• monty11

  Dovolím si menší sociologický průzkum… :D

  Ve své okolí mám tři bikery (24–31let),kteří jsou stabilně singl s tím,že žena nedokaže pochopit jejich lásku pro takový způsob života. Máte to tak i ostatní? A co říkáte na ženy bikerky?

  0 0
  • Phantasma  

   25 let a sem singl. Ze by na tom neco bylo? Zenska se mi do denniho harmonogramu vazne nevleze :-D

   0 0
  • Déčko UH  

   Nevím jestli je tu vítán i názor opačného pohlaví, každopádně víš že je to i obráceně? Vlastní zkušenost..a pochopení nenalazeno dodnes..takže raději singl, než věčně něco vysvětlovat, zpovídat se, omlouvat se atakdále atakdále..

   0 0
   • Concorde  

    To bude ale hodně ojedinělý případ :)

    0 0
    • selmicka  

     Neřekla bych .. Jezdím traily, RS, po lesích a loukách, už přes 10 let sama. Po většinu toho času (nedobrovolně) singl. Chybí příležitosti k seznámení. Po lesích těžko někoho potkáš, a pokud ano, jen se za jízdy pozdravíte a minete :-(

     0 0
     • skorpion  

      nevies simulovat defekt? ;-) Dobre sa zoznamuje na cyklodovolenkach. Teda zenam. Pomer chlapov a zien je tam odhadom 9:1. Cim oddychovejsia dovolenka, tym sa pomer priblizuje k 5:5. Opacny extrem, 1:9 asi nikde nebude :-)

      0 0
      • monty11  

       Osobní zkušenost-opravdu jsem píchla kolo. Takové bohem opuštěné místo. Tak si v klidu na „cestě“ opravuju. Najednou se za mnou ozve Bacha jedu! Chlapec kolrm mě prosvištěl ani nepřibrzdil :D

       0 0
       • scret  

        bodejd, treba myslel, ze jsi nejaka uchylacka, co predstira defekt… rychle pryc:))))))))))))

        0 0
       • jenda95  

        no jestli jsi stala v pulce strava segmentu… :)

        0 0
      • selmicka  

       Ne, to vážně nedovedu. Lákavá představa :-/ Jak někde na trailu nastražím kolo s defektem a budu číhat, až se odněkud z lesa vyřítí biker, aby mi se mi velmi ochotně nabídl pomoc. Možná by to mohlo zafungovat, muselo by však být splěno několik podmínek:

       1. Výběr místa a času je naprosto zásadní a klíčový. Musí to být někde, kde je vysoká pravděpodobnost potkat někoho, s kým si budu rozumět, a být na tam ve správný čas.
       2. Pokud si vyberu správné místo a čas, pak ON musí jet dostatečně pomalu, aby mě stihl zaregistrovat a vyhodnotit situaci (tzn. vidí bikerku v nesnázích, rozhodne se zastavit a nabídnout pomoc). Bikeři se po trailech řítí většinou rychlostí, jakou jim dovolují jejich možnosti (schopnosti), tzn. velmi rychle.
       3. Dalším předpokladem je, že biker bude mít odvahu oslovit bikerku v nesnázích, tzn. není to plachý introvert, nebo sobec, který se stará jen sám o sebe a na nikom dalším mu nezáleží (osobní zkušenost monty11 výše to jen potvrzuje).

       Z toho je jasně vidět, že splnění všech těchto podmínek je velmi nepravděpodobné, limitně se blížící 0.Nevylučuji, že se to stát může, že má holka skutečně defekt a projíždějící biker jí nabídne pomoc, ale je to spíš o náhodě. Nebo znáte někoho, kdo by se takhle skutečně seznámil?

       0 0
       • Lišák  

        Ad 2) musíš defektit v mírném stoupání.

        Mám pocit, že nějaký bajkfórista tady jednou něco takového psal, že má za manželku defektobikerku.

        0 0
        • Petr L2  

         Já bych to moc neřešil, potkat někoho zajímavého je o náhodě a ta se nedá naplánovat, čím víc se do toho tlačí, tím jsou výsledky většinou tragičtější.

         0 0
         • selmicka  

          Přesně, proto nechápu, že to tady pořád někdo radí.

          0 0
         • skorpion  

          nahoda je najlepsia. Ale ked nahoda nefunguje, musis ju naplanovat :-) Aspon trochu. Vacsiu sancu mas, ze stretnes ladoveho medveda v Arktide, nez v Afrike.

          0 0
        • scret  

         presne tak, musi se cekat ve stoupani a ne ve sjezdu…

         Selmicko, rada pro priste:)

         0 0
         • jenda95  

          Ne ne, ve stoupani lidi honi segmenty. pichnout musis nahore, v idealnim pripade tam dotycny jako nejlepsi ze skupiny stejne zastavi, protoze bude cekat na ostatni ze skupiny. Kdyz bude stat, tak uz mas napul vyhrano (se seznamenim i s defektem) … a navic nebude moc popadnout dech, takze ziskas cenne sekundy na konverzaci

          0 0
          • scret  

           nevim, co si kde lidi honi, ja dneska uz v kopci maximalne tak svoje plice:))

           0 0
       • Smazaný účet  

        Podle mě jsou single holky po 30tce buď prdlé, ošklivé, nesnesitelné, příliš náročné a vybíravé, nebo všechno dohromady. :0)

        0 0
        • mr.antik  

         spíš rozvedené

         0 0
        • selmicka  

         Souhlasím, na mě sedí to ‚příliš náročné a vybíravé‘ :-) Někdy jsem i nesnesitelná (když mě něco štve, nk každý má své dny). Jo a jsem taky blázen do kola :-D

         0 0
        • scret  

         nemusi byt pravidlo… treba se clovek trefi do jejiho „okna“..:)

         0 0
        • Petr L2  

         Jseš vedle :-)

         0 0
         • ememem1  

          naopak trafil presne. ked tak pozeram tie tvoje prispevky, nebudes ty nieco ako teoretik?

          0 0
          • Petr L2  

           Co jako máš na mysli? Ono asi záleží kde se člověk vyskytuje a kde pracuje, co já potkávam sigle slečny, jsou v drtivě většine ok, zato když jsem chodil s dětmi do školky, často mi vrtalo hlavou, jak je možné že tak hloupé nebo ošklivé ženské neměli potíž sehnat partnera ☺

           0 0
           • Espen  

            To je debata na dlouho. Ono je i dost hloupých chlapů, kteří radši sáhnou po tupý ženský, než po tý, co jim bude doma do všeho kecat.

            0 0
           • Pedro404  

            Proč by blbý ženský nemohly najít partnera? Blbejch chlapů je spousta.

            0 0
           • ememem1  

            prvacast je dosy mimo, na prvy pohlad sa to moze zdat ale opak je pravdou. s tou druhou by sa dalo suhlasit:-) , s poslednym potomkom som uzodmietal chodit na ihrisko lebo uz som tie slepice nedokazal ani len ignorovat.

            0 0
            • Petr L2  

             Hele vymlouvat ti to nebudu, mě je to fuk, prostě konstatuji, že pěkná, chytrá, sebevědomá a soběstačná holka to má s hledáním partnerů daleko horší než ty ostatní, alespoň v našem okolí to tak je. S tím nic nenadělám. Stejně tak po zkušenostech ze školky a prvního stupně na základce se zdá, že blbé a je jedno jestli pohledné, či ne, se vdají bez větších potíží, byla jich plná škola. Třídní schůzky byly očistec.

             0 0
             • Ossis  

              „pěkná, chytrá, sebevědomá a soběstačná holka“… ale vydržet se s ní prostě nedá :-D. Hele, taky jich pár znám.

