• Smactar

    Ahoj vsichni.

    Pri koupi meho kola jste mi prefektne poradili, proto bych se rad obecne zeptal na kolo pro sveho syna. Jde mi prakticky na zacatku jen o to, jak velke by melo byt. Meri cca 160 cm, a nasel jsem nejakou 26´´ ale asi to je v nejake „detske“ velikosti, ze jo. (Ja mam 29´´)

    Moc diky za radu.

    0 0
    • Tomas_82  

      Tak s menším rámem můžou být 26", 27,5 i 29" kola

      0 0
    • mr.antik  

      Asi je, nebo asi taky ne.

      0 0
    • Smactar  

      Protoze jsem pako :-) Ja mam kola 29´´ ale ram 23´´, ze jo :-) Tak jsem koukal a myslim, ze nejvetsi detsky je asi 26´´, nebo uz potom nejaka 15´´ nebo 16´´ dospela?

      0 0
    • Gwaihir  

      Před 10ti lety jezdila na 26" mtb většina.

      Kolik měří dítě je vedlejší, pokud nevíme věk ev. kolik roste za rok a na jak dlouho to kolo má vydržet.

      0 0
    • Smactar  

      Je mu devet, roste hodne, ale vetsinou mu kolo vydrzi dva roky…

      0 0
      • Tomas_82  

        Tak to je slušná výška 160cm v devíti… Kolik toho za ty dva roky najezdí? A v jakém terénu?

        0 0
        • Smactar  

          Je po tatinkovi :-) Mam 207 :-) Jezdime prumerne, zadny statisice kilometru, ale urcite dost. A teren vetsinou klasicky cyklostezky po Praze atd, mimo minimalne.

          0 0
          • Tomas_82  

            Bohužel moc nevím, co znamená průměrně. Já jezdím průměrně 4–5tis rok a pro někoho to je hooodně podprůměrný a pro někoho zase naopak. Nicméně na cykloztezky po Praze asi nemusí být horské kolo.

            0 0
          • Tomas_82  

            Vhodné by mohlo být crossové kolo, s menším rámem a pevnou vidlicí. Myslím že by kolo mělo být co nejlehčí. Zkus kouknout třeba tady na to:

            https://sport.bazos.cz/…ske-kolo.php

            Píše tam sice od 140cm, ale to je podle mě nesmysl. Dal bych širší lehké pláště kvůli většímu pohodlí a bude mít za pár korun slušné kolo.

            0 0
    • Polka  

      Při takové výšce a tempu růstu mladýho vem rovnou 29" třeba na S nebo M rámu, záleží na výrobci a geometrii = chce to zkusit. Kór když jezdíte cyklostezky. Záleží kolik do toho chceš vrazit, ale třeba něco takovýho, jen…tady jsou převody bohužel „po staru“.

      0 0
    • Jáchym 1  

      Horské kolo 4EVER DARK SPORT 29 2021

      0 0
    • mr.antik  

      Kola nejsou dětská nebo dospělá… jsou jen různé průměry kol a různé velikosti rámu. Takže ano, teď by pro něja byla ideálně nějaké 26 palců kola a nějakých 15 palců rám.

      Ale záleží jak rychle bude růst – osobně bych nikoho do 29 kol při takové výšce nehnal, a dopřál mu trošku hravé kolo na kterém se dá zablnout, než jen valit šotoliny rovně.

      0 0
    • Slepytchee  

      Dobry den, takze jak jsem cetl, kdyz dite kolem cca 160 cm jezdi maximalne 1–2 tisice km rocne, mozna jeste min, tak byste mu koupili ram 15, a kola 26? Pripada mi, ze ta nejvetsi nazvana „detska“ 24 je porad mala atd. Takze chapu dobre ze ram S nebo M (to je nejakych 15.5 – 17 nebo 18 palcu jak ctu) a kola 26 (at ten prechod z toho co ma neni zase nejak silenej, to by bylo nejlepsi? Diky moc

      0 0
    • gersa  

      Mko je na velikost cca od 170cm

      A pro 160cm dítě bude 26" kolo nesmysl, klidně bych šel už do 27".

      Neříkáš jak je mladej starý, ale pokud ještě poroste, tak bych už s jeho výškou uvažoval o 29"

      0 0
      • Pán z Dubu  

        Fotr má rám 23“. U juniora to na kolo pro konečnou tělesnou výšku nevypadá. Tzn. pořídit stroj od 160 do cca 180 cm. Růstový spurt asi teprv přijde a kolo sotva stihne olítat. Tedy rám s TTh od 600mm – u bazarových 26erů by to mohl být i 19“ rám.

        0 0
        • gersa  

          Moje reakce je na Slepytchee, jen jsem ji špatně zařadil

          IMHO pro 160cm vysokého kluka je rám 19" nesmysl

          0 0
          • oddie  

            Synovec aktualně těsně přes 160cm, čerstvě postavená 26" s 18" rámem… Děti mívají hodně dlouhé nohy.

            0 0
          • Pán z Dubu  

            Nový rám ano, starší bazarové 26ery byly dnešní optikou krátké na 100 mm představec a vysoké.

            0 0
    • Darkson  

      Detem v tomhle veku a velikosti jsem porizoval dospele HT kolo 27,5 ve velikosti ramu 15,5. Byla to dobra volba.

      0 0
    • Smactar  

      Takze kdyz jsme tady kolem te vysky, a shodli jsme se na kolech 26" :-) je tedy ten „dospely“ ram 17" to prave? Nebude to pro dite 160cm moc velke?

      0 0
      • oddie  

        Odkud jsi? V Praze ti klidně nechám dítko posadit na 15" a 18" kolo, abys viděl to nastavení.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.