tím říct, že to není zbraň hromadného ničení. Když se člověk nechová jako pitomec – nebere do pracek cizí telefon a nedává si ho k hubě, když neolizuje cizí hrnek, když se dotkne nějakého předmětu a plochy která je vysloveně veřejná a následně nezapomene utřít ruce nějakou desinfekcí či alespoň vlhčeným ubrouskem, když se vyhýbá vysloveně blízkému kontaktu s druhým člověkem a zároveň počítá s tím, že každý s kým se potká je potencionálně přenašeč, jinými slovy – je maximálně obezřetný, pak se pravděpodobnost nakažení snižuje......

   0 0
   • Japhy  

    Děkuji za sepsání. Ty body jsi vymyslel sám nebo jsi odněkud čerpal? V každém případě je to výborné shrnutí, snad nebude potřeba, ale proč vymýšlet vymyšlené.

    0 0
    • bathed  

     ..... snažíš se sehnat maximum informací. Bohužel to pohromadě nikde nenajdeš...... A tak improvizuješ. Děláš všechno co se udělat dá. Základem je, že jde o kapénkovou kontaminaci – kašlání, kýchání, bohužel i obyčejné dýchání. Druhým faktorem je, jaká že to je svině: na nesavých površích to vydrží až 48 hodin. Jak je to třeba v textilu atp. tak to jsme nedohledali.....

     0 0
   • Espen  

    Mohl bys prosím ještě napsat jaké si dostal léky, nebo co sis tedy sám nasadil? Píšeš, že řveš bolesti!! Prášky na bolest nezabírají, nebo jak?

    0 0
    • bathed  

     Promiň že to tak napíšu, ale dostaneš akorát tak hovno! :-))) No a přesně o tom ten problém je......

     Ne, teď vážně:

     1. Kolega měl čtyřicítky. Zabíral mu Paralen 500 po dvou.
     2. já nemám v podstatě horečky. Maximálně tak lehce zvýšené teploty. Nemám co srážet..... Pro pochopení těch bolestí co popisuju – tlak v očních bulvách a hlava, to se přežít dá. Pak jsou tu ty křeče jak při padoucnici (naštěstí ne s výpadkem dýchání!) tak to je těžko popisovatelné a já už tuším co předchází. Tak se před tím alespoň (s prominutím) vyseru, aby to neodneslo prádlo. Dnes jsem měl brutální ataky od dvou ráno a v intervalech asi po půůl hodině až do nějakých pěti..... Ale na to asi žádný patáček není. Je to hnus, ale taky se to dá přežít. Co je ale příšerné a teď musím zaklepat na dřevo, protože dneska mám pokoj, jsou potíže s těma bolestma po uvolnění svalů. Není to nepodobné jako když si naložíš někde v Alpách na dlouhé strmé sjezdovce tempo, na které nemáš. Zkrátka musíš zastavit, protože ti začnou hořet stehna. No a tady to mám v celých nohách a takhle si představuju nějak středověké lámání v kole. Jakoby ti někdo rval kombinačkama maso z kostí. Veral. Ten jediný mi zabírá, ale dneska jsem ho ještě brát nemusel (ťuk-ťuk!). Sračka – nemá smysl se tím zabývat. Když jsem v pátek polykal živočišné uhlí, sral jsem stejně, jenom to bylo černé.

     Toliko shrnutí stavů, které já přikládám k obraným reakcím mého imunitního systému. Považuju za pozitivní že to něco dělá a nějak to funguje. Ale ono je to tak, že tohle všechno jsou naprosté podružnosti.

     Všichni mrtví na tuhle infekci umírají na to, že navázané virové buňky na tvoje plicní buňky, jejich povrch zapouzdří a tam uvnitř se množí. V důsledku toho a jde vlastně o sebevražednou misi toho viru je to, že ty zavřené buňky nedokáží absorbovat kyslík a ten pak transferovat do krve. Umíráš na to, že se postupně udusíš. Tvoje plíce sice nasávají vzduch, ale berou z něj míň a míň kyslíku a ten pak chybí. Číňani zveřejnili už v lednu snímky zasažených plic. Vypadají, jako by byla ze skla. Pokud dojde k tomu poslednímu stádiu, kdy si už tělo neví rady a ty začneš fialovět a odpadat, pak nastupuje intubace a následná plicní ventilace (taxikář č.1). Pak je ale ještě jedno – řekněme finální stádium. To vy padá tak, že tvoje plíce už nedokáže rozhýbat ani ta nucená ventilace. Potom nastupuje venkovní krevní oběh – krev okysličuje přístroj.

