• ufoncz

  Čtvrtej díl už přešvihl litr před nějakou dobou, tak pokračujme v zaběhnutým tady.

  Dávejte sem podstatnější informace – větší polom, dlouhý úseky bažin, zákazy, ale i dobrý zprávy, že už je něco po dlouhý době cajk atd. Naopak každej stromek hlásit nemusíte a zkuset to nezvrhávat v chat, nebo nějaký dohadování, ať to zůstane trochu užitečný. Nemusí to být vyloženě o trailech, i v minulých dílech se tu objevily a dobře posloužily informace o nových cyklostezkách, pumptracích, nebo třeba podjezdech pod rušnýma silnicema.

  Každej pak může přispívat do tabulky se stavem trailů. Ta ale nemá sloužit jako návod, kde co najít (na to jsou kdyžtak kamarádi, Trailforks, Strava, nebo SZ) a taky do ní nedáváme traily, co jsou v NPR.

  1 0
  • LM  

   Výjezdovka kolem Soběšických rybníčků příjemně překvapila. Je to zase ve stavu jako před těžbou, tj. pěkná lesní cesta bez bláta, vyjetech kolejí a bordela na zemi.

   Hluboké betonové koryto na pěšince ke hřbitovu překvapilo velmi nepříjemně. Příště pojedu po pěšince vlevo, kde to není tak hluboké a né vpravo k obří díře jako dneska :-D

   Naučná v topu. Sucho i u Soběšic, ostružin a kopřiv minimum. Fiknul jsem jeden suchej smrk, takže tam teď jsou na celé délce padené jen 4 stromy:

   • masivní buk s dřevěným přejezdem
   • a 3 menší buky, přes které podle vyjeté stopy lidi skáčou – tak jsem je tam zatím nechal. V případě zájmu je můžu fiknou až tudy pojedu příště.

   Máte někdo tip na skladnou pilku (tj. převezu v batohu), která zvládne nějak rozumně přeříznout kmeny 30+ cm – suché, několik let na zemi ležící smrky (tvrdé dřevo s tím pižlat nehodlám)?

   2 0
   • ufoncz  

    Betonový koryto jde přejet jako komoresi, ale s lávkou, co tam poison dal a nejspíš koňáci prošlápli, to bylo lepší.

    Naučná ještě místy ostružinama tahá.

    Husqvarna 220 je neskutečná. Za 400 Kč budeš koukat na tu rychlost: https://www.husqvarna.com/…pila-220-mm/

    0 0
    • Paja  

     Chce pižlat 30+ strom, na to bych si vzal úplně jinou Hq :-)

     0 0
     • ufoncz  

      Jako ideál to není, ale ten průměr se v případě smrků (nebo i borovice, jak jsem vyzkoušel) při dobře zvolené taktice tak, aby se to člověkovi nezavíralo, dá celkem dobře a rychle. V batohu prostě motorovku vozit nebude a pak už asi zbejvá zkusit jen řetěz. S tím má nejvíc zkušeností Lišák, tak třeba poradí.

      0 0
    • LM  

     Hm, mám Pilanu 170 mm, s Husqarnou bych na si čepeli polepšil o 50 mm a s Fiskars dokonce o 85 mm.

     Na ty kmeny by to ale chtělo něco delšího. Klidně i neskládacího. Fiskars mačetu (délka 505 mm) taky vozím (ve velkém enduro batohu s páteřákem, do malého batohu se nevleze:-)).

     0 0
     • Vilém  

      Tak zkus tu neskladaci Husqvarnu.

      Tu skladaci mam v obou delkach a je vyborna, verim, ze i ta pevna bude bezvadna.

      0 0
     • nomecz  

      https://www.mironet.cz/…st+dp599638/

      Pouzivam na kempovani a celkem fajn, tim ze list drzi na obou stranach tak se stim reze o dost lepe jak s klasickou skladaci pilkou

      0 0
     • LM  

      Ruská řetězovka všude vyprodaná, takže jsem nakonec vzal 255 mm Fiskars vysouvací a rovnou k tomu přihodil i lehkou hrabičko-motyčku na drobné terénní úpravy (když už platím poštovné).

      Všechno se to krásně vleze do enduro batohu – jen topůrko mačety kousek čouhá. Pilka Fiskars se těsně vleze i do malého batůžku, který vozím nejčastěji.

      Děkuji všem za tipy. Zítra pilku pojedu testnout na popadané suché duby :-)

      5 0
      • poison  

       S tou motyčkou asi nevydržíš dlouho dělat příště zkus něco co jde nasadit na quikfit nechal jsem si poradit od Mimozemšťana a nelituju

       Na úplně tvrdý lesní zacházení to není ale na hrábě v poho

       https://www.garteko.cz/…rs-quikfit-m

       1 0
      • ufoncz  

       Je super, že seš zase zpět :-D

       0 0
      • LM  

       Pilku jsem ještě trochu potunil. Nechal jsem nabrousit tupou stranu čepele a mám z toho pilkomačetku.

       • Ostružiny a malé nálety to seká krásně a zubatou pilkou se pak ty ostružiny snadno nabírají a odhazují vdál :-)
       • Konec čepele není v zasunutém stavu nijak zajištěn a v batohu to na nerovnostech drnčelo. Vyřešeno „silentblokem“ z duše.
       0 0
   • poison  

    Mám koupenou tuhle ještě jsem ji nezkoušel jestli chceš můžeme se domluvit a vyzkoušet ve 2 to nebude takovej oser pokud je to silnější

    https://www.top-armyshop.cz/retezova-pila#…

    Lišák má ruskou

    0 0
   • Lišák  

    Ta řetězovka je fajn. Mám ji v ruském provedení už dlouho. Posledně jsem s ní říznul ten kmen na kořence za prošlápnutým mostkem přes Ponávku. Standardně vozím lidlpilku, ta na menší věci stačí a pokud někde najdu něco většího, tak příště beru i tu řetězovku. Pokud se sevře řetěz, tak jsem si zatím vždycky pomohl tou lidláckou, abych ho dostal ven.

    0 0
    • Lišák  

     Jen doplnění – na té ruské jsou mně sympatičtější ta madla. Ty úchyty z popruhů se budou zařezávat do rukou.

     1 0
  • MichalBr  

   Dovolím si sem přihodit, děkuji za pochopení

   UKRADENÉ KOLO V BRNĚ – KOMÍNĚ :-/ Chtěl bych všechny moc poprosit o obezřetnost jestli tohle kolo nepotkáte někde na cestách, fórech, bazarech aj .. Jedná se o Canyon Strive CF 8 se zadním pružinovým RTR tlumičem (M0651V20A0083). Vypsaná odměna za informace, nebo nalezení je 10 000,–. volejte kdykoliv na tel.: 773 151 872

   Michal

   0 0
  • dzolo  

   Na vrchu Kaničky a na Žlababě se těží. Kaničku jsem projel, byly tam jen drobné větve. Žlababa už kousek od začátku měla strom v trailu, tak jsem to otočil. Po cestě nad traily traktor tahá dřevo. Mechovka i Divočák bez problému.

   0 0
   • ufoncz  

    Je to tak. Úvozovou cestou, kde je Žlababa, tahal zetor klády. Trochu bordel je i na té prudké starší cestě, co křižuje Kaničku kousek od startu.

    Nevíte, kdo uřízl na Gerhátkách strom, co asi někomu vadil v dopadu z toho menšího odpalu/přejezdu padlýho stromu?

    Nad studánkou Pro Silva pak chystaj na výsev toto:

    0 0
  • LM  

   Tak začli těžit i na žluté TZ z Útěchova do Adamova blízko Mufloní studánky. Okolo lesní cesty, kde parkuje harvestor, je bordel (viz foto). Trochu jsem to odházel doprava ať to jde objet zleva a pak zjistil, že dále na TZ je ještě 100 metrů bordela. Něco šlo opatrně projet, 2× jsem kousek poponesl. Pak už zase cajk po listí.

   0 0
  • mrwhyte  

   Tobogán na staré žluté do Zamilce – za prvním skočkem přes padlej strom, je strom přes cestu, musí se přenášet (foto 1)

   Koma trail z Komínské Chocholy – už trochu zapadanej listím, jinak ale ok

   Pepko trail na Holedné – na pár místech probíhá ještě nějaká prořezávka, na jednom místě se musí přenášet (foto 2)

   0 0
   • FOSA  

    Foto 2 nešlo uklidit? Vypadá to na kus délky 2m, to jde hodit o kousek bokem a je vyřešeno. Mnohdy se dá přes páku a opřený konec posunout či otočit i celý strom ;-)

    1 0
    • mrwhyte  

     Jojo, asi jo. Sypu si popel na hlavu, celkem sem spěchal, ale příště se polepším :)

     1 0
     • LM  

      Tak tu 2 m „kládu“ už někdo odstranil, ale o pár metrů dál postavili lesáci přes pěšinku oplocenku. Je potřeba zahnout doleva do kopce a asi po 10 metrech lze pokračovat v proluce mezi ploty oplocenek. Je to tam pěkně z kopce, zatím bez pěšinky a v trávě číhají schované pařezy :-). Kousek po vyjetí z meziplotí někdo nastražil na tu původní pěšinku nějakej pařez (nebocotobylo), lze objet zprava ale bacha.

      Najet v noci do obory zasypané listím bylo vcelku dobrodrůžo a ta „protizvěřová“ brána u rozhledny asi úplně nefunguje, pod rozhlednou se procházel daněk :-)

      0 0
      • scoty  

       V noci se tam střílí (hlavně delegace z východu) , tak bacha… Vstup býval povolen tuším do 20.00, ale raději ověřit.

       0 0
       • LM  

        Spíš jsem měl napsat potmě než v noci. Do obory jsem vjížděl chvilku před šestou…

        0 0
      • String  

       Asi už se daňci naučili přes ty trubkový brány chodit, protože mi minulej týden říkal kolega jezdící ze Žebálu, že dole pod oborou bylo ráno těch daňků víc. Takže asi prošli tou novou spodní bránou taky.

       0 0
      • pepek  

       Tak soudruzi tam udělali uličku, to je dobře. Ale proč se nezeptali, jestli to vyjedu? :-)

       0 0
       • LM  

        No je to takové prudší a měkčí. Ale to se ujezdí. Tráva už tam naštěstí mizí, takže začínají být lépe vidět pařezy a zákeřné kořeny :-)

        Od té uličky vede kousek rovně pěšinka (směrem z tvého obrázku ven). Naznačil jsem ve svahu napojení na původní trasu a vyházel odtud klacky. Zatím je to měkké, dolů to sjet asi půjde, ale až to uschne a trochu se prošlápne/projede, tak by to mělo jít i vyjet. Bude to lepší než zahýbat přímo u plotu.

        A nedoporučuju s oslizlejma pláštěma v náklonu najíždět do trubkové „protizvěřové“ brány . Tam jsem málem lehnul :-D

        0 0
   • Honza03  

    Dneska mi došlo nová hračka z Aliku tak ten nově spadlý strom v korýtku vyřešen, naučná kompletně průjezdná, a na Jehničáku mi došla baterka a je tam ještě nějaká práce. (příště snad vezmu už obě)

    4 0
    • LM  

     Ta hračka je toto? (8 palců čepel, automatické mazání řetězu)

     • Kolik to váží (včetně baterek)?
     • Jak to převážíš na místo činu? :-)
     0 0
     • Honza03  

      Jo je to 8 palců s mazáním, mám k tomu, ale větší baterky jsou k tomu 2ks 10 článkových (na článcích je napsáno 2000mah) takže by to mělo odpovídat 18V 4Ah. Pila váží kilo a jedna takhle větší baterka 515g. S jednou baterkou jseš pod 1,5kg s dvěma 2kg. Když sundáš baterku tak se to i s lištou v pohodě vejde do batůžku. Vlastně to je jako bys v batohu měl 1,5l petku a dá se tím pádem s tím jet i normální trasa bez omezení.

