Kolo do 10.000 - prosím rady nováčkovi !

116 nepřečtených
  • kolda5

    Ahoj

    Chci si koupit kolo, jenže v této oblasti se vůbec nevyznám (kolo jsem měl naposledy v šestnácti – nějakýSUPERIOR)­.Sloužilo dobře…pak mi ho ukradli a já sem na cyklistiku nějak zanevřel…

    Ted mi je 22 a díky sedavému zaměstnání jsem hodně přibral – po upřesnění měřím 181 cm a vážím 102 kg… Potřebuji opravdu rady a ne poznatky,přečti si tamto,přečti si to…(tak jak někdo nerozumí např. PC,programování

    atd…tak já nerozumím kolům – tak mi prosím helfněte !díky)…

    nyní teda na co by mělo být ureno :

    • chci hlavně shodit přebytečná kila a dost mě lákají hlavně cyklostezky,do nějakých extremních terénů určitě ne

    ale do lesa bych si vyjel…takže se rozmýšlím mezi crosem a horským kolem…

    Co se týče cenové hladiny s tou je to horší, mám vyčleněno cca 10.000 …jak sem si tak četl různé diskuze…tak

    většinou lidi píšou že to je strašně málo (já prostě více nemám a nevěřím, že na normální ježdění se kolo do 10.000

    nevleze ??!!)navíc te´d řádí různé výprodeje tak bych toho taky rád využil !Můžete mi doporučit i nějakou prodejnu

    (speciálku) v Ostravě a blízkého okolí (hlavně mi jde o dobrý přístup k zakazníkovi a bezproblémové reklamace, na

    nic mi bude prodejna kde mi vnutí neprodejný kousek takže radši bych šel do prodejny s jasnou představou, proto Vás

    prosím experty o rady při výběru – díky).

    takže stručně řečeno:

    cena cca 10.000 využití:cy­klostezky,občas les a samozřejmě aby mě uvezlo – 102 kg

    Prosím pište tipy i čeho se vyvarovat (je mi jasné že výprodeje z kauflandu asi nebudou to pravé ořechové…)

    jo a ještě pro někoho možná úsměvná otázka ale tím že sem se tím opravdu nezabýval: je nutná cyklohelma ?tzn. musí

    ji mít nasazenou cyklista všude ??

    díky

    0 0
    • Blackbiker  

      zkus Konu-ta tě uveze-i když za 10000 asi těžko:-)

      0 0
    • pepe19  

      zkus toto,měli by ho mít u vás ve sportisimu.

      www.kasa.cz/…o/320461.jpg

      0 0
      • kolda5  

        SPORTISIMO v ostravě není ale je v Opavě )to je kousek),je to dobrý obchod ??díky

        0 0
        • kolda5  

          Je sorry je v Ostravě v třebovicích,jsem se přehlédl…

          0 0
    • simon111  

      No, já bych ti konkrétně doporučil prodejnu Kolík Bohumín. NA 100% odejdeě s kolem. Kdyžtak se mi ozvi na icq-219 926 671

      0 0
    • mr.antik  

      Schwinn Mesa LTD, ten rám vypadá dost bytelně. Horší je to s ráfkama apod. ale to asi na každým kole v týhle cenový kategorie.

      0 0
    • Lister  

      Za 10 tis se dá určitě pořídit kolo, které bude fungovat, ale v téhle cenové relaci ja znát každá stovka, takže bych zkusil zavuvažovat jestli ještě někde nevyštrachám tisíc či dva, protože to pak může být poměrně razantní rozdíl.

      Pokud jde o typ kola tak já bych asi zvolil crosové kolo a nahodil na něj nějaké hrubější pláště tak kolem 1,5 palců, to mi přijde pro tohle použití jako ideální.

      S prodejnou moc neporadím, z Ostravy nejsem, ale mám velmi dobrou zkušenost s inernetovým obchodem Bagbike, který je součástí běžného kameňáku. V Ostravě jsem byl vlastně jen v jednom sprotu a ten je v těsném sousedství obchodu 4ski, je to na hlavní třídě z centra do Poruby, ale přesně ti to neřeknu, ani jak se to jmenuje, ale Ostraváci určitě poradí. Ta prodejně je fakt hodně dobře vybavená a co si tak vzpomínám tak si těžko vybavuju větší – třeba v Praze jsem na žádnou takovou nenarazil a třeba Šterba je proti tomu kamrlík :o)

      Na konkrétní kolo asi moc neporadím, protože bude záležet co bude na skladě, a případně co bude ve slěvě a navíc v corsech a obecně této cenové relaci se fakt neorientuju, navíc se zde objevuje spousta dílů, u kterých se člověk může jen dohadovat – většinou díly takzveně vlastní produkce.

      Bagbike má Meridy a to by nemuselo být špatný. třeba tohle kolo nevypadá špatně: www.bagbike.cz/?… ale je trochu nad limit to přiznávám :o)

      no ale kdyby si za ty peníze našel něco co ti bude sedět bude to někde na úrovni kompletního alivka, tak po tom bych šáhl hned protože takové kolo ti vydrží nemálo tisíc km :o)

      0 0
      • Lister  

        PS: tohle kolo má moc hezký rám to se mi třeba líbí moc: www.cykloexpert.cz/…-rx-590-2007

        0 0
      • Omen  

        to je fakt chce to aby to mělo alespoň Alivio ale komplet .Nějaké gripshit a sis určitě ne.To si raději nějakej ten peníz přišetři vím že za dvanáct se takové dá Mtb pořídit tak snad cros taky

        0 0
        • kolda5  

          Dobrá jak si to tady čtu – díky všem za rady, tak bych teda ještě ty dvě tisícovky zchrastil – člověk by nevěřil kolik můžou ve kvalitě kola udělat 2.000,tak prosím ra´dte ještě dál…

          Prodejny raďte opravdu jen ty kde mě nebudou chtít jako neználka natáhnout (sám vím jaké to je když někdo natáhne člověka který něčemu nerozumí, např slavné PC sestavy z hypermarketů – naštěsí v tomto směru se hodně vyznám…tzn na oplátku vám můžu přes meil poradit s PC sestavami.....)

