ktery zadní naboj je lepší Shimano Deore XT FH-M775 nebo DT Swiss 370 CL

46 nepřečtených
  • syst

    dobrej,co je lehčí nebo lepší??nebo co biste doporučovali jestli Shimano Deore XT FH-M775 nebo DT Swiss 370 CL,,potřebuju aby se to dobře točilo a a aby to vydrželo trochu,,diky

    Anketa: tak jaka??

    35x
    88%
    5x
    13%
    0 0
    • Vilém  

      Kdyz DT, tak bych bral od 340 niz, kvuli orechu. XT pri obcasne udrzbe vydrzi taky hodne.

      0 0
    • Lovec_007  

      2 ruzny systemy, ja preferuji loziska, takze DT, nekdo zase konusy a prikloni se k Shimanu. Zrovna tyhle DT vozim  a jsem spokojenej.

      0 0
    • kesu  

      tady fakt neni o cem vem DT

      0 0
      • ememem  

        co mate vsetci proti shimano nabojom? (este aj predavac v nemenovanom shimano certified obchode mi povie ze nic horsie neni.)

        konkretne k xt:

        ktore su za porovnatelnu cenu nejako vyrazne lahsie? (berme 6 dierovu disc variantu)

        k tomu ze nic nevydrzia – po kolko km ste ich odpisali?

        btw – na jednom mam xt, na druhom author industry (to zas budem na smiech) a oboje funguje pri priblizne rovnakej udrzbe (t.j. takmer ziadnej) bez problemov.

         
        0 0
        • McBlacky  

          XT ořech jsem odpáll dost brzo. Někde tady byla i fotka. Vyrezlý :(

          Author mám taky, proti XT super držák.Bez údržby už skoro 10000km, včetně zimního provozu.

          do konusů už bych nešel. jediný co hraje pro XT je cena/váha

          0 0
        • Daf  

          Tady Shimano neni v oblibě. Na BF vetšina lidí neumí seřídit konusy. Aspoň tak to vyzní, protože se tím spousta lidí často argumentuje. Zato případnou vyměnu ložiska nikdo neřeší. To zřejmě není problém ;)

          Shimano náby vyšších sad jsou většinou úplně v pohodě. Navíc jsou za dobrou cenu včetně sluš­ného rychloupínáku. Případná vůle se dá doštelovat a není třeba kupovat ložiska. Nevýhoda konusů je podle mě jen jejich vyšší váha v top sadách oproti konkurenci.

          0 0
          • mr.antik  

            přesně tak, sice náboj za špatné seřízení nekontrolování nemůže, ale já si kupuju kolo, abych na něm jezdil a ne se v něm vrtal…

            0 0
            • ememem  

              tak tuto predsatvu som kedysi mal aj ja. bohuzial ked jazdis obzvlast ak das obcas nejaky maratonik a nechces prijst uplne posledny tak je dost nerealisticka. a len tak mimochodom ma to sturanie docela dost nebavi, mam dost inej roboty aj zaujmov.

              0 0
            • Daf  

              U kónusů na starých favoritech byla vůle a furt se v tom človek hrabal. Na XT nábu jsem nemusel 2 roky šáhnout. Což se nedá říct o ložiscích co mám v Crossmaxech, které musím často čistit. To je mimochodem mnohem větší pakárna než vyčistit nábu s kónusama. Ještě je možnost ložisko vyměnit, což v domácích podmínkách zvládne málokdo. Ložiska nejsou levná a ještě s tím musíš většinou do servisu.

              0 0
              • mastihuba  

                nevim jak u CM ale u authoru je výměna ložisek akce na 10min v ceně cca 100–150kč. Ložisko u ořechu jsem teda ještě neměnil, ale to nebude o moc horší.

                0 0
                • Vilém  

                  V orechu author jsou proklinane konusy:)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    no už mám jakejsi vakl v ořechu, ale ložiska u náby jsem měnil loni a jsou ok, tak jsem do toho ještě nevrtal. Předpokládám že nějakým větším imbusem odmontuju ořech a pak se na mne něco vysype :) je tak?

                    0 0
                    • Vilém  

                      orech je delanej podobne jako shimano. Chycen je imbusem. Vule se resi podlozkama.

                      0 0
            • Barak  

              A můžeš ji takový kolo prosím doporučit?

              0 0
          • whom  

            Moje zkušenost (dříve XT, teď Bikepositive – podle mě totéž co author a novatec) – na XT se brzo vyběhly ložiskové dráhy v náboji, konusy zůstaly netknuté (ty se totiž dají vyměnit, ložiskové dráhy v náboji ne). Průmyslové ložisko pokud oddělám, vyhodím a nahradím. Podobně dopadly XT náboje v nějakém testu na zapletená kola ve velu z počátku roku. XT součástky vozím, ale náboje už to nebudou.

            0 0
        • Vilém  

          Tak zrovna XT 6 der byly hodne tezky. Ten muze vahove konkurovat hodne nab.

          0 0
          • ememem  

            ja som asi sprosty alebo co ale nech hladam jak hladam ja fakt neviem najst kolko vazia tie z minulorocnej xt sady. kolko pls?

            0 0
            • Vilém  

              nj, ale 6ti diry byly v sade naposled tak pred 5ti lety. Ty lonske myslis dotazovane FH-M775? 

              0 0
              • Vilém  

                Pokud ti jde o vahu tech 775, tak ta je dle shimana 230/411g vc. upinaku. Ohledne vah shimano moc nekeca, takze se tomu da ± verit.

                0 0
        • kesu  

          proti shimano nabojum mam konkretne jen to,ze je to strasnej shit :))))

          ne vazne,nemam rad konusy.zlaty prumysly,zadny problemy..

          0 0
        • AsiJura  

          XT ořech jsem odepsal po 130Km, konkrétně se rozdrtily dvě ze čtyř pacek ve cvrku, teď to dávám na reklamačku, kterou mám uznanou, jinak bych ten bordel vyhodil. Teď se dívám raději po DT i když cena je jinde.

          0 0
          • juli  

            2 ze 4? Myslel jsem si, že jsou v Sh ořechu je dvě.

            0 0
            • mastihuba  

              ono je to asi fuk ale jestli si dobře vzpomínám tak jsou dvě a dvě vedle sebe, takže v zásadě máte recht oba :)

              0 0
              • juli  

                Já jsem hlavně neměl rozebraný ořech ze sérií náb co se dělají poslední 2–3 roky, ale co jsem rozebrané měl, tak tam byly vždycky praporky dva.

                Je pravda, že Sh na postu ořechu asi inovovalo, protože krok cvrku je jakýsi kratší.

                0 0
    • Daf  

      Asi jednoznačně lepší je DT swiss. Taky je skoro 2× dražší že ;) Myslím si, že to XT ale vyloženě špatná volba taky není.

      0 0
    • tchurillo  

      Nic proti Shimanu vseobecne, to prenecham inym. Kazdopadne moj XT zadny naboj (560) ma uz treti orech, co je na max. 5000km trochu vela. Do stvrteho uz nejdem a kupujem pravdepodobne prave DT 370.

      0 0
      • tchurillo  

        pardon, tie XT su samozrejme 760ky…

        0 0
      • robin!1  

        Kolik ten ořech vydržel? Mě na novém kole po 500km zlobí ořech… zatím jen vydává zvuky v záběru, ale netuším v jakém stavu to je.. takže asi reklamace :-( a budu nějaký čas bez pojizdného biku :-(

        0 0
    • Manas  

      Prvnich par let sem jezdil ruzny konusy, nejvyssi radu asi XT dost dlouho zpatky. Skoro kazdou tvrdsi vyjizdku nebo dirtareni sem povolovaly i pres zalepeni loctitem. Od ty doby prumysly a nikdy jsem je neresil. Snad jen prvni naboj od Artura potreboval lepsi serizeni na orechu ale od ty doby nic.

      Navic, poridit si konusy na 20mm a 10mm pevnou osu moc dobre nejde :)

      0 0
    • bosmilan  

      já vozím ty zapletená WH-M775 a bez jediného problému,najeto na nich cca 7000 km a to i celkem v dost drsných podmínkách a dokonce i v zimě po které jsem je rozebral,vyčistil a složil.Přitom nejevily jakoukoliv závadu a vše bylo v pořádku.

      0 0
      • Hornet  

        Presne ta ista skusenost, snad o par km menej. Cistil som minuly tyzden, predny uplne cisty, zadny zo strany kazety spinavy, ale uplne ok.

        0 0
        • bosmilan  

          asi budu mít dobře seřízené konusy,jinak si to neumím vysvětlit,ale líbí se mi ta jejich setrvačnost :-))

          0 0
          • Hornet  

            som s nimi mooc spokojny, na zaciatku som trochu povolil konusy(ako na vsetkych novych shimanach), a idu super, vydrzia toho hodne, vyplet drzi, zatial sa mi ho nepodarilo rozcentrovat(klop, klop, klop)

            :-)

            0 0
    • kesu  

      skoro každý zadní náboj je lepší než shimano..

      0 0
    • Ruprt2  

      já mám XT a je to dobrý náboj a jsem s ním spokojený. nastavování konusů a přetahování nepřetahování je opruz, ale nezabije mě to.

      Ale ten ořech :-/

      0 0
      • Peslezedirou  

        Šoupnu to pod tebe, je v normě malá vůle na ořechu XT, trochu se celá kazeta vyklá, to asi není úplně ok, trochu dotáhnout konus? Ptám se bůbě, vím, ale dloho jsem neměl náboje shimano.

        0 0
        • Vilém  

          Zalezi jak moc male je:) Vetsinou to nedela problem. Pokud bys ji chtel odstranit, tak te nemine laborovani s desetinovejma podlozkama, ktere vuli v orechu vymezuji. Pokud je vule mala, tak odstraneni i nejtensi podlozky, muze byt moc.

          0 0
          • Peslezedirou  

            Jo je to malý :-) je to cítit jen u největšího pstorku, tak to nechám být, raději do toho moc hrabat nebudu, náboj jsem kupoval jako nouzovku a na těchto kolech se učím i centrovat, musím říct, že centrování není zase až tak jednoduché jak to vypadá :-)

            0 0
    • dancing dog  

      já měl sh LX , ošetřovaný jen 2×, určitě přes 10oookm, fakt je,že na crossovym kole,takže asi měl menší záhul než na bajku..ale zase ta zátěž, co vozily

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.