              0 0
              •  

               Největší neštěstí těchto žen je, že ve vztahu s mužem v podstatě soupeří, kdo z koho. To žádný chlap nemá rád a zcela to popírá smysl vztahu – ten je od toho, aby se lidé navzájem doplňovali, ne aby spolu válčili (o každou korunu, poličku v bytě, vteřinu volného času, osobní preferenci, nebo dokonce o to, kdo má být vůdčí osobnost ve vztahu. To je vůbec ta nejhorší varianta.)

               Skutečně chytrá žena se chová navenek jemně, oddaně, láskyplně … ale právě touto cestou dovede svého muže mile přesvědčit o tom, že on vlastně chce to, co ona :-) nebo si to aspoň myslí. A co je hlavní, dělá to pro ni rád. Na druhou stranu, když taková žena cítí, že se blíží k limitům, včas moudře ustoupí. °°) Výsledek – oba jsou šťastni, vztah funguje.

               Ale ta, která na to jde bojovně a po zlém (hádkami, vynucováním, prosazováním svojí vůle za každou cenu atd.), tak samozřejmě dosáhne pravého opaku a leda zničí vztah.

               (A na inteligenci či vzdělání v tomto případě nezáleží – znám takové inženýrky i prodavačky. Je to o síle osobnosti, a štěstí v lásce nejspíš přeje jen těm silným.)

               °°) Osobní oběť sice neodmyslitelně ke vztahům patří, avšak nesmí to být taková oběť, která by jednoho udělala nešťastným. To je přesně to, jak jsme se bavili o těch životních hodnotách a očekáváních.

               0 0
               • scret  

                krasne napsano!

                0 0
               • selmicka  

                +1* Nemohu než souhlasit :-)))))))

                0 0
               • Pavel  

                Zkrátka takové to historicky ověřené „muž je hlavou rodiny a žena je krkem, který hlavou otáčí“. ;-)

                0 0
               • Petr L2  

                Krásně jsi to shrnul, v zásadě popisuješ princip na kterém stojí klasický model rodiny fungující na tradičním rozdělení rolí muže a ženy ve společnosti a předpokládá, že jeden z partnerů je dominantní a druhý to akceptuje.

                Aktuálně máme ale problém, že diky výchově a změnám ve společnosti je velké procento mužů, kteŕí z nějakých důvodů nechtějí, nebo neumějí přijmout roli hlavy rodiny, někteří a jejich počet stále roste, vůbec nevidí v rodině a dětech smysl existence, ženy zase nevidí důvod proč, když jsou vychovány v prostředí rovnoprávného postavení by měly i jen z taktických důvodů přijímat podřízenou roli v rodině. Model soužití dvou rovnoprávných jedinců je náročný a vyžaduje trpélivost, toleranci a dostatek sebevědomí, což ne každý zvládne. Takže v zásadě jsme jako společnost v dost slušné pasti. Rovnoprávnost je v zásadě užitečná, ale neumíme s ní zacházet. Odnesly to ženy, kterým měla pomoct a profitují z ní ( pochopitelně mimo psychologů, terapeutů a podnikatelů v oblasti služeb v domácích pracech) muži, kteři ve zmatené době a krizi tradičnich hodnot nejsou nuceni dospět a zaujmout očekávané postavení což celý problém ještě komplikuje. :-)

                0 0
                • scret  

                 clovece, to je uplne katastroficky scenar:)

                 Nevim, jestli to uplne zeny odnesly a ti zli a dominantni muzove z toho profitujou… Jako v cem?

                 0 0
                 • Tomínos  

                  On to myslí tak, že muži profitují z toho že nejsou nuceni dospět a ženská chce sice rovnoprávnost, ale taky partnera který ji pomůže vychovávat děti a ne se starat o malé děti a jedno dospělý dítě..... aspoň bych řekl…:-)

                  0 0
                  • Petr L2  

                   trefil jsi to přesně, díky :-)

                   0 0
                  • scret  

                   takze jsme zase u jadra pudla, ze zensky nevedej, co chtej, ale nedaj pokoj, dokud to nedostanou:))

                   0 0
                • Chlebovnik  

                 Aktuálně máme ale problém, že diky výchově a změnám ve společnosti je velké procento mužů, kteŕí z nějakých důvodů nechtějí, nebo neumějí přijmout roli hlavy rodiny, někteří a jejich počet stále roste, vůbec nevidí v rodině a dětech smysl existence…

                 Z nějakých důvodů? Z NĚJAKÝCH DŮVODŮ?

                 Ty důvody jsou více než jasné. Neoháněj se rovnoprávností, když právě rovnoprávnost v manželství a s ním souvisejícím rozvodem, výchovou dětí, alimenty atd. ZCELA CHYBÍ!!! Proč by si měl chlap v dnešní době zakládat rodinu, když každý druhý pokus o to skončí krachem manželství? A manželka ho poté ještě pořádně oškube.

                 Děkuji, nechci. A jsem velice rád, že se čím dál víc mužů konečně probouzí, vidí věci tak, jak skutečně jsou, a na základě toho podniká zcela racionální rozhodnutí jako nezakládat rodinu. Protože v dnešní době skutečně není o co stát.

                 0 0
                 • scret  

                  ja myslim, ze Petr L je tak trochu skodolibej a tak preje i ostatnim ty muka a peklo v manzelstvi a s detma:))))

                  Jako svoje deti miluju, pred rokem jsem se ozenil… Ale proste svobodnej bezdetnej zivot byl uplne nekde jinde, takze se vubec nedivim, ze se nekomu do toho vubec nechce:)

                  A slovo dospet je takove, no rekneme, ze se za tim v realu hlavne schovava asi megamilion povinnosti a starosti, ktery clovek predtim nemel…

                  Navic k tomu vsemu se jako bonus prida sakra velkej strach o nekoho blízkyho… Dospelej se vicemene muze postarat, ale ty maly tvorecci? A v tu chvili nastupuje strach, kterej jsem treba do ty doby vubec neznal…

                  0 0
                  • Lišák  

                   A slovo dospet je takove, no rekneme, ze se za tim v realu hlavne schovava asi megamilion povinnosti a starosti, ktery clovek predtim nemel…

                   :-) No však jo. Dospělí mají megamilion povinností. Děcka ne. To zjistil už Hurvínek, když si v jednom dílu vyměnili se Spejblem role.

                   0 0
                   • Petr L2  

                    +1

                    0 0
                   • scret  

                    To je prece blbost a vsedni a dost stereotypni nazor na zivot..

                    0 0
                    • Lišák  

                     Co je na tom blbost? Když chceš být alespoň trochu fajn rodič, tak těch megamilion povinností prostě máš. Pokud na to hodíš kakáč, tak máš sice pohodu, ale pravděpodobnost, že tě třeba pozve odrostlé děcko na vyžďku na kole se limitně rovná nule. Neříkám, že když se děcku věnuješ, tak to určitě bude jinak, ale ta pravděpodobnost, že to jinak bude je daleko větší.

                     U nás v práci jsou dva skorodůchodci, kteří jezdí se svými dospělými syny na kole a občas zajdou na pivo. To bych chtěl taky zažít.

                     0 0
                     • scret  

                      a vtip je v tom, ze ikdyz se diteti venujes, tak stejne na tebe muze hodit bobek…

                      Jinak ja reagoval na to, kdo vlastne urcil to, ze kdyz mas deti, uz jsi dospel? to mi prijde dost alibisticky od lidi, co maj deti…

                      0 0
                      • Lišák  

                       Ad 1. Neříkám, že když se děcku věnuješ, tak to určitě bude jinak, ale ta pravděpodobnost, že to jinak bude je daleko větší.

                       Ad 2. Otázka je, co je to vlastně dospělost. Pro mě to znamená nemít starost jen o sebe, a z toho plyne ta fůra povinností.

                       Neberu to jako nějakou povýšenost, nebo výhodu oproti bezdětným. Beru to jako prostý fakt.

                       0 0
                       • scret  

                        priznam se, ze mne drazsi to prohlaseni, ze kdyz nemas deti, ze jsi vlastne nedospely… Ano, rozhodne nemas tolik starosti. Ale starosti nejsou dukazem dospelosti prece.