          Díky moc za tipy a rady !!! už se nemůžu dočkat až si koupím to pravé !

          0 0
      • kolda5  

        Dobrá, já ty 2 tisícovky přidám, takže myslíš že za to už by se dalo sehnat poměrně dobré kolo ? Jinak díky, že si se více rozepsal – cením si toho..Tu prodejnu najdu,vím kde je …jde mi hlavně o dobrou obsluhu – prostě té které nebudou na obtíž mé lamácké otázky :-)) a s které nakonec vyjdu s dobrým pocitem…nejhorší je když člověk narazí na prodejnu kde snad ani nechoou nic prodat,prodavači neochotní atd…

        0 0
        • kolda5  

          A ještě jedna věc – raději horské nebo cross ??díky

          0 0
          • Lister  

            to si musíš asi přebrat sám :)

            záleží jak moc bude těch cyklostezek, které jsou v naproté většině asfaltové a co znamená jízda lesem – jestli to jsou takové ty širší lesácké cesty nebo opravdový terén po kořenech kamenech atd..........

            0 0
            • kolda5  

              No se začátku asi jen cykliostezky ale časem bych právě zavítal i do lesa a nechcu mít jedno kolo na to a jedno na to…

              0 0
              • Lister  

                no ale lesem vedou různé cesty, zkus specifikovat jak náročný terén ????

                0 0
                • kolda5  

                  No to sám nevím, ale do kopce v lese přes kořeny v zemi určitě moc nee :-))

                  0 0
                  • Lister  

                    no vidíš a většina lidí tady by řekla určítě ano – kořeny šutra, provlékání se mize stromy atd.........

                    ale jak jsem psal to si budeš muset přebrat sám, záleží kolkik času strávíš na jakém povrchu, pokud většina bude silnice + lehký terén tak cross poslouží dobře, ale pokud by ses rozjezdil a chtěl pok zkoušet i tvrdší terén tak tam už má cross své limity, ale s pořádnýma pláštěma toho myslím sjede taky překvapivě dost, jen není stavěný na takové zacházení a s nějakým poskakováním se u něj prostě nepočítá.

                    0 0
                    • kolda5  

                      no jde o to, že jsem si někde četl že kdybych měl horské kolo a jezdil většinou po cestě tak se na horáku prý zbytečně „nadřu“

                      0 0
                      • Lister  

                        no a vo tom to je :)

                        No ale i horské se dá pomocí úzkých plášťů předělat na celkem rychlý cross, ale budou chybět převody do rychlosti( má to menší kola než cross a standartně se na MTB použivají převodníky 44–32–22 zubů, kdežto na crossu 48–38–28)

                        0 0
          • Vymi  

            co takhle zjistuji z poslednich mojich jizd :-) potkavam hodne cyklistu na crossu ale nekdy je potkam na mistech kde jen prece by bylo lepsi mit kolo horske. A navic posledni dobou je lepsi mit kolo horske uz jen kvuli tomu ze prujezd lehcim terenem je na nem pohodlnejsi nez na crossu. Je jasne ze si musis vybrat co se ti vice zamlouva, dale jestli kolo budes brat vyrcholove nebo jen rekreacne… samozrejme koupit kolo za 15 tisic a k tomu jeste si pripocitat vybaveni ustroj… to mas dalsich 5 tisic… (boty, helma, dres a kalhoty, rukavice a mozna batoh, bryle) snad neprehanim… :-)

            0 0
            • Vymi  

              ta cena je jen priklad… ale pokud pises za deset a jeste k tomu pridas nejakou tu tisicovku navrh budes k tem 15 tisicum docela blizko :-)

              0 0
        • Lister  

          Já bych to viděl takhle: zkus se někam zajít podívat a pár kol okoukat, získáš přehled co se dá koupit, co je případně ve slěvě, pak hoď pár kol, která se ti líbí a my ti je pak hezka zdrbnem :)

          Prostě pokud nechceš kupovat přes net – což bych ti asi nedoporučoval, pokud přesně nevíš co chceš a jakou geometrii přesně potřebuješ – tak to takhle bude lepší, protože jinak ti tady můžem házet tipy na kola, která třeba vůbec neseženeš.

          0 0
          • kolda5  

            Okej tak já teda zajdu do nějaké speciálky, opíšu názvy kol a pak to tu hodím…

            Jakou nosnost mají většinou kola ?

            0 0
            • Lister  

              nejen opsat, zkus si i sednout a trošku se poptat

              no nosnost se tak nějak neudává, ale třeba já mám v plné polní cca 90kg a nosnost jsem tak nějak nidky neřešil, ale jestli to budeš brát s tréningem vážně, tak tě to za chvíli taky trápit nebude :)

              0 0
              • kolda5  

                Ano chi jezdit opravdu hodně… Doufám, že se mě nezcvoknou v tom obchodě :-))

                0 0
                • Lister  

                  V pohodě, spíš v tobě uvidí lehkou kořist, ale my tě nedáme a vyškolíme :-D

                  0 0
            • Omen  

              koukal jsem se do katalogu kol 2007 a doporučuju ti /Galaxy meteor crooss/ Kellys neos/Merida crossway tfs 300-v comfort / sice stojí podle kataqlogu 13000–13500 ale poměr cena -osazení je hodně dobrá jsou to kola co by ti měli udělat hodně dobrou službu a určitě se seženou levněji než je katalogová cena

              0 0
              • Lister  

                no vidiš s tím katalogem to není vůbec šaptný nápad, takže začít třeba tady: katalog.cykl.cz/in­dex.php?action=ka­talog&typ=12&of­fset=60&id=74135 , ten galaxy vypadá slušne jěn je to teda už dost než původních 10 tis :)

                0 0
                • kolda5  

                  Berete to podle použitých součástek a nebo podle vzhledu ?asi jako profíci doufám podle součástek, že jo ??Vůbec se nevyznám proto se ptám…

                  0 0
                  • Lister  

                    podle součástek :oD

                    protože kdyby měl člověk vybírat podle vzhledu a značky tak by Galaxy asi favorit nebyl :o)

                    0 0
                  • kolda5  

                    A ještě na jaké značky se mám hlavně zaměřit,je mi i jako laikovi jasné že Olpran to asi nebude :-))

                    0 0
                    • Lister  

                      já bych se značkam tak nějak vůbec neřídil, pokud tedy nejsi nějak citově vázaný k nějaké, jako většina lidí tady, ale to asi nebude tvůj případ :)

                      0 0
                      • kolda5  

                        No u kol nejsem, kdysi jsem měl SUPERIOU…

                        0 0
                        • Lister  

                          no toho bych se možná i držel.....z těch domácích pro mě asi nejsympatičtější a tady tak nějak obecně celkem uznavaná značka :o)

                          0 0
                        • Dave.6  

                          Jezdim Superior XP 920 a nemuzu si stezovat vyborny ram na me i tuhy a relativne lehky (i kdyz jasne jsou lehci ale me to staci)

                          Ja si ho stavim sam ale ram jsem si zvolil superior.. u me to ale hlavne bude kvuli geometrii jelikoz ma ve 21,5" 630 mm horni ramovku…

                          Hlvane bych se vyvaroval teda znacek olpran, red fox (toho jsem mel :) ), dominator (toho ma kamos a myslim ze je s nim hodne spokojen), nekomu se jeste nezamlouva leadr fox (nebo jak se to pise :) )

                          0 0
                        • Omen  

                          v katologu žádný slušný cross superior nejni ale ty co jsem ti doporučoval jsou fakt slušný ale určitě ti tu doporučí i jiná hodně štěstí

                          0 0
                          • kolda5  

                            Díky za TIP.chci se prosím zeptat teda i ostatních…Co říkáte na tip uzivatele OMENA ?? Kellys neos ??

                            0 0
    • kolda5  

      Dívám se že jako pojištěnec RBP mám slevu v prodejně VIGVAM BIKE 10 % na vše…

      Máte s touto prodejnou www.vigvambike.cz/prodej.asp nějaké zkušenosti ??

      0 0
      • Omen  

        no vidíš tak si tam dojdi pro ten kelis ten by tam měli mít a byl za 13000–1300 a pohoda

        0 0
        • kolda5  

          Díky za TIP.chci se prosím zeptat teda i ostatních…Co říkáte na tip uzivatele OMENA ?? Kellys neos ??

          0 0
    • myscho  

      no a k helme..mat ju musis mat iba do 18tich [myslim], ale zabije ta tych 500 korun, aby si sa nezabil inak?

      0 0
      • kolda5  

        ne jen se bojim, ze se v ni nebudu „citet“

        0 0
        • lootza  

          to se neboj, zvykneš si hned, jen si těch přileb vyzkoušej v obchodě víc a dobře si vyber.. i do tisícovky se dá sehnat funkční přilba, snad i za to pětikilo, a myslim že hlava ti za to určit stojí;) bez přilby ani ránu

          0 0
    • Gooorila  

      Zkus ten Bagbike zmiňovaný výše. Osobně jsem stejný problém řešil na začátku sezóny, ale několik kol/obchodů jsem již vystřídal. U Bagbike je poprvé skvělý přístup nejen při prodeji kola (to byl ve všech obchodech), ale fajn přístup je i teď (a to jsem tam byl už několikkrát. V ostatních obchodech stále problémy, v jednom mi odmítli vzít kolo na povinnou garanční prohlídku). Jinak, kolo jsem kupoval v dražší kategorii, ale i tak moc cenové meze nedávej :o). Já si řekl, že chci kolo do 30k a v tuto chvíli jsem se všemi doplňky už na 39k a popravdě toho nijak nelituji, takže počítej i s jinými doplňky než helma. Ale v případě že jezdit začneš, je to investice i do zdraví a to je investice docela dobrá. Mimochodem, zaplatit kolo v hotovosti bych si bohužel dovolit nemohl a tak jsem využil splátek od Meridy, které mi připadají velmi výhodné, tak koukni i na tuto možnost. Vysolit třeba 70% tvého limitu, za zbytek si koupit doplňky a pak platit 500,– měsíčně není extrém.

      0 0
    • gveck  

      Cross či MTB. Pokusím se ti odpovědět takto ( můj názor). Na jaře jsme se s kamarádem rozhodli že si koupíme kola crosse, mě v práci přemluvili abych si koupil horské, koupil jsem za 6000kč viz profil a dnes je takováto situace: na silnici jsem se za kamarádem na crossu ze začátku nadřel jako vůl, ted už mám najeto víc než on takže minimálně do kopce mu stačím. Na cyklostezce, klasicky štěrk a pod., už se rozdíl stírá a jakmile vlítneme do lesa já si užívám a on trpí, nehledě na to že on po návratu musí centrovat kola já ne. Je to těžké rozhodnutí, přeji pevnou ruku :-)

      0 0
    • dancing dog  

      Bejt Tebou, chvíli počkám a našetřím ještě minimálně 5000kc. Za 15ooo se už dá pořídit po nějakém hledání slušný kolo. I přesto, že jsem dřív na crossu jezdil více než na MTB a dosud jsem částečný crossista a výhody crossu uznávám a vyznávám si Ti dovoluji poradit- jako jediný svý kolo si pořiď horáče , chtě nechtě je nejuniversálnější, můžeš s ním všude a na asfaltě a štěrkovkách holt pojedeš pomaleji, ale pojedeš, se silničkou na kamenačce ne a s crossem jen s potížema. A hladší a užší pláště si tam můžeš dát vždycky.

