Kolikrát křížit výplet silničního kola?

6 nepřečtených
 • stip1978

  Mám Remerx Stormy a náboje Novatec s jehličkovým ložiskem na ořechu. 28 děr vepředu i vzadu. Chci si z toho postavit kola na rozbitý silnice. Silnička je klasický ocelový Šírer, Columbus Gara. Váhám jak to mám zaplést. Dozadu asi klasicky 3× křížený výplet. Ale co vepředu. Radiálně? 2×? Nebo rovnou taky 3×? Co radíte?

  Anketa: Jak zaplést Stormy na ocelovou silničku?

  3x
  60%
  1x
  20%
  0x
  0%
  • jecnak  

   Pri tomhle poctu dratu je to jen o osobnich preferencich – o vzhledu.

  • michals1  

   Jeden silniční rám z materiálu Columbus Gara mám, vepředu zahlou ocelovou vidlici. A na rozbité silnici to pobere hodně. Připadne mi, že ani není potřeba stavět nějaká „pohodlná“ kola.

   Dal jsem tam klasické výplety 28 drátů, vepředu radiálně + vzadu 3X křížené, protože mi ta kola doma zbyla.

   • stip1978  

    Asi to tak taky udělám. Mimochodem, já taky nechci speciálně stavět „pohodlná“ kola, spíš mi ty ráfky zbyly a na tohle kolo se hoděj. Rám sám o sobě pruží dostatečně.

  • Hroch obojzhivelnyj  

   2X+2X

   http://sheldonbrown.com/wheelbuild.html…

   Pri 28 dratech vychazi 2X blizko tangente, stejne jako 3X pri 36. Jestli predni radial, chce zjistit jestli to unese naba.

   • stip1978  

    Vida, tenhle argument má logiku. Přední náboj je Novatec A171 SB, jestli snese radiální zapletení jsem nikde nenašel, taivanci to asi neřešej. Asi nemá smysl riskovat, 2×2 se ukazuje opravdu jako nejlofgičtější vol­ba.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.