Kontrola finální stavby MRX/Raidon 21 000,-

43 nepřečtených
  • H4uZ3

    Zdravím všechny

    Poprosil bych před finální objednávkou u stavitele o kontrolu kola pro hobby ježdění.

    Cena je aktuálně 20700,–, jde mi o to jestli by na něčem nešlo za pár stovek získat mnohem více muziky, nebo naopak něco co ani nepoznám a stačilo by o třídu horší a ušetřím. Děkuji moc. Mám plnou důvěru v stavitele ale rád bych i jiný pohled.

    Byly mi nabídnuty brzdy Shimano Deore M615 , ale příplatek 1200,– mi přijde pálka ( má to cenu poznám to? )

    rám: MRX Elite X7 29" černo-zelený 19"

    vidlice: Suntour Raidon RL-R air pevná osa 15mm černá

    hl. složení: Profil cartridge + podložky

    sedlovka: Profil Race

    představec: Profil Race

    řidítka: Profil Race prohlá 68cm

    sedlo: Thomus Sport

    objímka pod sedlo: MRX

    kliky: Prowheel Zephyr 24/38 osa integrovaná HT II

    řazení: Shimano Deore M610 2×10

    přesmykač: Shimano Deore M615

    měnič: Shimano Deore M610 Shadow

    kazeta: 11 – 36 SunRace MS

    řetěz: SunRace 10sp. + spojka

    kola: Remerx Hurry/náboje Remerx light (prům. ložiska)

    pláště: Schwalbe Rapid Rob 29×2,1"

    duše: Rubena light

    gripy: Velo jištěné

    brzdy: Shimano M445/446, kotouče Force 180/160mm

    lanka, bowdeny, koncovky…

    pedály Wellgo M-224G

    0 0
    • Smazaný účet  

      Příplatek za Deorka je hodně velký, hlavně když se dají sehnat jen o 600KČ dráž.

      0 0
    • raf007  

      Ahoj,

      nezlob se na mě, ale proč si tedy objednáváš stavbu u někoho komu nedůvěřuješ ani natolik, že se tu ptáš zcela neznámých lidí na jejich posouzení?

      Omlouvám se za příspěvek mimo, ale nedalo mi to…

      0 0
      • scalar  

        Úplně přesný názor. Když si objednávám kolo od stavitele, tak jsou v podstatě dvě možnosti – rozumím tomu natolik, že si nabídku dokážu vyhodnotit nebo musím věřit staviteli. Pokud zakladatel staviteli nevěří a dá raději na názor kohokoliv z fóra, o kom nic neví, tak nemá smysl řešit zakázkovou stavbu. V lepším případě tady lidé rozumí dílům, ale neznají velkoobchodní ceny, pak nemohou mít relevantní názor. Tady třeba ani neví, kolik tazatel váží, na co kolo chce apod.

        0 0
        • unavix  

          Nebo je to celý jinak. Někdo mu poradí co by se dalo zlepšit a stavitel najednou zjistí, že by neměl vejvar tolik kolik chtěl? Stavitel se bojí, že by ho zákazník přitlačil až na limit a on to za ty peníze neumí poskládat.

          V takovém případě přeci může říct, že to stavět nebude. Nikdo ale nemůže nutit investora aby něco koupil bez konzultace. Jen hlupák investuje své peníze bez toho aniž by „věděl“ že dostane to nejlepší možný.

          Nemůžete nikoho „nutit“ jak má postupovat při své investici, stejně jako investor nemůže nutit stavitele zakázku vyhotovit.

          0 0
      • xtonda  

        A proč by se neměl ptát? Stavitelé je podnikatel/živ­nostník, pokud u něj již nestavěl tak nemá důvod mu apriori věřit nebo nevěřit, prostě ho nezná. Dá poptávku, dostane nabídku a nechá si jí zhodnotit od někoho nezávislého o kom se domnívá, že tomu aspoň nějak rozumí. V čem se to liší když si tu lidi nechávají posoudit/porovnat sériovky.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Důvody tam snad máš vypsané.

          0 0
          • unavix  

            Vypsané a úplně nesmyslné. Investor si může svou investici konzultovat jak chce a s kým chce.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ano může a taky může čekat odpovídající reakce.

              0 0
              • unavix  

                To samozřejmě může. Naštěstí ale všichni stavitelé nejsou ješitný a arogantní. A takový věci jim vůbec nevadí.

                0 0
                • Tomcat  

                  Tak stavitelé to dělají hlavně po zisk a né pro dobrý pocit.

                  Pokud je to opravdu stavitel a né někdo kdo si na něj hraje, má svou vlastní dílnu a od prodejců\dovozců má takové ceny, které to umožňují.

                  Stavět cokoliv jiného než highend se za koncové maloobchodní ceny se nevyplatí. Stejně se nevyplatí brát věci jen z jednoho obchodu.

                  0 0
                  • scalar  

                    Mluv za sebe, pro mne je třeba ten dobrý pocit důležitý. Do zakázky, ze které nemám dobrý pocit nejdu.