                        Naopak si myslim, ze nekdo, pokud nechce deti, prtze je presvedceny, ze by nebyl treba dobrym rodicem (ikdyz to asi nikdo uplne na beton nemuze nikdy vedet dopredu) nebo nema prachy apod. Tak to uznavam…

                        Lespi nez ti, kteri si naflakaji fakany, idealne po skole a pak nemaj pomalu ani co do huby a zebraj na socialce…

                        Jinak podotykam, ze jsem otcem dvou deti:)

                        0 0
                        • -b-n-x-  

                         Mezi dospělosti a rodičovstvím podle mě není vůbec žádná spojitost. Samozřejmě že je celkem mnoho „nedospelych“ rodičů. A dle mne to taky nemusí být nutně špatně

                         0 0
                  • midlander  

                   svobodnej bezdětnej život byla nuda a flákání časem… :-)

                   0 0
                   • scret  

                    nj, kazdej to ma jinak… Ja se treba nenudil:)

                    0 0
                    • midlander  

                     já se taky nenudil, ale dneska při stejnym procentu času stíhám asi tak 3× víc činností… nechápu co jsem s tim volnym časem dělal… :-)

                     0 0
                     • scret  

                      tak to ja taky, clovek proste holt musi kmitat:)

                      Ale s detma proste o sakra spoustu veci prijdes a s tim jsem se asi zatim psychicky nesmiril no…

                      0 0
                      • midlander  

                       Tak jako já tak napůl, ale řikám si, že v důchodu eště čas bude. :-) Ono se to krapet zlepší až vyrostou, nejhorší je to tak do 5 let, to na člověku furt visej. Nebejt rekonstrukce baráku, tak už bych měl i celkem času dost.

                       0 0
                       • scret  

                        V duchodu bude casu vic, ale tezko polezu na M.Blanc apod.:) Na to proste nebudou uz sily… Nehlede na to, ze uz ted vim, ze se mnou nebude k vydrzeni, prtze potrebuju aktivni dovoleny atd.

                        0 0
                       • jenda95  

                        „nejhorší je to tak do 5 let“? ha ha – prislovi „male deti, male problemy, velke deti, velke problemy“ si holt kazdy musi objevit sam (ok, casu stoji vice male deti, ale ze by to pozdeji bylo lepsi …)

                        0 0
                        • midlander  

                         jo, beru to že časově… trable s puberťákama jsou zas o něčem jinym, toho se děsim už teď. :-)

                         0 0
                        • scret  

                         tak uz zas kolem nich nemusis tolik litat… Spis vic hlidat, co delaj a s kym atd.:)

                         0 0
                         • jenda95  

                          Otazka je, co je jednodussi. Takove petilete dite se malokdy zapomene do pulnoci na nejake party s mobilem zapomenutym v bunde/predcasne vybitym… :)

                          0 0
                         • scret  

                          zatim jeste neznam, ale tak precijen uz trochu spolehas na to, ze to dite ma nejakej trochu rozum a snad se dokaze i pripadne ubranit, kdyby neco…

                          Malej prcek nezmuze vubec nic a oklamat ho je daleko jednodussi…

                          Ale nepopiram, ze clovek ma strach asi porad…

                          0 0
                        • Pavel  

                         Z vlastní zkušenosti je nejhorších prvních 18 let. Dál to nevím, mladému víc není… :)

                         0 0
                         • scret  

                          :))

                          no a pak se tu vsude hlasa: mejte deti… :)))

                          0 0
                         • nitraq  

                          Kolega z práce, dneska už dědeček, říkal, že nejlepší jsou děti tak do sedmi, osmi let. Těm můžeš navykládat cokoliv a oni ti to sežerou:)

                          0 0
                         •  

                          Třeba:

                          Jak dělá kočkopes? – Mňaf, mňaf!

                          Nebo: Když kůň má hříbátko, co má pakůň? – Pahříbátko!

                          Nebo: Když lidi jedí, a zvířata žerou … pak tedy taky lidi kakaj a zvířata serou!

                          (Takhle si utahoval můj synovec, když „už“ chodil do školy, ze své o 2 roky mladší sestry.)

                          0 0
                       • Petr L2  

                        Do pěti? Já dnes řikám, už aby konečně odmaturovali !

                        0 0
                      • kolda  

                       taky s tim obcas bojuju :) ale na druhou stranu, jak jsou deti trochu vetsi, da se s nima delat spousta cinnosti a je to cely veselejsi.

                       chce to vydrzet prvni tri roky. pak si s nema uzijem par let hodne srandy a pak na nas hodi bobek.. a my se muzem vratit k akivnimu sportu v kategorii 50+ :))

                       0 0
                       • Petr L2  

                        To jsem si říkal také, ale během puberty postupně odložily děti všechny sporty ne druhou kolej a màm po srandě. Holky už max na longboardu, když na kole, tak spíš jenom jako způsob, jak se dostat do pizzerie, kluk sice jezdí, ale s kamarády se někde plácá, nechce se mnou, představa že pojedeme někam „daleko“ ho nebere ani když je něco zajímavěho v cíli. Teď jedeme na hory a můj návrh aby si vzaly kola smetly ze stolu, mám si vzít kola svoje, klidně obě, oni po kopcích jezdit nebudou. A to jsme celé dětství prosportovali :-(

                        0 0
                        • Lišák  

                         No :-)

                         Přesně o tom kolda píše: chce to vydrzet prvni tri roky. pak si s nema uzijem par let hodne srandy a pak na nas hodi bobek.. a my se muzem vratit k akivnimu sportu v kategorii 50+ :))

                         0 0
                        • Pavel  

                         V klidu. Tak to prostě je! :-)

                         I když teda, mladej (před nedávnem mu bylo 18) letos na „těžko“ se mnou opět jel a zatím na další ročník ne neřekl. Ale to je ještě daleko…

                         Halt se už pomalu začni těšit na vnoučata… ;-))

                         0 0
                       • scret  

                        *1:)

                        0 0
                 • Lišák  

                  A co bude dál? Po nás potopa?

                  0 0
                  • Pedro404  

                   Stejně je přelidněno, když nebude mít šklebáka každej vocas, jenom dobře.

                   0 0
                   • Lišák  

                    Jedině dobře, kdyby šklebáky neměli slimáci a colored. Pokud sis toho nevšimnul, tak do p****e jde bílá rasa.

                    0 0
                    • Pedro404  

                     Co naděláš, silnější pes holt mrdá.

                     0 0
                     • Tomínos  

                      Máš recht :-)

                      0 0
                     • Lišák  

                      Ono to nebude ani tak o síle a slabosti, jako o pohodlnosti, že? ;-)

                      0 0
                      • Pedro404  

                       Esli je bílá rasa moc pohodlná na to, aby nevymřela, tak si nic jinýho nezaslouží, ne?

                       0 0
                      • Tomínos  

                       Myslíš pohodlnost řvát ježíšmarjá muslimská invaze? Tak na to jsem pohodlný, to máš pravdu :-)

                       0 0
                      • Smazaný účet  

                       No clovece.....chodit cely rok do prace, premyslet o tomhle, tamtom a snazis se pro potomka zajistit budoucnost lepsi nez mas ty sam, je o mnoho pohodlnejsi, nez zplodit sedm larev a nechat je at si zijou vlastnim zivotem…

                       0 0
                 • favorit.  

                  LOL :D

                  …jako kdyby těm ženskym nestačilo že dostaly volební právo a že můžou studovat, co? :D

                  0 0
                  • Chlebovnik  

                   Tak ono to jde spolu ruku v ruce. Ve zkratce:

                   Díky volebnímu právu a zejména pak možnosti studia ženy získaly vyšší společenské postavení. To je samozřejmě krásné a já jim to z celého srdce přeji. Sám se považuji za egalitariána.