      Řeže to hodně pěkně jediný limit je asi délka lišty což je teda 20cm. Zatím jsem nadšený. :)

      2 0
     • Honza03  

      Konkrétně teda toto.

      0 0
      • scoty  

       Má to kryt na řetěz?

       0 0
      • Vilém  

       A sakra, 83,3 A proud? To ma vyhrivanou rukojet, co?

       0 0
       • Honza03  

        reálně má BMS limit cca 30A takže to bude v reálu tak 600W , ale řeže to pěkně.

        0 0
        • Vilém  

         Tak pokud to ma mazani, tak to snad bude chvili zit.

         Neco podoneho mi prinesl kolega, ale bez mazani, at to zprovoznim po koupi a byl jsem zdeseny z provedeni. Listu jsem musel roztahovat plochym sroubovakem, abych do toho vubec dostal retez :)

         Ale tak uvidis casem, treba je to lepsi nez jsem potkal ja.

         1 0
  • ufoncz  

   Žlababa furt pod lesáckou palbou, traktor dnes odpoledne zaparkovanej v podstatě na jejím startu. Na Kaničce je toho kousek po startu už taky trochu víc. Mechový a Divočák cajk. Klikatice k Hádku rovněž už hezky průjezdná, akorát mokrej vápenec pod listím je v kombinaci s vracečkama těžká písemná práce.

   Na té letos tak fajn tranzitce kolem Časnýře, kousek předtím než většina lidí odbočí na travnatou cestu do Ochoza, udělali jakousi prořezávku a samozřejmě to nechali přes cestu a vezmou dopryč bůhvíkdy.

   Jinak je drtivá většina trailů v dobře průjezdným stavu a přehledová tabulka nám začala fungovat i pro západní sektor. Pan stavitel ze Svaté Kateřiny se akorát zlobí, že Hrabanka je plná vyježděných zkratek a že trail zruší, jestli to půjde takhle dál (teď si dal asi prácu to znovu vytrasovat místo, aby měl čas na něco jinýho).

   0 0
   • LM  

    Něšlo by do těch vyježděných zkratek naházet nějaký dřevěný bordel? To vypadá, že jinde vcelku funguje :-)

    btw: fakt někdo jezdíte Pepkotrail pod Mladou horou (v tabulce oranžově)?

    Včera už úplně potmě jsem najel na začátek (nechtěl jsem plašit zvířátka v oboře) a to byla past vedle pasti :-/

    • jel jsem postaru po pěšince z křizovatky u obory (první chyba)
    • byl jsem tam naposled před rokem a půl, takže jsem hned na začátku zahnul doleva o 20 metrů moc brzo na lesáckou cestu, která tam dřív nebyla (druhá chyba, říkal jsem si, že to je ta pěšinka, akorát ji lesáci rozjeli)
    • dojel jsem na paseku plnou popadaných stromů, bordela po těžbě a rozryté hlíny, kde jsem chvíli se světýlkem na helmě a řidítkách hledal kudy dál. Nakonec jsem naznal, že jediná cesta z paseky je ta, po které jsem přijel (všude jinde nálety, popadané stromy nebo kombinace obojího)
    • tak jsem se vrátil a pak o 20 metrů dál zahnul už správně a najel na začátek trasy, která je vyznačena v odkazu z tabulky
    • a po chvíli zhruba v bodě 40 (to je ta moje trasa pro zasmání:-)) jsem dojel k popadaným stromům, skrz které se prostrkuje kolo jak ježek klecí (to jsem teda nečekal), dál pak nějaké další stromy na zemi a na první odbočce jsem odtud prchal pryč…
    0 0
   • theedge  

    Jo v Hrabance jsou zataraseny zkratky a chicken lajny a je to tak spravne. Jinak na spodku Kolohnatu uz celkem listi a trail zacina pomalu mizet.

    0 0
    • obda  

     Zkratky nemusím, ale chcicken lajny trochu zamrzí. Možná to není případ Hrabanky (už jsem tam dlouho nebyl), ale na některých trailech v okolí přibývají skoky a pro neskákající se chicken lajna hodí.

     0 0
     • babicak  

      Kolem velkých skoků určitě chickenlajna není k zahození, je jasné, že ne všichni si na skoky troufají. Zkracovat si zatáčky, to je již něco jiného.

      0 0
     • theedge  

      V té lokalitě kolem Hrabanky žádný skoky nejsou. jsou to čistě přírodní traily. A když je nějaká pasáž natažená přes větší kořeny tak se tam začala objevovat objížďka metr vedle.

      Ty traily tam nejsou extra těžký a pokud tam na to někdo nemá, tak na tom technicky není moc dobřě a měl by jezdit jiný lehčí traily a nevyjíždět tam chicken kolem pár kořenů.

      2 0
      • obda  

       Jo, objíždění kořenových pasáží je mi také proti srsti.

       0 0
       • ufoncz  

        To zaházení zkratek bordelem je při vyšší popularitě trailu jediný řešení. Nějaký zkratky tam mohly být započatý i „nevinně“, když místy není úplně zřejmý, jak to tvůrce myslel. Zvlášť nad Kateřinou, kde to stavitel dělá většinou jen hrábnutím tak, aby to moc neprovokovalo.

        A co se týká skoků, tak ty mají na trailech v lese na sever od Brna zpravidla objezd, kterej tvůrce/udržovatel trailu nechává. Dokonce i v Zamilcu se na dvou lehčích skákacích lajnách dá skoro každej skok rozmyslet a objet.

