• Hubert88

    Dobrý den,

    sháním už delší dobu nějaká slušná zapletená kola do 4000,– korun pro kotoucove brzdy.

    Videl jsem tu hodne rad na fulcrum RM 5 (zdaji se mi dost tezka, ale nevim jak se na nich jede)

    nebo Crossride (vaha stejna ja RM5)

    nevite kde se daji koupit nebo nechat uplest kola do 4000,– a do 1800 g ?

    pripadne z jakych komponentu poskladat, abych se do toho vesel.. díky.

    David

    0 0
    • Rychlej turista  

      To přece nemůže být žádný problém, protože čím méně materiálu, tím to kvůli jeho úspoře musí být levnější :-)

      0 0
    • blaf  

      tvůj limit je dost nízko tak asi nic lepšího než RM5 nebo cridy neseženeš

      0 0
      • Hubert88  

        ani zadna rucne pletena kola nebo bazar ?

        vic opravdu dat nemuzu.

        0 0
        • Rychlej turista  

          Už to tady psal Hnoj, že u levných kol nic lepšího, než kola hotová, neseženeš.

          0 0
        • blaf  

          když budeš mít štěstí tak možná seženeš bazarový RM3 za tu cenu, za tu cenu nemůžeš čekat zázraky

          0 0
    • jIrI___  

      http://www.bikez.cz/…o-disc-7325/ bez daně by ses skoro vešel :). Jinak pochybuju, že ten tvůj požadavek bude splnitelný.

      0 0
      • Hubert88  

        wow ta vaha je krasna, jen je to trochu 1500,– pres limit :))

        mate s nima nekdo zkusenosti ? nevite zda se daji sehnat levneji ?

        0 0
    • biker jura  

      red metal 5 maji 1800gr a jsou to nejlepsi kola pomer cena/vykon na trhu takže tech bych se nebál (oproti Cridum maji o 120g mín, tak nevim kde jsi vzal, ze maj stejne)

      0 0
      • vertak  

        1800g teda nemají :-),maji 1950g bez upínáků

        0 0
        • biker jura  

          no já mám ty lonsky cerveny a ty maji bez upinaku a pasek do rafku 1820g vazeno na digi vaze

          0 0
          • vertak  

            hmmm,paska vážila nějakých 12g,zajimavé takovou váhu u rm5 jsem neviděl taky jsem měl 09,asi ti to blbě váží :o)

            0 0
    • vertak  

      http://www.aukro.cz/…vic717.html

      Tohle bych klidně vzal :-)

      0 0
      • Hubert88  

        vypadaji zajimave.. nebude v nich nejakej hacek ? :)

        0 0
        • blaf  

          XT nába jsou konusový ne?

          0 0
        • vertak  

          Neviděl bych v tom nic,náboje stoji nové kolem 1500kč,ráfky 2500kč + niple a dráty a to že to je chvíli jeté tak cena ± odpovída

          0 0
        • Hnoj  

          XT náboje jsou háček jak na velrybu… (Lov velryb je zakýzán od roku 1982)

          0 0
        • Hnoj  

          XT náboje jsou háček jak na velrybu… (Lov velryb je zakýzán od roku 1982)

          0 0
        • McBlacky  

          tahle kombinace je bohužel překvapivě těžká. Měl jsem je před lety 717/xt/dt 2,0 na véčka a vážilo to lehce pod 1900gr.

          0 0
    • Klíma :-)1  

      Já sem přemýšlel nad tímto: http://www.koloshop.cz/…xcr100-disc/ váhu psaly 1870g. Nakonec ale vyhrály bazarovky.

      0 0
    • pačes  

      http://www.koloshop.cz/…predni-disc/ a http://www.koloshop.cz/…-zadni-disc/ a http://kolokolo.cz/…xc400-cerny/ k tomu 64ks zeslabovaných drátů Ritchey WCS 2–1,6–2 po 4,–Kč a 64 ks Alu niplů 12mm po 4,–Kč celkem 3877,– bez poštovních poplatků, váha kolem 1550g. Musíš si to ale zaplést sám:-)

      0 0
      • Hubert88  

        zapletat vubec neumim :) na kolik to vyjde v servisu..

        omlouvam se za blbe dotazy, ale delam to po 1., pze jsem nedavno rostrelil predni kolo a zadni trochu ohnul :))

        0 0
        • jIrI___  

          Kompletní zapletení zadního kola mě vyšlo na pětikilo.

          0 0
          • Hubert88  

            ufff, tak to je dalsi tisicovka.. no asi budu spis koukat po hotovejch kolech.. treba bude stesti v bazaru. Ale mam z toho trochu strach..

            co znamena, ze jsou naboje konusovy ?

            diky

            0 0
            • Rychlej turista  

              Čoveče, raději vezmi ty RM5. Mám je a vypadá to, že přežijí zbytek kola.

