Merida One-Twenty TFS 800 D (2010) 22 palců

38 nepřečtených
  • Adam1985

    Buď hledám blbě, nebo už fakt není? Myslím cenu pod 30tis. kč. Pokud by někdo našel ve velikosti 22, byl bych vděčný! Adam

    0 0
    • nox159  

      kolik meriš ze potrebujes u meridy tak velke kolo?

      jinak nestaci ti takovy vyber velikosti? – tedka jsem na to narazil :D

      0 0
      • Adam1985  

        Měřím 187cm a doteď jsem měl Meridu HT 22 palců, která mně absolutně vyhovovala geometrií! Kdysi jsem měl Meridu 20 palců a to bylo malé a blbě se mně na ní jezdilo. Takže proto poptávám tu velikost 22. Jen jsem myslel, že pryč budou třeba velikosti 18, 20 a ne 22. Těch 20 ještě po netu celkem je, ale ve 22 je problém.

        0 0
        • nox159  

          22" je na 187cm moc – delsi nohy jak ja pri stejne vysce mit na 90% nebudes ;-)

          0 0
          • Adam1985  

            Jenže 20 je málo a 21 bohužel nedělají…

            0 0
            • nox159  

              podle me ne, ale ty na tom budes jezdit… takze to je tvoje rozhodnuti – jinak zmer pls kolik mas vysunutou sedlovku, od lyzin sedla po sedlovou objimku :)

              0 0
          • jonti  

            Nemusi nutne byt, taky jsem se vozil na Merida One twenty 22 a merim 187cm. Kdyz chces sedet natazeneji a nevadi ti vyzsi trubka, tak to neni problem.

            0 0
            • nox159  

              U 120mm fulu? vyse trubka nevadi?

              0 0
              • jonti  

                Behem jizdy nevadi, na ty 22 Meride jsem sedel podobne jak sedim na Epicu velikosti L.

                0 0
        • Ruprt2  

          Noxe si nevšímej. Moc to pravděpodobně není.

          0 0
          • MlokCZ  

            Možná může sedět na délku, protože ty Meridy jsou zvlášť ve velkých velikostech proklatě krátké.

            Nic to ale nemění na tom, že to bude nesmyslně vysoká koza a zrovna u nechrtího fullu je vysoká koza úplná kravina.

            U té Meridy je to ještě zvýrazněno tím, že konstrukčně není nijak zvětšené místo nad horní rámovou trubkou (třeba lomenou nebo prohnutou horní rámovou trubkou).

            Pokud sedí délka té 22tky, tak bych Meridu rovnou vyřadil a sáhnul po něčem, co bude stejně dlouhé v menší velikosti.

            0 0
            • Ruprt2  

              Když jsem viděl nastavení posedu níže, tak si myslím, že to není vhodné kolo.

              0 0
        • marcus.ss  

          tak nevim teda, ale mam one-twenty měřim 185 a je mi uplně krásně, 2 cm si nemyslim že už je takovej rozdíl :-)

          0 0
    • BigKarel2  

      Za 31 je na strankach meridy

      0 0
      • Adam1985  

        Je to asi blbý důvod, ale 31tis. kč je už moc – bohužel…nejvíc mě mrzí, že ve velikosti 20 se dá sehnat i okolo 26–27tis. kč a to bych ve 22 bral hned!:-)

        0 0
        • BigKarel2  

          Tak tom je cajk, koukam znova a je za 30 990 Kč…to ještě jde né?…

          0 0
        • šlapatko  

          Budu opakovat jako ostatní nade mnou.22 rám je ti velký.Možná se mýlím, chtělo by to fotku.U celopéra bych šel do 20–21 a mám 192 cm.Co ti nevyhovuje na 20 rámu? Změř si délku nohou.Mi to vychází 92cm.Na rámu Merida 22 mám sedlovku vytaženou 24cm a předtavec 11cm.Pokud ti na rámu stačí sedlovka 400mm a představec do 120mm, tak je vše ok.