     A na tohle – tj. ten zásadní důsledek SARS2, na to není nic.

     0 0
     • -b-n-x-  

      HEle, hlavne neber brufen.

      0 0
      • Auditor  

       Jakože ten hoax?

       0 0
      • li-borg  

       Proč?

       0 0
       • Pedro404  

        Teoreticky zhoršuje příznaky, měl by bejt lepší paracetamol.

        0 0
         • Pedro404  

          Aha, dobrý vědět.

          0 0
         • blaf  

          https://www.thelancet.com/…IIS2213-2600(20)30116–8/fulltext

          Tam se pise, ze mozna by mohlo. Jsou to samozrejme ale jen spekulace.

          0 0
         • gregorus  

          Není pravda, že to není podloženo ničím, je to klinická zkušenost francouzských lékařů, která se časem potvrdí, nebo vyvrátí. Ten článek je docela zavádějící, protože to klade na roveň hoaxů.

          0 0
          • Auditor  

           Nechci prudit – je nejakej odkaz? Ibalgin pouzivam na migreny, po konzultaci s dr … tak abych vedel. Ja vsude dohledal ze to je spis spekulace nez pravda.

           0 0
           • gregorus  

            Ano, je to spekulace na základě omezené zkušenosti s určitým typem případů. Doporučení zveřejnil francouzský ministr zdravotnictví, lze najít na twitteru. Pro 100% potvrzení by někdo musel udělat prospektivni studii paracetamol versus protizánětlivé léky při léčbě covid, ale nevím, jestli se do toho bude někdo pouštět. Nějaké retrospektivní studie určitě budou, otázka je ale kdy se dozvíme výsledky.

            0 0
        • Esi  

         jen je trochu problém v tom že paracetamol nesmí asi tak půlka národa uživat, nesmí to brát nikdo kdo bere léky na vysoký tlak

         0 0
         • knihomol  

          A tenhle blud máte odkud? Paracetamol je naopak – při dodržení správného dávkování – použitelný i při léčivech na tlak, na „ředění“ krve a tak.

          0 0
         • xtonda  

          Léky na tlak beru a o tomhle nic nevím.

          0 0
          • Esi  

           Mě na to upozorňuje obvodní lékařka vždy když ji vidím a kdykoliv jdu do lékárny a chci třeba rozpustné sáčky vicks tak se mě na to pro taky upozorňují,tak že ten blud je v lékařských kruzích nějaký rozšířený

           Ještě edit, tady je příbalový leták a i vysokém tlaku se tam píše že máš minimálně upozornit lékárníka, nejspíš to řekne že to nemůžeš: https://www.vicks.cz/…-horky-napoj#…

           0 0
           • xtonda  

            To, že nějaký přípravek není vhodný při vysokém tlaku není totéž jako interakce s lékem na vysoký tlak. Já beru perindopril a tam sem žádnou interakci s paracetamolem nenašel.

            0 0
            • Esi  

             To už tady trochu slovíčkaříme, léky na vysoký tlak se obvykle berou pro vysokém tlaku :-), od lékařů i lékárníků v různých lékárnách jsem to slyšel několikrát že pokud se léčíš s vysokým tlakem tak nežer léky s paracetamolem

             0 0
             • Honzajs  

              Paracetamol nesmí být užíván spolu s jinými inhibitory COX-2, například nimesulidem (přípravky Aulin, Nimesil a další), a s jinými léky, o kterých je známo, že ovlivňují játra, nebo pokud je přítomno jiné vážné onemocnění jater nebo akutní zánět jater. Dále pak nesmí být užíván při hemolytické anémii (typ chudokrevnosti).

              0 0
             • knihomol  

              Tam ale není problém s paracetamolem, ale v těch kombinovaných přípravcích s tou další složkou – fenylefrin, či pseudoefedrin. Ty zvyšují krevní tlak. Čistý paracetamol je v pohodě.

