• Petr18

    Jaký máte názor na kolo Merida One-Twenty XT-D 2012 za cenu 32 990 Kč s DPH.

    Název MERIDA ONE TWENTY XT-D

    Rok 2012

    Rám One-Twenty Pro-D-Single BC A-Link

    Vidlice FOX 32Float RL 120 taper

    Tlumič FOX Float RP2 BSD

    Přehazovačka Shimano XT-10

    Přesmykač Shimano XT

    Řazení Shimano SL-M780

    Zadní brzda Shimano M596 180mm

    Přední brzda Shimano M596 180mm

    Brzdové páky Shimano M596

    Kliky Shimano XT 42–32–24

    Kazeta Shimano CS-HG62–10 11–36

    Řetěz KMC X10 10s

    Pedály Shimano M520

    Říditka MERIDA pro OS 680 R15

    Hlavové složení BC pro Neck

    Představec MERIDA pro OS 6

    Přední náboj Shimano M435 cen

    Zadní náboj Shimano M435 cen

    Přední ráfek Merida XCD Lite

    Zadní ráfek Merida XCD Lite

    Přední plášť Schwalbe Racing Ralph 2.25 Perf. fold

    Zadní plášť Schwalbe Racing Ralph 2.25 Perf. fold

    Sedlo Prologo Phorma Male

    Sedlovka MERIDA pro 2 SB15 31.6

    Pods. objímka MERIDA pro QR

    Počet rychlosti 30

    Gripy MERIDA Vise 292

    Velikost kol 26 "

    Hmotnost 12,8 kg

    Přední zdvih 120mm

    Zadní zdvih 120mm

    Nebo doporučte nějaké jiné kolo 120/120 s podobnou výbavou a cenou.

    0 0
    • ClAyD  

      Já Meridu sice moc nemusím, ale za ty prachy těžko najdeš něco lepšího…

      0 0
    • Azmir  

      Až na ty ošizené brzdy za tu cenu super.

      0 0
      • ClAyD  

        Tak ty brzdy jsou sice „jen“ Deore, ale brzdí pořád parádně.

        0 0
      • Fran-tic  

        já bych teda neříkal ani, že deore brzdy jsou nějakým šizením. přijde mi to fér dostačující nabídka. vozím je na am a cajk.

        0 0
    • Mr.Infernal  

      Já myslím že za ty peníze nad tím nemusíš moc uvažovat. A ty brzdy jsou fajn, mám meridu one twenty, starší ročník s xt brzdammi. Nedávno jsem zkoušel přesně ty nové deore brzdy na 29tce Specialized a musím přiznat že mi přišly lepší než starší XT brzdy…

      0 0
    • Soreno  

      Ber jí.

      0 0
      • Petr18  

        To osazení se mi právě zdálo celkem v pohodě.

        Jednou jsem měl toto kolo na předváděcí akci půjčené a brzdy brzdily dobře.

        Jen ta značka MERIDA se mi moc nelíbí.

        Proto bych raději nějakou jinou značku s podobným osazením a cenou.

        0 0
        • Soreno  

          Nápis nejezdí. A zrovna tohle ani není barevnej cirkus jako 140. Co přesně se ti na značce Merida nelíbí. Já třeba jsem z kolem spokejenej zatím žádnej problém.

          0 0
        • michal96  

          ja mam taky jednu meridu konkrétně chrta 96tku rok 2009 a max.spokojenost sice trochu potuněná ale jezdí bez problému teď je naprodej pokud bys měl zájem tak se ozvi habr.michal@seznam.cz a k těm brzdám mam je na Ghostoj Deorka 2012 a max.spokojenost.

          0 0
    • Petr18  

      Dnes jsem se díval jestli je ještě kolo Merida One-Twenty XT-D 2012 skladem a vidím :

      Původní cena: 43 190 Kč

      Vaše cena: 40 990 Kč

      V říjnu a listopadu tam sice bylo napsáno , že je kolo v akci. Nemyslej jsem však , že starší model zdraží a to o rovných 8000 Kč.

      Je toto normální politika Meridy ?

      http://www.merida-bike.cz/…ty-xt-d-2012

      0 0
      • McBlacky  

        co chceš slyšet? To je věc každého prodejce. Akci se může rozhodnout ukončit kdykoli. Předtím to byl dobrý kup, teď už je to průměr, ale je to dobrá cena za dobré kolo.

        0 0
      • maajkee  

        No a proč jsi ho předtím nekoupil? :) Nikde nejde spoléhat na to že nabídka bude stejná věčně.

        0 0
        • Petr18  

          Nekoupil jsem ho předtím , protože jsem nechtěl aby mi nové kolo leželo do jara bez užitku. V zimě bych celoodpružené kolo vůbec nevyužil.Na zimu mám starého horáka.

