• Cipísek

    Zdravím vespolek,

    vysvětlí mě někdo prosím jak je možné, že dva různé shopy nabízí stejný kotouč, ale v jiném designu?

    Nějak to nechápu. Jak ty XTéčka ve skutečnosti vypadají?

    A ještě jaký je rozdíl v XT a SLX? Je to jen o vzhledu samotného unašeče, váhy a matice? Kotouč jako takový je asi stejný ne?

    Děkuji za osvětu, uvažuji o koupi, tak ať jsem chytřejší.

    http://www.kolokram.cz/…uct_info.php?…

    http://www.kupkolo.cz/…lock_z90634/

    0 0
    • felix.org  

      Vysvětlení bych hledal v tom, že na kolokrámu je 203mm a na kupkole zřejmě 160mm a dál v tom, že každej je focenej z jiné strany :-)

      0 0
    • nitraq  

      Vysvětlení je jednoduchý – na kolokrámu mají fotku RT98, což je XTR. Na kupkole je obrázek správně.

      0 0
    • Cipísek  

      Nazdar vespolek, tak jsem si vzal XT a natěšenej jako malej Jarda, jsem je šel nahodit. Všechno v pohodě až do té doby, kdy jsem kolo nasadil zpět. Všechno sedlo jak mělo, ale jak jsem chtěl pootočit kolem, tak jsem narazil. Ten konec unašeče, jak je nanýtovaný na kotouč, naráží cca 2–3mm do třmenu brzdy.

      Kotouč sedí jak má, horní okraj destiček je přesně na okraji kotouče.

      Setkali jste se s tím někdo?

      Brzdy Hayes Stroker Trail.

      Dá se to nějak pořešit nebo jsem blb a vyhodil prachy za kotouče, který na kolo nedostanu?

      0 0
      • goofy  

        V kterem miste to narazi do trmenu? Ubrousit trmen?

        0 0
        • Cipísek  

          no brousit se mě to moc nechce, jak do toho šáhnu, tak se 100% něco pos…

          Obr je jen orientační, ale snad to jde poznat:

          0 0
          • goofy  

            Jestli jsem to dobre pochopil, tak to vadi primo na tele u pistku? Holt blba kombinace kotouce a trmenu. Mas 3 moznosti:

            1. jemne vypodlozit trmen (nebudou pak zabirat cele desky)
            2. jemne zbrousit trmen (pokud to nejak jde)
            3. kotouce vyhodit a koupit neco jineho
            0 0
      • Ricci  

        Pravdaze stretol,vzadu kombinacia XTR 180 kotuca a avid elixir, zdvihol som to o kusok podlozkou…

        0 0
        • Ricci  

          Oprava, vzadu 160 kotuc bol tento problem, so 180 uz ziaden problem vzadu nie je…

          0 0
      • BigKarel2  

        A máš to vypodložkovaný přesně?? jesi jo tak uber kus z unašečů a třemenu, ničemu to vadit nebude…

        0 0
        • Ricci  

          ubrat ? sak mu to bude narazat este viac, ked pojde brzda nizsie…

          0 0
        • Cipísek  

          z unašeče bych to nebral, vždyť zeslabím stěnu a pak by to mohlo prdnout ne?

          0 0
          • BigKarel2  

            Já nevim o kolik to máš, když upiluješ trochu z unašeče, nic se nestane, taky to mam obroušený a ze třmenu taky trošku můžeš…přidáš nějakou mini podložu navíc a musí to jít…

            0 0
          • Ricci  

            alebo daj 180 a mas po probleme

            0 0
        • MlokCZ  

          Z unašeče v tom místě kde to vadí rozhodně nic neubírat.

          0 0
      • MlokCZ  

        S tím kromě ubroušení třmenu neuděláš nic (a to ubroušení zrovna není v ideálním místě).

        Už jsem to tu psal v jiném vláknu. 160mm SM-RT86 kotouč + Elixiry R mají stejný problém. Tady by to ještě asi ubrousit šlo, překáží tam taková pacička třmenu, která brání prostrčit destičky skrz a být tam nemusí.

        The One vychází se 160mm kotoučem přesně na chlup (unašeč se zakusuje do středu třmenu kde je prostor).

        180mm kotouče jsou v pohodě vždy, tam je nad unašečem k obvodu kotouče více místa.

        0 0
    • Cipísek  

      no nic dík za reakce, budu to muset nějak vykoumat

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.