                   Jenže se musíme podívat i na druhou stranu mince. Ženy si přirozeně vybirají toho nejlepšího partnera. To je samozřejmě logické a zcela v pořádku. Ale je chybou domnívat se, že tento proces končí ve chvíli, kdy vhodného partnera najdou. Opak je pravdou. Ženy neustále pokukují i jinde, zda by ten či onen nebyl vhodnějším otcem a támhleten zase manželem/živitelem rodiny.

                   No a protože máme stále víc a víc vzdělaných žen, které jsou výš a výš na sociálním žebřčku, přirozeně si většina z nich myslí, že si díky tomu zaslouží jen ty nejlepší muže (čti: Minimálně stejně vzdělané, případně vydělávající mnoho [více než žena] peněz.) Žádná žena se nespokojí s mužem, jehož společenský status je nižší než její. Ženy vždy míří nahoru. Nebo se o to aspoň vehementně snaží.

                   Problémem je, že čím víc vzdělaných žen máme, tím méně máme vzdělaných mužů. No a výsledkem toho je rozklad rodinné jednotky na „silnou nezávislou ženu, pro kterou není žádný chlap dost dobrý“ a „racionálního muže, který jde svou cestou.“ =)

                   0 0
                   • favorit.  

                    a uplně to samé můžeš povídat i o mužích…

                    Nějak už teď, unavenej, nemám energii to rozebírat a říkat v čem se mýlíš. Snad se tu najde někdo vzdělaný, otevřený a se smyslem pro spravedlnost

                    …ale nedá mi to a zeptám se, trochu podle. Když jsou volby, tipuji že volíš Svobodné, že? :)

                    0 0
                    • tigermoth  

                     Ale ono to nemusí být mimo. Však samečci tolika druhů každý rok svádějí souboje a nejlepší se množí. Jakmile sameček pozici neuhájí, je nahrazen. Lidi mají smůlu, že mají rozum a emoce a proto to nesou mnohdy těžce.

                     Není hlavní aby přežil (ev. byl spokojen) jedinec, ale druh, tenhle princip se dá sledovat u dosti druhů zvířátek.

                     0 0
                    • Chlebovnik  

                     a uplně to samé můžeš povídat i o mužích…

                     Ne. Muži jsou nahraditelní. Jeden muž může (s nadsázkou) zplodit civilizaci. Jedna žena těžko. Proto má inherentně vyšší hodnotu. Chlap musí obskakovat mnoho žen a doufat, že mu nakonec jedna řekne „ano“. A ani tehdy nemá vyhráno – viz výše. Nemůže si vybírat tak, jako žena, která si jednoduše vybere ze zástupu nápadníků toho nejlepšího. Ano, ženy zcela jistě namítnou, že to tak vůbec není, a že jejich situace je stejně obtížná, jako ta můžská. Nicméně to je způsobeno právě faktory, které jsem nastínil výše. Nakonec všem ženám zbudou pouze oči pro pláč a budou společně lamentovat: „Kam se poděli všichni dobří chlapi?“

                     0 0
                   • Pedro404  

                    „…čím víc vzdělaných žen máme, tím méně máme vzdělaných mužů.“

                    Jakto?

                    0 0
                    • Chlebovnik  

                     Univerzity nejsou nafukovací a vzdělávací systém, který čím dál tím víc potlačuje soutěživost, nahrává ženám.

                     0 0
                •  

                 Obávám se, že „model soužití dvou rovnoprávných jedinců“ neexistuje. Vždycky, v každém vztahu, je jeden z partnerů jaksi vůdčí osobnost. Je v zásadě jedno, jestli to bude muž nebo žena; hlavně to musí být ten, kdo na to má. Myslím osobnostně. Takový člověk předně vůbec nedává svou dominanci najevo, ale chová se a jedná tak, že partnerk/ka jej přirozeně následuje a nevidí na tom vůbec nic divného. (Pokud si ovšem někdo zkouší vynucovat poslušnost terorem, nebo dokonce s partnerem bojuje o post vůdce smečky, není vůbec dominantní – spíš zamindrákovaný.)

                 Pokud žena přijme onu domněle „podřízenou“ tradiční roli v rodině, bude mít ve skutečnosti na rodinu největší vliv ze všech a rodina bude fungovat. Pokud nepřijme, pravděpodobně žádnou rodinu nebude mít. (A když už, tak rozvrácenou … protože i kdyby nakrásně vzala všechnu odpovědnost náležející muži na sebe, měla by nakonec vedle sebe opravdu jen to velké dítě, jak už o tom psali ostatní … a takový muž jí nemůže imponovat.)

                 Tradiční model rodiny funguje tisíce let a je nepřekonatelný.

                 0 0
                 • scret  

                  „Takový člověk předně vůbec nedává svou dominanci najevo, ale chová se a jedná tak, že partnerk/ka jej přirozeně následuje a nevidí na tom vůbec nic divného. (Pokud si ovšem někdo zkouší vynucovat poslušnost terorem, nebo dokonce s partnerem bojuje o post vůdce smečky, není vůbec dominantní – spíš zamindrákovaný.)“

                  nj, jenze to ihned dostava trhliny v momente, kdy se sejdou proste dva dominantni lidi…:)

                  JInak tesat a mnohe zeny to dneska vyucovat uz na stredni…

                  0 0
                  •  

                   „jenze to ihned dostava trhliny v momente, kdy se sejdou proste dva dominantni lidi“

                   Ano. Pak nezbývá, než aby si to přiznali a zůstali třeba jen kamarády. Ideálně dřív, než si pořídí děti. Občas i rozchod může být umění …

                   0 0
                   • scret  

                    blby je, kdyz uz mas barak a deti…

                    0 0
                    • Petr L2  

                     Takový člověk předně vůbec nedává svou dominanci najevo, ale chová se a jedná tak, že partnerk/ka jej přirozeně následuje a nevidí na tom vůbec nic divného

                     Tohle je myslím největší posun v celé debatě, už to není apriori partnerka která následuje :-)

                     0 0
                   • l-e-t-o  

                    s bývalkou jsme byli dva dominantní lidi. Takže teď už jenom kamarádi

                    0 0
                • favorit.  

                 Rovnoprávnost je v zásadě užitečná, ale neumíme s ní zacházet. Odnesly to ženy, kterým měla pomoct a profitují z ní ( pochopitelně mimo psychologů, terapeutů a podnikatelů v oblasti služeb v domácích pracech) muži, kteři ve zmatené době a krizi tradičnich hodnot nejsou nuceni dospět a zaujmout očekávané postavení což celý problém ještě komplikuje.

                 …dalo by se to nazvat vykradení feminismu neoliberalismem a kapitálem :-) Každopádně dnes jsou často i opět slyšet hlasy které volají po rovnoprávnosti, ale ne po výkonu. Volají po tom, aby muži i ženy měli stejná práva i povinnosti a možnosti v životě.

                 Takže ne, nejsme v hajzlu. Prostě společnost se vyvíjí. Osobně si troufám tvrdit, že problémem není stírání rolí, spíš naopak. Problém je, v mých očích, hlavně v riziku radikalizace společnosti, xenofobii, rasismu, fašismu, šovinismu

                 0 0
                 • -b-n-x-  

                  A jeste v nacionalismu :-)

                  0 0
                 •  

                  Bůh dal nám místa dosti, všem podle určení,

                  však často, což je k zlosti, čert místa vymění,

                  a pak jsou z lotrů právníci a z mordýřů jsou světci,

                  pak z umělců jsou horníci a z imponentů vědci

                  k obrazu svému.

                  Když domovník je knězem, kněz čistí ulice,

                  když lékař chodí s dřezem a pere spodnice,

                  pak blázen střeží reaktor a řezník básně píše,

                  pak z cenzora je redaktor a švec je vládcem říše

                  k obrazu světa.