        Co se týče toho zahazování zkratek bordelem, aby se tam nejezdilo, tak na Kuleho trailu jsem to loni dělal ráno cestou do práce snad osmkrát, než to konečně vydrželo. Nějací ichtylové tam asi měli potřebu závodit rovně a větve jsem musel vždycky vracet zpátky.

        1 0
  • mrwhyte  
   • příjezdový trail ke skokům z Chocholy – před parkovištěm vznikl odpal přes padlej strom. Těsně před ním je ale ještě menší souška, která celkem rozhodí. Je to vyskládaný z obou stran, takže se to dá i přejet (foto 1). Na parkovišti opět vyrostlo mini skill centrum :) (foto 2)
   • skoky z Chocholy cajk, ale zapadaný listím, jako už skoro všude.
   • na modré v údolí říčky od Kaprálova mlýnu do Ochozu mokro, ale ještě se to dá. Věší bláto tradičně kolem vývěru říčky. V části kolem Ochozskýho potoka proběhla těžba, tak sem to na některých místech ani nepoznával, ale vše už je uklizeno.
   • cesta kolem Časnýře – na začátku probíhá lehká těžba (foto 3), asi cca 10m se musí přenášet. Přes potůček přes cestu, kde se pravidelně tvořilo bláto někdo položil dvě klády, tak to hodně pomohlo. Tak v půlce padlej stromek (foto 4).
   0 0
  • ufoncz  

   Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny: Ze studánky Pod Novým hradem opět teče voda! Naši pracovníci si na pomoc vzali stlačený vzduch. Průtoku vody bránila „zátka", v délce asi 30 cm, kterou vytvořily prorostlé kořínky. Zábrana aplikací stlačeného vzduchu doslova vyletěla ven. Proud vody je teď pěkně silný.

   Zdroj: https://www.facebook.com/slpkrtiny.cz

   8 0
   • Dzexon  

    Dokonce je tam vyvěšen na stromě vedle rozbor vody, ale nepíšou, zda je OK. Všiml jsem si vysokých dusičnanů, ale i vyšších ostatních minerálů. Asi je to něco jako Vincentka :-)

    0 0
  • pepek  

   Obchvat silnice od ztz k lomu je pěkně jetelný. (myslím, že tu někdo kdysi psal opak, tak nyní je to už ok.) https://mapy.cz/s/guvanonutu

   0 0
  • babicak  

   V sobotu 4. listopadu v čase 8.00–17.00 se koná v katastru obcí Bílovice nad Svitavou, Babice nad Svitavou, Kanice a Řícmanice naháňka. Prosíme VEŘEJNOST, aby v daném časovém rozmezí do dotčených lokalit NEVSTUPOVALA. Děkujeme za pochopení.

   1 0
  • mrwhyte  

   na zelené na Veverčáku ve spodní části v točkách přibyl novej stom přes cestu, takže se musí přenášet už na dvou místech.

   0 0
   • LM  

    Padený buk jsem odklidil.

    U té další borovice jsem za světla stihnul říznout jenom jednu stranu ale neplánovaně se ty dva kusy znova zapřely o sebe, takže další řez bude třeba dělat opatrně. To se mi potmě s čelovkou nechtělo řešit, takže pokračování příště.

    Prkená „promenáda“ Nad Zouvalkou těsně po dešti pěkně klouže. Najížděl jsem tam opatrně a pomalu, ale protože nešlo skoro brzdit (okamžitě smyk), tak jsem se málem nevešel do poslední prudké zatáčky nad vyhlídkou, kde se mi obě kola sunula ze zatáčky ven :-)

    2 0
  • LM  

   Holedná a okolí (včera vpodvečer):

   • napadala pěkná souvislá listová pokrývka, pěšinky zmizely, kořeny taky :-)

   Konečně jsem zprůjezdnil pěšinku kolem Achtelek ve svahu mezi Kohoutovicema a Bosonohama

   • zůstaly tam jen skočitelné věci (kdo má výše střed, může zkusit přejet)
   • a 3 tlusté kmeny, které lze objet zprava (u toho třetího je třeba zahnout o 90° doprava na jinou pěšinku a pak zhruba po 10 metrech zahnout o 330° doleva na další pěšinku, která se napojí na původní trasu)
   • a u tlustýho kmene dubu jsem ze dřeva, kamení a dubové kůry udělal skoček/drop
   11 0
   • pepek  

    1*! Máš nárok na pochvalu před nastoupenou jednotkou. Jel bych to zítra vyzkoušet, ale nyní je třeba jezdit tam, kde je furt sucho

    0 0
    • LM  

     V tom svahu bylo větší sucho než pak v oboře (nahoře jsou šutry, dole na to svítí sluníčko) :-)

     • fiknul jsem ještě jeden strom, takže tam teď jsou jen 2 objížďky a 1 drop/skok přes kmen
     • přikládám foto té druhé objíždky, která je hůř vidět (teprve ji vyjíždím)
     • je tam ještě jedna delší více kochací varianta pěšinky, ale tu sem dám teprve až bude ready (místama zarostlá, dneska jsem si na ní protáhnul šlahoun ostružin mezi malíčkem a prsteníčkem levé ruky, bez rukavic, au)
     0 0
     • pepek  

      A co dole, na tom horizontálním trailu kolem louky? Tam je taky pár stromků padsených na sobě. https://mapy.cz/s/jojefenemu

      0 0
      • LM  

       Tam byly ty suché duby a zůstal jen drop/skoček přes nejtlustší kmen. Zbytek vyčištěn.

       0 0
       • pepek  

        No paráda. No a pak je ještě ten polom na okružní cestě, ten tedy můžeš nechat :-) Ale vedle na objížďce taky jeden stromek leží, ten by šel popíliť https://mapy.cz/s/mezoraboca

        0 0
        • Polka  

         Však jako duchna máš času dost, tak taky přilož ruku k dílu!

         0 0
         • pepek  

          duchna má času dost? Tys asi nikdy nebyl v Kauflandu :-)

          1 0
     • Paja  

      U toho prvního bych jen ořezal ty větve, aby pepa mohl potrénovat bunny hop ;-)

      0 0
      • LM  

       Na bunny hop je tam cestou věcí dost :-)

       0 0
   • chemik_mara  

    Hezkýýý! Zajeď ještě na Veveřici a zelenou TZ k hradu ;-)

    0 0
   • pepek  

    A vzpomeň si taky na tu návratovku nad Jundrovem, jak jsi to tam musel prolízat a pokračování za zatáčkou doprava nahoru, tam se můžeš realizovat velmi :-)

    0 0
   • Paja  

    Pěkně sis s tou novou pilkou vyhrál.

    0 0
    • LM  

     Proto jsem jí kupoval :-).

     Když jsem naposled se skládací 170 mm Pilanou řezal dva 12 cm tlusté suché duby, tak se ke mne stihli přidat dva kolemjdoucí a pižlali jsme to ve třech (každý chvilku tahal pilku). Fiskars řeže líp: mokré dřevo mnohem líp, suchý dub tak 2× rychleji, ale kmeny tlustší než délka čepele už s tím řezat nehodlám. Jako jde to, ale obřezávat to postupně kolem dokola je tak neefektivní, že jsem objednal kopii norské ruční řetězovky z Číny :-)

     1 0
   • babicak  

    Palec hore!

    0 0
  • Honza03  

   Obřanské Hradisko trail:

   Dneska brigáda na Hradisku kde jsem to po sjezd prosekal mačetou, řekl bych celkem pěkně. Před sjezdem byl spadlý strom, který jsem odstranil a ke konci ještě jeden. Za sjezdem by to chtělo ještě dodělat a prosekat to tam případně prohrábnout hráběmi. Každopádně, tam teď není ani jeden spadlý strom.

   9 0
   • LM  

    Jak si odsunoval stranou ten obrkmen z obrázku 3? Provičil sis práci s pákou?

    Já si naposled u velkého kmene musel přivalit ze svahu kus pařezu, abych měl pevný bod na opření dlouhého tlustého klacku :-)

    0 0
    • Honza03  

     Jo větší kmeny posouvám pákou, ale tady mi nakonec pomohl ten svah. Zároveň jsem ho musel dost hlídat, abych ho dostal mimo trať. Ale problém u těchto těžších je že většina klacků na páku praskne, takže to je trochu boj občas. :)

     0 0
   • Jaroslávek  

    Tady by ti určitě byli e-důchodci vděčni.

    0 0
  • mrwhyte  
   • jezírko u Sokolskýho bufetu v Ořešíně napuštěno.
   • před Vranovem na zelené, těsně před lávkou ke hřbitovu, padlej strom přes cestu, musí se přenášet.
   • Hemzal po žluté do Adamova ok.
   • risknul jsem to z Babic po zelené nad Čihadlem a je zatím celkem bez bláta. Pár koníků tam projelo, ale zatím to jde objíždět, nic se nelepí.
   • Srnčí sjezdík po modré cajk, ale už je to na pomalou jízdu, zvlášť za šera :) Šutry schovaný v listí …
   • i červená k solárům nad Bílovicema je zatím celkem ok. Na pár místech, kde to bývalo nejhorší je vysypaný hrubým štěrkem (sem myslel, že je to po celé délce). Pro gravela to teda není :-) Možná tam kvůli tomu přestali jezdit i koně :-)
   1 0
   • babicak  

    Možná správci silnice s těmi koňmi došla trpělivost, cesta bývala rozrytá po celé šířce, tak ji vyspal ștěrkem větším, než obvykle. Při cestě dolů tuto část lze v pohodě objet po levé straně – zbytky bývalého Šemíčka.

    0 0
   • Lišák  

    Myslíš, že to jezírko už je konečný stav? Já bych to tipoval, že na léto trochu připustí. Teď je to v podstatě hrana těch vyskládaných šutrů. Hned pod hladinou je bláto.

    0 0
  • ufoncz  

   Pro děcka a všechny, co nemusí prudší sešupy nebo odkloněnej svah, nebo taky pro těžší podmínky typu klouzavý blatisko či rozbředlej sníh, je tu nová varianta Utahováku.

   https://www.openstreetmap.org/way/1221778473

   Jede se horní pozvolná část Utahováku a zhruba ve dvou třetinách, ještě než přijde první prudší místo původní varianty, se dáte na křižovatce tvaru Y u výrazně poskládanejch haluzí (viz první fotka) vpravo. KinderUtahovák sjede do vedlejšího celkem širokýho údolíčka, který dává prostor později přidat nějaký zábavný volitelný prvky. Dvě dobrovolný točky už jsou tam teď.

   Cesta se dá použít jako výjezd s e-bikem a pokud jste na tom extra dobře s výkonností, tak i s normal kolem. Pro normální lidi je to hodně hrana, ale na chůzi s kolem je to pohodlný a po stopadesáti metrech už jste zase v sedle. Může se to teda hodit po sjetí Utahováku jako výjezd na další traily na 396 líp než v zimě marastní modrá TZ.

   Pokud už se s děckama vyškrábete na trailování na kopec 396 nad Bílovicema, doporučuju předřadit třeba ještě Modráska po první cestu, popřípadě první lesík na příjezdovce ke Kaštánkovi.

