Lze nahradit řetěz KMC Z8 za Shimano HG-40

4 nepřečtené
 • tomaslambo

  Dobrý den

  Po sobotním výletu bych potřeboval vyměnit řetěz (budu to dělat poprvé) a celou dobu jsem si myslel že když mám na kole všechny komponenty Shimano, tak bude i řetěz od té samé značky, ale byl jsem vyveden s omylu, protože tam mám řetěz KMC Z8. A tak se ptám, jestli jej můžu nahradit řetězem Shimano HG-40. Abych nezapomněl: kazeta Shimano CS-HG30–8I, přehazovačka Alivio, kliky Alivio, přesmyk Acera, řazení Alivio.

  Předem moc děkuji za odpovědi

  • Erknold  

   Jen takový dotaz, jak tak dlouho a kolik km tam máš ten řetěz. Aby nebyl tak vytahaný, že nový ti začne dělat problémy.

   • tomaslambo  

    bohužel nevím kolik kilometrů má nalítano ale nebude to hodně odhadem tak 1000–1500, sice je starý cca 8 let, ale jezdil jsem je hodně sporadicky. Na rozteči jsem naměřil 132,8mm, ale před sobotní vyjížďkou (40km) to bylo 132,4mm, ale myslím, že to protažení není rovnoměrně po celé délce, třeba teď jsem na jiné místě naměřil 132,6

    • Erknold  

     to by mělo fungovat. Je to prostě 8sp řetěz. Tamten je akorát na hraně. Mám dojem, že říkají nějakých 132,8 je hrana. Já měřím bajvoko jendou za čas, tak to také přesně nevychytám :)

     Na bajkách je to asi jedno, hlavní je, že to je 8sp. A i to není úplně pravidlem, když tu čtu jak lidi jezdí i jinak rychlostní řetězy a fungují :)

     Na silničkách asi řeší akorát nekompatibilitu shimano a Campu, ale v tom se nevyznám, to nejezdím ;) A ani v tom druhém se moc nevyznám. Prostě jezdím a jednou za sezónu měním 9sp za nějaký 9sp :)

     • tomaslambo  

      Moc děkuji za info, Jsem v tomto celkem nováček, a každé takovéto ujištění mi vyrve trn z paty.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.