Mobil KA09 - Vím že to sem nepatří ale nevým si rady :(

20 nepřečtených
 • Kubik007

  Zdravím, vím že tohle je je forum o kolech, ale nevím si rady z mobilem cect KA09 . Chci si tám dát videa nebo filmy v 3gp to nejde v mp4 to nejde ale když jsem si tám dával videa který jsou natočený ve formátu 3gp tak to šlo normálně …prosím o radu jak by to šlo vyřešit. Děkuji

  • JakeF  

   Schválně jsem se kouknul a nic moc k tomu najít nejde, nicméně zkusil bych si sehnat nějakej lepší konverter na videa, kde si půjde pohrát s použitym kodekem a zkoušet, kterej bude běhat. Případně zjistit, jakej kodek používá to video, co ti tam běhá. A rada pro příště: kup si radši bazarový HTC :-).

  • Tomcat  

   A další příznivé reference na další čínský šmejd :-)

   Hle obecně bez rozdílů značek, telefon není počítač takže nepočítej stím, že to sežere každé video jen protože má vhodný datový formát.

   Velmi pravděpodobné je, že to video musí mít určité rozlišení , určité , FPS a nějaký maximální bitrate. Zkus to video co šlo vytáhnout z telefonu a na počítači se podívat třeba v SW Gspot , jaké to má parametry.

  • raceman  

   koukám celkem brutálně obšlehlá nokia…

  • nobelowski  

   Vyšší pravděpodobnost úspěchu máš třeba na foru Mobilmania.cz nebo podobných. Začíná se tu řešit víc OT než bikových věcí.

  • kyl  

   Kdyby sis koupil rovnou Nokii 5800 XM tak na tom budeš líp.Stáhni si Free Zune convertor,nastav ho na MP4(MPEG-4/AAC),BITRATE 1000,FPS 25,ROZLIŠENÍ 640X480-VGA a snad ti to přehraje.

   • JakeF  

    To pochybuju, že by to mělo výkon tohle přehrát. Navíc je to jen QVGA, tak proč tam cpát zbytečně VGAčko, s tim bude mít akorát problémy… VGAčko by mělo smysl akorát tak u (W)VGA displeje, aby se zbytečně nemusel v telefonu dělat přepočet na fullscreen.

    • kyl  

     Může dát i míň,pozná v jakém nastavení to bude přehrávat.

  • StuntJ  

   Jak tohle může někdo koupit ? z toho bych se zblil, podporovat levné čínské napodobeniny, kam ten svět spěje :(

   • prvniodkonce  

    nokla,ifone apod., to je fakt sranda tohle projíždět třeba na dealextreme :)

   • jIrI___  

    Nevidím na tom nic špatného. Jen pak můžou nastat „nečekané“ problémy s kompaktibilitou programů, nekvalitním mikrofonem, atd.

    • JakeF  

     Nevidíš nic špatnýho na tom, že někdo zaplatí vývoj a všechno, a pak mu to v továrně okopírujou a začnou vydávat pod svym jménem? Myslim, že až budeš něco vytvářet, tak na tom to špatný vidět začneš…

     • jIrI___  

      A ty věříš tomu, že v ifonu jsou použité stejné technologie jako v iPhonu? To snad ne :). Jediné, co číňani kopírují, je design. A když už jsme u toho, tak třeba dotykový displej by mohla používat jen ta firma, která ho vynalezla (tuším HP) a nikdo jiný. Přeci by to byly svině, okopírovaly by cizí dotykový displej a ve své továrně začli vyrábět. Přinejmenším úsměvné :)

     • M_ishak  

      Média zblbla svět kopírováním Číňanů, zatímco celá západní civilizace je v tomto směru čistá jako lilie.

      Ve skutečnosti kopíruje každý každého a média to předkládají zákazníkovi jako „letošní trend“. Potud je to všechno klasika. Číňani se krom toho však nepárají s designem který by se lišil od konkurence a napodoboval ho akorát z pohledu trendu, ale obšlehnou ho přímo. V tomto jsou jiní, jinak se chovají stejně, jako vývojáři kterékoliv jiné (západní) firmy.