   5 0
   • ufoncz  

    Dneska odpoledne proběhlo dodělání KinderUtahováku a otestování na dítěti :-) Celej spodek už můžete vždy volit mezi zatáčkama a rovinkou, kde synek uplácal asi čtyři mikroskočky (přičemž dvakrát to překrývá šikmý kořeny, takže to pohodovost spíš zvyšuje). Úplnej konec je pak možno jet žlíbkem, což bylo spíchnuto za soumraku velmi narychlo. Zjistil jsem, že malej se bojí prudšího závěrečnýho hupu na cestu. Takže došlo na proházení toho žlíbku od asi tak stovky klacků a lehkou úpravu vjezdu do něj.

    Taky jsme doházeli hlínu na klopku, co někdo udělal v závěru Utahováku. Na fotce (měla by to být ta poslední) je vidět nesmyslnost dalšího partyzánské novinky – skočku přes pařez (a přes trail). Skákat se to dá v pohodě, ale vůbec se to tam nehodí, delší polet vás hodí do stromku a přijde se o to klopku v esíčku. Chtělo by se to s neznámým přispěvatelem potkat.

    Jinak Utahovák (klasika) i Kinder jsou odhrabaný čerstvě odshora až dolů. Ty další traily spíš tak za tejden, protože v tom teplým podzimu má opad poněkud zpoždění.

    2 0
    • ufoncz  

     Jo a ještě mě napadlo: pokud uvidíte čerstvej trail z lesní dálnice Šumbera nad Maloměřickým lomem (viz mapka), tak se po něm ještě nespouštějte – není to hotový. Až Ondra svůj „Fajront“ dokončí, dám echo.

     1 0
    • String  

     Jo tak to jsme se asi míjeli jak jste jeli s nářadím na zádech. Já si říkal, proč někdo vozí na vyjížďku v batohu samostříl a to bylo jiný nářadí.

     0 0
     • ufoncz  

      Taky mně pak došlo, žes to byl asi ty :-)

      Při hrabání se pak přihodilo ještě setkání s Mr. Whytem, kterej zkoušel, jak moc nesnadno se dá KinderUtahovák zdolat horekopcom.

      1 0
      • mrwhyte  

       Můžu potvrdit, že KinderUtahovák směrem up to chce na prvních 50m e-bike nebo hódně dobrý nohy a plíce, ale tlačení kola je taky pohyb :) Modrej sjezdík na Panskou louku – nahoře probíhá nějaká lehká těžba, pár stromů přes cestu, něco se dá přeskákat, něco se musí přenést. Za křížením naučné to začíná bejt rozrytý od koňů, ale po široké to ještě není tak hrozný.

       0 0
       • ufoncz  

        Odhrabal jsem zas ty neviditelný vrchy Serotoninu, Melatoninu a Modráska pak asi do dvou třetin. Spodek je jasnej i po opadu listí.

        0 0
        • Lišák  

         Tak jsem konečně našel ten Tvůj Utahovák. Myslel jsem, že jsem ho jel loni, ale byl to Melatonin. Dneska jsem při hledání jel napřed půl Serotoninu, pak půl Melatoninu a až napotřetí trefil Utahovák. Tlačení těch dvou nahoru bylo hodně na sílu! Klasická Utahováku varianta je pěkná, Kinder je možná i trochu zábavnější. Vytlačil jsem ji nahoru a pak sjel zase dolů. Zakončení korýtkem je hezčí, než ta rovná pěšinka vedle. A jako výjezdovku to už používají koníčci… :-(

         0 0
         • ufoncz  

          Koníčci tím údolíčkem chodí už mnoho let. Toto jsou konkrétně otisky kopyt koníka, co ho tam v nedělu z vedle cesty ležícího kola celýho vyděšenýho směrovala mladá koňařka. Možná, že jak viděla hrabat trail prcka, tak mu ty jeho miniskočky kupodivu z nějakýho záchvatu dobré vůle nerozšlápla. To bloudění mě trochu překvapuje, když je to všecko zakreslený v mapách.

          0 0
          • Lišák  

           Nemám držák na telefon, tak trasu vždycky nastuduju doma a pak se to snažím trefit. Když se mně to nezdá, tak ho vytáhnu z batohu a mrknu, kam jsem to zase zajel.

           0 0
           • ufoncz  

            Bílovickej trailpark je z tohoto týdne z většiny očištěnej od listí i popadanejch klacků. Listí zůstalo jen na Gerhátkách, protože tam je takovej provoz, že to je za dne čitelný krásně a pak na spodku Melatoninu. Závěr Serotoninu je teď znáročněn černým blatiskem, co klouže víc než sníh. A modrá TZ k palouku U Luže má spodek tak rozpatlanej, že už je lepší kousek vyjít po Modráskovi asi. Jo a výjezdovka těsně vedle Vojanky je vysekaná jak na závody a kdosi tam dělá jakousi zahrádku a přístřešek

            3 0
            • Lišák  

             Jak jsem jel Utahovák v pondělí poprve, tak pak začalo pršet a já ještě nezkusil Modráska. Jel jsem tam teda v úterý, že toho projedu víc. Začal jsem s Utahovákem a ten spodek byl tak blátivý, že mně to úplně zalepilo vzorky a já jel jak na ledu. Takže jsem další jízdy vzdal. :-/

             0 0
             • ufoncz  

              Ve ctvrtek rano byl Utahovak v poho i dole. Tam to jeste celkem prosycha, kdyz neni moc tesne po desti. Modrasek dole bahno nema vubec – jsou tam koreny ;-)

              0 0
              • ufoncz  

               A Melatonin dneska pohrabal Ondra, takže to tam je komplet připravený. Vrchy jsou jetelný i za bahniva, pro KinderUtahovák a Modráska to platí asi v celé délce, Utahovák potřebuje většinou tak půl dne po dešti na oschnutí spodku, závěr Melatoninu a Serotoninu je vyšší dívčí ještě i druhej den od deště. Melatonin má teda tu variantu B a prudší je až úplnej dojezd.