                  (Karel Kryl)

                  0 0
                 •  

                  Stejná práva ženy už dávno mají, ale stejné možnosti mít nemohou. Těžit uhlí nebo létat na stíhačkách nebudou ženy nikdy. Stejně jako muž nikdy nenaučí mluvit malé dítě. Příroda zkrátka dala oběma pohlavím odlišné fyzické i psychické dispozice, proto i jejich role v rodině a ve společnosti musejí být rozdělené. To však NEZNAMENÁ, že by jedny byly méně důležité než druhé!!! Jedny bez druhých by totiž ztráceny smysl; pouze jejich vzájemné doplňování udržuje společnost při životě. Takový je přirozený řád světa a snažit se ho popírat či měnit je stejné bláznovství, jako poroučet větru a dešti.

                  0 0
                  • favorit.  

                   Stejná práva mají ženy tak maximálně na papíře.

                   …a stejné možnosti by mít měli muži i ženy. Nebo chceš snad někoho diskriminovat na základě pohlaví, případně vyznání, barvy pleti, věku,…? Měřítkem by měly být schopnosti.

                   Přirozený řád světa je nesmysl. Existuje maximálně nějaký úzus v naší společnosti, ale to je asi tak vše. A ten se měnil a mění kraj od kraje a i v průběhu času. Co tobě přijde jako neuvěřitelné a nesmyslné může být jinde anebo jindy normou.

                   A tu je fotka první pakistánské stíhací pilotky. Zahynula, myslím, loni. A není výjimka…

                   http://i.dawn.com/…6fa403b1.jpg

                   A tu ještě obdivovaná YPJ

                   https://www.facebook.com/…67612131127/?…

                   0 0
                   • Chlebovnik  

                    To bude sranda, až u tebe doma bude hořet a paní hasička se bude snažit vyrazit dveře. =)

                    0 0
                    •  

                     Na druhou stranu, „paní hasička“ by mohla být třeba dobrou dispečerkou na hasičské centrále. Multitasking je odjakživa doménou žen; a udržovat v hlavě velikost a rozmístění jednotlivých posádek, techniky (druh, kapacita … ), informace o tom, kde hoří, co hoří … a flexibilně s tím vším pracovat v závislosti na vývoji situace a dělat rozhodnutí, koho kam vyslat, s jakou technikou, a do toho ještě uklidňovat vyděšené volající, získávat z nich potřebné informace (na to jsou potřeba zvlášť dobré komunikační schopnosti a sociální inteligence) a instruovat je do příjezdu posádky … klobouk dolů před těmi, kdo to umějí a dělají.

                     0 0
                    • Carloss  

                     Příslušnice u výjezdové jednotky zatím naštěstí vylučuje zákoník práce, ale není nic co by dobrá fem-aktivistka ve vládě nedokázala změnit :)

                     0 0
                    • Val  

                     a co kdyz se je bude snazit vyrazit Quintana se svyma ani ne 60kg? na druhou stranu by zas vybehl do 10eho patra a ani se moc nezadychal, zatimco svalovci by chcipali ve 3tim :)

                     0 0
                     •  

                      Specializace lezec-záchranář je pro něho jako dělaná.

                      0 0
                     • Chlebovnik  

                      Co je mi sakra po nějakým Kintánovi? Podstatné je, že paní ve videu je PROFESIONÁLNÍ HASIČKA.

                      0 0
                      • Carloss  

                       a je to opravdu hasička zařazená do výjezdové jednotky?

                       0 0
                       • Chlebovnik  

                        Nevím, ale pokud ne, tak ať se v tom případě netituluje profesionální hasičkou, ale jako dispečerka, HRM nebo nevím co tam dělá.

                        0 0
                      • Pedro404  

                       A nemoh by profesionálnim hasičem bejt stejně 60 kilovej chlap? Nebo musej procházet nějakejma testama, kterejma ženský nemusej?

                       0 0
                       • Ice-goofy  

                        Znám 60kg hasiče tak můžou ;)

                        0 0
                       • Chlebovnik  

                        Samozřejmě, že mohl. Ale nelze nelze srovnávat profesionálního cyklistu s profesionální hasičkou jako důkaz toho, že vyrazit dveře nedokážou ani chlapi. Která jiná žena by měla být lépe vybavena k tomu vyrazit dveře, než právě profesionální hasička, která (zřejmě) prošla hasičským tréninkem? Stejný úkol navíc bez potíží zvládl fyzicky zdatný muž bez předchozího tréninku.

                        0 0
                        • Pedro404  

                         Tak ale jestli můžou mezi hasiče vzít i stejně vážícího chlapa, kterej by ty dveře předpokládám nevyrazil stejně jako ta ženská, tak přece ten problém neni v pohlaví.

                         0 0
                         • Chlebovnik  

                          Proč předpokládáš, že by je nevyrazil? Není to jen o hmostnosti, ale také o technice, koordinaci svalů a pohybů a o celkovém nasazení a fixaci na jeden úkol/cíl.

                          0 0
                         • Pedro404  

                          I kdyby to tak bylo (nevim jestli je) a chlapi v tomhle byli lepší (nevim jestli sou), tak to stejně dycky bude záviset na jednotlivci, nějaká konkrétní ženská určitě bude mít tu techniku a spol. lepší než nějakej konkrétní chlap. Smysl dávaj nějaký jednotný testy pro obě pohlaví, ne paušalizovat podle toho, jestli má konkrétní člověk ***** nebo šulina.

                          0 0
                         • Chlebovnik  

                          Samozřejmě. Také ty testy jednotné jsou. Naštěstí. V New Yorku v roce 2000 prošlo vytrvalostními testy 11 z 354 žen (3 %). Přitom 57 % mužů ve stejných testech dosáhlo perfektního skóre.

                          0 0
                         • Ossis  

                          Stejně važící chlap má teoreticky více svalů než stejně vážící ženská…

                          0 0
                         • Pedro404  

                          „Teoreticky“ to může bejt i obráceně:)

                          0 0
                         • Petr L2  

                          No přesně, předevčírem jsem v tělocvičně potkal slečnu s figurou stěhováka, celý dojem násobily navlečené boxerské rukavice, myslím, že s tou by těžko snesl srovnání i leckterý profesionální hasič :-)

                          0 0
                         • -b-n-x-  

                          Figura napovi, ale dulezitejsi by bylo co by rekly ty dvere :-)

                          0 0
                         •  

                          Nejhorší je, když holka zkouší závodit s chlapy v „drsnosti“.

                          Pokud prohraje, způsobí si jen bolest či trápení beze smyslu.

                          A pokud náhodou vyhraje, všichni na ni budou jen koukat jak na zjevení …

                          0 0
                         • Tomínos  

                          Tak nějak, jsou holčiny, co by chlapa v ringu složily, ale na druhou stranu kolik chlapů chce žít s pocitem, že to je zrovna ta jeho ženská, figura stěhováka jak si ty chlapce pamatuju já, je docela velkej, neoholenej maník s pivním mozolem.

                          0 0
                   • -b-n-x-  

                    Ja bych pro zacatek zrusil sportovni kategorie Muz/Zena. Byt zenou-sportovkyni, tak by me asi dost stvalo, ze nemuzu souperit s muzi. Poslednich cc 30 let slysim jak jsou zeny fyzicky i psychicky dokonalejsi, tak si myslim, ze je skoda, kdyz ty sve vyhody nemuzou uplatnit v celkovych kategoriich.

                    0 0
                    • Petr L2  

                     Pro začátek by neškodilo se uklidnit, fyzická a psychická odolnost nemá nic společného s lepší fyzickou zdatností a bytelnější tělesnou schránkou. Nesnižuj se na úroveň militantních feministek, ty neřeší problém žen, ty si řeší svoje mindráky :-)

                     0 0
                     • favorit.  

