MERIDA Big Nine Lite 1200 D 2012

25 nepřečtených
  • BikeRider

    Jak hodnotíte letošní MERIDU Big Nine Lite 1200 D 2012 ? Jezdí ji tady někdo?

    V této konfiguraci jsou do ceny vměstnány pěmrně drahé komponenty – vidlice DT-SWISS XMM 100 a brzdy Magura MT4. Jak si vede tato vidle v porovnání zejména s Rebou?

    Rám má navíc pevnou zadní osu, zajímavou geometrii a střídmý design. Vyplatí se Merida za tuto cenu?

    Galerie s detaily:

    http://www.sterba-kola.cz/…oto/album/16

    0 0
    • BikeRider  

      Trošku mě na tom kole matou XT náboje. :-/

      0 0
      • notobi  

        mě to dělá dojem splácaniny z dílů který zákazníci vyměnili na u nich zakoupených kolech, ale třeba se oba pletem

        0 0
        • BikeRider  

          Z tohoto pohledu tam neladí pouze náboje a pedály od Shimano.

          Mnohem častěji jsou k vidění kombinace SRAMu s přesmykem nebo klikama Shimana.

          Otázkou je, zda si to případně nechat přeplést na DT Swiss nebo Novatec. Ale tím naroste cena, zvlášť kvůli té zadní pevné ose.

          0 0
          • toram  

            A co je na XT španýho?. Pokud to nejosu nějaký šunty taky bych značku neřešil… Mě přijde to kolo pěkně rovnoměrně osazený…

            0 0
            • BikeRider  

              Mě to taky nevadí jsou-li ty náboje kvalitní (což stejně neumím posoudit). :-)

              Kombinace SRAM + Magura MT4 + DT-SWISS je hodně ojedinělá. škoda jen že páčky nejsou X0.

              0 0
          • Mark-H14  

            Uvažoval jsem přesně o tomto kole a po jeho zdražení jsem nakonec koupil za hodně pěknou cenu Specialized Stumpjumper 29 HT. Sice má „jen“ Rebu a Elixír 7, ale celkově je to kolo lehčí a hlavně hezčí. Smyk a řazení jsem sladil s hazkou na X.9 a Hnoj mi zaplétá nová kola.

            http://www.specialized.com/…CProduct.jsp?…

            0 0
            • BikeRider  

              Tak ona výhodná nabídka vždycky zamíchá s preferencemi :-) Já bych si 29er nechal klidně i výhodně poskládat, ale katastrofální absence nabídky rámů tuhle možnost téměř vylučuje. V cenové relaci 5–9 tisíc je tu pouze MRX, dražších rámů je taky pomálu, a vesměs pak kolo děsně prodraží.

              0 0
              • Mark-H14  

                S novými koly od Hnoje s hmotností 1585g mě ten Stump vyjde jen o 3 tisíce více než je katalogová cena Meridy. No a hlavně ten Stump bude i s pedály vážit 10,4kg. Jsem laik, ale myslím, že hlavně u 29" je taková hmotnost docela fajn.

                0 0
                • BikeRider  

                  Na hmotnost já kašlu, obvzlášť při těchto rozdílech :-)

                  0 0
                  • Mark-H14  

                    NO nevím nevím, ale ta Merida bude s přehledem vážit kolem 12,2 – 12,4kg. 12,4 / 10,4kg je jářku 2kg rozdíl. No podle mě to není zanedbatelné.

                    0 0
                    • BikeRider  

                      Záleží na prioritách. Já to opravdu až tak neřeším. Merida má zase mnohem dražší vidli i brzdy.

                      0 0
                      • Mark-H14  

                        To je jasná věc.

                        0 0
                      • toram  

                        A ta vildice vypadá sakra pěkně.. jedna z nejhezčích co jsem viděl..

                        0 0
                        • BikeRider  

                          Je taky hodně dobře hodnocena v recenzích,byť se častěji jedná o dražší twin-shot model.

                          Spíš mám obavy, jestli pak nebude drahý servis nebo náhradní díly.

                          0 0
            • RUSH  

              Tak sezóna je v plném proudu, jak hodnotíš s odstupem toho tvého stumpa? Můžeš mi ho doporučit? Chápu dobře, že ho máš v hliníku?

              0 0
              • Mark-H14  

                Ahoj, Stumpa mám v hliníku a jsem s ním nadmíru spokojený. Krom toho, že se mi jednou prapodivně zavzdušnily brzdy (nejprve zadní a pak i přední), když kolo stálo 11 dní, když jsme byli na dovolené. V servise to bohužel nepoznali a brzdy posílali na reklamaci do Avdiu (ciklo žitný), kde brzdy odvzdušnili a po 14 dnech poslali zpět. Ještě, že jsem si nechal 16 let starého oceláka.

                Nevím zda to není placebo, ale výměna kol hodně pomohla. Nicméně to šlo určitě ruku v ruce s narůstající kondičkou, která šla z „0“.

                Dnes kdybch se měl znova rozhodovat zda koupit Stumpa za 33tis. a dalších 15tis. do něj vrazit (kola atd.) což je 48tis. tak bych asi risknul karbonový rám z Hong-Fu a skládal (na to moje ježdění). Zase by to sice bylo 50tis., ale …

                0 0
    • Smazaný účet  

      krásný kolo.. až na to, že je to 29 :)

      0 0
    • sigterm  

      já ji jezdím. Koupil jsem velikost 23 od Štěrby. Kolo je vážně lehké a fajn na pohled. Vidlice je poznat že je lepší třída (předtím jsem jezdil Suntour NRX 2010)

      Bohužel s ním pořád jen chodím do Nuslí, protože nejdřív se objevil vakl na vidlici, tu vyměňovali v Botticu cca měsíc, pak se objevilo praskání rámu při akceleraci (bylo nutné kápnout olej do trubek vedoucích ke svárům v oblasti hlavového složení), nyní přetrvává problém s absolutně nefunční brzdou MT4 vpředu, která nebrzdí, pouze píská a s nově se objevivší kovovou rezonancí „čehosi“ na zadním kole (asi). Sezóna mi proplouvá mezi prsty a kolo stále trčí v servisu… Začínám koupě velmi litovat.

      Jinak kolo jako model musím hodnotit kladně, páčky brzd jsou velmi příjemné, kolo má luxusní vlastnosti při přejíždění nerovností, jelikož jsem doteď jezdil na krosovém Authorovi, tak mi velká kola jsou blízká a ihned jsem si zvykl na zatáčení s 29palcovými koly. Řazení jde taky velmi dobře, kolo se oproti treku velmi rychle rozjíždí do kopce a dokážu na něm lépe udržet soustavný záběr (z nuly na 50km/h)

      0 0
      • RUSH  

        Díky za příspěvěk. Měl jsem tuhle meridu mezi kandidáty, ale zřejmě se potvrdilo, ža mám slušný odhad. Bál jsem se totiž servisu na tu vidli a brzd.

        0 0
        • PatrikL  

          Rám stojí nejakých 6000kč, čiže pri tomto biku by som išiel jednoznačne cestou skladania a odpadlo by tam kopu problémov/zlých vlastností. Napríklad to, že vzadu je pevná os a vpredu nie :) Potom kolesá. Plášte. Asi aj brzdy :) Atď…

          0 0
        • sigterm  

          Soucasny vysledek servisu:

          Brzda MT4 vpredu jiz brzdi dobre, originaly od Magury bylo nutne vyhodit pryc a dat tam desticky A2Z AZ-160 organicke.

          Bohuzel ale pri brzdeni kdyz jedu 65kmh z kopce se to zpomaleni neda oznacit za razantni.

          Kovovy hluk vzadu mám jiz na 100% zjisteno ze se jedna o rezonanci zadniho kotouce o brzdu pri urcitych rychlostech ci naklonu.

          Kolo celkove hodnotim kladne, kdybych měl kupovat znova, tak by to ale byl Karbonovy Cross od Authora. Levnejsi, rychlejsi, hezci a zajimavejsi.

          0 0
          • jkolotuk  

            Chci se zeptat na to lupání. Podařilo se ho odstranit trvale? Mám obdobný problém na mém novém Big Ninu. Lupání se pravidelně ozývá při větším záběru pravé nohy. V servisu zatím neodstraněno.

            0 0
          • solcpetros  

            Dobrý den,

            díval jsem se na Váše poznatky k článku. Prosím info, jakého autora karbon jste měl na mysli, který je levnější než to kolo merida, které nyní stojí 29000,–. Líbí se mi,

            ale opravdu nevím zda mám do něj jít, abych byl spokojen.

            Děkuji za radu

            Solc

            0 0
    • solcpetros  

      Dobrý den,prosím info, jak to nakonec dopadlo s tímto kolem a zda jste jej koupil? Nyní o něm přemýšlím i já, ale z ohlasů si nejsem jist. Potřeboval bych empirické hodncení.

      Ne jen úvahy? děkuji za info. Solc

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.