               3 0
   • String  

    Dneska jsem si tak prošel tu mapku a asi budu muset na té cestě Melatín trochu ubrat ve sjezdu. Tam by mě nikdy nenapadlo, že ze stráně může vyjet nějakej cyklista a já to do něj pak ve třicítce můžu naprat. Nedej bože dítě. Otázka je spíš ta, kdo další z nenávštěvníků BF o této možnosti ví. Tam těch cyklistů jezdí celkem dost a pochybuju, že rozdovádění endůristi to před cestou ubrzdí a podívají se, jestli někdo nejede.

    1 0
    • ufoncz  

     Vynechal jsem, že mi připadalo, že to jako při minulým potkání docela ženeš ;-).

     Ale jinak každýho boj, já tam nikdy nevlítnu naslepo. S učím i děcko zpomalit a podívat se. Jednou tam stála i Fabia přesně v ústí Utahováku. A nejsou to z většiny traily pro „enduristy“.

     2 0
     • TheJD  

      Presne. Napojujes se z pesiny na cestu, takze kazdy rozumny clovek zpomali a dava prednost.

      0 0
      • String  

       Ano, každý rozumný člověk…a taky…který to ubrzdí. :-)

       0 0
  • mastihuba  

   Swietelsky začal kopat mezi Hádkem a Malou říčkou mostky, tak je to tam takove rozdrbane.

   https://mapy.cz/s/fovunofasa

   1 0
  • LM  

   V lese mezi Kameným vrchem a Kohoutovicema je potřeba zvýšená opatrnost, až do ledna tam budou prořezávat staré stromy:

   • v bodě 1 byl na stromě papír (přiloženo)
   • na zemi byly stopy po tahání stromů a o kousek dál byl do pěšinky strčenej menší stromek (šel objet vpravo)

   A na pěšince vedle plotu obory byl tady nastraženej menší pařez, který jsem odkopnul do lesa.

   Pěšinky stále schované pod listím. Potmě, v dešti a mlze celkem nic moc :-)

   1 0
   • scoty  

    Aha, soudruzi již úspěšně zničili cesty v b.2, tak se přesunou do b.3, kde je to ještě v pořádku. To abych si ještě projel „hravý trailík“ b.4, naposledy…

    https://en.mapy.cz/s/nebalucozo

    0 0
    • LM  

     Soudruzi se stále zdržují v okolí toho papíru na stromě:

     • Tahají to po lesních cestách, kde už je uhlazená hlína a občas překvapí 30 cm vysoká kupka listí (na něčem pod listím jsem tam v zatáčce málem lehnul i se Shortym)
     • Pěšinka vedle ohniště už je komplet zaházená bordelem, je to třeba objet kousek po cestě
     • Hravý trailík bez poškození

     Holedná i okolí Kohoutovic: sucho pod listím, dokonce i plynovod je jako hodně zatuhlá plastelína (kolo čisté).

     A u Hobrtek jsem zas odhazoval dřevo…

     0 0
     • pepek  

      A tu prolízačku pod Mladou horou jsi odstranil ty? Pokud jo, tak máš nárok na pochvalu před nastoupenou jednotkou.

      0 0
   • LM  

    Na pěšince vedle plotu obory u Hobrtek stále řádí nějaký záškodník. Dneska jsem odhazoval větší pařez z prostředka cestičky o kus dál a za padeným kmenem, přes který se skáče, jsem dopadnul těsně vedle velkého kusu dřeva. To jsem taky zahodil ale tipuju že tam v okolí zas něco nastraží…

    0 0
    • pepek  

     Tak tam nejezdi, 123, nebo 124 je stejně lepší a (zatím) tam nikdo nic nenastražil (tedy kromě té role rezavého pletiva napříč jízdní dráhou jednou večer před 10 lety :-)

     0 0
  • pepek  

   Já bych měl dotaz na Lesní správu Brno ohledně pravopisu.

   2 0
   • LM  

    Tak jim zavolej. Máš tam hned dvě čísla :-)

    0 0
   • Paja  

    Asi na tebe budou plívat, když jim tam polezeš ;-)

    0 0
  • Honza03  

   Francie až na listy ok, na Kolohnátovi je pod tím novým „dropíkem“ z té cesty jak se vyjede nahoru na tu traverzku spadlý dvoj strom, který nemá velký poloměr a v pohodě by šel říznout, ale je dost možné že v jednom člověku půjde celkem obtížně obejít. Ve dvou se dá přehodit kolo vrchem. Jinak vše ok.

   0 0
  • o.unca  

   V Hořicách dnes davy, jak na Svoboďáku. A není divu traily jsou v topu. A řekne mi někdo, jak se jmenuje 11/2 (v pulce se dělí) novýho trailu od vysílače?

   0 0
   • ufoncz  

    Zacatek je Pseeek. Pak se to po prejezdu sotoliny u boudy deli na Svedskou MMR a HarleyQueen (kazdej to pise trochu jinak). Jeste je mozny navazat na to NoName, ten je ale zarostlej.

    1 0
    • ufoncz  

     Mě by zase zajímalo, kde jsou ty (pro mě) novinky z této oblasti, co někdo dopsal do tabulky: Steep Steve, Sickbros a Super Baby. Za SZ s trochou infa budu rád. Džon Dýr, Ičy + Skrečy a Sweet Chilli už vím.

     Jinak my jsme ve čtvrtek jeli kromě Pseeeka ještě Levanduli až dolů jak to jen jde, Lomikámen a Ičyho (nejvíc napravo tam jak je Levá a Pravá). Vše mnohem lepší než v prašným létě a jen ten konec Ičyho a Skrečyho po tom výjezdu/výtlači po druhým přejetí potoka je zcela schovanej pod listím.

     0 0
     • o.unca  

      To by mne zajímalo též…-) i ty názvy, co píšeš ty.

      0 0
   • Sistematicx  

    Dyť tam skoro nikdo nebyl. My byli ctyri a dalsi dva jsme videli na DH (jump) lajne.