                      +1

                      0 0
                     • -b-n-x-  

                      Ok, trochu jsem si zaprovokoval :-)

                      Nicmene, by me ted jiz vazne zajimalo, v cem se teda projevuje ta lepsi fyzicka odolnost zen proti muzum? Nechci tuto myslenku nejak shazovat, ale proste ji jen nechapu. Pokud by mely byt odolnejsi, tak by prece mely byt treba v nekterych sportech, nebo disciplinach zakonite lepsi. Ale ja jsem nikdy o nicem takovem neslysel. Tak to proste jenom nechapu.

                      0 0
                      • mvd  

                       Projevuje se to ve chvílích, kdy jde všechno do ******, trvá to dlouho a vypadá to naprosto beznadějně. V tu chvíli se chlapi sypou prvně psychicky, následně i fyzicky. Ženský na začátku kňourají, že je všechno bolí, že se nemají kde umýt, … Ale když se situace dostane do tohoto stádia, tak to nevzdávají. Nikdy. Mnohokrát potvrzeno v na krev survival situacích.

                       0 0
                       • pierogross  

                        Je to celkem přesné, když si vzpomenete na prvního našeho Trosečníka, vyhrála to ženská, která na to nejmíň vypadala.

                        0 0
                        • scret  

                         ale neposuzujes to podle nejaky realityshow vid?:)

                         0 0
                         • mvd  

                          V tý soutěži všichni vědí, že je to „jen jako“. Že když dám smluvený znamení, tak to někdo odpíská a skončí to. Ta neskutečná ženská síla se projevuje v těch opravdových situacích, kdy se umírá. Ne ve válce hrdinně a rychle, ale hnusně a pomalu.

                          0 0
                         • Tomínos  

                          Jestli je pro tebe případně pár hodin umírání hrdinně a rychle, tak to potom jo.

                          0 0
                         • mvd  

                          Nebavíme se o tom, že je někdo zraněnej a umírá – tam toho on aktivně moc pro svoje přežití neudělá. Bavíme se o situacích, který chlap vyhodnotí, že není šance přežít a vzdává to. Ženská tenhle způsob uvažování nezná, nezabalí to. Posledním chlapem, kterej předvedl tenhle způsob boje o přežití byl Meresjev :o)

                          0 0
                         • Chlebovnik  

                          Tak uveď nějaké zdroje potvrzující tato tvá tvrzení.

                          0 0
                         • Val  

                          treba manzelku :))

                          0 0
                         •  

                          Tak to neznáš TOUCHING THE VOID. (Mimochodem pro jeskyňáře povinná četba/film.) Je to podle skutečné události.

                          Googluj.

                          0 0
                         • mvd  

                          Čtyři dny? Slabota, najdi delší boj o život, než tohle

                          Děláme si z toho prdel, ale nechtěl bych bojovat ani ty čyři dny.

                          0 0
                         • Tomínos  

                          Člověče, pracuju jako hasič a řekl bych, že to vyjde tak nastejno a je to spíš o povaze daného soudruha, potkávám tvrďáky i ubulence u obou pohlaví. Bavím se o vytahování zraněných lidí z rozsekaných aut, kde někteří se „nechají“ zachránit a jiní se snaží pro svoji záchranu i něco udělat.

                          0 0
                         • scret  

                          *1

                          0 0
                         • mvd  

                          Ještě si nerozumíme. V krátkých rychlých událostech mají navrch chlapi, takže u tý nehody to nepoznáš. Mluvíme o těch situacích, který se táhnou a mají zhoršující se tendenci. Tam je chlap na začátku hrdina, a postupně ho to deptá, až zlomí. Ženská vedle hrdiny remcá, ale když ten začne hysterčit a odpadne, ona začne být racionální a vytrvalá.

                          0 0
                         • Chlebovnik  

                          A já ti znovu opakuji: DOKAŽ TO.

                          0 0
                         • mvd  

                          Nic Ti dokazovat nebudu. Jestli chceš, tak si přečti něco o základních rysech mužský a ženský psychiky a z toho plynoucího přístupu k řešení problémů, stresové odolnosti, atd.

                          Ale klidně to uzavři konstatováním, že plácám bez důkazů. Mně to nevadí :o)

                          0 0
                         • Chlebovnik  

                          Keců máš plnou pusu, ale když dojde na lámání chleba, tak skutek utek.

                          Mohl jsi aspoň projevit trochu slušnosti a sdělit nám už na začátku, že budeš jenom hloupě tlachat. Aspoň bychom se nemuseli obtěžovat čtením tvých DOMNĚNEK. =)

                          0 0
                         • mvd  

                          Nechci se vymlouvat, ale balím se na víkend. U toho občas mrknu sem, ale na to sedět a něco dvě hodiny hledat teď nemám čas. V pondělí zkusím něco pohledat. Hezký víkend :o)

                          0 0
                         • mvd  

                          Strávil jsem nějaký čas hledáním a nic kloudného nenašel. Nakonec jsem oslovil kapacitu v oboru, prof. PhDr. Karla Paulíka, CSc., mimo jiné autora knihy Psychologie lidské odolnosti.

                          Jeho odpověď je formulovaná velmi obecně a v podstatě z ní vyplývá, že o nějakém statisticky významném vyhodnocení reálných případů survival situací neví. Cituji: „U řady výsledků (byť třeba pozoruhodných) však vyvstává právě problém jejich zobecnitelnosti.“

                          Přiznávám, že můj názor nebyl opřený o reálné základy a nebudu jej nadále zastávat.

                          Uzavřu to tedy konstatováním, že člověka obohatí i to, když zjistí, že neměl pravdu.

                          Kdyby ses vsadil, mohl jsi vyhrát :o)

                          0 0
                         • Tomínos  

                          Takže ti jde vlastně o to, že ženská se dokáže líp vyrovnat s tím, že stárne a proto umírá později než chlap, to máš pravdu, že ženský žijí déle je prokázaný.

                          0 0
                         • tigermoth  

                          To jsou ale p!čoviny:D Pardon ale nedá mi to:)

                          0 0
                         • Tomínos  

                          Seš ještě mladej, abys řešil zásadní otázky života, vesmíru a vůbec. :-)

                          0 0
                         • scret  

                          chlapi umiraj driv, prtze to proste s tou semetrikou doma uz nemuzou vydrzet:)) Smrt je pak jasnym vysvobozenim:))

                          0 0
                         • kankrlicek  

                          Ta tvoje to tady nečte, že jo? :)

                          0 0
                         • scret  

                          necte, ikdyz by mohla. Muj nazor zna:)

                          0 0
                         • -b-n-x-  

                          Oni takhle trestaji ty semetriky. Podle vzoru trestani Cimrmanovskeho ucitele:" Nedám si dnes po obědě doutník. Neplačte, sami jste si to zavinili!"

                          0 0
                         • scret  

                          :)

                          0 0
                   •  

                    Nechci diskriminovat vůbec nikoho, ale nebudu ani popírat objektivní fakta o vrozených mužských a ženských dispozicích, které jsou prostě jiné.

                    Naše civilizace existuje nějakých 1500 let, vůbec nějaké civilizace jsou známy zhruba za posledních 6000 let. Předtím ale byli lidé skoro dva miliony let lovci a sběrači … a vrozené schopnosti obou pohlaví, které se za tu dobu evolučně vyvinuly, se za tak krátkou dobu rozhodně nemění. I když už dávno lovci a sběrači nejsme, pořád obecně platí, že muži disponují větší fyzickou zdatností a schopností plné koncentrace na jeden cíl (tzv. „dát do toho všechno“), zatímco ženy disponují schopností vykonávat mnoho různých, opakovaných a fyzicky nenáročných činností souběžně, v závislosti na měnící se situaci. Příklad s hasiči výše je toho názornou ukázkou.