          Velikost nejspíš 20 , tu jsem měl půjčenou na testovacím víkendu Madeja sportu a byla mi OK.

          0 0
      • nox159  

        a jakou velikost bys chtel, je to silne probrane co se divam… mozna proto zas zvedli tu cenu…

        0 0
      • singingrock  

        Měli akci v listopadu…

        Za ty peníze to byl dobrý kauf.

        Pokud sháníš kolo na jaro, ozvi se mi na mail singingrock(za­vináč)post.cz

        Jsem schopný sehnat Meridu za slušný peníz.

        0 0
    • MarekF  

      Čau. Jezdí tady někdo tohle kolo?

      http://www.merida-bike.cz/…on-xt-d-2012

      Byl bych rád za nějaké zkušenosti. Díky ;)

      0 0
      • MarekF  

        up

        0 0
      • nitraq  

        Co konkrétně chceš slyšet? Jak koukám na výbavu, tak za ty prachy slušnej kauf a žádnej vyloženej ******* tam asi není.

        0 0
        • MarekF  

          No třeba jestli máš možnost srovnat s jinýma fullama, jak to chodí, houpe, jak to jde za pedálem.. Hravé, tankoidní, jde ochotně do vzduchu, nebo je to líné..

          0 0
      • Milvus888  

        Jen pro info, obrázek v odkazu co jsi poslal moc neodpovídá skutečnosti, tak přo představu tady a tady …

        Rozdíl je např. v tom že na ofiko photoshop fotu je foxka s pevnou osou, ve skutečnosti tam je ale normální rychloúpínák..

        0 0
        • nitraq  

          Taky jsou zajímavý kliky – xtrka s umazaným rkem a nabarvený na černo.

          0 0
        • MarekF  

          Jo, toho jsem si taky všiml.. Docela hnusné chování, bohužel viditelné hodně často :/

          0 0
      • Fran-tic  

        můžu ti to srovnat se 140kou meridou:)

        0 0
        • MarekF  

          No to můžeš taky, proč ne.. budou toho mít asi dost společného.

          0 0
          • Fran-tic  

            budeš to asi brát z bagbiku, že? Bike je to fajn, mi to stačí za ty peníze. Chod zadní stavby je příjemný, problémy vidím převážně v tuhosti, jak těch kol, co tam jsou, tak celkově rámu se zadní stavbou. Poznal jsem to hodně na singlech a v klopkách. Taky mají někteří problém, že jim vibruje zadní brzda. Já tež, ale vyřešily to deore brzdy a slx kotouč, ve 180 to pobralo vše a teď pohoda. Geometrie mi sedí, ale ve větších rychlostech kolo nedrží stopu, jak bych si představoval. poznám to hlavně na fr, co chodím v brně, cuká do stran a nevede čistě stopu. Kdybych měl znova vybírat, vemu Force od GT, ale téhle investice nelituju a jsem spokojený. Nakládám kolu až nad míru a zatím vše drží. Taky ze strany bagbiku řešení reklamací je cajk.

            0 0
            • MarekF  

              Díky za reakci.

              No ještě nevím, asi to budu brát z mojehokola, mám to nejblíž.

              Jo pamatuju si, že když jsem jel testovačku one-forty tak to bylo nesnesitelné.. no tak snad to nebude problém.

              Reklamoval jsi nějak hodně? a co?

              btw ještě jsem našel tohle,

              http://www.merida-bike.cz/…-3000-d-2012

              je to sice hlína, ale o trochu líp osazená.. a teď babo raď

              0 0
              • Azmir  

                Lepší brzdy, kazeta, kola a pevná osa, zase carbon je carbon a aspoň do budoucna máš co upgradovat. A ještě tuším, že ta carbonová mívala jinou geometrii než hliníková, tuším hlavně kratší zadní stavbu, na to ještě radši koukni.

                0 0
                • MarekF  

                  Geo se trošku liší, ta stará má o 8mm kratší zadek (423 vs 435). No právě, ten první řádek, obojí má své výhody :D

                  jj všiml, ale někde to ještě nabízí, tak nevím, jestli mají jenom špatný údaj na webu, nebo mají třeba skladem..

                  0 0
                  • Fran-tic  

                    můžou mít nějaké ležáky ještě. reklamoval jsem jen tumák od fusionu, problém z výroby. celkem kumšt, pač mojekolo rozvázalo smlouvu s merajdou a přestali řešit reklamace. navíc to tam je s prominutím banda kokotů. tlumák se posílal na dvakrát na reklamaci, nejdřív jim dva a půl týdne ležel na stole. potom přišli s tím, že vlastně toto není už jejich starost, takže jsem čekal dalších x týdnů, než se to uráčí nějak vyřešit. prezentovali mi to stylem, že můžu být ještě rád, že mi to vyřídili. řekl jsem jim své, co si myslím a čus bus.

                    0 0
                    • MarekF  

                      Hmm, na MK tu nejsou moc pozitivní ohlasy, to jo.. No ještě uvidím, co mi napíšou z jiných obchodů.

                      Máte někdo zkušenost, jak je to s vibracemi zadní stavby u one-twenty?

                      0 0
                      • Fran-tic  

                        vozil ji crazym, nejnižší model od twenty, mu to nic nedělal, ale když to prodával, borcovi to začlo vibrovat. hodili to k ctrl do spešlu, tam to čekli, dali místo 180 jen 160 kotouč a prý v pohodě. ještě to řeší desky a nebo brzda. celkově s tím nebyl žádný problém, ale věřím, že to sere :) mi se to naštěstí uklidnilo s přechodem na deore brzdy a jiné desky a kotouče

                        0 0
                        • MarekF  

                          No jako nevzniká tím žádný fatální problém, ale když ti od samého brždění brní i kulky, to není fakt příjemné :D slečny by to možná potěšilo víc :D

                          0 0
                          • Fran-tic  

                            nebál bych se toho, je to když tak řešitelný problém a u té karbonové by ani neměl být

                            0 0
                      • hs74  

                        Jezdil jsem starší model viz profil. S tuhostí zadní stavby jsem neměl problém. Jediná situace kdy byla nějaká flexe znát, bylo v prudkem stoupání, kdy byla celá váha na zadním kole při vyjíždění z příčného koryta. Brzdy jsem mel shimana 596 a žádné vibrace dokonce ani cinkani se nekonalo. Rozhodně mi tuhost zadní stavby přišla lepší než u camberu od speslu. Za ty peníze to bylo super kolo.

                        0 0
                        • MarekF  

                          Dík za reakci. potěšils mě. A prosímtě, jak se projevuje měkká zadní stavba při stoupání? V zatáčkách je mi to jasné, ale v nízké rychlosti do kopca moc ne. (možná lepší nevědět, aspoň budu mít o starost míň :D )

                          0 0
                          • Fran-tic  

                            to se neprojevuje resp to nemá na fullovi ani jak poznat :) navíc tam ty čepy jsou relativně mohutné, takže bych se malé tuhosti nebál. já to normálně taky nepoznám, ale když to pošleš v parku někam do klopek, tak jsou věci, kterých si všimneš :)

                            0 0
                            • MarekF  

                              Jo, tím to pro mě končí :D stejně, jediné, co na HT poznám je, že 2,2" pláště na 17mm (asi?) ráfcích jsou už na hraně, ale to je tak všechno :D

                              0 0
                              • Fran-tic  

                                ráfky neřeším, ty původní jsem vozil tak dlouho, až se mi pomalu rozpadly celé kola .. na am ježdění a skákání jsem koupil 19mm FRM 5. Sedí v pohodě, vozím tam 2.3 plášť a nevšímám si problémů :) to je strašně moc keců kolem každého komponentu a ve výsledku většina věcí svou funkci splní tak i tak

                                0 0
                                • MarekF  

                                  Přesně tak, nebýt BF ani nevím, že polovina problémů exsituje.

                                  0 0
                          • hs74  

                            Projeví se to když jedes například v korytu a chceš z něj vyjet. Je to podobné jako když jedes po bahnitem traverzu a kolo ti ujizdi ze svahu dolu.Ale nebral bych to jako nepřekonatelný problém. Prostě se naucis s tim počítat a volit stopu.

                            0 0
                            • Fran-tic  

                              to ale není měkká stavba ve stoupání, ale v krutu. to už máš to samé jako při bočních silách v zatáčkách

                              0 0
                              • hs74  

                                Jj asi jsem to napsal blbe, to stoupání ovlivni to, že se celá vaha přesune na zadní kolo.

                                0 0
                                • MarekF  

                                  No jasně, ale jak se to projeví?

                                  0 0
                                  • Fran-tic  

                                    neprojeví se to nijak, prostě tam začne probíhat komprese tlumiče a kolo jakoby ustřeluje doboku. znatelně méně, než si zvyklý z ht. na druhou stranu právě toto je nevýhoda při pumpování někde na trailu.

                                    0 0
              • Azmir  

                Jo a nevím jestli sis všiml, ale píšou u ní vyprodáno.

                0 0
    • Tomášek 21  

      Jen dotaz k tomuto biku- jedná se o 26", nebo 29"? Díky za odpověď.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.