• pekum

    Na levé klice SRAM X01 1×11, výroba 2016 mám vůli mezi ložiskem (průměr cca 22) a osou kliky (průměr cca 21,7). U pravé kliky tato vůle není. Je to v pořádku? Díky P.

    0 0
    • kubad  

      po dotažení je nějaká vůle?

      0 0
    • bathed  

      3 desetiny to uz je celkem dost. Na ose je videt v miste kde je krouzek nejake poskozeni (olesteni, vymackani)?

      0 0
      • pekum  

        řekl bych, že oleštění tam je vidět

        0 0
        • bathed  

          to je zvláštní.....

          No, sice je to trošku český bastl, ale jestli to máš takhle vybydlené, použil bych na to třeba Loctite 603. To by mělo vymezit vůli do 0.4–0.5. Na „dožití“ dobré.....

          0 0
          • pekum  

            Čistě teoreticky, dá se to pak ještě rozebrat, když tam dáš ten Loctite?

            0 0
            • kubad  

              ano,

              lepidlo vymezí vůli a když odmastíš a nachystáš jen jednu stranu, a druhou při lepení necháš mastnou, tak to jde celkem lehce, v nejhorším případě je potřeba nahřát

              0 0
              • bathed  

                Jenže to potom rádo vrže..... odmastil bych oba povrchy a počítal s tím, že až to fakt kompletně vybydlím, půjde pryž osa i ložisko (střed). A navíc – a s tím je potřeba počítat, pokud si naplánuje s tím odjet třeba tuhle sezónu, předpokládám, že to bude minimálně jednou opakovat. To lepidlo se rádo vymačká – je to přece jenom cyklické namáhání a jenom v určitém směru.....

                0 0
                • kubad  

                  mám s tím na kole celkem dost zkušeností na kole , a mě to takhle v klidu fungovalo, ty to asi máš ze strojů kde jsou větší síly.

                  ale i když to zalepí natvrdo, tak po nahřáti tu osu vyklepne z ložiska

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.