• NEWhere

Ahoj chlapi. Jsem tu nový, ale už jsem nějaká témata pročetl. A teď můj dotaz. Dokázal by mi někdo poradit, kde sehnat 29 palcový rám, řekněme na mých 184cm ve velikosti 19, vím, že nepůjde v téhle cenovce o karbon, ale podmínkou je aspoň pevná zadní osa do nějakých 8–9 tisíc? Nebo neprodává někfo takový? České stránky jsem prolezl a moc toho není, včetně bazarů. Za každý názor díky.

Za každou radu děkuji.

• jezura  

RB CRR 290.

• Vilém  

Ohledne toho karbonu koukni jestli se neco nenajde v nemecku.

• NEWhere  

Vyber maj opravdu velky, ale kdyz uz to ma pevnou osu, je to bud boost, nebo pres muj rozpocet. Jak jsem psal nize, asi bych nevybral velikost. Od Cube bych potreboval 20:) Ale tu proste v 29 nedelaji a 27,5 nechci..

• jonti  

Ty ramy od Cube jsou mensi, kdyz ti u jineho vyrobce sedi 20, u Cube to bude 21.

• NEWhere  

Od jinych vyrobcu(Trek, Spešl aj.) mi sedi 19, v pripade Cube by to bylo 20, takhle jsem to myslel:)

• Pijer  

Je to sice vedené v kategorii dámských rámů, ale designem by mě neurazil ani jeden. Ten zelený jsem bral dcerce ve 27,5. Za ty prachy je to i karbon, ale jak moc se to liší od pánské geometrie, jsem neřešil.

https://www.bike-discount.de/…green-719449

https://www.bike-discount.de/…m-wls-719461

• gersa  

Loni jsem bral pro ženu 27.5" pánský model a geometrie byla stejná jako u ženskýho…

• blue.sun  

Já fakt začnu kupovat dámský věci…

• milan.v  

Tak určitě je lepší s tím vyjít na světlo co nejdříve a neskrývat to…

• gersa  

Anebo ještě tady

https://www.bike-discount.de/…p/frames-276?…

Lehce přes devět za karbon, ale barvy asi pro chlapy ne úplně super

• NEWhere  

Libi se mi ty karbony od amuletu, ale to uz je cenove mimo muj rozpocet:))

• NEWhere  

Tak na RB uz jsem koukal, nebude to asi uplne spatny ram kvalitou ani geometrii, ale me se designove proste moc nelibi. Co se Cube tyce, designove to jsou opravdu zajimave ramy, ale jak jsem procital diskuse, jsem asi jeden z tech hranicnich typů, co jsou mezi 19 a 21 a byla jim proste doporucena koupe jine znacky. Ta devatenactka na me prijde dost kratka a kdyz vezmu, ze budu povetsinou jezdit na zpevnenych/les­nich/polnich cestach, nepotrebuji mensi obratný rám. 21 uz mi prijdou stafle, ale je doporucovana az od 185 cm, nezkousel jsem, tak nemohu posoudit.

Takze jsem zase na zacatku hledani. Kdyby byl tak nejaky 19 renomovanych vyrobcu, kteri maji ramy standartne dlouhe..:)

• oddie  

Jak dlouhé máš nohy? To je podstatnější než 1cm na celkové výšce.

• NEWhere  

Asi to nedokazu zmerit uplne presne, ale neco mezi 87–89 centimetry..

• oddie  

To je na 21 u Cube naprosto v pohodě. Reálně je to stejně spíš 20, tím, kde má horní trubku.

• DoomHammer  

Technologické leadery Force, MRX, Scud a podobné jsi zkoušel?

• NEWhere  

Z uvedenych bych asi nesel ani do jednoho. Koukal jsem na MRX super lite x7 s pevnou osou, ale tam uz je cenovka skoro na 11..

• Marek.Kv  

A nevyplatilo by se ještě jednu, dvě vejplaty počkat, lehce přidat a mít pokoj?

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.