• Lessen

  Ahoj, chci se zeptat, máte někdo nějakou zkušenost s koly DT Swiss X 1900? Zvažuji jejich nákup a nevím jestli vzít tyhle, nebo něco jiného v téhle cenové relaci(4700Kč). Jinak vážím 95kg a jezdím lehčí xc, tak si myslím že by mohli dobře posloužit…

  Co vy na to?

  • Vítekbiker  

   Mám na nich asi 3 000 km a spokojenost. Akorát jsem je nechával asi dvakrát centrovat, ale to bylo vždy mojí jezdeckou chybou. Po 2 000 km jsem měnil lažisko v ořechu. Jinak šlapou suprově :-)

   • o.1  

    Neber si to osobne ale pri takychto reakciach neviem ci si niekto robi srandu alebo to mysli vazne…

    Nie uplne lacne kolesa, 3000km, 2 centrovania a po 2000km menene lozisko a spokojnost?!

    To je skor na reklamaciu nie? HOCIAKE nesupermarketove kolesa by mali vydrzat 10-krat tolko

    Ibaze by tam vsade chybala este jedna nula…

    • MlokCZ  

     Přesně tak. Normální je po pár set kilometrech jedno lehké dotažení výpletu (to si sedne každý) a to většinou není vůbec rozcentrováno.

     Je jasné, že dle podmínek v jakých je ježděno, váze jezdce a stylu jízdy bude výdrž i stejných kol různá.

     Já si nepamatuju jediná kola, co jsem kdy na biku jezdil, která by měla pod 10tis. km problém a muselo se něco měnit. Teď nepočítám pár ojedinělých případů, kdy jsem něco zrušil svojí vlastní chybou, když jsem třeba prorazil duši (ještě když jsem je kdysi vozil) a pak následně zrušil ráfek než jsem z větší rychlosti zastavil.

     Opravdu dobrá kola si představuju, že najedou třeba 40tis. km a za tu dobu se třeba 2–3× vymění ložiska, jak tu psal třeba jecnak k Cmaxům. Já nemůžu u STček zatím posoudit, ze tří párů mi tu zůstaly dva (jeden jsem prodal s kolem). Neměnil jsem na nich ještě nic (oboje pouze jednou dotažený výplet na začátku a na jednich 2× doplněný olej do ořechu, na druhých jednou), ale nemám ještě celých 10tis. km ani na jednich.

    • Vítekbiker  

     Centrovat jsem je musel proto, že jsem trefil obrubník a po druhé jsem šel ze skoku přímo na přední kolo. Kola jsem vozil na maratony i XC a dostali záhul v bahně, mytí vabkou atd. a nikdy jsem je nerozebíral a nečistil. Nové ložisko stálo 200 Kč a choděj jako nové :-)

   • Lessen  

    No to jsi mě moc nepotěšil, to ty šunty co vozím teď mají za s sebou 7000km a ani jedna porucha…

    • Georrge  

     záleží jak jezdíš, těžší jezdec který jezdí jak prase rozcentruje během pár kilometrů jakékoli kolo… když jezdíš opatrně a největší překážka je pro tebe pomalý sjezd patníku tak ti vydrží všechno… mohl by napsat jak jezdí, ale píše že to vždy bylo jezdeckou chybou, takže asi do něčeho vrazil…

     • v POHODÌ klokan  

      No, já ti nevím, jestli sjezd patníku vydrží každý kolo :-)

      To bych musel umět jezdit jako Pepa Dressler :-)

     • jonti  

      Taky jsem rozsekal po 500 km rafek na Crossmaxech a nebylo to kolem :)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.