Koupě kola HT okolo 30 000 Kč na carbon rámu

10 nepřečtených
  • Ami

    Zdravím bikeři,

    Chtěl bych si udělat radost a koupit si nějaké HT na carbonovém rámu, předpoklad je občasná vyjížďka do hor do terénu a jinak cyklostezky. Rozhodně to nebude bike na závody. Chtěl bych se pohybovat někde na úrovni cca 30 000 Kč, ale může to být i o něco málo víc. Měřím 190 cm a vážím 93 Kg. Nyní jsem jezdil na 26 a zvažuji i 29. Prosím nemáte někdo zajímavý typ na nějaké výprodeje, a jaké kolo zvolit. Vím, že za 30 t. to nebude žádná voňavka, ale …

    Díky moc za radu

    0 0
    • Dag  

      zkusit sehnat tohoto Ghosta htx: http://www.lightbike.cz/…48cm-19.html

      Sice nad limit ale je to podle mě jeden z nejlevnějších carbonu na trhu

      0 0
    • Erknold  

      A proč na toto použití potřebuješ karbonový rám, který Ti sebere peníze na kvalitnější vidlici, lepší kola, brzdy apod.

      Ve výsledku bys měl hliník stejně těžký s tím, že to co má být lehké by opravdu lehké bylo.

      0 0
      • Hugo Boss1  

        +1

        0 0
      • Ami  

        4 Erknold – Dík za reakci, a co by jsi mi za ty peníze tedy doporučil ty?

        0 0
        • lalajda  

          Pokud by se rozhodl pro 26tku, tak mi písni na mail, něco bych Ti mohl nabídnout.

          0 0
        • Erknold  

          Mě ber hodně s rezervou, já jezdím na krosu a většina mých vyjížděk končí v hospodě :), kde poslouchám hádky jak je 29 nemotorná, 26 nepřejede kořen, hliník se kroutí a karbon spasí svět. Jinak terén něco jako ty.

          Podle mě je větší pravděpodobnost, že Ti bude dělat déle radost hodně dobře osazený hliníkový rám, než karbonový rám s kompromisy. Ale to je jen můj názor. Na každém kole si najdeš něco.

          A já zatím řešil kola cestou stavby na zakázku od místních stavitelů. Ale třeba ve 26 se dají sehnat na netu hodně hezké výprodeje i sériové. 93 kg je také důležitý parametr. Uvidíš, mrkni do historie fóra.

          0 0
          • krosmen  

            Letní zahrádky u hospod připomínají mnohdy spíš specializovanou prodejnu MTB se spoustou nablýskaných exponátů skladem. Jejich majitelé v týmových dresech vonících po Arielu řeší jednotlivé komponenty, popíjejíc při tom zlatavý mok…;-)

            0 0
    • Chlebovnik  

      Hm, mrkni na Superior XP 929 CRB. Jinak souhlasím s ostatními, kolem 30k je to hodně o kompromisech.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.