              0 0
              • raceman  

                ale nejsou ust .-/

                0 0
                • Vilém  

                  A ktery kola v teto hladine jsou?

                  0 0
                • Rychlej turista  

                  UST mám přece ty RM3. RM5 jsem pořídil jen jako náhradní kola, protože všechna ostatní mám na véčka.

                  0 0
                • Hnoj  

                  Ale s No Tubes frčej jen se žlutou páskou… (vyzkoušeno s NN 2010)

                  0 0
                  • raceman  

                    to je dobré vědět :-) ale zas 2kg kola na závody :-) kdo se s tím má pak tahat…

                    ja vim ze chcu nemozne, ale az na to budu mit, tak si koupim treba zera nebo RM1 :-)

                    momentálně sem ve stádiu, že potřebuju komplet nové zadní kolo na supa místo toho co tam teď je… nejspíš novatec+dt 2–1,8–2+ nejaky rozumny rafek do ca 460g

                    a k tomu idealne treba napresrok koupit ty zera… :-) jo a k tomu novy ram na silnicu, kola na silnicu, dovolenou v bulharsku, auto, byt atd… planu je hodně peněz malo..

                    0 0
                  • raceman  

                    to je dobré vědět :-) ale zas 2kg kola na závody :-) kdo se s tím má pak tahat…

                    ja vim ze chcu nemozne, ale az na to budu mit, tak si koupim treba zera nebo RM1 :-)

                    momentálně sem ve stádiu, že potřebuju komplet nové zadní kolo na supa místo toho co tam teď je… nejspíš novatec+dt 2–1,8–2+ nejaky rozumny rafek do ca 460g

                    a k tomu idealne treba napresrok koupit ty zera… :-) jo a k tomu novy ram na silnicu, kola na silnicu, dovolenou v bulharsku, auto, byt atd… planu je hodně peněz malo..

                    0 0
              • Hubert88  

                asi mas pravdu.. tech 200g stejne asi nepoznam.. nebo ano ?

                vidim ze mas pevnou vidli :)

                taky jsem o ni premyslel, myslis ze se snese s vlastovkama ? :)

                clovek na tom usetri udrzbu a v mem pripade tak 1.5 kilo :D

                0 0
            • alinceb  

              Náboje jsou buď na kónosech nebo na průmyslových ložiscích. Kónusy jsou zastaralý systém, který většinou vyžaduje údržbu. Ložiska nejsou vcelku, ale na náboji je prstenec, ve kterém jsou ve vazelítě kuličky a na ně se našroubuje kónus – dotahováním kónusů z obou stran se pak ladí, aby se kola dobře točila, ale aby neměla vakl. Kónusy se pak zajistí z obou stran kontramatkou.

              Průmyslová ložiska vypadají třeby jako ložiska v kolečkových bruslích. Jsou to 2 kruhy s dráhama, do kterých jsou zalisované kuličky a z boku mají prachovky, takže nepotřebují extra údržbu…

              Další nevýhodou kónusů je to, že kolo se v zatáčce jemně vyosuje a to způsobuje cinkání kotouče…(to třeba vadí mě)

              Snad sem byl vyčerpávající;)

              0 0
              • Hubert88  

                urcite byl :)

                dekuji moc. Jsem zase chytrejsi :)

                0 0
              • Rychlej turista  

                vyčerpávající to samozřejmě není, protože zastaralé kónusy jsou jsou prakticky nesmrtelné. Ve srovnání s moderním systémem, tedy :-)

                0 0
                • Hubert88  

                  muzu se te zeptat na tve konkretni pocity z jizdy na tech RM 5 ? je ta vaha citit ?

                  0 0
                  • Rychlej turista  

                    Já tyhle gramové rozdíly poznat schopen nejsem, protože vždy jedu na jiných pláštích. A pláště dokáží udělat na jízdních vlastnostech rozdíl takový, jako několik kg na kole. Pokud by to ale byly nějaké šunky, tak bych to samozřejmě poznal.

                    0 0
                    • Hubert88  

                      plaste budu muset velmi brzo poridit taky.. celkem hezky vypadaji ty schwalbe ralf racing 2.1 .. ale ta cena je nic moc.. jezdim lesni cesty/asfalt/so­tolina/blato.. no asi vsechno, tak by mi bodly nejake lehci (cca 400–500g) plastiky :)

                      0 0
                      • JakeF  

                        Tak pak nezakládej vlákna, že se rychle sjíždí nebo žes je proříznul :-).

                        0 0
                      • alinceb  

                        Já jezdím podobný terén (horší silnice, šotolina, lesní cesty, bláto) a zatím jsem moc spokojený se Schwalbe Smart Sam…kevlarová verze váží jako RaRa a myslím, že na asfalt budou lepší a i víc vydrží…;)

                        0 0
                        • Hubert88  

                          vypadaji dobre, ale jsou drahe jak cert :)

                          0 0
                          • alinceb  

                            Já jezdím dráty (600 za oba) a jde to…pokud chceš kevlar, tak se stejnak dostaneš na podobnmou cenovou hladinu…

                            0 0
                          • t29  

                            většina dobrých a drahých plášťů má i nějakou ne až tak dobrou a hlavně ne až tak drahou verzi.