          0 0
          • nox159  

            vidim to podobne :)

            jinak nohy mam stejne dlouhe jak ty jen jsem o 6cm mensi takze delka mi nedela u vetsiny ramu problemy a muzu dat klidne 90–100mm predstavec :)

            0 0
          • Adam1985  

            Díky za rady ohledně posezu!!

            0 0
        • Emiliano  

          A co ten Specialized FSR XC z předešlého vlákna? Ten už tě přešel?

          0 0
          • Adam1985  

            Nepřešel! Nicméně hledám i další alternativy – nekupuju kolo každý rok, tak hledám a hledám!:-)

            0 0
    • TJK  

      viz vsichni nademnou, ja mam 186cm a jezdim ramy 20,5" coz je neco prez 600mm to tube velikost kolem 52 a je to akorat se 110mm predstavcem, mozna se mylim ale tech 22" mi prijde jako extrem na tvou velikost, nahod fotku biku jak ho mas nastavenej na sebe.. podle toho se da pak neco resit…

      0 0
      • Adam1985  

        Dosavadní posez

        0 0
        • nox159  

          :D ta hadice nema chybu ale to je fuk…

          jsi schopny jit z tohohle posedu za sedlo?

          0 0
          • Adam1985  

            Hadici myslíš asi brzdovou, že? Tak ony ty brzdy byly kupované z jiného kola, tudíž délka nic moc…ale svůj účel splnily! A za sedlo myslíš při sjezdu, jestli se ještě udržím řidítek?:-) Jj, udržím.

            0 0
            • nox159  

              hadice se ta vymenit no…

              jako pokud to takhle jezdis tak bych z foty rekl ze mas tak ± 2m

              0 0
              • Adam1985  

                To kolo je skládané a člověk, co mně to skládal, tam dal i schválně delší představec (údajně Merida má kratší rámy, nevím…) a po nemilé zkušenosti s 20 rámem jsme se tehdá rozhodli pro 22 a nelituju – proto bych už 20 asi nechtěl. Když jsem přesedl z 20 na 22, bylo to nebe a dudy! A jinak opravdu měřím do 188cm – jak který metr!:-)

                0 0
                • nox159  

                  nechtel bych poznat cloveka co tohle mohle takhle poskladat :D

                  jinak dost se to odviji od toho co jezdis… pokud chces 120mm fula tak chces asi teren a tam mas lepsi mensi ram…

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    „nechtel bych poznat cloveka co tohle mohle takhle poskladat :D“

                    Asi bývalý autobusák :-)

                    0 0
                • šlapatko  

                  Kolik má ten představec? Mám 192 a na Meridě 22 jsem vozil představec 11cm.Na 12 jsem byl jak na skřipci:-).Mám rád kratší posed.

                  0 0
        • šlapatko  

          Představec vypadá docela dlouhý.Sedlovka snese vyšší vytažení.Merida má blbou geometrii v přechodu s 20–22 se mění výška rámu o 5cm, zde pomůže sedlovka.U před­stavce je to spekulace, 20 rám je o 1cm kratší a hlavovka o 1cm nižší.Chtělo by to testnout.Jezdit na tom budeš ty:-)

          0 0
        • Vilém  

          Hrozny.

          0 0
        • Ruprt2  

          hmm, tak Meridu bych na tvém místě už nekupoval. Asi ti funguje, ale tvá výška není tak extrémní na takového extrémní nastavení.

          Jiná geometrie pravděpodobně poslouží léle.

          0 0
        • DaSnail  

          dost des…

          0 0
    • Forester  

      nenech se rozhodit diskusí ohledně velikost rámu. mám kolem 190 a taky 22´. Původně jsem chtěl 20´, ale přišla mi malá. jen jsem musel vyměnit představec, protože 135mm je fakt nářez :-)

      0 0
      • jIrI___  

        Měřím 188 cm a rám mám vysoký 18,5". Na místě Adama1985 bych se taky porozhlídl u konkurence s jinou geometrií.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.