Merida XT-edition2018 vs Rockrider XC500/100

12 nepřečtených
 • Simy

  Ahoj, vybírám po X letech kolo. Primárně jízda s dětmi, ale chtěl bych něco na čem může vyrazit tatínek „sám“, turistické cesty,les, vesnické přejezdy, nic náročného. Zároveň se ale snažím vybírat „cena/výkon“ a raději si koupím kvalitnější kolo co vydrží a třeba mě to chytne, než něco co mi „bude stačit“. Měřím 174cm vážím 75kg a velice mě zaujalo kolo Merida big nine XT edice 2018 a pak celkem vychvalované modely rockrider XC500 nebo XC100. Cenově jsem začal na kole do „20ti“, nyní jsem spíš do „30ti“ s tím že Merida a XC100 je za 25 a to se do rodinného rozpočtu počítá. Karbon bych rád kvůli váze, ale na děckou sedačku to asi není to pravé ořechové.

  Jde mi spíš o to, které z těchto kol byste zvolili, popř. jestli je tam nějaké jiné v této kategorii, které jsem opomněl a poměr cena/výkon vychází obdobně či lépe. A pak ještě dotaz, jestli vzhledem k mé výšce a „neschopnostem“ nebude lepší Merida big seven, respektive 27,5" kola. Velikost rámu zřejmě M, ale to až podle vybraného kola. Díky moc

  • palo7  

   Prvne se běž svézt na 27,5 a rovnou stejnou trasu i na 29 a pak teprve vybirej. Mám cca stejnou postavu a pokud na výlety a lehký terén, tak bych vzal HT29, pokud těžší terén a blbnutí okolo domu tak 27,5 a rovnou nejlépe 27,5+

   • Simy  

    Děkuji za radu. Velikost kola po projizdce bude 29”. Teď už jen zbývá vybrat jaké

    • palo7  

     Vlož odkazy co se ti líbí.

     • Simy  

      Merida Big Nine XT Edition 2018: https://bike-alm.de/…chwarz-23985

      Rockrider XC 500: https://www.decathlon.cz/…8518393.html

      Nebo

      Rockrider XC 100: https://www.decathlon.cz/…8405350.html

      • palo7  

       Teď se ještě rozhodni jestli chceš 2× nebo 1× a máš skoro vybráno.

       • Simy  

        Tak to nejsem schopen z laického pohledu posoudit. Jediné co mě na1× zaujalo je, ze bude o páčku na riditkach méně. Ale vůbec to nevnimam jako KO parametr. Pro mé hobby ježdění nebude ani problém s nedostatkem/pře­bytkem převodu. Kolo co jsem zkoušel melo 2× kolečko vpředu a dobrý. Tohle je mi fakt jedno.

      • team_daddy  

       Běž se na obě podívat do krámu. Kolo se Ti musí i líbit. Mě se Dekáčový kola vzhledově nelíbí. Proto bych se je nekoupil. Nehledě na kvalitu nebo poměr osazení / cena.

       • roman 3D  

        Jó barvičky hejbou nákupama:-)

        • team_daddy  

         To ne, zas tak jednoduchej nejsem. Zrovna samotnou barvu má hezčí ten Rockrider. Ale spíš mrknout na to kolo jako celek. Mě se třeba nelíbí tvary trubek na Rockriderech. I ten vzhled svarů mi příjde takovej vošklivější.

      • Nutribird  

       Osobně jsem pro XC 500 GX Eagle 1*12 velice pohodlné.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.