Kliky Shimano XT M8100 nebo M8120

18 nepřečtených
  • Shann

    Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu. Mám horském kolo s BOOST osou a chtěl bych tam pořídit XT kliky a nemůžu se nikde dopátrat, které bych měl pořídit jestli M8100 nebo M8120 obě jsou na BOOST.

    Děkuji za pomoc

    0 0
    • Florenc  

      Rozdíl je třeba v q faktoru. Podrobnosti na bike.shimano.com

      0 0
    • dadonbike  

      Dle řetězové linky : 52 mm je 8100, 55 mm je 8120

      1 0
    • pocestny  

      Jaké kliky tam teď byly? (respektive jak daleko byla klika od rámu a jakou měl ten převodník řetězovou linku)

      Jestli si nechceš komplikovat život, tak tam dej to, co tam bylo, pokud to bylo funkčně v pořádku.

      (Jinak dal bych 52mm pokud se ti tam vejde a jezdíš spíš lehčí polovinu kazety. Funguje to v pohodě na 148mm vzadu)

      1 0
      • Shann  

        Původně tam byly kliky Truvativ – Stylo 6K DUB 30T. Vzdálenost převodníku od středu rámu nedokážu změřit s přesností na ty 3 mm

        0 0
      • Tomcat  

        Vzhledem k tomu co to má být za kolo moc mi nehraje že ty kliky mění a prostě „neopíše“ jejích parametry. Ta pohádka jako vždy nebude celá.

        0 0
    • alireb  

      Na boost urcite 8120, q faktor 55mm

      0 2
      • Vilém  

        q factor?

        1 0
        • Gru  

          Já osobně bych dal 8100, se správnou řetězovou linkou 52 mm pokud se nepletu. Za mě lepším Q faktorem. Je ale zajímavé že se v tomto moc neschodujem.

          0 0
          • Vilém  

            Narazim pouze na to, ze q factorem nazyva retezovou linku.

            0 0
    • goofy  

      Na jaký to jde rám? Výrobci někdy doporučují/při­kazují, jakou řetězovou linku se má použít. Hlavně kvůli tomu, aby se vešel rozumný převodník kolem zadní stavby.

      0 0
      • Shann  

        Rám je to Grand Canyon 7

        0 0
        • Gru  

          No na Grand nevim ale na Exceed dávají právě ty s koncovkou 120. Proč to netuším. Já bych raději s koncovkou 100 skrz ten Q faktor. U xtr je to zase jinak. Jinak řetezová linka u neboost by měla být 49mm a u Boost 52mm

          0 0
    • Shann  

      V tom aby se čert vyznal ????

      0 0
    • Shann  

      Tak jsem ještě zkoušel psát na podporu Canyon a tam mi řekli, že by to měla být ta M8100. Ale nechápu že obě jsou na BOOST osu, ale každá má jiný rozměr přitom rozměr zadní osy by měl být taky stejný pro všechny BOOST rám a tím pádem i umístění kazety, kvůli řetězové lince

      0 0
      • xtonda  

        Podle specifikace jsou 8100 na neboost i boost linka 52 mm, 8120 na boost linka 55 mm. Vzhledem k tomu, že ideální linka pro neboost je 49 mm a boost 52mm, tak pokud se to vejde, dal bych 8100.

        2 0
        • Gru  

          Souhlas, a dal bych těch 8100 pokud to i píše ta podpora

          1 0
          • RichP  

            Na Neuronu CF9 2020 mám taky na boost rámu 8100, takže pokud se to vejde, asi opravdu bez obav :)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.