      Je naprosto běžné a legální, že se kupují výrobky konkurence (drzí a šikovní diplomaté si ho nadrzo vyptají a on jim PPLkem dojde zdarma), nad nimi se sejdou konstruktéři s technologama a rozpitvají je do mrtě a inspirují se. Ale aby nebyli popotahovaní po soudech, tak to neobšlehnou se šuplerou v ruce, ale jen se inspirují např. z pohledu koncepce. Ale na obranu se třeba konkurenci zase podstrkují ručně zbastlené prototypy, při jejichž vývoji se ukázalo, že z technologického pohledu jsou sériově nevyrobitelné nebo jen velmi draze. A konkurence se s tím pár měsíců zajebává a ztrácí čas a hlavně nervy, je pod tlakem svého vedení a začíná se cítit méněcenná, když „oni to zvládají a my ne :O)“. Takže takové podlé darebnosti se dělají :O)

      Takže já na Číňanech nic špatného nevidím, jdou mílovými kroky kupředu, dělají konkurenci, jednou začnou sami vymýšlet a západ se od nich bude inspirovat. Tak jak se to dělá běžně.

      • prvniodkonce  

       Tak oni sami v minulosti vymýšleli, třeba papír, kompas a spousty dalších věcí. Co by byla dneska Evropa bez Číny…

    • Tomcat  
     1. plagiátorství – parazitování na jiné firmě
     2. daňový únik pokud to není proclený
     3. používání neschváleného radiokomunikačního přístroje ( to GSM

     mobil je taky )

     • prvniodkonce  

      Problém je v tom, že se to vůbec na trh dostane, ale jak tomu zabránit… Je v tom „čínský princip“

     • zdenek  

      Neviděl bych to tak jednoznačně:

      ad 1) Asi to je plagiátorství, ale to značné míry to běžné i v jiných oborech. Navíc si to „značkoví“ výrobci zavinili sami stěhováním výroby za levnější pracovní silou. Takhle vybavili Čínu špičkovou technologií a ta toho využila.

      ad 2) Pokud si objednáš zboží pod celním limitem, je to celně naprosto legální.

      ad 3) Operátor neschvaluje každý jednotlivý typ. Pokud výrobce dodrží standardy, není co řešit. V dnešní době to nikdo nebastlí z trazistorů a odporů, ale použije hotový modul. V neznačkové „Nokle“ pravděpodobně stejný jako ve značkové „Nokii“.

      • Tomcat  
       1. proč se zabavují na tržnicích plagiáty?
       2. podívej se na cenu
       3. ne opravdu to nechvaluje operátor, ale ČTU. A pokud ho pro provoz na

       území ČR nechválí tak ho tu nemá co provozovat. To samí se týká radiostanic, wifi komponent (Bluetooth nevyjímaje) , radiem řízených modelů atd…

       Při kvalitě aceně

       …dnešní době to nikdo nebastlí z trazistorů a odporů, ale použije hotový modul. V neznačkové „Nokle“ pravděpodobně stejný jako ve značkové „Nokii“.

       opravdu je, ale ten co se tam dával víc než před 5ti lety

       Nádherně to zlehčujete, diť to je pohoda a co je doma to se počítá, vzpomeňte si až budete platit daně , zahře vás to u srdce.

       • zdenek  

        Tak znovu:

        1. Nenakupuju na tržnících, ale tuším, že je rozdíl mezi tričkem

        s nápisem Nike za 40 Kč a úplně stejným tričkem bez názvu výrobce.

        1. Co na té ceně mám vidět, kromě toho, že je pod celním

        limitem 150€?

        1. Nejsem odborník. O tom se hádat nebudu, ale nezdá se mi to. ČTU řeší

        stížnosti a podněty, ale že by sami aktivně chodili kontrolovat technické provedení mobilů?

        Co je špatného na tom, že se modul používal před 5 lety?

        Zlehčování je to nejmenší. Žijeme v republice, kde se státními penězi mrhá ve velkém. Stačí otevřít noviny. Miliarda z našich daní sem, miliarda tam a nikdo za nic nemůže, nikomu se nic neprokáže.

        Fakt si chceš dělat vrásky, že si tu někdo koupil mobil a nedal přitom vydělat několika překupníkům?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.