                            0 0
                            • pstasek  

                              A většinou i dýl vydržej, protože nepoužívaj měkčí směsi na špunty. Zase na druhou stranu tak nepodržej.

                              0 0
                              • jecnak  

                                … pouzivaji tvrdsi smes.

                                0 0
                                • pstasek  

                                  ty levnější … tvrdší, jedna směs všude

                                  dražší … měkčí na povrchu, uvnitř tvrdší

                                  0 0
                • PKQ  

                  souhlas :) Campa record/super record r.v. cca 1980 a po rozebrání a složení se točí líp než moderní průmysly :)

                  0 0
                • alinceb  

                  To máš samozřejmě pravdu, ale pro běžného uživatele a navíc na diskových nábojích jsou mnou výhodnější průmysly…Já mám všechny náby s kónusama a jsem spokojený, jen na MTBčku bych měl radši průmysly…;)

                  0 0
          • felix.org  

            Pětikilo jenom za práci?

            0 0
            • jIrI___  

              No všechno jsem jim tam donesl :). Ale je pravda, že údajně museli zkracovat špice, tak možná proto vyšší cena.

              0 0
              • Flegmatik  

                To byla určitě nějaká přirážka za to, žes to nakoupil jinde (na e-shopu?) :o)

                0 0
                • jIrI___  

                  Tož nebyli schopni sehnat rozumný ráfek s 28-mi děrami, tak jsem ho prostě vzal jinde. Zbytek byl ze starého kola. Jo a ještě jsem zapomněl napsat, že niple dávali svoje. Abych jim neukřivdil :)

                  0 0
          • Karlos.ml  

            A sakra, tak to je u vás draho. V Liberci 500 Kč obě kola. Samozřejmě jen za práci

            0 0
          • nox159  

            tak takhle se vydelava :D 500,– / 1h prace

            u nas 130–160,– za kolo :)

            0 0
        • alinceb  

          Vypleteš si to v klidu podle jiných kol (stačí obrázek)…Kola nedotahuj, pak je odnes do RK Cyklosu a za 200–300 ti je docentrují…Já to tak dělám běžně;)

          0 0
      • happysafari  

        Kde seženu dráty wcs? nikde jsem je neviděl prodávat

        0 0
    • Hubert88  

      no objektivne –

      myslite si ze se za 4000 da sehnat neco vyrazneji lepsiho nez RM 5 ?

      pokud ne, koupim je.

      0 0
      • Hnoj  

        Zkus mi napsat email :-)

        0 0
        • Hubert88  

          zkusim to místní guru (tak te tu nazývají) :))

          0 0
        • alinceb  

          Taková menší reklamička…:D

          0 0
          • Hnoj  

            Říkejme tomu přátelská služba místního guru, jak jsi mě tituloval :-D

            0 0
            • alinceb  

              Až budu potřebovat nový kola, tak se ozvu taky…;) Teď sháním nějaký levný vysoký odolný ráfky na přítulčinu silničku (neumí najíždět na obrubníky)..ně­jakej tip?

              0 0
              • Hnoj  

                Co třeba Remerx Rapide?

                0 0
                • alinceb  

                  No já chci ale jen ráfky…Je to na retro oceláčka, ale chci pevný ráfky, abych to nemusel pořád centrovat. Na váze mi zas tak nesejde. Pláště bude mít 25 vpředu a 28 vzadu (čistě kvůli odolnosti)…

                  Půjdou na to menší kolo…;)

                  0 0
                  • Hnoj  

                    Vždyť ano, jen ráfky…

                    0 0
                    • alinceb  

                      Potřebuju 36d a stříbrný (černý se na retro oceláka moc nehodí…)…spíš koukám po Grandech nabo Aerech…

                      0 0
                      • Hnoj  

                        Remeš ti je navrtá třeba na milion děr a v jaký si jen zamaneš barvě…

                        0 0
                  • Rychlej turista  

                    Ty pláště chceš mít odolné proti čemu?

                    0 0
                    • alinceb  

                      25 a 28 jsou širší a mají taky vyšší profil, takže je mezi obrubníkem a ráfkem víc vzduchu a gumy, který zabráněj vyrobě osmičky při nešetrném najetí na chodník…;)

                      0 0
                      • Rychlej turista  

                        Tak to pak jo, já myslel, že na tom chcete jezdit :-D

                        0 0
                        • alinceb  

                          Sám vozím klasiku 23/23…když 25 a 28 dost nafoukneš, tak taky slušně letí – teda v porovnání s 2.1 na MTB…;)

                          0 0
        • Hubert88  

          mas ho tam. :)

          0 0
    • dua  

      Co tyhle, ještě ušetříš ;)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.