                    A k té pákistánské pilotce: Ovšem, zahynula, protože se pouštěla do něčeho, na co jako žena absolutně neměla povahu: Překonat strach i pud sebezáchovy, vrhat se do nebezpečí, plně se soustředit na cíl, útočit a zabíjet. Kdyby ta holka místo toho létala s dopravním letadlem, tak by byla pro svou společnost užitečnější a mohla tu ještě být. (Vyhnout se každému nebezpečí, eliminovat pokud možno všechna rizika a dovézt své svěřence v pořádku do cíle je v naprostém souladu s přirozenými instinkty matky-ochranitelky.)

                    0 0
              • ememem1  

               asi tak.

               0 0
        • monty11  

         Takže do 30 žádný stres :D

         0 0
       • Tomínos  

        Tak to máš šanci jenom když potkáš mě, já totiž z kopce jezdím hrozně pomalu :-)

        0 0
       • meris  

        Asi jsem nikdy nepotkal samotnou bikerku. Můj revír je jih Prahy.

        0 0
        • Petr L2  

         Hele to je vlastně fakt, když si to tak nadhodil, tak si uvědomuji, že na západ od Prahy většinou potkám spíš samotnou holku na žiletce, nebo dámy 50+ na kondiční projížďce :-)

         0 0
        • midlander  

         Já jo… trochu mi přitom spadla pusa, když to poslala dolů po hraně lomu, kde bych asi radši slezl… a pak jsem zjistil, že to byla Tereza Votavová… jiná liga. :-)

         0 0
        • monty11  

         Pravdou je,že sama jezdím jen v blízkosti domova. Někam dál (třeba na singltreky) bych se sama nikdy nevydala-špatný pocit :/

         0 0
         • meris  

          Tak někam dál jsem ani neuvažoval. To moc lidí takhle samo asi nejezdí. Ale okolo komína spíš převládají malé skupinky.

          0 0
     • alinceb  

      Pokud nemáš s kým jezdit, tak můžeš někdy s námi. Zatim je nás cca. 6 z LBC a okolí. Jezdí se v sezóně 1–2 týdně po práci a taky o víkendu. Jizerky, Žulák, Harcov, Ještěd nebo Císařák…

      Akorat teda na seznámení to není – všichni zadání…:)

      0 0
      • Pán z Dubu  

       Jasně, tady před B-F ste zadaní. Taky často jezdím sám a mě nepřizvals – holt na to asi nemám věk a pohlaví ;-)

       0 0
      • selmicka  

       Díky za nabídku! Ráda se přidám :-) Mohu spíš o víkendu, přes týden jsem v Praze. Zadaní nezadaní, na tom nezáleží. Budu fakt ráda, když mě s sebou vezmete. Bikování bude hned veselejší :-) Třeba mě ukážete traily, jaké neznám, nebo můžeme zajet na singltrek, na podzim je tam krásně. Těším se!

       0 0
     • Pán z Dubu  

      Asi to moc honíš, když se zastavíš na občerstvení – bude s kým dát řeč. Vendelín, Milíře, U Šámalů na Rašovce …

      0 0
      • selmicka  

       No je fakt, že se zrovna nešetřím. Když jedu, tak jedu. Jedu ráno a vracím se večer se zastávkou na oběd někde v hospodě. Občerstvovací stanice, které jsi zmínil, většinou bez povšimnutí míjím.

       0 0
     • michal96  

      jj asi tak a nebo než se rozhoupu a otočím je v tahu a zas nic :(

      0 0
     • Kosta  

      Hoď sem fotku a pude to samo.. ;)

      0 0
      • -b-n-x-  

       Nekde uz to tu bylo. Ve vlaknu kde hledala partaka na Rychleby.

       0 0
      • michal96  

       +1

       chceme fotku

       0 0
      • standoslav  

       Na co fotku ? Důležité je, že ji baví kolo, tzn. má přiměřenou postavu a pak i žízeň na min.dve piva. Takto to vidím dnes já, na 3. pokus jediné tato kritéria, jinak budu asi sám, star a sám.

       0 0
       • Pavel  

        hmm, moje žena ta první dvě kritéria splňuje, jen to pivo dvě si musím dávat za ni, protože pije jen Fernet… :)

        0 0
       • mr.antik  

        k čemu ty piva?

        0 0
        • Lišák  

         K napití?

         0 0
         • mr.antik  

          proč je ale důležitý pivo u manželky?

          0 0
          • Albek  

           Prsa.

           0 0
           • mr.antik  

            Jakože radši tlustší typy? To pak chápu

            0 0
            • Albek  

             No prý jde pivo u žen do prsů :) Moje žena má větší výkonnost na kole než já,vypije stejně piv jako já a to jsem pivař.

             Postavu má špagety,prsa se nezvětšují,ale popírají gravitaci,což je příjemný bonus,nevím jestli za to může pivo :D

             0 0
             • mr.antik  

              tak to je rozhodně ta lepší varianta. Jinak bych rekl že pivo u holek jde do geneticky daných „problémových“ partií stejně jako u chlapů.

              0 0
              • Lišák  

               8 – 10 piv každý večer by určitě šlo do geneticky daných „problémových“ partií. Jedno dvě piva na vyjížďce je fajn a, řekl bych, i zdraví prospěšné.

               0 0
               • mr.antik  

                no ale vybírat manzelku podle toho jestli pije na kole pivo, jako kritérium č. 2?

                0 0
               • Breakpain  

                Mám kolegu – co si to 1–2 na vyjíždcě (po ní) dal. Od té doby, co se nato vybodnul – tak asi 4kg zhubnul (tu váhu si drží a byla to jediná změna v jídelníčku) – takže ono to prostě „zadarmo“ zcela nebude ;) …

                0 0
                • ememem1  

                 od isteho veku bez debaty.uplne rovnaka skusenost, tiez som myslel ze moc zerem a ani ne :-)

                 0 0
        • standoslav  

         Tak pokud by to byl jiný alkohol, s mírou tak nemám problém, ale poslouchat zas kecy, že ze mne táhne, to už nehodlám. Žena pije málo, jen občas víno, její otec pil ligu, matka prochlastala ledviny ve40ti, sestra alkoholička, která utekla od rodiny a já jsem teď cyp, že si dám třeba 10ks/tydne. Sodoma Gomora.

         0 0
       • michal96  

        definuj přiměřenou postavu…

        0 0
     • tom.neky  

      Po lesích opravdu málokoho potkáš. A co tak seznamka? Tam je pravděpodobnost někoho potkat, kdo se chce seznámit, mnohem větší. A navíc poptávka po ženách co aktivně sportují je tam obrovská. Tam ti utrhnou chlapi ruce :-).

      0 0
      • selmicka  

       Díky za radu :-) Jasně, i to jsem zkoušela, ale nefunguje to. Přes seznamku jsem potkala jen samé podivíny, takže jsem to zavrhla. Je to ztráta času. Většinou to dopadlo tak, že jsme se potkali a viděli jen jednou. Někteří z nich tvrdili, jak sportují, jezdí na kole, tak jsem si říkala, že by to mohlo stát za pokus. Domluvili jsme se na singltrek a bylo to zoufalé. Nestačili mi, skuhrali, musela jsem na ně pořád čekat. To už je skutečně lepší jet na nějakou MTB dovolenou, jak navrhuje skorpion.

       0 0
       • Petr L2  

        No podle toho co píšeš, tak pravděpodobnost, že narazíš na někoho s podobnou výkoností je dost malá, většina lidí si pod pojmem sportovec představuje cosi o několik levelů níže, takže je otázka, k čemu by ten protějšek měl být, pokud by jinak byl OK, asi by si mu ten výkonnostní propad mohla alespoň pro začátek tolerovat, jinak ani nemáš šanci zjistit co je to za člověka, přečti si to tady, většina mužů to má s partnerkami stejně :-)

        0 0
        • selmicka  

         No možná kdyby zafungoval i zbytek, tak bych mu to i odpustila. Jenže mě prostě spolehlivě odradí, když vidím, že chlap nedovede vyjet ten kopec, jakou má bídnou fyzičku. Aby nedošlo k nedorozumění, nejezdím závodně, nehrotím to, nechrtím, prostě jezdím v terénu jen tak pro radost. Jenže nechci mít doma pecivála, kterého budu muset přemlouvat na společnou vyjížďku nebo na lyže. NE. Prostě sdílení společných zálib a aktivní přístup k životu je pro mě důležité.

         Ano, jak říkáš, chlapi to maj těžký, protože ne tolik ženských jezdí na kole, tak se s tím prostě smíří a jsou rádi za občasnou společnou vyjížďku. Jenže proč bych měla mít lenochoda, když tolik chlapů jezdí na kole? Nemusí to být zrovna závodník, jen požaduji, aby se mi výkonnostně minimálně vyrovnal.

         0 0
         • michal96  

          hmm škoda,že bikerek jako Ty není víc…

          0 0
          • selmicka  

           Ale tak myslím, že občas se nějaká najde. Nebo se musí ‚vychovat‘, pokud má kladný vztah k pohybu, dá se s tím pracovat. Někde jsem tu na BF četla jeden HODNĚ vtipný návod, jak vychovat z přítelkyně nebo manželky bikerku :-)

           0 0
         • Smazaný účet  

          Nechápu tu diskriminační podmínku lyžování. Jsou lidi (jako třeba já), kteří zimu nesnášejí a sníh tuplem. Lepší než dělat vše společně je mít něco společného a něco svého.

          0 0
          • mr.antik  

           tak když jeden „nesnáší“ to co ten druhej má rád je dost blbý

           0 0
           • Smazaný účet  

            Na horách se dá dělat i víc věcí než lyžovat.

            A navíc by to toho druhého třeba chytlo. Proč ale vyškrtávat kandidáty takto striktně?

            0 0
            • scret  

             prave, treba sneznice a pak horka saunicka:)

             0 0
            • Pedro404  

             Na horách se v zimě dá dělat víc věcí, než lyžovat, ale pokud jeden z páru nesnáší sníh, jak píšeš nahoře, tak asi nebude chtít dělat v zimě venku na horách nic, ne?

             0 0
             • Smazaný účet  

              To nevím. Já sníh nesnáším, ale zase mi nedělá problém jít ven na tůru se brodit sněhem.

              0 0
              • mr.antik  

               nj ale ten prvotní vztah k věci je důležitej… technicky a výkonově se to už nějak naučíš. když chceš.

               0 0
          • selmicka  

           To bychom si asi nerozuměli. Miluju hory, sníh, ledovce, MTB, přes zimu běžky, lyžování, VHT.

           0 0
           • Smazaný účet  

            Díky bohu asi ne :-D

            0 0
           • tigermoth  

            Perkele, má to jeden smůlu že ti není o deset míň:) Mám stejný problém, jenom z druhé strany.

            0 0
           •  

            A co bys řekla tomuhle: Pozvu tě na jeskyňářskou akci, půjčím ti vše, co budeš potřebovat: přilbu, čelovku, rukavice, holínky, chrániče na kolena, dokonce i svůj expediční overal /čistý a suchý, na rozdíl od toho starého domácího, co budu mít já/ a projdeme si v běžně nepřístupných jeskyních nejprve klasickou exkurzní trasu, kam se na akcích pro veřejnost vodí i děti. Je tam jen jeden 45° svah, jeden asi dvoumetrový puklinovitý komínek a na konci 15 m dlouhá chodba, kde se musí po čtyřech. Budu předpokládat, že po tomto letmém seznámení ještě nebudeš mít dost, a proto si prolezeme ještě druhou část jeskyně, která je už o něco exponovanější. Na jejím konci dostaneš nějaký úvazek a vylezeš si 25 m vysoký železný žebřík ke stropu jeskynního dómu, s přijištěním jako na ferratě. Za ním je pokračování, kde se teď bádá. Po návratu na povrch, pokud bys ani teď neměla dost, můžeme jít ještě do horního patra zdolávat úžiny, ale na druhou stranu zas není třeba na poprvé nic uspěchat. ;-) Lepší variantou bude příjemné posezení v restauraci U Lva /tradičním jeskyňářským jídlem je katův šleh s dvojitými hranolkami nebo kroketami, a nikde na světě ho nemají tak dobrý jako tam/ a popovídáme si při té příležitosti o životě, našich hodnotách a zejména očekáváních. Co se stane dál, je ve hvězdách … ale ať už najdeš partnera nebo jen nové kamarády, ať už náš klub získá novou členku či budeš mít jen zajímavý zážitek, bude to myslím hezké.

            Tak co ty na to?

            0 0
            • Tomínos  

             Teď jsi to podělal, ona má klaustrofobii, rychle to smaž a vymysli něco jiného!

             0 0
            • jenda95  

             vsechno jsi zabil tim „tradičním jeskyňářským jídlem je katův šleh s dvojitými hranolkam“ – dalsi diskuze o zivotnich hodnotach myslim nema cenu :)

             0 0
             •  

              Tady jde zejména o taková ta nejdůležitější očekávání od života – například jestliže někdo hledá partnera/ku hlavně kvůli dětem, po kterých touží, a druhý k nim nemá vůbec žádný vztah, tak je asi zbytečné spolu ztrácet čas. Nebo když má jeden rád svou zemi a nikdy by z ní neodešel na déle než na dovolenou, a druhý je kosmopolitní typ a chce pracovat každý rok v jiné zemi. Tyhle věci je, myslím dobré ujasnit hned na začátku, aby pak ze sebe člověk v zamilovanosti nezkoušel dělat něco, co není. To je dokonalý klíč k neštěstí.

              0 0
             • selmicka  

              Snad mi Bucci dovolí vybrat si jídlo dle libosti (za odměnu, že jsem s ním lezla v jeskyních). Skutečně oceňuji jeho přístup, neboť životní hodnoty jsou naprosto zásadní a klíčové. Někteří lidi to neřeší, a když si to uvědomí, že si z nějakého důvodu nerozumí (každý chce něco jiného), tak je pozdě. Přitom stačí vyjasnit si věci hned na začátku, a mohli si ušetřit spoustu zbytečného trápení, bolestné rozchody, rozvody, ..

              0 0
              • monty11  

               Určitě je to prvořadý,ale pořád tu „chemii“ nedokážu skrotit na úkor „hlavy“ a pak přichazí bolestné konce. Třeba se ta schopnost dorazí s věkem :)

               0 0
            • meris  

             Jsem si vzpomněl na pro mě super zážitek, když jsem byl na Býčí skále a v Rudickém propadání.

             0 0
            •  

             Tady je kdyžtak pár fotek z poslední větší společenské akce jeskyňářů:

             http://franci.rajce.idnes.cz/…nosovo_2016/

             0 0
             • monty11  

              Ja tedy lezu spíš nad zem,než pod zem,ale tohle je nádhera ♡.♡ :)

              0 0
             • meris  

              Nedalo a musel jsem najít taky jednu. I když jsem v jeskyni byl asi čtyřikrát.

              0 0
             • Breakpain  

              Potěš koště … by mi ruplo v kouli a někde bych se zasekl … už to vidím v novinách „v panice zahynul ve škvíře“ :) …

              0 0
            • selmicka  

             To zavání dobrodružstvím :-) Hustá nabídka, rozhodně přijímám! Pokud mi tedy slíbíš, že to přežijeme ve zdraví a neuvízneme někde v závalu. V jeskyních už jsem dlouho nebyla. Vida na jaké zajímavé lidi se tu dá narazit, už se těším :-D O tom, že to bude hezké, vůbec nepochybuji :-)

             0 0
          • Tomínos  

           Tak a teď si vem, že já jako snowboardista jsem tím pádem taky vyřazenej, to je pech :-)

           0 0
          • -b-n-x-  

           Protože lidi, kteří nemají rádi sníh, jsou zlí. :-)

           0 0