Mavic Ksyrium Pro UST nebo FULCRUM Racing Zero 2017

14 nepřečtených
  • TH1RT3N

    Prosím o radu zkušenější. Které z těchto koupit? Váh a jezdce cca 85 kg.

    Anketa: Které zapletené kola zvolit?

    1x
    6%
    0 0
    • BLACK1E  

      Moc ses nerozepsal o tom, co od těch kol čekáš. Z toho, co jsi dal na výběr mi přijde, že ti jde především o váhu. Podobně lehký kola prodává prolog za cca třetinu ceny. Nevypadaj tak hezky, ale jedou uplně stejně… letos na nich mám něco přes 10 tisíc km a překvapily. Jinak já bych šel cestou bazaru a za cenu těch cca 20 tisíc bych hledal Zipp, FFWD apod. Ale chápu, že někdo se bazaru vyhýbá.

      0 0
    • TH1RT3N  

      Díky za reakci. Jde mi o to mít to nejlepší s rozpočtem cca 25 tisíc. Tyto výplety na mě působí robustně a nezničitelně. :) Váha není prioritou.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Měl jsem FR Zero 2017, tady poznatky:

      1. velmi tuhá, hlavně v kopcích mají super odezvu na šlápnutí.
      2. ruku v ruce s tím méně pohodlná, ale to si můžeš v určité míře doladit tlakem.
      3. uspokojivě valí i po rovině ve vyšších rychlostech.
      4. USB ložiska naprosto super, nic tak sametově a lehce točícího jsem předtím nikdy neměl.

      Jinak určitě doporučuji. Prodal jsem je zároveň s kolem, ale nebýt přechodu na kolo s kotouči, tak si je určitě nechám. Kamarádi, co zera vozí po více sezon, tak si je také nemohou vynachválit. Prolog za ty peníze dobrý, ale jako FR stejně určitě nejedou ;)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Mám lehce jeté (300km) fulcrum racing zero carbon ořech SH/Sram 11s plášť za 28000, kdyby jsi chtěl.

        0 0
      • BLACK1E  

        S těmi prology jsem to trochu přehnal.. nejedou stejně, něco tomu chybí :) Každopádně pokud hodlá za kola utratit 25, tak jsem tu s nimi špatně.

        Jen si nejsem jistý, jestli je útrata takhle vysoký částky za hliníkový kola nejlepší řešení.

        Edit: Jinak kdybych měl vybrat z těchto dvou variant, tak Fulcrum. Podobné Mavicy loni na jaře pořídil otec a má s nima dost problémů. Celou sezonu se mu v nich otáčely a povolovaly dráty. Letos se mu rozštípal zadní ráfek u niplí. A to se k tomu chová oproti mě o dost líp.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Pokud to má na ráfkové brzdy, tak snad raději i ten hliník. Brzdný účinek karbonových ráfků je víme jaký a hoblovat karbony, na to bych neměl srdíčko :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Asi záleží jaké karbony a špalky. Nesdílím tenhle názor:) jsou karbony které brzdí s danýma špalkama a brzdama výborně a neničí se ani trochu..

            0 0
            • JMT  

              Jezdim cinsky karbon a obdobne “kvalitni” spalky. Brzdi to zasadne lip nez kamardovo ultegra spalky na hlinikovych ksyriich. Takze potvrzuji ze karbon brzdi velice dobre.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Přesně, ono ty doby, kdy karbon na kolech začínal, jsou dávno pryč:) nové kola, nový lak, nové směsi špalků dělají vážně divy.. hold doba nespí.

                0 0
    • TH1RT3N  

      Díky za postřehy. Dám na rady a asi půjdu do Fulcrumu. Ohledně USB ložisek, vyžadují nějakou speciální péči?

      0 0
    • Blein  

      Brzdný ùčínek carbonových ráfků se správnými špalky se nedá s hliníkem srovnat,po 10 ti letech hoblování jsem zhobloval akorát X špalků.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.