LG 42SL9000 nebo jiná v téhle ceně?

24 nepřečtených
 • Dumbíček

  V blízké době se chystám pořídit TV, zatím to vypadá na LG 42SL9000 Pomalu už ale mizí z prodeje, doporučíte případně něco lepšího v podobné cenové relaci?

  http://www.datart.cz/…2SL9000.html?…

  • kubad  

   Rozhodne Reba P_co

  • pustipav  

   V této cenové relaci bych doporučil zapletený Mavicy…

  • lutte1  

   Tento televizor (42", Full HD rozlišení) je doporučeno sledovat maximálně ze vzdálenosti 1,7 metru (jedině tak 100% využijete možnosti obrazovky). Pro sledování televize ze vzdálenosti 1,8 metru, doporučujeme úhlopříčku 46".

   :D:D:D

   To mě dostalo. :) Změřil sis obývák? :)

   • jIrI___  

    Celá ta tabulka je pofiderní. Monitor bych musel mít 37" a u televize by bylo 60" málo :-D

   • Lister  

    Na tom není nic divného, to je samozřejmě pravda.

    Však co se divíte 42 je pořád jen větší monitor, to není opravdová televize.

  • PatrikL  

   plazma

   • Dzordano_Bruno1  

    Tak, tak…

   • Lister  

    Ani plasma není dokonalá – tedy pokud to není VT25 ta skoro jo.

    Mám doma oboje a obě technologie mají své obrovské slabiny, které můžou vadit tak, že by si člověk danou TV nikdy nekoupil.

  • Lister  

   9000 nikdy, ušetři a kup si 8000 nebo 8500 – ušetříš a obrazově je na tom ta TV líp než 9000 – ta má nulové pozorovací úhly.

    • Lister  

     Vysvětli mi, proč chceš LEDku???

     • Dumbíček  

      Nižší spotřeba, rovnoměrnější podsvícení, vyšší kontrast, menší hloubka TV… Pořadí není psáno podle důležitosti. Ale opravdu nejsem odborník, proto se tu informuju.

      • PatrikL  

       kontrast – tie ultra vysoké čísla dynamického kontrastu si môžu niekam strčiť :)

       podsvietenie – plazmy majú nerovnomerné? :) Skôr pri LCD to bol skoro vždy problém.

       A kvalita obrazu ťa nezaujíma? LCD je s nejakými zdrojmi signálu totálny grc :)

       • Frostty  

        No člověče nechcu se s tebou přít, ale taková plazma Samsung, Panasonic, LG (low i hi modely)vše na jednom stejným signálu – nic moc. Začal jsem test barev, ano plazma má nej přechody barev, ale rozhodně žádná nezahraje bílou (teda pokud si bílou nepředstavuješ jako šedou)a většina neumí ani černou tak jak bych si představoval. Neexistuje dokonalé řešení, ale plazmu bych fakt dnes už nechtěl. Řečičky že plazma hraje „líp“ v bežným ana nebo digi signálu, fakt nevím asi máme k dispozici nějaký super dokonalý anténi svod, jelikož obraz víceméně stejný (LCDxPlazma). A o HDčku se nemá cenu bavit, podívám se a vidím.

        • Lister  

         Plasma potřebuje zatemnit, pak je černá dokonalá a LCD se jí nemůžou přiblížit. Bílá taky není problém, ale chce si to dost pohrát s nastavením, vědět kde co vypnout a tak – na jednu z možností vylepšení bílé u Panasonicu jsem přišel až po měsíci užívání. Ale nic není dokonalé i plasma má své velké mouchy.

         PS: plasma nemůže mít, už ze své podstaty, tak dobré přechody barev. Je to právě naopak, v tomhle je LCD mnohem lepší a plasmy často trpí posterizací barevných přechodů (proužkování).

         • Frostty  

          S tou černou máš pravdu.

          To proužkování je právě na LCD. Dívám se na to téměř skoro každý den, včera porovnávačka LCD a plasmy od jedné stejné značky. LCD proužkované přechody a plazma relativní plynulost. Určitě se nepletu.

      • Lister  

       A za jak dlouho se ti ta nižší spotřeba vrátí??

       Pokud máš rozumně nastavený obraz, tak bude rozdíl ve spotřebě klasických trubic a LED tak malý, že se ti cenový rozdíl pořizovacích nákladů při běžném používání vrátí tak za 5 let.

       Koupil jsem manželce malou TV do ložnice – velikost 82. Udávaná maximální spotřeba 120W, udávaná průměrná 85W. Po nastavení obrazu na dívatelné hodnoty žere TV 55W. Takže je to hlavně o nastavení.

       Rovnoměrnější podsvícení – kdyby to byla DirectLED, tak určitě, ale EDGE LED na tom můžou být klidně i hůř než klasika.

       Větší kontrast – pokud ti jde opravdu o reálný maximální kontrast (který je daný hlavně hloubkou černé) tak LG není dobrá volba.

       A jak píše Patrik – čísla uváděná u dynamického kontrastu jsou úplně zhovadilosti.

       Nižší hloubka – no já se na televizi dívám hlavně zepředu a né z boku :-)

       Napiš co od TV chceš, jak ji budeš využívat (film, sport, film, HDTV), jaké máš zdroje signálu, jaká je pozorovací vzdálenost a zda budeš před TV sedět kolmo, nebo budeš TV sledovat často i z úhlu. Kde máš okna, zda bude vadit reflexní úprava, nebo máš pokoj dobře zatemněný a je ti to tím pádem jedno.

       Na tohle je třeba odpovědět a pak můžeš teprve vybírat.

       • Dumbíček  

        Takže hlavní využití sledování klasického televizního vysíláni, občas DVD, minimálně už přehrávání něčeho z USB v FUL HD. Pozorovací vzdálenost 3–3,5m Na TV koukáváme 2–4, tudíž né zcela kolmo. Okno 2m nalevo od TV. Zateměno rozhodně ne, v bytě žijem, nejsme otroci TV. :-)

        • Lister  

         Tak pokud budeš sledovat hlavně SD pozemní vysílání tak na těch 3,5m by ti ta 42 mohla stačit – na HD ani náhodou, to by chtělo víc.

         4 lidi před jednou TV, to už klade velké nároky na pozorovací úhly – proto bych SL 900 vyřadil okamžitě. Výborné pozorovací úhly má Panasonic, ale ten nepřehraje nic přes USB – takže vypadává.

         Phillips toho taky moc neumí přes USB a myslím, že titulky snad nejedou vůbec.

         Na dané požadavky asi LG nebo Samsung. Samsung má lepší přehrávač, ale je jen 40palců. V pozorovacích úhlech bych více věřil LG. U Samsungu se ti může stát, že tam bude nějaký levnější panel a ty pak nemají úhly moc dobré. LG používá výhradně svoje panely a u jednoho modelu mají vždy identické vlastnosti, ač se můžou typově trochu lišit.

         Takže z mého pohledu směřuješ vcelku slušně.

         Určitě se zajdi podívat, zda ti nebude vadit to ultrareflexní sklo u řady 8000/9000. Pokud vadit bude, tak bych šel do letošních modelů a klidně bych vzal tu 5300 (jestli trváš na LEDkách). Jestli ne, tak klidně nižší model LD650.

    • Frostty  

     Jak píše Lister, pokud seženeš 8000 jdi do ní. Ač nejsem v žádném případě příznivce značky LG tak musím říct že tahle řada se povedla. Výborný poměr cena/výbava/výkon.

  • maajkee  

   kašlat na telku, čím lepší telka tím víc času u ní a míň času na bajku :)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.