Kellys Axis 2011 vs Author Zenith 2010

22 nepřečtených
  • Ice69

    Ahoj všichni, můžete mi prosím poradit, jaké kolo si mám vybrat z těchto dvou variant: Kellys Axis 2011 a Author Zenith 2010 pro rekreační cyklistiku? Děkuji všem za rady.

    0 0
    • BigKarel2  

      Aspoň ty odkazy sem hoď…

      0 0
    • Matošo  

      Za mě toho Authora, má alespoň deorka když ni jinýho.

      A je o půl kila lehčí… ;)

      0 0
      • Ice69  

        Kolům vůbec nerozumím, tak jsem rád za každou radu. Nechci si kupovat nějaké drahé kolo, když ještě nevím, jak často na něm budu jezdit. Nejsou náhodou kotoučové brzdy, co má Kellys, mnohem lepší, než klasické, co má Author?

        0 0
        • Ice69  

          V názorech je to 50 na 50, můžete mi prosím ještě někdo poradit, co je lepší varianta?

          0 0
    • Necris  

      U Authora bacha na váhu. Jak je na tom Kellys nevím, ale s Authorrorem mám osobní zkušenost právě u levných kol. Kolo co má vážit 13,9 Kg vážilo přes 15 Kg a to už je poměrně brutální pálka. Ale u Crosse by to snad neměl být takový rozdíl jako u 29" MTB.

      Alespoň pocitově potěžkat, případně ti ho na prodejně určitě rádi zváží.

      Pokud jezdíš málo a nebude problém s váhou Authora, pak je asi lepší ten Author. Ráfkové brzdy tě při malém nájezdu km nevadí a leccos si na nich uděláš sám.

      Jenom nezapomeň na to, jak se ti na tom kole sedí. Opět by ti v obchodě měli být ochotní k tomu něco říct → většinou pěkné plky aby sis ten bike koupil. ;) Nebo historie BF.

      0 0
      • Ice69  

        Obě dvě kola mi sedí, jen nevím jaký model si vybrat. Vzhledově se mi víc líbí Kellys a má navíc kotoučové brzdy, ale Author má zase lepší osazení.

        0 0
        • hs74  

          Pokud chceš na tom kole jezdit, tak ber authora.Jestli ho chceš na pózing před bábenkama, ber kellyse.

          Véčka budou brzdit dostatečně,deorečko řadí mnohem líp než altus a authoracký náby jsou výrazně lepší než základ shimano.

          0 0
          • Ice69  

            samozřejmě chci na tom kole jezdit, ale zase nic extrémního, klasický rekreační vyjížďky maximálně do 60 km několikrát za léto. Dobře, takže doporučení je Author Zenith. Nebo mi někdo doporučíte něco jinýho v cenové relaci maximálně do 13 tis.?

            0 0
            • Azmir  

              snad jedině scalara ;-)

              0 0
              • Ice69  

                uživatele Scalar jsem již kontaktoval, tak jsem zvědavý na jeho nabídku.

                0 0
                • scalar  

                  Z těchto dvou kol bych rozhodně zamítnul Kellyse, mizerná vidlice, velmi slabá výbava – je to na úkor kotoučovek, které sice vypadají moc hezky, ale na crossové kolo nejsou nutné.

                  Zenith už je trochu lepší, aspoň v řazení, jinak ale špatná vidlice, náboje, střed a kliky.

                  Stavba – tady bych to viděl na nějaký doble butted rám (Scud, Silence), vidlici Suntour NRX pružinovou, sadu Deore včetně klik s integrovanou dutou osou HT II a nábojů, nějaké solidní ráfky od Remerxe…

                  Něco jako na obrázku.

                  0 0
                  • BigKarel2  

                    Hele, já si tě co se Crossů týká vážim ale že na Cross nejsou kotouče nutný jsem alergickej :D

                    0 0
                    • Azmir  

                      Tak cross se většinou používá na polňačky a asfaltky a pokud ten člověk není hodně těžký, a podle pružinové vidle usuzuju že má kolem 75kg, tak imho včka budou bohatě stačit, žádné sjezdy s tím jezdit nebude tak by to byla jenom zbytečná váha navíc :)

                      0 0
                      • BigKarel2  

                        Já mam okolo sebe ale samý případy který to vyvracujou… :D

                        0 0
                        • Azmir  

                          Jako že lidi kolem 75kg a míň a ženy nezvládají ubrzdit své kolo na včkách nebo jak to myslíš?

                          0 0
                          • BigKarel2  

                            :D ne…

                            0 0
                            • Azmir  

                              ne jako nezvládají nebo ne jako že to tak nemyslíš? :D

                              0 0
                              • BigKarel2  

                                No to víš že zvládaj ale prostě všichni si kotouče chválej mnohem víc jak Véčka..

                                0 0
                                • Azmir  

                                  Tak to je jasné že kotouče jsou pohodlnější, ale prostě na crossech pro lehčí lidi, podle mě být nemusí, ale to je každého věc, navíc ty obvyklé crossové vidle s 28mm nohama a k tomu ty kotouče, jak říkám každého věc :)

                                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.