      Suma sumárum: počkat, došetřit, a pak horáče

      0 0
      • kolda5  

        a už sem z toho tady zmatenej :-(( Se bojím, že až něco společně vybereme tak už bude konec sezóny :-((. dnes jdu do těch obchodů a pak tady teda napíšu co jsem si tak předběžně vybral…

        těch 15.000 už je ale po mě docela dost a moc zadlužovat se nechci…přece jenom ještě usím dokoupit tachoš,přilbu,ně­jakou „brašnu“ na kolo a další…

        0 0
        • dancing dog  

          To nemusíš, bez toho se jezdit dá a můžeš přikupovat. Já si myslim, že těch 15 je minimum. Jde o to, aby se to pod Tebou nezačalo sypat a ty do toho nemusel nacpat víc, než bys dal navíc rovnou za lepší kolo…ale jak myslíš, nejsem žádnej expert. Moje holka taky jezdí na Ravu za desítku a slouží dobře, ale ona váží 54kg… Ostatně na to značku Ravo se možná koukni na netu, slušnej poměr cena/výbava

          0 0
    • dancing dog  

      Jo, ad helma- rozhodně se nezdáhej si jí pořídit a dobře vybírej, ať Ti fakt sedí. Troufnu si tvrdit, že sem viděl několik kejsů, kdy přilba zachránila život, nebo aspoň smysluplnost života. není žádný racionální důvod jezdit bez přilby, jen pocitové, ale to se tu už řešilo mnohokrát.. snad jen- z znam jednoho inženýra, kterej běžně jezdil s přilbou, vyjel si v Rakousku na kolo s kamarádama a aby se mu pro ní nesmáli, tak si jí nevzal. Na vyjiždce na cestě- ne v terénu! mu pojdelo zadní kolo, a on spadl, celkem nevinně, že praštil hlavou o zem v místě, kde čouhal několik mm kámen. Monotrauma hlavy-přežil ale nemocnice měsíce a už je stejně furt asi celkem out… tak asi tak, no…

      0 0
      • kolda5  

        Helmu si teda určo koupím,nebudu riskovat…

        0 0
        • dancing dog  

          Podle mě rozumná řeč. přilba Tě nemusí zachránit, ale může. A až začneš jezdit a chceš zhubnout, tak je prej lepší jet déle několik hodin a bez extrémního zadejchání než dát během hodiny několik kopců a vypustit duši..líp se prý tak spalují tuky..anyway, přeju hodně km v pohodě a doufám, že Tě to bude bavit…

          0 0
        • Volf  

          www.mojekolo.cz/index.php?… Dá se hledat ve výprodejích a podobně. Neber to jak odrzost, ale při tvý váze kolo za 10 000 není to na co by jsi mohl sázet. A na druhou stranu to ber i tak, že koupíš kolo a nebudeš mít v čem jezdit. Takže on ten splátkovej prodej má něco do sebe. Za chvíli začnou výprodeje na letní hadry, na jaře zase na zimní a dá se takto docela slušně vybavit.

          0 0
          • kolda5  

            hmm,tak to asi poradne vycistim mou penezenku :-))

            Jeste teda na moji velikost a vahu jakou zvolit velikost ramu ??

            0 0
            • dancing dog  

              Rám nejspíše L nebo v rozmezí 19–21, ale to bysis vážně měl vyzkoušet osobně. A právě jde o to, že nevim, jestli zrovna na metrák / v klidu, sám ho taky mám / je nejlepší rám od kola za desítku…

              0 0
              • Lister  

                no bych to viděl právě naopak, protože kolo za desítku bude mít pravděpodobně těžký betelný rám z nezeslabovaných trubek.......při téhle váze bych se bál naopak až u hodně drahých kol s 3× zaslabovanými rámy........

                0 0
                • dancing dog  

                  čekal jsem tuto připomínku a přijímám jí, takže oprava- u kol za desítku, co přestože jsou za desítku, mají zeslabovaný rámy… ale tak trochu jsem taky doufal v to, že to zeslabování nemusí být vždy nositel snížení pevnosti, že je v tom právě ta alchymie, že ty rámy jsou pevný, ikdyž zeslabený a proto taky dražší..protože jinak by spíš měli být lacinější, když se na nich ušetřilo za materiál :-)

                  0 0
                  • Lister  

                    no jasně a vo vo tom to je…jak udělat rám lehkej a přitom dostatečně tuhej :)

                    0 0
          • dancing dog  

            S tím splácením má Volf úplnou pravdu…

            0 0
    • jimmek 2  

      Trošku to te´d vezmu z jiné strany. Nebudu ti doporučovat konkrétní kolo, ale spíš bych ti doporučil koupit starší kolo a jezdit na něm. Znám lidi, kteří si půjčili kolo, jeli se mnou na vyjížďku a byli z toho tak nadšeni že do týdne přijeli na novém kole za 20 tis. a že někam jedem. Nevydrželi ani 1 sezónu, nadšení opadlo a dneska sedí znovu u TV nebo PC. Nechci tím říct že ty jsi ten případ, ale kdyby se tak stalo, bylo by škoda vyhodit 10–15 tis. Kč. A pokud tě to chytne tak určitě bych nekupoval levnější kolo, protože potom ti to nebude stačit a vrazíš do toho daleko víc. Nicméně je to můj názor, ale stojí za to si to promyslet.

      0 0
      • jimmek 2  

        Jo a ještě k helmě, tu si kup určitě, dneska bych řekl že je to spíš naopak, spíš si řeknu že ten bez helmy je blb a ten s helmou úplně normální. Osobně nikdy nejedu s někým bez helmy, protože ho nechci seškrabovat někde ze šutru či stromu jenom proto že frajírkovi helma nejde k účesu nebo co je vlastně důvodem těchhle lidí hazardovat se životem…

        0 0
    • kolda5  

      Tak a jsem po celodenní tůře po obchodech s koly zpět na fóru :-))výprava to byla velmi zajímavá po přehlednost jsem vše napsl do přehledné EXCEL tabulky kterou si prosím stáhněte, jsou tam ceny kol (vybíral jsem od oka),komentáře k prodejně (ty si prosím povinně :-)) přečtěte… Ty kola jsou dány jen "orientačně"zda-li by jste mi z nich nějaké doporučili či ne,Samozřejmě mi doporučujte i jiné,rozhodl jsem se pevně jen pro HORSKÉ KOLA !!Přesvědčili mě zde názory jiných uživatelů.pokud by se v mém přhledu objevilo CROSS kolo,nebo nedejbože i silniční :-)),tak mě omluvte,sem LAMA..... V jedné prodejně nás čeká 20 % sleva od 1.8 na všechna kola AUTHOR !!. Je to taková má nestranná laikovská recnze na prodejny v Ostraě,nestihl už jsem dnes zajít jen do jedné a to do www.maxbike.cz a pak ještě ten doporučovaný KOLIK v Bohumíně… Ke každé jsem dal net stranku,tak se tam kdyžtak tež koukněte do katalogů a DOPORUČUJTE… o a v Gigasportu maji slevněnou cyklohelmu z 599 na 399 značky MILES – je to výhodné ??prosím pište poznatky k mé dnešní cestě a co si případně o tom myslíte…díky díky díky !!

      Dal jsem to zde:

      leteckaposta.cz/fi­le/679735844.1

      www.edisk.cz/…38.18KB.html

      www.uloz.cz/…a_300707.xls

      0 0
      • kolda5  

        A jeste byh chtel dodat ze jsem kola nezkousel,chci nejdrive nejake doporucit a pak budu prodavace otravovat :-))

        0 0
      • jano  

        par kamaratov ma author basic a su s nim spokojny, ram dost vydrzi. tam kde bude 20% zlava sa iste oplati a ostane ti na dobru prilbu:) cenou a kvalitou by ti mohol vyhovovat, ak ta to ozaj bude bavit tak si neskor kupis podstatne lepsi:). ostatne biky poznam len z katalogov tak ti hadam poradi niekto kto ich jazdil…

        0 0
      • Gooorila  

        Při kola bych osobně nekoukalkal na to, zda se mě prodavač ujal, nebo neujal. Spíš se pokus vyhledat nějaké informace na tyto prodejny třeba zde na fóru a uděláš si o servisu a podpůrných programech obrázek sám. A když chceš radit, přestože jsem s kolem začal nedávno, týká se to i běžného života: Kolo v prodejně, která je postavena na brigádnicích, případně na zaměstnancích, kteří v létě servisují kola a v zimě je přeorientují na Snowboardy a lyže bych si koupil jen v případě, že by podmínky koupě byly obzvlášť výhodné. A mimochodem, kola jsem si kupoval ve třech prodejnách. V té jedné krásné, skvěle zařízené, prodavači oplývající a ochotností taktéž, jsem měl jen ty nejhorší zkušenosti, naopak v té nejmenší stísněné prodejně mi při vadě tlumiče na místě vyhodili můj poškozený a namontovali z vystaveného kola fungl nový s tím, že si reklamaci poškozeného budou řešit sami (problém s vidlicí vyřešili velmi podobně, akorát jsem musel čekat do druhého dne, včera jsem odvezl kolo na prevenční prohlídku a dneska si pro něj jedu. To vše jen pro to, ať nemusí kolo zůstat někde měsíc, než se vše vyřeší a mohu jezdit). Asi se už zde nebude radit jaké kolo, ale strhne se debata o oblíbené/ne­oblíbené prodejně a to je natolik subjektivní, že obrázek si uděláš stěží :o).

        0 0
        • kolda5  

          Aha asi máš pravdu, já sem jen napsal své pocity…takovou minirecenzi z pohledu laika…jak to na mě působilo, samozřejmě jsem nikoho nechtěl poškodit…to opravdu ne..

          0 0
      • Lister  

        ano uživatel Lister myslel prodejnu Madejasport :)

        Jinka máš tam i dámský kola a ty bych asi nekupoval :o) – konkrétně RockMachine WXC a pak Scott Contesa :)

        Jinak díval jsem se na ty KTM a ty už jsou poměrně slušně slevněný, nebral bych ten knoxvile, který je spíš na drsnější terén a nějaký to poskočeníčko v rámci hravé XC jízdy, ale ty další jsou slušné – KTM Ultra Fun vypadá jako zajímavá nabídka. Aůe neprocházel jsem všechny kola. Pokud jde o Author tak ten mi přijde hodně drahej, ale po té slevě by to mohlo být i celkem výhodný – tam bych bral asi kinetika, který je osvědčený držák :)

        Obecně v téhle cenové relaci bych se vyhnul kotoučovým brzdám a naopak bych tak nějak vůbec nepřihlížel k vidlicím, protože ty na tom budou všechny hodně podobně. Dokonce bych řekl že úplně základní model s netlumenou pružinou a elastomerem na tom bude líp ež olejem tlumené zamykatelná za 2500 – toť aspoň moje zkušenost, kdy jsem chvíli jezdil na úplně bazálním Suntouru XCM a nebyla to až taková hrůza.

        0 0
        • Lister  

          PS: Rock Machine El Nino 06 je slušný kolo, hlavně už má slušný základ ve formě kvalitního rámu a vidli, která dokonce i vidlí :) Navíc je to loňský model, tak třeba by se dala ukecat ještě nějaká slevička :)

          Ten Wheeler raději ne, kvůli těm kotoučům, model pro 29 mi přijde lepší, díky absenci kotoučů levější, ale jinak výbavou srovnatelný s 39, ale proti konkurenci asi celkově trošku hůř vybavený...........

          0 0
          • Lister  

            …no a nějak jsem přehlídl to GT to je za ty peníze hodně dobrý kolo, s velmi dobrou geometrií.

            Pokud bys chtěl dát už tolik peněz (±15 tis) tak se rozhoduju mezi ním a tím RockMachinem, pokud bych chtěl trochu ušetřit tak mi nejlíp vychází to KTM jak jsem o něm psal výše :)

            No už ti nebudu mást hlavu :)

            0 0
            • Vlad1  

              Mám přes rok GT Avalanche 1,0, váhy máme podobné (95kg). Kupoval jsem ho ještě neslevněný a po doplnění výbavy mě stál skoro 20k. Zatím maximální spokojenost a nadšení, trochu slabší je jenom vidlice ale ujde i do středního terénu. Za tuhle cenu můžu vřele doporučit..

              0 0
            • kolda5  

              Díky moc za tvé rady, opravdu je potřebuji..A´t vím z jakého okruhu vybírat a na co se sosutředit…Prosím pište i ostatní ať se tady toho sejde co nejvíc, příští týden už bych ho chtěl mít doma…

              0 0
        • kolda5  

          Ups sakra ,vidite nepoznam ani damske kolo od panskeho :-))

          0 0
      • kolda5  

        Prosím moc pišté své postřehy,co doporučit a čeho se vyvarovat, nějak se to tady totiž odmlčelo :-))

        0 0
        • kolda5  

          Tak jediny uzivatel Lister tady se mnou vydrzel nejdyl, budu se tedy ridit tvym doporucenim a ty kola si pujdu „osahat“…

          Pokud jeste nekdo prihodi svuj TIP tak se nebudu vubec zlobit…

          0 0
          • Lister  

            ono nemůžeš se moc divit, jednak dost lidí na dovolené, pak většina lidí tady nemá s koly podobné cenové relace vlastně vůbec žádně zkušenosti :o)

            No a pak většina tu bude raději rozabírat doping než aby někomu poradila :(

            Nakonec to ale stejně bude o tom co seženeš v tvojí velikosti, takže určitě osedlat, protože pokud nemáš přesnou představu jakou geometrii potřebuješ, tak si jinak kolo nevybereš. Až budeš vybírat třetí nebo čtvrté, tak už budeš vědět přesně co potřebuješ, a pak už se dá objednávat třeba na netu a s výsledkem budeš spokojený. Ale to chce už mít tu zkušenost s více kousky........

            0 0
            • kolda5  

              No jo no,jste tu sami profici, tak az na vyjimky to neni pro Vas zajimave tema,to chapu ale lidi by si meli pomahat :-O

              0 0
              • Lister  

                No já to nemyslel špatně a nechtěl jsem tě odrazovat od koupě toho kola, jen to prostě konstatoval jako holý fakt :)

                Ale neboj přítulce jsem letos koupil kolo za 8 tis a taky se na něm dalo jezdit, sice pak proběhlo pár úprav, ale šlo hlavně o snížení hmotnosti, protože i v původní konfiguraci to bylo v pohodě jezditelné a plně funkční :o)

                0 0
                • kolda5  

                  Díky za uklidnění :-))

                  jsi asi jediný „vytrvalý jezdec“ který to tady se mnou vydržel – za to Ti patří velký dík…dnes ještě půjdu k nám do naši prodejny a zeptám se jestli by mi neslevnil to GT avalanche 1.0 mají ho za 15 000 a zkusím si ho vyzkoušet…

                  0 0
                  • kolda5  

                    Tak jsem šel zkouknout naší prodejnu, kolo mi na test zapůjčí ale musím složitzálohu )plnou cenu kola),neměl jsem u sebe 15 tisíc,takže příště…

                    velikost je 20,dal jsem pár screenu kola,tak se mrkněte jestli je to tedy dobré kolo…

                    leteckaposta.cz/fi­le/686018150.1 ne­bo uloz.to/25972/GT­avalanche.zip

                    A ještě jestli na mě nebude 20 velké ??já vím musím si ho vyzkoušet ale dle Vašich zkušených odhadů…??

                    Ptal jsem senanosnost,pro­davač říkal že to 120–130 kg uveze…a že je děláno na 90 kg (v tom jsem ho moc nepochopil…)kolo je děláno na 90 kg ale uveze 120 kg…vysvělete mi to prosím ???

                    Jinak říkal že už nemůže u tohoto kola slvnit, že už šlo o dost dolů…

                    jinak se prosím mrkěte i tady a raďte......založil jsem topic..Na co si dát při nákupu kola pozor…

                    www.bike-forum.cz/…0/forum.html

                    0 0
                    • kolda5  

                      Jeste jedna skromna otazecka…Dle popisu kola (GT avalanche 1.0) na internetu se mi zda ze toto kolo ma na internetu jiny popis nez v tom popisu prodejce (fotka v archivu – viz odkaz vyse…)…

                      Jak to vidite VY ??

                      0 0
    • dancing dog  

      Ahoj, hele sorry, já vím, že se opakuju, ale já bych fakt na Tvém místě buďto raději ještě počkal a našetřil, a koupil kolo minimálně za 15ooo a to eště v nějaký akci po slevě, než kupoval kolo za desítku. Anebo jak navrhoval Volf, jestli máš třeba i mizernej, ale přeci jen pravidlenej příjem, tak ty splátky…

      0 0
      • kolda5  

        Nevim jestli se ti to chtelo cist cele ale psal jsem uz ze do toho dam i tech 15.000 ale to uz je maximum a ted jsou slevy na kola (aspon mi to rekli v Madejasportu)20 % (stihnu se tam jet podivat az v patek)takze si myslim ze za tu cenu uz se da snad neco sehnat…A prosim neberte me jako profi jezdce !!To jste vy, ja potrebuji kolo na takove to normalni jezdeni :-))

        0 0
        • tomana  

          www.cyklo-slachta.cz/…duro-kolo-1/ Je to kamenný obchod v Ostravě Vítkovicích u nemocnice. S prodavačem se můžeš domluvit jak na ceně tak na výměně komponentů. Ty mechanické kotouče u naší váhové kategorie nevím:)

          0 0
          • kolda5  

            Děkuji za další tip na prodejnu,zítra to tam půjdu zkouknout,půjdu i do Madejasport,jak jsou na tom se slevami…

            0 0
      • kolda5  

        No dneska jsem byl v madejasport Ostrava,ujal se me velmi ochotny prodavac,ptal jsem se jak je to s garancni prohlidkou,riokal ze zhruba po cca 100–200 km zdarma,ale rikal ze vesmes do pul roku u nich vse zdarma (jestli jsem ho dobre pochopil).Jelikoz jsem silnejsi postavy (102 kg)ptal jsem se primo na nosnost kola (v mem pripade to byl Author Traction)rikal ze 110 kg ± a ze pokud by na kole neco odeslo tak to urcite nebude ram ktery je hodne kvalitni ale treba by to mohly byt pri me vaze spice,rikal ze to pakneni problem vymenit za lepsi..zdal se mi hodne solidni… Ptal jsem se na moznost vyzkouset sio kolo po slozeni zalohy,rikal ze to jde ale ze oni to moc nedoporucuji,ze za tech 5 minut co se na tom clovek sveze nic mioc co mu nevyhovuje nezjisti,ze to se pak doladuje vse pri te garancni prohlidce kdyz uz ma clovek neco najezdene… A navic rikal ze kdyby me nedejboze srazilo auto ze by pak mohli mit problemy (protoze kolo ma byt fyzicky u nich jeste na sklade…)..tak ne­vim…

        Ale jasne sem mu rekl ze mam ± 15000 na kolo a i kdyz tam bylo kolo za 15500 po sleve tak mi doporucil ten Author Traction (stoji po 20% sleve 13 592).To uz je dobra cena ze ??…

        Piste prosim hodnoceni na toto kolo !Co si o nem myslite a jestli je opravdu dobre vybavene…diky

        0 0
        • Volf  

          Na Tractiona mám ty nejlepší vzpomínky.

          0 0
        • Lišák  

          Mě se ty letošní (a loňský taky) Authory děsně nelíbí designově. Výbava je více-méně podobná tomu GT, co o něm píšeš výše. Tady by se mě víc líbily „V“ brzdy naž mechanický kotouče na GT, ale zase na tom GT už máš náby s přírubou, tak když by jsi někde na bazaru koupil nějaký hydry sundaný z novýho kola, tak by to bylo na „apgrejd“ levnější. Vidla je na obou kolech šunt, takže do budoucna naplánuj její výměnu. Posuneš to kolo o hodně nahoru! A věř, že to sám poznáš ;-)

          0 0
          • Volf  

            To máš pravdu. Author dělal krásná kola tak do roku 2004. Dnes už se mně taky nelíbí jednak vzhledově a taky pro jejich zkrácené geometrie. Doby dlouhejch švihovejch biků už jsou asi pryč:-(

            0 0
          • kolda5  

            Vidlice ješunt…

            Opravdu jsem laik takze nevim,ale ten prodejce byl c elkem verohodny ale to neznamena ze mi chtel poradit dobre…

            Ale na kolo za 50.000 opravdu nemam..To uz bych sel radsi do auta… Ja uz si teda proste neco vyberu…Kdyz me kdysi stacil superior za 4000 a byl jsem rad, tak to by bylo opravdu nestesti kdyby kolo za 17 000 puvodni ceny byl nejaky sunt…prodejce mi to prirovnal ze je to neco jako skoda Super…a taky v ni kazdy jezdi,ze ??

            Kdyby jsme byli na diskuznim foru o autech tak by taky kazdy rikal ze je to sunt auto a doporucoval by auto za 10 mega…

            proste tim chci rict ze jsem na kole zacatecnik (myslim po velmi dlouhe dobe)…proste zacnu tim suntem jak rikas a pak si koupim nejake luxusni kolo(pokud na neho budu mit..)

            0 0
            • Lišák  

              Tyto vidlice jsou na tom opravdu bídně, ale na většině (skoro všech) levnějších kol kvalitní vidlici nenajdeš. Jako základ ji tam klidně můžeš mít, ale až se ti zase zachce trošku peněz utratit, tak vidli na prvním místě!

              0 0
            • dancing dog  

              Zase tak moc to neřeš, dostals tady pár dobrejch tipů, něco si pořiď, uvidíš jak Tě to chytne, když jo, tak při tom, jak se budeš rozježďovat, prostě taky něco šetři a časem inovuj dle potřeby a vkusu… jediná závažnější věc do diskuze je tedy fakt to, jestli si kupovat GT s mechan.kotou­čovkama, protože ty asi nebudou nic moc, ale zase budeš mít už náboje pro hydrauliky do budoucna…ale řekl bych, ikdyž Tě osobně neznám, že bys měl raději investovat do co nejlepšího kola na Včkách za tu cenu do 15ooo a že hydrauliky si pořídíš až s příštím novým kolem, předpokládám celoodpruženou raketou… A nemysli si, že Ti tu radí sami závoďáci, ne všichni na B-F tu jsou chrti…

              0 0
              • kolda5  

                Asi mas pravdu, koupim si asi toho Authora a uvidim,ted sem nadseny a chci jezdit hodne ale kdo vi co bude za rok ?(jine zamestnani,jine starosti..a aby mi kolo za 50 stalo doma…)

