kliky s osou Super Boost DUB 157mm

8 nepřečtených
  • David Bek

Ahoj kluci,

mám na Vás technický dotaz. Mám střed pressfit 89/92 DUB Boost se zadní stavbou 12X148. Do tohoto středu mám možnost zakoupit karbonové kliky SRAM DUB, ale Super Boost tzn., zadní stavba 12X157…osa je delší než klasický Boost.

Moje otázka je, lze kliky vypodložkovat, abych chytil správně linku a neměl na jedné straně kliku moc daleko od zadní stavby?

Děkuji

• kubad  

Ne

• kubad  

buď bude o 5mm špatně řetězová linka, nebo bude levá klika o 10mm mimo osu

obojí je špatně

• David Bek  

teoreticky, když použiju převodník s offsetem 6mm a k tomu podložku 3mm, tak bych druhou stranu mohl vypodložkovat, aby to nebyl takový rozdíl nebo ne?

• kubad  

řetězová linka musí sedět

převodníkem posuneš 3mm takže ještě bys musel o 2mm posunout kliky z osy

• krabica  

Oživuji, s jakým offsetem převodníku jsou SuperBoost+ kliky od Sramu, je to 3mm, nebo jiný? Kdyby to byl 3mm, tak když ho vyměním za 6mm, tak přece udělám z řetězové linky SB+ 55mm boostí 52 mm, takže by neměl být problém…

• krabica  

Update :-) SB+ offset je 56,5, takže v to by mohl být zádrhel…

• kubad  

Proste bude linka o 3 mám blíž k rámu. Co to přinese těžko soudit.

Na lehkých převodech pozitivní na těžkých už se to bude dost křížit.

• krabica  

Právě, je to takové řešení na prd, ale sehnat rozumné kliky s větším Q-faktorem je trošku problém, Shimana nechcu na Sramí kolo, s karbonovými RF mám blbé zkušenosti a zbytek nelze sehnat…

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.