              0 0
              • Esi  

               Tak já jsem v tohle asi v pohodě, sice beru léky na tlak ale bez nich mám tlak 140/90 tak že je to takové hraniční, problém byl ve sportu kdy pro zátěžových testech jsem se i ve 40 letech dostal na 200 tepů a tlak 265/50, tak že pokud budu brát léky a ležet v posteli tak si asi klidně můžu vzít i ten paracetamol :-)

               0 0
               • Delkim  

                Brufen je HOAX

                Ale problém jsou ACE inhibitory !!!!! Prokázáno !!!!!

                0 0
                • psbiker  

                 Léky na vysoký tlak, chtělo by to studii nebo aspoň odkaz, ať můžu varovat a nedělat ze sebe blba:)

                 0 0
                 • Delkim  

                  .

                  0 0
                 • Delkim  

                  https://twitter.com/…293622779904?s=19

                  Již i časopis Lancet (Fang et al., 2020) uvádí, že 30% pacientů, kteří zemřeli mají hypertenzi a většina z nich se léčí ACE inhibitory – pokládá ACE inhibitory za riziko.Lékařská veřejnost v ČR na základě mých informací o tom ví, ale vzhledem k nedostatku vědeckých informací čeká

                  Z publikací lze dovodit, že ACE inhibitory snižují aktivitu ACE a zvyšují hladinu ACE2, který je receptorem pro COVID19. Zároveň ale, koronaviry snižují hladinu ACE2, což vede k plicnímu selhání. Podpora ACE2 exprese je podporou vstupu viru do buňky i ochranou proti plic. selhání

                  0 0
                  • psbiker  

                   Je to taková zajímavá hypotéza, i ten brufen tam je.

                   0 0
     • tromboonen  

      TVL já jsem asi android nebo co, ale tyhle příznaky s křečema jsem míval od cca 13 dodnes plus mínus, žrát nemusím, pít nemusím, (jakože až stovku v celkem kopcích dám, pomalu, ale dám), prej ne moc tekutin, říkal dochtor, tak jsem si občas dal i jerdno pivo po 70+ km v létě, ale jinak nebyla potřeba, i flašku vozím jen jednu i když je přes třicet… říkali kamarádi, že mě nenávideli když jsem nepotřeboval zastavovat na doplnění objemu a sacharidů na těžkých kolech v cizí zemi, možná blbost, ale dělaj to i profíci, cílené střídavé polohladovění a výkon bez paliva??? Vůbec to není o tom výkonu (u mě), ale tak nějak celkově to časem zafunguje, 30+kg psího žrádla na zádech na kole co má ± 15 kg a největší kopec co tady je, v akutním stavu jasně ne , ale možná pozvolně potom, ta imunita je svině, kolikrát bere kde by neměla.

      0 0
   • lrotrekl79  

    Pro tebe už asi pozdě, ale u nás baráku se na nástěnce vyskytl papír, asi od svozové firmy, jak v karanténě a v případě nákazy zacházet s odpadem. Netřídit, neházet do kontejnerů, zabalit do pytlů (jsou v tom definovány), postříkat dezinfekcí.....

    0 0
    •  
     Obsah tohoto příspěvku je blokován.
     0 0
  • kamaro  

   Drž se a díky za sepsání! Konečně informace z první ruky, které nejsou pokroucené médii.

   Švagrová pracuje jako sestra na oddělení v nemocnici ve F-M, její vrchní sestra měla pozitivní test. Když se švagrová snažila nechat otestovat, tak se s ní nikdo nebavil, takže si společně s celou rodinou zalezli do domácí karantény.

   Moc to nechápu, podle mě se o ně měla zajímat hygiena a zjistit s kým přišli do styku a tyto lidi poslat do karantény – když už nejsou schopni je otestovat. A povinně testovat ty, kteří pracovat musí, aby se systém udržel v chodu – zdravotníci, zásobování, prodavači, výroba potravin. Zbytek se může zavřít a hotovo. Toto nefunguje, je to již živelně na každém člověku. Pokud má někdo pocit, že s někým do styku mohl přijít, tak ať radši zaleze a vyleze až v létě.

   0 0
   • Kuba78  

    do tydne zalezou do karanteny vsichni doktori.protoze nejsou sebevrazi, bez pomucek to nema smysl, bez testovani neni jistota.. a pak holt se bude lamat chleba, vlada ta se o sebe postara, lidi pomozte si sami.

    0 0
    • -b-n-x-  

     Tak potom uz snad lidi konecne prejde ta zdrzenlivost s pripadnou defenestraci.

     0 0
    • jardalee  

     asi tak staci se podivat,zase do ciny jak byly vybaveni co osetrovali nakazeny v cine,proste to je jina liga nez nejaky rousky :)

     https://www.youtube.com/watch?… 1:20

     0 0
     • jecnak  

      Co myslis, ze se dostane ven z Ciny pres jejich cenzuru? Samozrejme jedine nazehleni a dokonale vybaveni zdravotnici, lekari a policiste.

      0 0
      • deekay  

       +1

       0 0
      • jardalee  

       asi jo ale jde spis o to ze je to proste virus a clovek musi byt tak nejak hermeticky ochranenej :) a furt se desinfikovat,ale nekde to celkem berou poctive kamoska dela v domove duchodcu tak musi mit rousku,bryle a gumovy rukavice po dobu co jsou v praci,ale proste problem je stejne proste v cesku nevime jak to poradne pouzivat a kdy uz je to kontaminovany,s tim maj v asii taky vic zkusenosti

       0 0
   • Kanec  

    Prosím tě, a tvá švagrová taky lynčuje tu nakaženou? Protože to co předvedli v té nemocnici po tom, co vyšlo najevo, že ta vrchní je pozitivní, je děsivé. Věděl jsem, že my Češi jsme svině, ale že až takové. Nicméně už mě nic nepřekvapí v této společnosti.

    Cituji “ Podle informací Práva vinili spolupracovníci sestru, že koronavirus do nemocnice zavlekla. Dokonce jí i měli s výčitkami volat domů, což zdravotnice nesla špatně psychicky.”

    0 0
    • kamaro  

     U ní bych to zrovna nepředpokládal a zas tak moc s ní nejsem v kontaktu, jenom to s ní moje žena řešila po telefonu a já jsem naslouchal. Spíše řešili jak se zachovat doma a zajišťovali jsme zásobování a pod.

     0 0
    • jecnak  

     Tak o tom je presne film co ted vyhral nekolik Ceskych lvu. Lidi jsou porad stejny.

     0 0
  • tromboonen  

   No teda, dobře napsáno a informace k nezaplacení… zajímavý je ten kontrast mezi tím, co už dva dny říká ČRO od rána do večera (zprávy ale i skoro všechno ostatní), jak se už dva dny zavíraly hranice (ale jenom tak nezávazně řečeno, zatím, pak těsně před půlnocí šlus)… No a do toho koho je v neděli večer na cestách nejvíce, pořád se předjíždí (jeden 80, druhý 90, ale jen dokud mu nedojde dech)? Ano, kamionů, náklaďáků a malinko unavenějších sice německých, ale postarších aut s Polskou značkou (od jednoho konce místní zemičky úhlopříčně až skoro na druhý)… jako nic proti Polákům, ale měl jsem takové tušení, že to přestane být sranda, když jsem čekal v těch mini kolonách za něčím pomalým v každém trochu dokopce jedoucím místě… a to jsem se D1 vyhnul obloukem, to se rozumí samo sebou.

   Tak držím palce a čekám kdy uslyším o prvním „pozitivovi“ kterého jsem viděl, ale asi je to jedno, včera jsem potřeboval kapky do očí, protože jsem si omylem vrhnul do obličeje prach ze staré plachty co jsem kolem něčeho motal… takový skoro písek nebo co, prostě podřené oko než se to vyslzelo…

   Měl jsem jenom náhodou kdoví jak starý Ophtalmo Septonex, pomoh, ale říkám si zajdu pro něco pořádnějšího… no a madam prodavačka v lékárně(!) chrchala, utírala si nos a pusu a asi i poprskala tu krabičku co mi podávala… prej jo, OphtalmoSeptonex je dobrý, to Vám pomůže, nic jiného nepotřebujete… tady máte, to bude 155 ká čé, nějaký návrh, jestli existuje něco na vyvolání většího slzení nebyl a diskutovat nemělo cenu…