                0 0
                • dancing dog  

                  Hele, já sem typickej antisportovní typ, myslim co se výkonosti týče a přesto na kole jezdim, na nezávo´dáka snad i celkem dost. Kolo má spousta výhod- pokud do toho nebušíš, tak po počátečných pořizovacích nákladech už zase tolik provoz nestojí, žádný vstupný, jako do fitness nebo bazénu, tempo a náročnost profilu si můžeš zvolit sám, když do kopce nemůžeš, tak prostě slezeš, smát se Ti bude jen debžo, kterej nestojí za to, abysis ho vůbec všímal…
                  Je to i zábava, protože toho na něm stihneš uvidět víc než pěšky chůzí nebo během, nadřenej kopec zase spravedlivě sjedeš.. dobrá věc je i to, že to neničí klouby narozdíl od běhání… jenom bacha na záda, chce to nějaký cviky, ale to už najdeš tady nebo jinde na netu… Uvidíš, že když Tě chytne, že budeš spokojenej..a bude-li vše přát a dostaví se i lepší finanční situace, tak zainvestuješ do svého kola snů/ časem se zorientuješ a budeš nasávat informace a získáš přehled…/ Jo, poslední rada: Až budeš mít kolo a nebude se Ti někdy chtít vyrazit, tak se překonej a vyraž, za hodinu nebudeš chápat, že se Ti vážně nechtělo… Nevýhoda kola je- závislost na počasí / možné limitovat investicí do oblečení / a délkou dne… ze začátku se nepřetahuj. A bude Tě asi chvíli bolet prdel…

                  asi vše, měj se, hodně štěstí a pohody s kolem i bez něj…

                  0 0
                  • kolda5  

                    Díky moc za hrozně pěkný příspěvek. Tobě přeji také hezké zážitky s kolem i bez něj !Díky za moc pozitvní příspěvek !ením si toho !!

                    0 0
                    • dancing dog  

                      já děkuju…ještě 1× – ať se daří, někdy se třeba někde na cestě potkáme.. čus, draku

                      0 0
                      • kolda5  

                        Budu se tesit !

                        0 0
                        • orca  

                          zbytečně to nedramatitzuj, v téhle cenové nabídce je to podobné. raději fakt kvalitní V brzdy než kotoučovky a s nima problémy. Pokud je to tvé první kolo v „lepší“ kategorii je to na rozkoukání. Po sezoně sám poznáš co ti sedí a co ne do čeho dál budeš chtít investovat a do čeho to nechceš. Kolo je o ježdění a o servisu. Pokud se o něj budeš starat tak vydrží . I s relativně levným kolem můžeš být s minimem nákladů spokojen několik let. Takže pokud nechceš aby ti utekl zbytek léta tak kup a jezdi…

                          0 0
        • kolda5  

          Tak vyreseno..Dnes jsem si koupil v Madejasportu Author Traction v te 20 % sleve + nejake doplnky…Prvni jizda byla pro me takovy nezvyk prece jenom jsem na kole nesedel nekolik let ale v pohode jsem ujel domu 10 km akorat jsem ho moc neotestoval,protoze jsem mel v ruce jeste pumpu co jsem si koupil ale zitra ho pujdu testnout…

          Ale jak sem tak cetl prirucku jak spravne pecovat o kolo tak sem byl jako laik s ni vice nez zdesen…Tolik udrzby,tolik veci na co si dat pozor…

          0 0
          • Lišák  

            No, jako laikovi bych ti to trošku zjednodzšil: „Čistit, mazat.“ Na B-F se o tom psalo dost, po večerech si to můžeš nastudovat :-)

            0 0
          • Lister  

            myslím že sis nevybral špatně, na něčem hodně podobným jsem začínal, ale už bych si ho znovu nekoupil, protože už mi nesedí geometrie kola pro moje pojetí jízdy. Naopak gemoetrie Rock Machinu, který si měl ve výběru mi sedí prakticky dokonela, ale to je jen o preferencích. Přesto bych jako kolo kolem těch 15 tis preferoval ten RM.

            0 0
          • burnout/syndrome1  

            Tak ať tě to baví a přináší jen radost,klid a poznání

            0 0
          • lootza  

            super, tak ještě chcem vidět fotku :)

            0 0
    • pepino  

      Kona Hoss je asi do 180kg, to můžeš i přibrat :-)

      0 0
    • lootza  

      zkus kouknout ještě na bikestore.cz, koupila jsem si tam kolo a mám dobré zkušenosti (i když zatím jsem tam nic nereklamovala). mají slušné slevy, mě zaujal třeba scott reflex 30 rok 2006 (30 je lepší než 60 co byl v tabulce), ve verzi s V brzdami za 12382,–, s kotoučovkami 14447,– (ale jsou to mechaniky shimano a asi se za to nevyplatí připlácet) – jsou to 30% slevy. chápu že je potřeba si to vyzkoušet, ale to by snad šlo v nějakém ostravském obchodě kde mají scotty, jen nevím, jestli by měli ročník 2006, ale možná se ten rám 2006 neliší od letošního, to nevím, ale někdo tydy na BF by mohl vědět ;) více jsem bikestore neprohlížela ale akčních nabídek je tam více, taky nabízejí službu nejnižší ceny, tedy stačí doložit, že něco mají někde levnější, a oni pro vás cenu sníží

      0 0
      • lootza  

        ještě by z bikestoru šlo Rock Machine EL NINO 2006 s V brzdami avid a přehozkou shimano LX, řazení deore, za 13990,–, levnější než v heliasport, kde by to šlo i vyzkoušet. jen na velikost by se to chtělo v bikestoru poptat, jsou tam nesrovnalosti – u názvu kola je psáno 17,5 (to by bylo asi malé), ale v popisku se píše o velikostech 18 a 19.5, tak nevím co platí. to jest můj tip, pokud bys jsi se rozhodl pro nákup online

        0 0
        • lootza  

          jo a ta sleva u el nina je 32 %

          0 0
          • kolda5  

            Díky za tipy uz jsem z toho zmatenej…

            0 0
            • dancing dog  

              Kup si dobrý kolo kolem těch 15ooo v solidnim krámě, kde Ti ho pak budou i servisovat, než se to všechno naučíš dělat sám../jestli to máš teda v plánu, já si dělám věci na kole sám jen na basální úrovni, hlavně proto, že nestíhám… /

              0 0
            • dancing dog  

              v solidním krámě blízko bydliště…

              0 0
    • xetron  

      Team Sport havířov. Kol je tam dost a ceny nejsou špatné. Dobré slevy a servis taky Nevim jak reklamace protože sem ji tam ještě neřešil Mame doma 2 kola tam odsud a zatim jezdi. Volil bych spíše MTB a nižší vzorek do začátku. Konkrétně neporadím

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.