Množství oleje ve spodních nohou

5 nepřečtených
 • unitak

  Zdravím, jaké máte zkušenosti s množstvím oleje ve spodních nohou? Já včera servisoval RS revelation, na kterém jsem déle nejel a použil jsem návod, který jsem si stáhl hodně roků zpět, když jsem kupoval kolo. Dle toho návodu jsem dal do každé nohy 10ml oleje.

  A problém je teď ten, když jsem si na stránkách RS našel svou vidlici, tak tam je jen 5ml v každé noze. Co jsem tak googlil, tak RS běžně mění hodnoty třeba i u Pika pomalu rok co rok u stejného modelu.

  Teď taková technická…co vlastně ovlivňuje množství oleje? Jasně, olej je tam na mazání, ale jaká vlastnost vidlice je ovlivněna, když tam dá člověk třeba trochu více? Viz můj případ, kdy jsem dal 10ml dle starého návodu a aktuálně rs doporučuje 5ml..

  • Breakpain  

   Nepletu-li se, tak pokud je tam oleje vice, nez snese vidle, tak Ti po nejake dobe muze vystrelit gufero, opravte me kdyztak…

   • unitak  

    Aha, no už jsem tam v minulosti dával 10ml a gufera ok, takže to je asi ok…díky za příspěvek :-)

   • petrx  

    To myslím platí u tlumiče kde je přesné množství oleje klíčové ke správnému chodu, ve spodních nohách kde je olej vpodstatě volně rozlitý by byl problém max. když by tam bylo úplně sucho.

  • Sinpa  

   Když bude oleje v nohách moc, tak si ho může přisávat patrona.

   Některé Suntoury to dělají, jak je to u RS nevím.

  • novas752  

   Do tlumící nohy 10, do vzduchové klidně 15.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.