   0 0
  • jardalee  

   taky preju brzke vyleceni,na viry bohuzel moc leku nebude ,takze klid,nic nedelat a klidne celej den lezet,ja mel takovou zajimavou virozu pred 2ma lety,2dny silena bolest hlavy,potom to preslo a dostal sem silenej hlad,tak sem se najedl ale bylo me silene blbe celou noc ze me sla uz jenom voda ,do toho 100tepu i v klidu,tak sem sel na pohotovost,tam prej nic to neni,teplotu mate jenom 37,2,dalsi den kompletne me ztuhnul krk,tak sem volal sanitku jestli nemam meningoka,tak prijeli v ochranejch oblecich a dovezli me do nemocnice tam me prohlizel neurolog a teda meningokok to neni ale chtelo by to Lumbální punkci,tak to sem teda odmitnul,ze to zkusim jeste vylezet a dalsi den opet rano 110tepu v klidu a teplota 37,4,za chvily silena bolest od srdce,sem teda myslel ze me pali zaludek,tak sem si dal sodu ale zacali me brnet a bolet ruce,si rikam ty vole infarkt,tak sem zase volal zachranku,tak prijeli hned delali 3× ekg a odesilalo to do nemocnice,tak prej hned na angiografii,tam cisty,potom ultrazvuk-cisty,tak magneticka resonance a tam zanet celyho srdce,no a lecilo se to tak ze sem 14dni lezel v nemocnici a jinak nic, a teda celou dobu sem mel tu teplotu 37,2–4 ale podle doktoru to bylo prave dobre,protoze prave prehnana reakce toho imunitniho systemu by zlikvidovala srdce a telota by klidne vylitla na 40 :) bohuzel nezjistovali kterej vir to udelal,jo ale dostal sem naky balicky z ciny :)

   0 0
   • tromboonen  

    Hele je to blbý, když je člověk tamten subjekt, ale aniž bych o tom moc tušil, tak i sestra, bratr, ví víc, než laici jako my… já tuším nějkaké obrysy kdysi z biologie, ale bez podrobností a co řeknou, to se snažím pochopit a platí, celkem jsem to shodou okolností zažil, voni fakt makaj a studujou až jsou barevní, sestra, doktorka, doktor, bratr…a hlavně ví, na co se maj zaměřit a zbytek sere pes, pardon, ale prostě uměj to, něco málo doktorů a sester znám a jsou to dříči, něco jako domestici v TdF, prostě makaj a doufaj, že to bude ono… a nic jiného nezbývá, proti tomu co se děje teď celkem sranda :)

    0 0
  • Joe_Pike  

   Zajímalo by mě, kolik je skutečně nakaženo lidí. Kdyby se udělal plošný screening celé populace (nereálné, chápu), jestli by se náhodou nezjistilo, že ten vir už tu nějakou chvíli obchází a čeká… :-?

   0 0
   • bathed  

    Nečeká. Nemůže…

    Předně: jde buď o přirozenou mutaci SARS1 a nebo o uměle modifikovanou mutaci, neopatrností uniklou z laboratoře. Tohle není spiklenecká teorie: fakt je že někteří vědci naznačují přítomnost umělého zásahu v genomu viru...... Ale ať už je to z netopýří polévky a nebo z rozbité zkumavky co uklízečka vynesla na podrážce, má tenhle SARS2 několik zásadních vlastností: roznašečem může být infikovaný jedinec, jež nemá žádné příznaky, kapénky jsou velice odolné a vydrží vně těla delší dobu a v neposlední řadě je nmožení strašlivě rychlé, tudíž ve spojitosti s tím prvním hlediskem, vykašláváš nebo klidně jenom vydechuješ kapénky už po pár hodinách od infikace. Pozitivní vlastností viru ať už ho vymyslel Pánbůh a nebo nějaký akademik je, že jeho smrtnost je oproti SARS1 velice nízká. Ale to čemu se říká index nakažlivosti je tady strašlivě vysoký. Zjednodušeně: když si kýchneš ve výtahu s dalšíma čtyřma lidma, oni ti řeknou „nazdraví“ a je vás rázem pět. A za další hodinu, dvě vás už může různými postupy v jediné budově být třicet, padesát...... Ostatně Litovel a okolí hovoří za vše.

    Můžeme se uklidňovat dvěma věcma: ti co absolvují a přežijí by měli mít dostatečně modifikovanou tu imunitní odpověď a podruhé by je to potkat nemělo. A za druhé: kdykoliv se objevilo něco takového co se valilo takhle nekompromisně, většinou potom naopak nedošlo k recidivě. Zkrátka se to vymlátilo a vyvraždilo samo......

    0 0
    • Kuba78  

     koukam ze mas nastudovano.. on to taky muze byt (at uz chteny ci nechteny) obri test toho, jak jsou vlastne vlady sveta pripraveny na to, az prijde nejaky opravdu nebezpecny virus – tedy neco se stejnou nakazlivosti, stejnou inkubacni dobou, ale smrtnosti sars nebo eboly. pak to bude skutecne ficak. a ukazuje se v plne nahote, ze to vubec nemusi byt vyplod fantazie filmovych tvurcu, ale spis otazka casu. A ziskani imunity na Covid19 vubec neznamena, ze ti to pomuze s Covid20.. bohuzel.

     a musim rict, ze zatim z toho zapadni vlady nevychazi nijak dobre. u nas jsem si nedelal vubec zadne iluze o nasi vlade ve stylu „ridit stat jako kabaret“ ale musim rici, ze mi Buresova vlada sebrala i ty iluze ktere jsem si nedelal.

     0 0
     • jardalee  

      no ja teda budu zase sýčkovat,ale proste furt mam obavu o tu trvalou imunitu ,protoze koronaviry zpusobuji i obycejnou rymu a tou taky onemocni clovek kazdou zimu,teda aspon ja :) a ockovani proti ryme taky nikde :) no a chripka i kdyz ma par kmenu a je ockovani tak taky se clovek muze nakazit opakovane,ale to asi vi genetici a imunologove

      0 0
      • bathed  

       Už jsem o tu dával včera: zkus tohle.

       Paní ví co říká a to co tu píšeš ti i vysvětluje. Chřipka má úplně jiný typ viru, než je korona.

       0 0
       • jardalee  

        jj to sem videl ja spis chtel upozornit ze chripku zname a mame ockovani ale stejne nechrani 100%,no a na sars pokud vim ockovani taky porad neni a tohle je sars2 :)

        0 0
       • RomanH  

        Mozna to tu uz zaznelo, mozna jsem to jen nepochopil.

        Ty jsi psal, ze ten kolega, ktery Te pravdepodobne nakazil, to chytnul v prosinci 2019 a projevilo se to az ted ? Nebo to proste chytnul nekde v Praze, byt skoro nikam nechodil ? Ptam se proto, ze se vsude uvadi inkubacni doba cca 14 dni. A neni treba mozne, ze Ty jsi odolnejsi, projevilo se to u Tebe pozdeji a nakazil se on od Tebe ? Proste by me zajimalo, po kolika dnech lze vyloucit, ze jsem se v danou chvili nenakazil.

        0 0
        • Hedus  

         Přečti si to ještě jednou a pochopíš to

         0 0
        • bathed  

         Já samozřejmě zjišťuju všechny informace a už kvůli tomu, že nejsem nepopsaný list. Za svůj největší ******* považuju to, že jsem tady u sebe doma měl na kafi kámoše v úterý. On to čte, tak snad promine – onkologický pacient, 70+. Ale na druhé straně na svůj věk se skvělou kondicí (mj. zdejší biker).....

         To co jsem se snažil nějak podchytit, je to jak funguje ten vir na začátku. Uvádí se 14 dní inkubační doba. Ale to je v podstatě nejzažší doba, kdy se objeví příznaky. Je to tak, že se nakazíš a podle toho, jak jsi silný, popřípadě paradoxně nemocný (viz paní doktorka ve videu, ale tohle jsem četl už i jinde) se u tebe ta nemoc projeví. To první je o tom, že přecházíš příznaky, páč jsi borec. To druhé je o tom že pro rýmičku a nachlazení ten problém nevidíš, ale taky je to o tom, že tvoje buňky má obsazený jiný, známý a organismu přívětivý koronavirus.

         Ale do 14 dní, pokud jsi nakažen ta nemoc propukne. spíš ale propukne za dva, tři, pět nebo třeba sedm dní… Ta uváděná odolnost na kterou se ty ptáš tě neochrání dýl…

         Takže byl jsem v Rusku? Jo! Letěl jsem z Novosibirska a v letadle plném chrchlajících italů a frantíků z místního baletního festivalu? Jo! Ale tohle pro mně přestalo představovat nebezpečí 14 dní po tom letu. By jsem v Rakousku na lyžích? Jo! Vratil jsem se před 11ti dny. A nakazil jsem se tam? Těžko: jelo nás pět, dva starší než jsem já a moje přítelkyně, která je se mnou i teď, kdy já jsem prokazatelně nemocný. A NIKDO nemá sebemenší příznaky. Byl jsem minulé pondělí v Brně na servisu s kolegou z Prahy? Jo. On je pozitivní a potvrzený, fičí v tom od úterka. Já fičím od čtvrtka a na potrzení čekáme. Z té firmy včera rychlá v těžkém stavu odvezla jednoho člověka, druhý je teď v karanténě a čeká na výsledky. Teoreticky jsme byli v pondělí ráno oba čistí a nakazili se tam. Pak je kolegova imunita opravdu špatná a rozjelo se mu to po necelých 24 hodinách. Pravděpodobnější je, že to dovezl kolega z Prahy. Buď jak buď -zlý sen každého epidemiologa: komunitní nakažení.

         0 0
         • RomanH  

          Jasne. Dikec.

          0 0
         • tromboonen  

          Hele ber to pozitivně, máš „skoro“ samostudiem vystudovanou medicínu a epidemiologii a X příbuzných oborů :)

          0 0
      • Kuba78  

       clovek uz si odvykl, ze lidstvo byvalo v pravidelnych intervalech koseno ruznymi pandemiemi, a to dost vyrazne. Sice dneska umime lecit mor, spalnicky, nestovice, umime v podstate vymytit vzteklinu, brzdit aids.. ale k cemu nam to bude, protoze nove a nove mutace novych nemoci se objevuji a objevovat budou a globalni svet proste nedokaze odolavat nakaze tak, jako stredoveka evropa.

       spis bude zajimave, jak se nasim vladam zalibi jejich nove pravomoci a utazene srouby s kontrolou nasich zivotu, cestovanim apod.. Vzdyt co je obcan, ktery chodi akorat do prace, po praci sedi doma na prdeli, kouka na televizi na pripravene zpravy, je vydeseny co se deje a nakupuje pouze to co mu vlada dovoli a pouze tam kde mu dovoli? pro mnohe vlady idealni obcan..

       0 0
       • jardalee  

        priroda ma mechanismy jak cloveka nechat prezit,ale jsou samozrejme nehumanni :) silni preziji a jejich potomci si vylepsi genofond a budou odolni,tuhle cestu zkousi v UK sam sem zvedavej jak to dopadne :)

        Vláda si představuje, že si Britové vypěstují hromadnou imunitu.

        0 0
        • Hadato  

         A u toho chce izolovat starou generaci. No, nevím, nevím, jak to celé dopadne. Nepřijde mi, že izolace starší generace je proveditelná… Zvláště, když třeba ti lidé můžou bydlet se zbytkem rodiny. Třeba má ale taky vláda v hlavě řešení důchodové krize… :-(

         0 0
         • jardalee  

          no hlavne teda musi hodne hlidat aby to do te izolace nekdo neprinesl,protoze je nespis stale nekdo bude osetrovat a varit jim jidlo

          0 0
         • Japhy  

          No, babičce je 90, bydlí sama a je plně soběstačná. Jen si nenechá poradit. „Je pondělí, a vždycky v pondělí ráno dělám nákup v Bille.“ Tak sepiš co chceš koupit, pošli na provázku z okna klíče a někdo ti to nakoupí a hodí za dveře. To je jen malej nákup, to bude hned. Ach jo.

          0 0
        • Romancero  

         je to paradoxní až úsměvné..ta „příroda nás stvořila“ a nyní o jejích zákonech (které ani všechny neznáme) a díky kterým člověk mohl být stvořen, mluvíme jako o nehumánních :-)

         0 0
     • AussigBiker  

      Tak ono ani v Americe z toho Donald vubec dobre nevychazi, dost se to vsude podcenilo, kazdej si rika, ze se ho to netyka a tohle se sirit tak rychle, ze se pak jenom divi.

      Ale tak co uz, lidi je jako sracek :)

      0 0
     • team_daddy  

      „vubec neznamena, ze ti to pomuze s Covid20“

      nemluvě o Covid 20 Pro :-)

      (viz. TMBK)

      0 0
  • Pennywise  

   Díky moc, že jsi měl sílu to napsat. Myslím na tebe a přeji hodně štěstí.

   0 0