• Lukas287

    Ahoj,

    plánuji obměnu svého současného telefonu.

    Požadavky:

    menší velikost – možnost obsluhy jednou rukou, vejde se do kapsy, na kolo.....

    co jsem zkoušel na prodejně, ohledně velikosti tak cca do 150mm výšky a 72mm šířky. Co bylo víc, tak už se mi neovládalo moc pohodlně.

    využití:

    cca 2–3× do roka navigace

    cca 1× týdně – trackovani sporttracker,a­plikace mapy.cz

    jinak normálně telefonování, internet, občas něco vyfotit při cestě

    Telefon nekupuji na rok, dva. Plánuji si jej nechat delší období.

    Co mě zaujalo (řazeno od nejlepšího):

    Samsung A40 – OK velikost, příjemně se ovládal, 4Gb/64Gb, Amoled – pěkný display, ale mám obavy z vypalování

    Samsung A20e – to samé jako A40, jen slabší hardware (3Gb/32Gb) ale IPS (nebude se vypalovat)

    Nokia 4.2 – android one, slabší hardware (procesor, 3Gb/32Gb) a dle mého horší display

    Nokia 2.2 – to samé jakl 4.2 jen mě zaujala možnost výměny baterie a cena, dostupnost s otazníkem

    Nejvíc se mi líbí ta A40, jen nevím v tím amoledem.

    O Xiaomi Mi A2 Lite vím, jen mi je jaksi značka Xiaomi nesympatická.

    0 0
    • monthy22  

      Vzal bych A40. Vypalování bych se nebál, pokud nebude denně několik hodin na displeji statický obraz (navigace).

      0 0
    • Lister  

      Jelikož bych v telefonu nikdy nic jiného než OLED nechtěl, tak asi víš co ti odpovím.

      No a když tak nad tím uvažuju tak jsem fakt nikdy žádný jiný displej u SP ani neměl.

      U Androidu od Samsungu čím větši RAM a vnitřní úložiště tím lépe – mají neskutečně rozežraný systém, který všude zabírá hodně místa. O slabší verzi bych neuvažoval.

      PS:150× 70 není malý telefon

      0 0
      • Lukas287  

        ano 150×70 není malý telefon, ale v porovnání s dnešní nabídkou, kdy všechno má tak 155 a víc už je „malý“

        0 0
    • Luwa  

      Já mám iPhone SE a dokud nedělají SE2 měnit nebudu. Je velmi kompaktní na kolo je pravda baterie tolik zas nevydrží.

      0 0
      • Namtos  

        Přesně já mám ještě Nokii 5800 a dokud se výrobci „neumoudří“ a neudělají menší mobil ,taky neměním :) Ale pokud by kleknul,tak zrovna iPhone SE by se mi líbil – mě stačí hovory,sms a funkční navigace, kdyby náhodou jsem se někde ztratil…takže vlastně nemusí mít řadu jiných aplikací, které by mi žraly baterii.

        0 0
        • team_daddy  

          Jenže bohužel už přestal být ofiko prodáván. Už ho má jen pár pokoutných eshopů.

          0 0
    • Pentaroth  

      Amoledu se neboj.

      0 0
    • Lukas287  

      díky za komenty.

      0 0
    • Lukas287  

      objednán Samsung a40

      0 0
    • plysovykozisek  

      Pokud chceš telefon, co dlouho vydrží Samsungu se vyhnout obloukem jsou to nejporuchovější telefony.

      0 0
    • bezdratova.sprcha  

      Seberu si vlákno, protože bych taky chtěl něco menšího a kolem 6K, maximálně 9. Jsem línej si cokoli dohledávat :-)

      Mám iPhone SE již čtvrtým rokem a chtěl bych lepší fotky (jinak je ten parchant naprosto v pohodě a nemám mu co vytknout).

      Kdybych to měl shrnout, jde mi hlavně o ten foťák, výdrž baterky a spolehlivost. Display bych rád do 5", ale 5,5 bych nejspíš taky zkousnul. Na vysoké rozlišení kašlu a kvalita repro je mi šumák.

      Jak je to s nahráváním vlastních ROM? Teď se neptám na postup, jen na možnosti. Je možné si už na cokoliv nahrát nejnovější verzi Android?

      0 0
    • Youda  

      Teď mají na Alze A40 za 5,2k, uvažoval jsem o Xiaomi Redmi Note 8T (už má NFC) ale Samsung asi vyhraje. Je něco zásadního co by tu volbu rozhodlo?

      Samsung A40

      Xiaomi

      Využití asi jako zakladatel vlákna :-)

      0 0
      • MiKED  

        Mám služební A40 a nemůžu si na něj stěžovat (kvůli rozměrům jsem ho upřednostnil před A50 a A70).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.