    0 0
  • novcze  

   kdopak si tady za Lachemou dělá stopu v tom svahu https://mapy.cz/s/fecucuhoke někdo místní?

   0 0
  • LM  

   Na polňačce do kopce od Řečkovického letiště projelo po dešti auto, nemá smysl tam najíždět.

   Cesta lesem je lepší, tam je to místama pouze „nakypřené“ od kopyt. Ale kolem závory nahoře celkem maras…

   0 0
   • obda  

    Prostě jako každý rok. To jsou tradiční pasti :)

    3 0
  • LM  

   Pozor, pod mostem před křížením Hradecké a Sportovní je v asfaltu vyříznutá 6 cm hluboká díra skoro přes celou šířku.

   Nějakej hyperinteligent to označil pouze obtažením hrany žlutým sprejem, který pod tím mostem, pokud si člověk nesvítí, není skoro vidět. Ale že by napsal varování na zem pár metrů před tím, kde je vidět dobře, to ne.

   Aneb jak na gravelu otestovat pěnové vložky v plášti. Stihnul jsem jen trochu odlehčit kolo…

   1 0
  • ufoncz  

   Gerhátky někdo neznámý mění pomalu v Jedovnice :-O

   Vždy jen mimo dohled cest, zato místy upraveno neuvěřitelně do hladka.

   0 0
  • m.k.2  

   Na lávkách pod Zouvalkou probíhají práce k zabezpečení svahu nad nimi. Průjezd zakázán ;-)

   3 0
  • NěMaB  

   Zdar, je tu někdo kdo se stará o (nevím jak se to přesně jmenuje.) „naučný trail“ zde (Lesná-Soběšice) ???

   0 0
  • LM  

   Viz FOTO: Věrili byste tomu, že jsem včera kolo umyl a dneska jel pouze po silnici a asfaltových cyklostezkách?

   Celkem jsem čuměl jak vypadá asfaltová cyklostezka od čističky směrem na Rebešovice po orbě okolních polí, měl jsem to otočit už u Soutoku… (ale zas tam bylo několik bažantů).

   btw: Blikačka je umytá a nabitá, ta byla zespoda taky zasviněná.

   0 0
   • String  

    To jsou taky nápady na podzim umývat kolo :-P Aspoň jsi tím testem zjistil, že je ten blatník vhodný jen jako ochrana Tvých zad přes zasviněním. :-) Tam to bývá roztahaný z pole skoro vždycky, někdy i v létě po dešti.

    0 0
   • nomecz  

    já jel včera přes Panskou Líchu a kolem rybníčků v Lelkách a kolo vypadá míň zasr*ný jak to tvoje :-)

    0 0
    • LM  

     Njn, tam bylo polní bláto ideální konzistence: řídká tekoucí jílovitá sračka :-)

     A na tý cestě od bývalého Jehnického nádraží mi přijde, že tam ty kaluže snad musí někdo prohlubovat – to není možné aby to takhle vzniklo přirozeně.

     1 0
     • Lišák  

      Jezdí tam auta. Když najedou do mělké kaluže, tak je to jako na pumptracku – zhoupnou se – a trošku ji prohloubí. Bych teda řekl.

      2 0
   • mr.nikdo  

    Vcera?

    0 0
  • ufoncz  

   8. 12. bude naháňka v trojúhelníku Soběšice, Bílovice a U buku. Na východě tvoří hranici Vojanka, na západě je to k silnici vedoucí na Útěchov.

   http://www.slpkrtiny.cz/pro-verejnost/

   0 0
  • mrwhyte  
   • hospůdka Za Sedmero asi RIP. Přes Útěchov sem po silnici nějakou dobu nejel a mezitím tam vznikla místo hospody Brněnka. Zahrádka úplně zrušená není, tak třeba tam nějaký zastavení aspoň na pivko přes léto vznikne.
   • sjezdík mezi ploty už je cajk. V poho je i sjezdík z obřanskýho hradiska do Těsnohlídka a cesta z Myší díry do Útěchova.
   • naopak po zpevněné kolem Jehnickejch rybníčků, už to je blátivej mordor jako vždy
   0 0
  • pepek  

   Zkratka od Junáků je nyní (dobře) jetelná. https://mapy.cz/s/beragucuze

   1 0
  • Jaroslávek  

   Doufám, že si včera nikdo nelehnul na Berthu

   0 0
  • o.unca  

   V poslední části HappyHill popadáno (2) a další se na to chystají. Jinak paráda…-)

   0 0
   • theedge  

    Paráda :-)

    0 0
    • LM  

     Hroty vepředu i vzadu + nesmeky na patách byly dneska dobrá volba.

     • Paráda to bylo tam, kde projela auta nebo prošlo hodně lidí (tam už se dělá led). Jinde to bylo vhodné spíš na běžky. Moc sněhu, do kopce to nejede a z kopce i podhuštěné pláště ujížděli do stran :-)
     • Medlánecké letiště je lepší objet po panelce. Na pěšinkách je sníh ještě trochu měkký a místy i hluboký. A mezi houfy běžkařů jsem si připadal poněkud nepatřičně :-D
     • Brodostezku sníh vylepšil – vyhladil kameny, ale na asfaltové úseky je asi lepší mít hroty. Běžkaři projíždějí brody bez vody skrz. Ale rád bych viděl co dělají u toho prvního s vodou.
     0 0
     • ufoncz  

      Tady by byly hroty na bajk zbytecny. Na hrebeni Hadu to frci a drzi krasne, ale loktovat se s bezkarema je zbytecny. Do kopca obcas clovek potlaci, z kopca je potreba byt nachystanej, ze to vselijak ujede. Prekvapilo me, ze i na Gerhatkach bylo treba zajet prvni stopu. Traily z kopca 396 na druhe strane Bilovic jsou vsecky projety uz z minulejch dnu – krome prudkych zakonceni.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.