                    0 0
            • maajkee  

              Taky to tak vidím. Nemám vůbec problém s tím když někdo vystaví muj návrh sem. Taky nemám problém s tím když mi pak dotyčný řekne že to nechce.

              0 0
              • unavix  

                +1

                0 0
              • nitraq  

                I včetně konkrétní ceny?

                0 0
                • maajkee  

                  Jistě, proč ne? Návrh udělám vždycky tak aby se mi to vyplatilo dělat a abych mel z toho kola pocit ze bude fungovat a cenotvorbu mam pro všechny stejnou.

                  0 0
              • Erknold  

                Já si spíše říkám, jak je relevatní názor lidí na fóru. Stavitele si vyberu podle kladných referencí, že si jeho výsledky lidi chválí. A pak začnu zjišťovat názor neznámých pisálků na webu. Když výsledek nebude ono, tak za to může jen ten, kdo začal střílet do původního návrhu, tedy kupující.

                Jak kdybych si vybral fasádníka, který mi doporučil materiály, já mu řekl, ať koupí něco co mi řekl Pepa z hospody a za rok budu všude vykládat, jaký je fasádník nemehlo, že mi to opadalo.

                0 0
                • unavix  

                  Ale no tak. Nesuď podle sebe jak by ses zachoval Ty. Zrovna v té hospodě může sedět člověk který třeba dělá pro výrobce věcí pro fasády a pozná, že ten tvůj fachman může změnit jednu nebo dvě věci a výsledek bude mnohem lepší. Stejně tak může zde ve fóru dostat tazatel radu od člověka, kterej se v kolech vyzná líp než křiklouni který tady křičí, že konzultace jsou fuj.

                  Stavitel může říct že to nepostaví, protože změny dle jeho názoru povedou ke zhoršení výsledku. Nebo ne?

                  Nechovejte se jak EU, nevnucujte nikomu svý názory a ctěte svobodu rozhodování druhého.

                  0 0
                  • oddie  

                    Akorát šance, že v té hospodě zrovna bude ten člověk vysoké odbornosti lepší než ten fachman se limitně blíží nule, kdežto šance, že tam bude Lojza, kterej mu poradí nefunkční zmatlanec je naopak obrovská. A největší problém je rozlišit, kdo je vlastně kdo, když je nezná… a ne, to, že pracuje v nějaké firmě ještě vůbec nic nezaručuje ;)

                    0 0
              • scalar  

                Já myslím, že je to obráceně, problém nemá stavitel, ale zákazník (když vystaví takhle kalkulaci na fóru). už jsem to tady psal jednomu nedávno, když jsme viděl některé rady – „Dobře Ti tak“ :-)

                0 0
      • unavix  

        A proč by se nemohl optat a ujistit jestli za svý peníze dostane to nejlepší možný? Ve kšeftě kde se dělají věci na zakázku úplně normálně existuje poradce který zadavateli radí jestli ta nabídka je ok nebo by šlo něco vylepšit.

        0 0
        • oddie  

          Jo, poradce existuje, ale veřejně to vylepit nemůžu, to mám ve smlouvě :)

          0 0
    • Tomcat  

      Pokud chceš přesné posouzení sestavy musíš dát přesný popis ideálně odkazy na konkrétní výrobek. Označení Profil Race je označení značky né konkrétního výrobku.

      Nebo například firma Remerx u výpletů nic jako Remerx Hurry/náboje Remerx light neuvádí a jsou to výplety primárně určené pro ostřejší zacházení kde 15mm osa je za příplatek.

      Celé to vypadá jako běžný poskládání z jednoho eshopu, jen se seřazením podle ceny. Na tuhle cenu se dostat není nic divného.

      Schválně jsem si naklikal

      29" MTB kola Fulcrum Red Power 29, CL – 15mm/rychloupínák

      29" rám MTB Force GRANNUS

      29" SR Suntour Raidon RL-R

      Semi-integrované složení Force Fe

      Představec FORCE Basic S4.6

      Řidítka MTB Force Flight, 31,8/680×25 mm

      Sedlovka FORCE BASIC P4.6

      Brzda kotoučová Shimano BR-M447 + BLM506 – bílá

      Kazeta Force 10-pastorků – chrom (počet zubů: 11–36)

      Kliky FORCE TEN2+, včetně osy (délka/počet zubů: 175/38×24)

      29" Plášť MTB Schwalbe Rapid Rob, drát (průměr/šíře: 29 × 2,1)

      Přehazovačka Shimano Deore RD-M610

      Přesmykač Shimano Deore, FD-M618

      Řazení Shimano Deore SL-M610I, I-spec B, 3/2×10

      Řetěz Shimano HG-54 Řetěz Shimano HG-54

      Sedlo Force RIK+ sportovní

      Brzdový kotouč Force – 424056 (průměr kotouče: 160 mm)

      Brzdový kotouč Force – 424057 (průměr kotouče: 180 mm)

      Sečteno na jednom eshopu za koncové ceny bez nějaké vernostní slevy nebo s cenou pro velko odběratele za 21725,– ano nejsou tam gripy, není tam duše, nebo objímka pro sedlovku.

      Proč nepoužiješ jednu z mnoha sestav které tu ve vláklech o lowend skládačkách jsou ?

      0 0
      • palo7  

        tak rám Force je podstatně levnější než MRX. Zase kola bych asi raději viděl ty Fulcrum (ale jsou spíš na lehčí váhy). Takže ta jeho sestava není nijak špatná, v té ceně na MRX a s pevnou osou si myslím, že není zásadní důvod to nevzít…

        0 0
        • Tomcat  

          pointa byla v …Celé to vypadá jako běžný poskládání z jednoho eshopu, jen se seřazením podle ceny. Na tuhle cenu se dostat není nic divného…To nevypadá na zběhlého skladatele ale rozpis z krámu

          0 0
          • Smazaný účet  

            jak si přišel na to, že je to poskládaný podle ceny? :D

            0 0
          • SloM  

            Nevím, co tady blázníte. Vzhledem k ceně je to solidní nabídka. Každý by tady chtěl za 20 tis. zázrak a stavitel aby pak jedl měsíc suché rohlíky. Pořád to musí být pro stavitele zisk, jinak by to nedělal. Pokud máte dojem, že to postavíte levněji, jen do toho… Mimo to si myslím, že pokud by autor oslovil jakéhokoli jiného stavitele, dostane ± podobnou nabídku. Ale vždy může poptat víc stavitelů a dostat něco navíc, to zase netvrdím, že ne.

            0 0
            • Tomcat  

              My neblázníme konstatujeme právě že je to naprosto normální = průměr od kterého chce nějaké zhodnocení ale popis je nedostatečný.

              0 0
              • vili  

                Co víc bys tam chtěl popisovat? Tebou zmíněné komponenty profil jsou v podstatě stejnej lowend jako force a v těchto cenách tam těžko budeš dávat něco lepšího. Chybí tam maximálně délka představce a jestli je sedlovka s offsetem nebo bez a to už předpokládám doladí dle parametrů jezdce. Na cenu to vliv nemá.

                0 0
    • puka  

      Mohl by jsi ušetřit 5k tím, že by jsi vybral rám Force epigoni místo MRX. To je ale tvoje volba. :D

      0 0
      • palo7  

        samozřejmě je to blbost. 5tis. by neušetřil, stavitel ty rámy nekupuje s rozdílem 5, ale podstatně menším a pak by si také určitě sníženou marži, co by měl na Force, musel dohnat jinde :-)

        0 0
        • puka  

          A co je toto? Skoro stejné specifikace jen jiný rám. Snad jediný rozdíl jsou kola a pevná osa vepředu.

          0 0
          • palo7  

            jak píšeš: pevná osa, ty kola budou cenově podstatně levnější než Hurry a jsme na úplně jiném cenovém rozdílu než 5tis. jen za rám jak jsi psal výše

            0 0
          • palo7  

            další úspora je, když staví z věcí co má doma, nebo jsou v akci …

            0 0
      • scalar  

        Nebo by mohl chodit pěšky a ušetřit 20 tis.

        0 0
        • puka  

          Díky, tím jsi mi ulehčil stejné dilema.

          0 0
        • oddie  

          :D ta sedla

          0 0
    • palo7  

      jestli nejseš vyloženě těžká váha, tak asi ani nějaký zásadní rozdíl v brzdách nepoznáš. Spíš bych dal kotouče Shimano (nejlépe RT66), ať to spolu pěkně chodí a nic neštrejchá. Když bereš 19 rám, tak bych určitě chtěl řídítka aspoň 72cm a více. Jinak pokud mu věříš, tak klidně ber, je to běžný standard a slušně poskládáno.

      0 0
    • michomin  

      Já bych Deore brzdy chtěl, s těmi, co máš v sestavě, jsem začínal a v kopcích (Jizerky) se jim moc nelíbilo. Prostě nic moc. S cenou se musíš popasovat sám, koukej na kolo jako na celek a ne na příplatek 1 200 Kč. Třeba ti pomůže podívat se na internet a zjistit, co se prodává za 22 000.

      0 0
    • mr.antik  

      osobně mi tam trošku nesednou ty kola, ale asi nějakej důvod to má (hmotnost jezdce?)

      0 0
      • vladacr  

        Máš nějaký důvod, proč ti ta kola „trošku nesednou“? Ptám se, protože je mám taky a po necelých 180 km zatím spokojenost. Chtěl jsem kolo pro metrákového chlapa, kterému na předku visí 30kg pes :-)

        0 0
    • H4uZ3  

      Tak se to tu nějak rozjelo a polovina příspěvku je OT. Ostatním děkuji a můžeme LOCK , na kole se v podstatě teda nic už měnit nebude.

      Děkuji

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce