• Daniel2222

    Ahoj, potřebuji poradit s výběrem kola za 30 000kč, věřím že jsou zde zkušenější jezdci než já :)

    Kolo by bylo na xc a požaduji pevné osy, dobrou vidlici, přehazovačku se zámkem proti bouchání(myslím aby mi nebouchala o zadní stavbu), dobré brzdy, kola 29'',kvalitní rám a nevadí mi ani české značky kol. (Ghost a Merida mě nějak nelákají)Doufám, že tím někoho neurazím, jen mě neoslovuje ta značka.

    Jo a měřím 186cm (málem bych zapomněl) :)

    Děkuji za rady

    0 0
    • novas752  

      To je v dnešní době docela odvážný seznam požadavků na takovou cenu. Brzda přehazovačky ti omezuje řazení na 12, 11 nebo některé 10 rychlostní Shimano, dobré brzdy = Shimano Deore a lepší, dobrá vidlice je trochu nejednoznačná definice, ale dejme tomu Foxky, RockShox Sid, Reba, snad ještě Recon Gold, Suntour Axon a Epixon, k tomu obě pevné osy…

      To smrskne výběr na pár extra výhodných kandidátů, které jsou tento rok často už dávno vyprodané.

      Jediné co mě napadá je Qayron Ram.

      0 0
      • Daniel2222  

        Díky za zajímavé tipy, trošku jsem hledal a nešel jsem Superior xp919 nebo Cannondale trail 3, ale nepoznám jesli mají pevné osy.

        0 0
        • Wiggle  

          Sup ma pevnou osu jen vzadu, Cannon zas jen vpredu. U obou se priplaci za znacku, tzn. setri se na nekterych komponentech.

          0 0
          • Daniel2222  

            Sup mě docela zaujal, ale zajímalo by mě jak hodně je to kvalitní značka(kvalita rá­mu)

            0 0
            • Wiggle  

              Kdyz jsem tu pred rokem vybiral kolo, tak se tu obcas zminovalo, ze Supy praskaj. Co je na tom pravdy, nevim. Prasknout ale muze cokoliv, nehlede na znacku. Mne se ty jejich ramy designove libi, jen to osazeni je treba v porovnani s Kross o tridu niz. Hlavne ta zakladni vzduch. vidle s 30 mm nohama a rychloupinakem na kole za 30 000,– neni zrovna cool.

              0 0
              • novas752  

                Že Supy praskaj tu mele pořád do kola akorát jeden konkrétní uživatel. :) Neřekl bych že praskaj nějak nadprůměrně.

                Ale cenu mají nastavenou poměrně sebevědomě, to ano.

                0 0
                • Daniel2222  

                  Musím říct, že mě ten Qayron fakt zaujal, ram 1, ale i carma 120, ale teď už záleží jestli ht nebo full.

                  0 0
                  • snas89  

                    S 30k jednozncne ht.

                    0 0
                    • plysovykozisek  

                      ++++1

                      0 0
                      • JachymP  

                        Až teda na to 1×11. Na XC kolo ne úplně dobrý nápad. Jedině že by jezdil málo, jinak bude nejmenší pastorek trpět…

                        0 0
                        • TK75  

                          Já ti nevím, ale například spousta gravel biků má 1×11 a řekl bych že nájezd na nich není malej, spíš větší než na xc bajku.Já mám na grevlu 1×11 a jezdím skoro každý den.Ale chce to mít převodník s počtem zubů tak aby teda člověk ten nejmenší využil jen z kopce

                          0 0
                          • JachymP  

                            Ano jde o ten převodník. Otázka je, jak velký do toho Qayronu dá a taky jestli mu pak zas pak nebude chybět lehký převod. Na gravelu ti nechybí, ale na mtb chybět může. Záleží prostě kde a jak jezdí.

                            0 0
                          • novas752  

                            Jo ale na který mtb rám jde nasadit nějakej 40z+ gravelbike převodník? Většina mtb pobere převodníky sotva 36z a s nima prostě po rovině drbeš několik malých pastorků a drahá kazeta ti pak brzo umře kvůli dvoum nejvíc ojetým.

                            0 0
                            • TK75  

                              Jo to jsem si neuvědomil, že tam nedáš převodník.No ale i tak kazeta nemusí umřít, jdou vyměnit jen pastorky ne?Jak to řešíš ty?

                              0 0
                              • novas752  

                                No jak kde a jak které. Sram od GX nahoru jsou kazety v jednom nerozebiratelném kusu. Na Shimano by spodní 4 pastorky měly jít sehnat samostatně.

                                Já to řešim šalamounsky :), po rovinách jezdim co nejmíň, nebaví mě to. Většinu času na biku v podstatě šlapu do kopce, sem tam nějakej kousek po rovině a hurá z kopce, kde se skoro vůbec nešlape. Na takové použití jsou jednopřevodníky jako dělané, nejčastěji tam je zařazen nějakej řekněme druhej až pátej největší pastorek (na 12spd), kazeta drží, řetěz se taky tolik neojíždí…

                                0 0
                                • TK75  

                                  Tak to je dobrý, dělám to teď s hátéčkem úplně stejně:-)

                                  0 0
                                • Daniel2222  

                                  Tak teď mám z toho guláš :), trošku jste mě vyděsili, vybírám mezi Cannondale trail 3 s dvojprevodnikem nebo ten Qayron Ram 1 s jednoprevod­nikem.

                                  Obě kola mají své pro a proti, Cannondale má doživotní záruku na rám(což je 5 let), je to prémiová značka a protože ho mají ve vedlejším městě v bike shopu, kde by to bylo už mé třetí kolo, které jsem si tam koupil a naposled jsem dostal slevicku, že jsem stálí zákazník tak si myslím, že o 3000kč dolů na ceně mi ho prodá.

                                  Babo raď

                                  0 0
                  • novas752  

                    S tímto rozpočtem určitě hardtail. Jestli přemýšlíš nad něčim schopnějšim v terénu tak ten trailový hardtail Spyro.

                    0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce