• Lukas287

Ahoj,

plánuji obměnu svého současného telefonu.

Požadavky:

menší velikost – možnost obsluhy jednou rukou, vejde se do kapsy, na kolo.....

co jsem zkoušel na prodejně, ohledně velikosti tak cca do 150mm výšky a 72mm šířky. Co bylo víc, tak už se mi neovládalo moc pohodlně.

využití:

cca 2–3× do roka navigace

cca 1× týdně – trackovani sporttracker,a­plikace mapy.cz

jinak normálně telefonování, internet, občas něco vyfotit při cestě

Telefon nekupuji na rok, dva. Plánuji si jej nechat delší období.

Co mě zaujalo (řazeno od nejlepšího):

Samsung A40 – OK velikost, příjemně se ovládal, 4Gb/64Gb, Amoled – pěkný display, ale mám obavy z vypalování

Samsung A20e – to samé jako A40, jen slabší hardware (3Gb/32Gb) ale IPS (nebude se vypalovat)

Nokia 4.2 – android one, slabší hardware (procesor, 3Gb/32Gb) a dle mého horší display

Nokia 2.2 – to samé jakl 4.2 jen mě zaujala možnost výměny baterie a cena, dostupnost s otazníkem

Nejvíc se mi líbí ta A40, jen nevím v tím amoledem.

O Xiaomi Mi A2 Lite vím, jen mi je jaksi značka Xiaomi nesympatická.

• monthy22  

Vzal bych A40. Vypalování bych se nebál, pokud nebude denně několik hodin na displeji statický obraz (navigace).

• Lister  

Jelikož bych v telefonu nikdy nic jiného než OLED nechtěl, tak asi víš co ti odpovím.

No a když tak nad tím uvažuju tak jsem fakt nikdy žádný jiný displej u SP ani neměl.

U Androidu od Samsungu čím větši RAM a vnitřní úložiště tím lépe – mají neskutečně rozežraný systém, který všude zabírá hodně místa. O slabší verzi bych neuvažoval.

PS:150× 70 není malý telefon

• Lukas287  

ano 150×70 není malý telefon, ale v porovnání s dnešní nabídkou, kdy všechno má tak 155 a víc už je „malý“

• Luwa  

Já mám iPhone SE a dokud nedělají SE2 měnit nebudu. Je velmi kompaktní na kolo je pravda baterie tolik zas nevydrží.

• Namtos  

Přesně já mám ještě Nokii 5800 a dokud se výrobci „neumoudří“ a neudělají menší mobil ,taky neměním :) Ale pokud by kleknul,tak zrovna iPhone SE by se mi líbil – mě stačí hovory,sms a funkční navigace, kdyby náhodou jsem se někde ztratil…takže vlastně nemusí mít řadu jiných aplikací, které by mi žraly baterii.

• team_daddy  

Jenže bohužel už přestal být ofiko prodáván. Už ho má jen pár pokoutných eshopů.

• Pentaroth  

Amoledu se neboj.

• Lukas287  

díky za komenty.

• Lukas287  

objednán Samsung a40

• plysovykozisek  

Pokud chceš telefon, co dlouho vydrží Samsungu se vyhnout obloukem jsou to nejporuchovější telefony.

• bezdratova.sprcha  

Seberu si vlákno, protože bych taky chtěl něco menšího a kolem 6K, maximálně 9. Jsem línej si cokoli dohledávat :-)

Mám iPhone SE již čtvrtým rokem a chtěl bych lepší fotky (jinak je ten parchant naprosto v pohodě a nemám mu co vytknout).

Kdybych to měl shrnout, jde mi hlavně o ten foťák, výdrž baterky a spolehlivost. Display bych rád do 5", ale 5,5 bych nejspíš taky zkousnul. Na vysoké rozlišení kašlu a kvalita repro je mi šumák.

Jak je to s nahráváním vlastních ROM? Teď se neptám na postup, jen na možnosti. Je možné si už na cokoliv nahrát nejnovější verzi Android?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse