• Takže jsem si napsal ježíškovi že by mi jedna bunda na běžky od craftu stačila, potom jedny outdoorový adidasky by se hodily a funkční triko s dlouhým rukávem na běžky a kolo v chladnějším počasí. Ježíškovi jsem v dopise opakovaně zdůraznil že už nechci dál dostávat kvůli velmi pokleslé úrovni časopis VELO do schránky, tak doufám že letos konečně poslechne:-) Kupodivu ani na kolo nic pro příští sezónu nepotřebuju. 29 rám Corratec Superbowl by asi tak narychlo stejně nesplašil.

    0 0
    • Smazaný účet  

      milý Ježíšku, já bych si moc přál, aby se rozpadla EU, aby byl konečně pokoj od té nekonečné bruselské buzerace. také bych si moc přál volební systém se sílou hlasu podle množství odvedených daní a žádný komunisty (ani bejvalý) v parlamentu, senátu a vládě

      0 0
      • Žulda  

        A ať zkrachuje Agrofert. Děkuju.

        0 0
      • RomanH  

        Milý Ježíšku, asi se divíš, proč Ti píši dnes, 25. prosince…

        0 0
      • gerrard  

        S tim EU to je spis na dedu mraze ne? :)

        0 0
      • Japhy  

        Obávám se že ti to trošku koliduje. On ten bývalý komanč a estébák přece jen nezanedbatelné daně odvádí (ty kterým se kreativně nevyhne), chtělo by to mít tenhle interval shora i zdola omezený. A výjimky, uvědom si jak by dopadli třeba takoví důchodci a praví invalidé. Obávám se že by to byl tak asociální stát, že by se to ani takovému pravičákovi jako já úplně nemuselo zamlouvat. To by se taky brzo mohlo zvrtnout od „Kdo nepracuje ať nejí“ k „Kdo nepracuje ať není“

        0 0
        • Smazaný účet  

          ale však já chci platit důchody…ale nechci platit nějaký „ziskovky“ a levičácký spolky a ekonomický migráčky…a to, že tihle příjemci státních dávek by neměli šanci výši svých dávek ovlivňovat je imho naprosto OK…tedy, pochopitelně politicky nekorektní

          žebrák u kostela ti taky neříká, kolik mu máš dát

          0 0
      • ememem1  

        tak to by si sa s tou silou hlasu podla odvedenej dane pekne ojebal, nicmenej suhlasim ze ten kto do spolocneho neprispieva by nemal spurozhodovat o nicom. cize platis vol, neplatis mas smolu.

        0 0
      • Petr L2  

        Pokud by síla hlasu odpovídala odvedeným daním, tak bychom tu měli nějakou formu diktatury během chvíle, protože takoví zloději jako Bureš a mimoni jako Janeček a že jich není málo,by nám to silou svých hlasů, které by se najednou díky správně nasměrovanému místu zdanění objevili, nalajnovali velmi rychle a jasně.

        Mě osobně by stačilo, kdyby se stát začal starat pořádně o něco užitečného, jako třeba infrastruktura, školství, zdravotnictví, péče o potřebné atp. a nepokoušel se nám ve spolupráci a různými dobroději a spasiteli nalajnovat a kontrolovat život.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jenže tito lidé platí daně minimální ;)

          0 0
          • Smazaný účet  

            navíc je to jeden hlas…OK, on by měl sílu řekněme 100 hlasů normálních pracujících, ale furt by si sám nemohl svoje prosadit…

            0 0
          • Petr L2  

            Jasně, protože nemají důvod je chtít platit, pokud by to neslo užitek, to bychom se nestačili divit, nejen z výše jejich daní, ale i z toho, co by to za katastrofu způsobilo

            0 0
        • ˘Ö˘ Krab  

          Péče o potřebné … tento stát generuje potřebné, to sis nevšiml? Tím, jak se „stará“ (a kolik mu MUSÍME platit i za to, co je nesmyslné a co nechceme), vytváří v nás cíleně nesvobodu, protože záměrně omezuje možnosti naší volby aka lajnuje a kontroluje nám život. Přehnáno do extrému, stát (jakákoliv centralizace prostředků a moci) a svoboda jednotlivce se navzájem vylučují.

          0 0
      • hvala  

        ses hloupej…

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Smazaný účet  

      když bude ten Ježíšek, tak možná bude někdo „dětem“ kupovat RC model :-)

      tak jak se takový model v obchodě testuje:

      https://youtu.be/uwH64vWd8dI

      zajímavý to začíná být od 3.minuty

      0 0
    • Chlebovnik  

      Já nechci nic. Kdo nic nečeká, nemůže být zklamaný.

      0 0
    • mr.ricardo  

      Jezisek neni.

      0 0
    • bezdratova.sprcha  

      Ježíškovi už hezkou řádku let nepíšu. Zjistil jsem totiž, že je efektivnější makat, vydělávat, a drahé ptákoviny si kupovat sám, než se o ně jednou za rok doprošovat a možná dostat jednu z nich v okleštěné verzi a ve špatné barvě.

      0 0
    • bezdratova.sprcha  

      Mimochodem dostat politiku do tohohle vlákna, to je fakt degenerace.

      0 0
      • Smazaný účet  

        a ty by sis nepřál třeba věčnou lásku a světový mír?

        mupy mup!

        0 0
        • bezdratova.sprcha  

          Nejsem americká vlastenka.

          0 0
        • Japhy  

          Eště toho trochu. Stačil mi dnes náhodně potkaný lampioňák zakončený hovnostrojem. Je to v našem Agrofertově furt/opět k VŘSR (kulaté výročí) nebo jen shoda náhod? Jen čekám, kdy dcerka dostane za úkol nakreslit Abpopu. Dějiny kráčí v cyklech…

          0 0
    • jIrI___  

      Letos si díky účtenkovce udělám nadílku o něco bohatší, díky za tuto soutěž :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        to postni do Sodomy Doomovi :-)

        0 0
      • mr.ricardo  

        8. (pro Dooma 8-my) poradi a jenom kilo, to je smutny, ale zase, muzes si koupit 3 masla pred vanocema.

        0 0
      • Carloss  

        ach jo

        0 0
      • Milan  

        Bohužel ne díky za definitivně zavřenej kiosek na půli trailu, EET se nerentovalo v bohulibý službě bajkerům a kolemjdoucím.

        V týhle zemi ježíšek určitě není, buď santa nebo děda mráz, záleží kam se připosereme.

        0 0
        • Martin  

          beztak tam ty svině kradly a neodváděly daně a tím obíraly děti o školky a hřiště

          0 0
      • Kuba78  

        Este dva tri vyherni bonzy buresovi a budes si moci koupit nabijecku na mobil. Evidentne ji dost nutne potrebujes..

        0 0
        • jIrI___  

          Štěstí přeje připraveným. Po tomhle namotivování teď soutěžím ještě pečlivěji – nekupuju zásoby rohlíku na 3 dny dopředu, ale cestou z rachoty se pro ně teď stavuju každý den :)

          0 0
          • Kuba78  

            V poradku.. doporucuji kupovat ty rohliky po jednom a na kazdy zvlast si nechat vystavit uctenku. A chleba krajeny a kazdy platek tez nacenit zvlast. Pak budes uctenkovy kral..

            Ale pozor moc se s tema uctenkama nemazli a nerochni se v nich jako strycek skrblik – je vedecky dokazano, ze Buresovo EET skodi zdravi.. https://technet.idnes.cz/…n-/veda.aspx?…

            0 0
            • jIrI___  

              Jde vidět, že bohužel vůbec nevíš, o čem píšeš. Ta soutěž má nějaká pravidla… Ale to nevadí, už jsem si zvykl, že si některé typy lidí u pana Babiše ublinknou už jen tak nějak z formality. Ono jim po volbách ostatně ani nic jiného nezbývá :)

              0 0
              • Kuba78  

                Ty jsi na me ale zly a osklivy.. tak ja se te tu snazim podporit tipem jak ziskat co nejvice uctenek a zvysit tve sance na vyhru (slysel sem ze na konci skolniho roku se losuje jizdni kolo!), jeste prispeji dobrou radou v obave o tve zdravi a ty me na oplatku obvinujez toho ze nemam rad pana Burese.

                Nahodou ho mam moc rad, kazdy vecer se modlim k jeho svatemu obrazku aby vsem tem parazitum a zivnostnikum co neplati dane zatnul tipec. Kazde rano koukam natesene z okna kolik se pres noc postavilo skolek a nemocnic z tech miliard co to vyneslo. Pokazde kdyz jdu po chodniku koukam pozorne pod nohy jestli se tam nevali tech 200 miliard jak pan Bures rikal pred minulymi volbami. Zatim se teda nestalo vubec nic, ale ja mu pevne verim.

                0 0
                • Martin  

                  Neboj, těm parazitům postupně kleknou na krk.

                  0 0
              • Martin  

                Záviděj mu, že od malička nekecá a maká a vlastními silami se v potu a krvi dostal až na vrchol.

                0 0
              • TeryPV  

                Já jen doufám, že si Bureš klekne i na firmu kde děláš a Ty přijde o práci, aby jsi konečně pochopil, co je ten Tvůj stranický kolega zač…

                0 0
                • jIrI___  

                  V jedné z firem Agrofertu jsem pracoval několik měsíců při škole a zaměstnanci se oproti ostatním firmám v kraji neměli vůbec špatně, což i sami potvrdili! Takže kdyby byla možnost, moc rád bych byl zaměstnancem pana Babiše (bohužel teď bych to měl daleko na dojíždění).

                  0 0
                  • Pavel  

                    Já jsem pracoval několik měsíců i firmy, která nemá s Babišem nic společného a zaměstnanci se oproti ostatním firmám v kraji neměli vůbec špatně, což i sami potvrdili!

                    0 0
                    • jIrI___  

                      To je taky fajn, kéž by takové firmy byly všechny.

                      0 0
                      • Lišák  

                        Uznáš ovšem, že je to logický nesmysl?

                        Jak se můžou mít všechny firmy lépe, než ostatní firmy?

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Uznávám, máš fištróna.

                          0 0
                        • Smazaný účet  

                          Reaguje na příspěvek nad ním ;)

                          0 0
                        • mikub  

                          Pokud vyhodím ty tvoje obecné kvantifikátory, tak:

                          Většina řidičů si o sobě myslí, že řídí nadprůměrně dobře.

                          Dvě třetiny lidí mají nižší než průměrný plat.

                          Potom bych se ani nedivil, kdyby si zaměstnanci většiny firem mysleli, že se mají nadprůměrně dobře.

                          Prostě jde jenom o zvolenou metodiku porovnání.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Jenže většina lidí si nemyslí že se ma dobře spíše naopak ;)

                            0 0
                            • mikub  

                              To nepopírám. Jenom mi šlo o to, že míst, kde většina má víc/míň něčeho, než průměr, je víc.

                              0 0
                            • Barak  

                              Statistika říká spíš opak.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Statistiky jsou krásný nástroj :)

                                0 0
                                • Barak  

                                  Jestli se máš špatně, tak je to samozřejmě škoda. Když ale vidím lidi kolem sebe, a nemyslím jenom z Prahy, abych předešel případným narážkám, rozhodně nemyslím, že bychom se měli nějak špatně.

                                  Když ale vezmu v potaz českou náturu, chápu, že je potřeba si za všech okolností stěžovat.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Tak jsem to myslel a to není česká specialita ;)

                                    0 0
                                  • Breakpain  

                                    jo, to můžu potvrdit – mně se nikdo nezavděčí … ani já sám sobě … defakto jsem permanentně ve stavu – že tohle mělo být lépe, toho mělo být víc … atp :(

                                    0 0
                                  • Strakááč  

                                    ta poslední věta je krásná… ale víš co.. to uakzuje to, jak chytrý češi jsou.. kdyby nenadával, tak by se s tím nic nedělalo přeci.. když budu nadávat že mám málo, tak s tím třeba někdo něco udělá.. je to alespoň pade na pade.. :D :D

                                    0 0
                      • Smazaný účet  

                        Zase to nepřeháněj ;-) Jedny „Kostelecký uzeniny“ stačí :-D

                        0 0
                        • xtonda  

                          Co máš proti Kosteleckým uzeninám?

                          0 0
                          • Petr L2  

                            Od jisté chvile mě nějak přestaly chutnat…

                            0 0
                            • jIrI___  

                              Taky jsi byl na exkurzi ve výrobě? :)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Ja jednou mel jejich „utopence“ a do jednoho jsme se zakousnul, podivne to kruplo a po lehkem ublinknuti jsem v „tom“ nasel „neco tmaleho“ s kusy stetin/chlupu. Mi to stacilo:DD

                                0 0
                                • Martin  

                                  to je bonus pro VIP zákazníky

                                  0 0
                              • Petr L2  

                                Ne nějak mi nevoní majitel…

                                0 0
                            • xtonda  

                              Dělaj absolutní hnusy, ale i dobrý věci.

                              0 0
                  • TeryPV  

                    Nepochopil jsi. Bavím se o zničení firmy, asi jako té, co mu zavazela v Přerově. Jinak s tím přidáním… „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej“, to známe.

                    0 0
                • Pavel  

                  On to svede na ty, čo kradnú. ;-)

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  No vidíš. U nás Babiš koupil Vodňanské kuře a přilehlé JZD. Všichni dostali přidáno a mají se lepe jak předtím.

                  0 0
                  • TeryPV  

                    Koho chleba jíš…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Koukám. Že ty rád pořekadla. Škoda že v dnešní době to moc neplatí ;)

                      0 0
                    • Breakpain  

                      Ale tak to je snad jasny :), proc by nekdo proboha pomlouval sefa. Je vetsi sance, pokud mu polezes „do ******“, ze z toho budes tezit, nez kdyz na nej budes nadavat :). Pak uz je to jen problem hrdosti ;).

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Pracoval jsi někdy na nějaké nižší pozici na dílně nebo tak něco? Tam se totiž většinou nic jiného než pomlouvání všemožných šéfů nedělá :D. Ta firma Agrofertu v tomhle byla jednou z mála výjimek (a to jsem si prošel více než 10 výrobních firem).

                        0 0
                        • Breakpain  

                          jojo, já to nemyslel konkrétně na Tebe – u linky jsem nebyl a je mi jasný, že tam to bude jiná liga :)

                          0 0
                      • Smazaný účet  

                        Ano toto platí někde ve středním managementu ;) Ne někde na dělnických prozicich.

                        0 0
                  • raw 4  

                    Ale jíst se to neda…plus ty mzdy za tu práci jsou dost nízké i ve srovnání s firmami v oboru.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Olma Selský mlíko se pít nedá ani za ty prachy, ale možná že v mlíkárně jsou spokojený :-D

                      0 0
              • tromboonen  

                Tak to seš Ty ten závislák, co s manželkou vybířá účtenky z odpadkových košů a po večerech to zadávaj do mobilu, zatímco jejich dítě si hraje v ohrádce? Psali o tom v iBěs, tak to musí být pravda…

                A víš, že je ten termopapír tak trochu jedovatej? Tak doufám, že si při tom olizujete prstíky aby se vám to líp přehrabovalo…

                0 0
                • jIrI___  

                  Manželku díky Bohu nemám, dítě stejně tak. Ale jinak ti můžu upřímně říct, že před Vánocemi to byly v nákupních centrech žně – účtenky z různých obchodů válející se všude… Pevně doufám, že i v následujícím losování bude moje snaha opět odměněna :-)

                  0 0
                  • tromboonen  

                    Chcípni!

                    0 0
                    • ELx  

                      Nejak ti tam chybí smajlík…

                      0 0
                      • tromboonen  

                        Protože tam bejt nemá… tyhle levicový typy, co je ulovil pro Bureše Mára, i když Bureš je ten kapitalista, co je nebo jim podobný vojebává, to fakt nemusím… a někdo kdo sbírá účtenky ze země pro nějaký trapný výhry v řádu stovek, to je fakt smutný… asi si začnu v obchodech (se žrádlem a denníma potřebama) brát účtenky, protože ty soudružky za pokladnama tomu jistě propadly taky, to je hrozny, jak ten hajzl estebackej rozdeluje spolecnost, a jestli jeste dotlaci na hrad to opily hovado, tak jsme uplne v prdeli…

                        0 0
                        • Martin  

                          Gaussovské rozdělení nelže, bohužel :(

                          0 0
                        • Barak  

                          Ty seš taky dobrej fanatik.

                          0 0
                        • ELx  

                          Poslední dobou je většina tvých komentu, jak od nějakého imbecila… Sorry

                          0 0
                        • mastihuba  

                          vidim to podobně, ve zprávách dávají srdceryvný příběhy, jak se skupina policajtů složila na podporu nějakýho deckyho domova a tady si strana a vlada kupuje hlasy z vybranejch dani a idioti jim to žerou i s navijákem. :-(

                          0 0
                          • Martin  

                            Z cizího krev neteče, hlavně že Bába a Klekánice makají, aby lopaty měly u čeho masturbovat.

                            0 0
                          • Petr L2  

                            Jo a teď ještě za Bureše ze státního rozpočtu uhradí dotace na Čapí hnízdo, prostě idylka a lůza co neví která bije mu ještě fandí…

                            0 0
                        • Yura  

                          Nechapu co mas proti KSCM. Vis kolik stalo v te dobe eskymo? Sodovka? Rohliky?

                          0 0
                          • Martin  

                            A jaké byly platy?

                            0 0
                          • tromboonen  

                            A jak pekne Te buzeroval každej příslušník, jak Ti zakazovali dělat cokoli rozumnýho, práce byla za trest, zavírali lidi za názory a člověk se ani nemoh podívat za nejbližší kopec? Jooo, byla to krásná doba, máslo za pět kaček a ani Ti jej nestrčili do ****** než tě vojeli protože to by bylo proti předpisům…

                            0 0
                            • Pedro404  

                              Aspoň se lidi měli dobře a stát se o ně postaral, ne jak dneska, kdy sou všude bezdomovci a nezaměstnaný.

                              0 0
                              • tromboonen  

                                Jasněěě, o všechny bylo postaráno, o některý i víc…

                                0 0
                              • Martin  

                                Kontrolní otázka, jaká je aktuálně nezaměstnanost? Buržoazie tvrdí, že pracovní trh je přehřátý a ve spoustě profesí naopak lidi chybí. Takže pokud není člověk vyloženě netáhlo, tak by v současnosti neměl mít problém sehnat místo.

                                0 0
                              • jannk  

                                Jo jo, prakticky to byl ráj na zemi. Strana a vláda nám jasně pokaždé řekla co dělat, co si myslet a co říkat.

                                0 0
                                • tromboonen  

                                  Některým to evidentně moooc chybí…

                                  0 0
                                  • Martin  

                                    A proto volí Bábu, ten je zas pěkně šupne na vodítko, předhodí třídního nepřítele a bude dobře. Teda líp.

                                    0 0
                                    • Pedro404  

                                      Milionář Babiš fakt nemyslí na lidi. Jediná volitelná strana je KSČM.

                                      0 0
                                      • tromboonen  

                                        Splet sis nuly a století, soudruhu… ty vaši soudruzi jsou tak blbí, že i ten miliardář vám ukrad voliče. Tak asi jediný pozitivum tehle sraček…

                                        0 0
                                      • Yura  

                                        Presne tak. Lidi budou zase bez stresu ze skonci bez domova/prace. Vesnickej zivot se zase rozjede. V obchodech budou jen kvalitni ceske produkty co vic si prat… Co si jako lidi mysli, ze by se stalo jineho? Ze by se zase zadratovaly hranice a litalo by se jen do severni koree?

                                        0 0
                                        • tromboonen  

                                          No Ty ses taky nasel, ty kvalitni potravino…

                                          0 0
                                          • raw 4  

                                            Už hodně vidím jak je shání a nejlepší jak sežene ty doplňky stravy ..

                                            0 0
                                        • Martin  

                                          Jasně, stačí jenom dávat si pozor na hubu, aby neřekli nic proti straně a vládě a aby je u toho neslyšel bonzáček… no ták, vzpamatuj se, už ti ty mikroživiny lezou na mozek :)

                                          0 0
                                          • Yura  

                                            To jsou jenom vase hodne naivni predstavy, ze by to tady bylo jako za dob okupace, kdyby vyhrala KSCM volby.. Ja nejsem zadnej komoušofil ale zajimalo by me co by se zmenilo.. Jestli nejsi cigan na davkach nebo nejakej vychcanej kravatak co jen parazituje na ostatnich, tak si myslim, ze by ses nemel ceho bat. Nereknu, kdyby meli kecy proti komancum lidi, ktere ten rezim opravdu nejak perzekuoval, ale vetsinou placaji jen vychcani smejdi, kterym se to zrovna nehodi do kramu..

                                            0 0
                                            • Martin  

                                              Hele ty minerále, stejně jako neexistuje bývalý černoch, neexistuje ani bývalý komunista ;) a tak si zkus o komunismu něco načíst.

                                              Takže, jak s oblibou říkáš, vzpamatuj se. Raději mudruj o vyasfaltování pěšiny k vodě vedoucí přes podmáčenou louku nebo o výživě, tam nenaděláš tolik škody ;)

                                              0 0
                                            • Barak  

                                              Yuro, uz z principu prece nemuzes takhle smyslet o strane, ktera ma na rukou tolik krve, bolesti a znicenych životů. Vzdyt oni se od te minulosti ani neodstrihli. Nerekli, ze to byly zrudnosti, ktere se nemeli stat a neomluvili se za ne. Oni si dokonce troufnou postavit na prvni misto kandidatky nekoho takoveho, jako je Semelova…

                                              0 0
                                              • losik_p  

                                                nebo Ondráček

                                                0 0
                                              • Kuba78  

                                                Pokusme se na to podivat s odstupem, co by se vlastne stalo kdyby vyhrali komunisti:

                                                1. je nutno upresnit ze komunismus tu nikdy nebyl. To co tu bylo byl rudy totalitni teror ktery predstiral budovani komunismu cestou socialismu. Tedy ovladani mas lidi pretvorenych do sedive unifikovane masy kde se tresta vyboceni z rady represemi a zstrasovanim. Vymyvani mozku propagandou.

                                                No, popravde, nebuduje nam tu eu (a potazmo lokalni socialisticke vlady) to same?

                                                1. v cele strany a vlady by byl pravdepodobne nejaky bezpaterni soudruh komunista s temnou a krvavou minulosti, estebak nestitici se niceho v honbe za osobnim prospechem a moci.

                                                No… neco mi to pripomina…

                                                1. opozice a nevhodne nazory umlcovany, zesmesnovany, oponenti se vesi. No tak daleko jeste nejsme.. ale politicke procesy a hon na carodejnice ve jmenu pokrivene ideologie uz se nam vraci – ekofasismus, multikulturologie, gender silenosti…
                                                2. zilo by se na dluh, pripadne z toho co kde komu bude ukradeno progresivnima danema, miliony ruznych drobnych pokut.. bez komentare.

                                                My vlastne to kscm ani nepotrebujem. My do tech sracek, pravda zatim bez potoku krve, padame pozvolna opet i bez nich. No a nekteri k tomu budou jeste radostne hykat.. to ze komancove postavi do sveho cela lidi jako semelova, ondracek, grebenicek o nich sice neco vypovida, kazdej bizarni spolek uchylaku byva vetsinovou spolecnosti nepochopen, ale daleko horsi je ta masa lidi kterym se to vlastne libi a radostne je podpori v tom aby zkurvili zivoty i vsem ostatnim. A ze se neodstrihli od minulosti? Dyt by tyhle volice, vsechy ty byvale psvb, udavace, kadrovaky, soudruhy.. vlastne zradili.

                                                0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Přesně ;-) Tak nějak si to říkali lidi ve '48 :-D a pozor ;-) drát už je nakoupenej, včetně štípaček na internet :-D

                                          0 0
                                      • jannk  

                                        KSCM? To je ta strana, co aktualne podporuje vladu miliardare s pravicovym programem? To by je soudruh Lenin poslal na opratku vsechny!

                                        0 0
                                        • Yura  

                                          Multikulti vole..

                                          0 0
                                          • tromboonen  

                                            Multi lobotomie, voni aby se konecne dostali k moci, Vy jejich sympatizanti ze jim to žerete, to je fakt smutny tohle, nemas ve svym arzenalu nejaky pilule na rust mozkovejch bunek? Uz Ti jich moc nezbylo, tak se o ne starej…

                                            0 0
                            • Yura  

                              Ale pisnicky meli krasny. Si pust Kryla..

                              0 0
                          • Petr L2  

                            No chlapče v přepočtu na dnešní minimální mzdu bylo tohle všechno zatraceně drahý. Použij mozek a základy matematiky ze základky a nepapouškuj Rudý právo jo?

                            0 0
                        • raw 4  

                          Přesný a výstižný

                          0 0
                    • jIrI___  

                      Taky Ti přeji pěkné Vánoce a štěstí v nadcházejícím ro­ce.

                      0 0
                    • Barak  

                      Jinak v pořádku, jo?

                      0 0
                  • Martin  

                    A není ti blbé, že bereš peníze určené na dětská hřiště, školky nebo pro důchodce?

                    0 0
                  • krabica  

                    Dorazíš v sobotu? Dovezl bych ti nějaké účtenky… :-D

                    0 0
                    • jIrI___  

                      S velkou pravděpodobností nedorazím. Mám obavy, že by mě názory nebyly pochopeny (zejména že na kole se nechlastá). A Ostrava je region rázovitý, nerad bych do nového roku vcházel potlučen… :-D

                      0 0
                  • ememem1  

                    co sa tyka tej druhej casti, tak nech kazdy robi jak uzna za vhodne. co sa tyka prvej vety, je to taktiez vec preferencii, nicmenej dokazuje ze si naprosty idiot. a z globalneho hladiska uplne zbytocny, celkovo kym nezajdes, tak skonzumujes daleko viac ako vyprodukujes. turgenev o tom napisal peknu knihu,skus si ju precitat kym najblizsie napises podobnu kokotinu.

                    0 0
                    • Pedro404  

                      Proč je idiot?

                      0 0
                      • ememem1  

                        pretoze ked nechce zenu a deti je to jeho rozhodnutie a panu bohu dakovat netreba, ten s tym nema nic. neexistuje ale nijaky iny tvor na zemi okrem casti ludi ktory dobrovolme rezignuje na absolutny zaklad svojej existencie a sice mnozenie. za toto dakovat je prejav idiotizmu. ale asi to tak priroda chce aby sa niektori jedinci radsej nemnozili, tak to tak zariadila, ci preto ze nechce alebo nemoze je v konecnom dosledku jedno.

                        0 0
                        • Chlebovnik  

                          Nejdřív jsem chtěl napsal: „Už to nehul.“

                          Ale pak jsem si všiml, jakým jazykem je to napsané, a tak mi nezbývá než povzdechnout si: „Njn, Slovák…“

                          P. S. Vážně se domníváš, že idiotem (tedy velmi málo inteligentním jedincem) je spíše někdo, kdo vlastním rozumem dospěje k rozhodnutí, že nechce mít rodinu; než primitivní jedinec, který se řídí pouze svými pudy? Lol.

                          0 0
                          • ememem1  

                            to necham na mudrejsich ako si napr ty ale povedal by som, ze ciste z hladiska existencie aj hej . nicmenej komusi za svoje hlupe rozhodnutie este dakovat.......

                            0 0
                        • Pedro404  

                          Já bych i napsal nějakej protiargument, ale vzhledem k tomu, jak plamenně prosazuješ vlastní subjektivní názor na věc, a někoho s jinym názorem, kterej se tě nijak nedotýká, označuješ za idiota, to nemá smysl. Tak ti jenom popřeju trochu nadhledu a míň hysterie.

                          Já třeba děti nikdy mít neplánuju, tak snad ti z toho nepraskne cévka.

                          0 0
                    • jIrI___  

                      Rovněž Ti přeji krásné svátky a rok 2018 plný úspěchů v pracovním a zejména i v osobním životě.

                      0 0
                      • tromboonen  

                        A nezapomeň na klid na práci, to Vy soudruzi vždycky říkáte… ostatně před chvílí takový kecy blil v TV náš vůdce nejvyšší, a zastal se i Tvého oblíbence Bureše, jak jinak.

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Myslíš „práci čest a rukám klid“? To úspěšným lidem zásadně nepřeju, někdo vysoce příjmový ten státní aparát svými daněmi živit musí ;).

                          0 0
                      • ememem1  

                        tak nez nieco napises sa najprv trikrat zamysli. a nic v zlom ale na svoj osobny zivot si spomen o 30 rokov ked budes sam cakat na nejakeho dalsieho geronta v parku na lavicke ci nahodou nedojde.

                        0 0
            • novas752  

              Ale bacha ze od jednoho obchodnika jde zaregistrovat jen jedna uctenka dennne. :)

              0 0
      • Radek Broz  

        Já si řákal, jakýmu chudáčkovi stojí za to se s tím vyplňováním vůbec ***** – dost mě překvapilo, že těch zmrdečků je skoro půl mega. Ale je fakt, že tebe bych mezi nima čekal:)

        0 0
        • gerrard  

          Ten Babis to je jak rimsky cisar dava lidem chleb a hry. :)

          0 0
        • okam_z_brna  

          sám seš zmrdeček… možná aji ****. Ok, Babiše nemusím, nevolím a popravdě mě docela sere. Ale pokud mám šanci, alespoň malou, něco vyhrát, tak proč bych si pár účtenek nezaregistroval? Během celýho měsíce mi to udělá max půl hodiny. Tak se uklidni, zmrdečku

          0 0
          • Kuba78  

            pan Bures (respektive jeho marketingovy mag Prchal) jede presne dle scenare divide et impera a hned pote panem et circenses.

            jak vidno, tak tak i po bezmala dvou tisici letech jsou to metody na prosty lid vysoce efektivni a ucinne..

            0 0
          • Japhy  

            Máš pěkně pružné morální zásady, to se ti musí v životě docela dařit.

            0 0
          • raw 4  

            Pojdme si zabonzovat a ještě neco vyhrat…diky maly bonzacku…kdyz budes moct vyhrat auto bonznes i rodiče?

            0 0
            • Breakpain  

              Nesleduju to, takže nějak moc nevím o co go? Co má společného bonzování s tím, že zaregistruješ účtenku? Prostý dotaz bez podtextu…

              0 0
            •  

              jen nehrajte, alespoň zbude víc šancí a výher pro nás :-))))

              0 0
            • Smazaný účet  

              Copak se děje soudruhu.

              0 0
            • jIrI___  

              Že ty budeš jeden z těch, kterému EET překazilo či ztížilo „byznys“? :)

              0 0
              • raw 4  

                Jak píše Roman H. Babis EET neprimo oznacil vsechny drobne podnikatele za zlodeje. Stydel bych se toho ucastnit. Hlavně, že on nemá máslo na hlavě…Zloděj křičí: Chyťte zloděje!!..Stačí ti ti takto…nebo chceš rozbor kolik tahle bonz šaškárna přinesla peněz do státního rozpočtu mínus kolik to stálo státní rozpočet plus ostatní…

                0 0
                • xtonda  

                  Jako že tím, že kontroluju někoho označuju za zloděje? Takže když průvodčí ve vlaku kontroluje jízdenky, tak tím nepřímo všechny označuje za černé pasažéry? Každopádně když se podíváme kolik hospod po zavedení EET zdražilo aby mělo na odvody, tak je jasné, že zatajování tržeb byla celkem běžná věc.

                  0 0
                  • Martin  

                    Na odvody nebo na náklady spojené s EET?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      jaké náklady? v hospodě, kde jsem „domácí“ tak internet měli už dřív (wifi pro hosty), takže jen vyměnili kasu za novější model (ta původní neměla možnost online připojení). Něco to stálo, ale moc to nebylo…a co dál? účtenky tiskli i předtím…nic dalšího nepřibylo

                      0 0
                      • Martin  

                        Ve spoustě hospod net nebyl, nebyla ani nějaká chytrá pokladna, která by EET udýchala.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          No vidíš a u nás ve vesnici s 300 obyvateli. To taky nebylo a EET se zavedlo. Pivo stojí stejně a hospodský pořád něco vydělává.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            pokud fungoval poctivě už předtím, tak ho EET moc nerozhodí…navíc náklady na kasu a internet si odečítá z daní = nejde mu to ze zisku

                            0 0
                            • Martin  

                              JJ, všetci kradnú, iba Bába berie henty dotácie…

                              Neříkám, že nutně všichni museli zdražit skrz EET a naopak ne všichni, co zdražili, nutně kradli. Každopádně je to zbytečná administrativní zátěž. Do problematiky jakožto konzultant a SW architekt vidím, na řešení EET jsem taky pracoval, znám náklady pro malou firmu s maloobchodem a z morálního i technického pohledu je to prasárna a popření presumpce neviny.

                              0 0
                              • gerrard  

                                Jedno plus tam je. Tam kde maji O2 kasu maji automaticky i moznost platit kartama. Ve spouste mych oblibenych obchodu, kde to driv neslo ted muzu platit kartou.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  to ale není plus – velký zlý bratr vidí, kolik si kupuješ kondomů a kam chodíš na pivo!

                                  0 0
                                  • gerrard  

                                    Jestli je velky bratr moje banka tak jo. Ale karta s EET se zatim opakuju zatim neparuje.

                                    0 0
                                    • Pavel  

                                      EET registruje platbu hotovostí, poukázkou i platební kartou.

                                      0 0
                                      • Martin  

                                        Tu platební kartu jsem v EET nikdy nepochopil…

                                        0 0
                                      • gerrard  

                                        Ale cislo me platebni karty se do EET nepromita, takze nikdo tu platbu nemuze sparovat se mnou. Nebo se pletu?

                                        0 0
                                        • Martin  

                                          číslo karty tam není

                                          0 0
                                        • Pavel  

                                          Ne, číslo karty se neodesílá. Ono se totiž neodesílá „způsob platby“ (keš, karta, poukázka). Stejně tak se neodesílají informace o kupujícím. Krom identifikace poplatníka a „pičovin“ (DIČA, IČA, PIČA) kolem toho, se odesílá celková částka dané tržby, základ daně z přidané hodnoty, daň podle sazeb daně z přidané hodnoty, celková částka v režimu daně z přidané hodnoty pro cestovní službu, celková částka v režimu daně z přidané hodnoty pro prodej použitého zboží a celkové částky z poukázek.

                                          Ale neručím, že to tak je a je to všechno a úplné. :)

                                          0 0
                                          • Martin  

                                            Plus mínus odpovídá.

                                            0 0
                            • Rakosnik  

                              To je spatne: Odecita se z danoveho zakladu, nikoliv z danove povinnosti. Takze zaplati mene na danich, ale nevrati mu to cele naklady na EET.

                              0 0
                              • Pavel  

                                Ono je hlavně nejprve potřeba na to „však si to odečteš/dáš do nákladů“ ty prachy vydělat..

                                0 0
                    • xtonda  

                      Ceny EET řešení začínají na jednotkách tisíc, navíc jim kleslo DPH z 21 na 15 %, přesto někteří zdražovali i o víc než 10%, to je dohromady akorát těch 15% DPH, kterou nově už nemohou neodvést.

                      0 0
                      • Martin  

                        Důležité je to slovo „začínají“. Měl jsem v ruce tablet pro Markeetu a myslel jsem, že to roztřískám na kousky, jak to bylo zkurveně pomalé. Jebka za pár tisíc je leda k zlosti, aby se to trochu hýbalo, bylo nutné pořídit něco výkonnějšího.

                        0 0
                      • Pavel  

                        Ceny aut taky začínají na úrovni ojetého trabanta…

                        0 0
                      • RomanH  

                        EET v praxi

                        Fakt by me zajimal financni prinos treba v tomto pripade.

                        0 0
                        • Pavel  

                          Dá se z toho získat např. informace, kolik návštěvníků v jakou dobu chodí, kolik a trošku i za co utratí (podle sazby DPH)…

                          0 0
                        • raw 4  

                          Tak třeba na EET se vybralo od začátku roku 3.2 mld. korun (kde je těch 18 mld, či částka alespoň přes 10 mld, jak bylo slibovano?). Nárůst zaměstnanců na finančních úřadech je cca 1000 v nakladech je to narust 3 mld na perexech. Rozdíl je 200 mil, což nezohlednuje náklady v soukromém sektoru na pořízení. Na to ze zijeme v době s největším růstem tak výběr bude jen horší a horší…už vidim jak se proporcne budou snižovat stavy zaměstnanců na fin. úřadech.. jedním z duvodu bylo snížení šedé ekonomiky..kterou máme v Evropě jednu z nejmenších…na­rozdíl od EET vzoru tedy Chotvatska atd…

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Slibováno to bylo po plošném zavedení. Což ještě není hotové ;)

                            0 0
                            • Martin  

                              Jen aby se neukázalo, že i po plošném zavedení je ten odhad z říše vlhkých snů.

                              0 0
                            • raw 4  

                              Aha jenže ty první vlny jsou zaměřeny na ty části ekonomiky, kde se dle Hrabiše krade nejvíc..:-)

                              .nebo myslis, že například kadeřnictví, které jsou v další vlně dotáhnout těch 10 mld? :-)…

                              0 0
                              • Martin  

                                Víš jak ty kadeřnice kradou? Barva za litr s papírem nebo za kilo bez…

                                0 0
                                • raw 4  

                                  :-) jo jo a všichni jezdí v meďouru

                                  0 0
                                  • Martin  

                                    Kamarádčina kadeřnice si teď koupila Reventóna :)

                                    A borec, co mi dělal koupelnu, mi ted přijel opravovat kachličku v Rollsu a kufr s nářadím mu přivezl sluha Mercedesem.

                                    0 0
                                    • Kuba78  

                                      tak kdyz je obkladacuv osobni ridic takovy tele ze mu zapomene dat do auta vercajk, tak se pak nesmis divit ze musi zavolat majordomovi aby poslal s naradim sluhu..

                                      0 0
                              • Smazaný účet  

                                Proč ne.

                                0 0
                                • raw 4  

                                  I ty snilku…klidne se s tebou vsadim..ze 18 mld. To nikdy nepřinese. .

                                  0 0
                          • kankrlicek  

                            Dám to pod tebe, ale týká se to EET. Postuju třetí pokračování, předcházející díly též stojí za to, bude i čtvrté.

                            0 0
                            • Martin  

                              Celkem dobře sepsáno, jenže koblihy to stejně buď nepochopí a nebo si před tím budou zacpávat uši a zpívat si „lalala, není to pravda“ :)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Je to jen pravda jedné strany ;)

                                0 0
                                • Martin  

                                  Hele, první kobliha :)

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    :-D

                                    0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Vedle. Piráti ;)

                                    0 0
                                    • Martin  

                                      Levice jako levice :)

                                      Soudce mrkev :)

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Piráti nejsou levice ;)

                                        0 0
                                        • Martin  

                                          Kdo podporuje EET, je levičák a kryptofašista.

                                          0 0
                                        • pocestny  

                                          Proboha, Piráti jsou levice!

                                          Ono je to většinou úplně jedno, co si strany píšou do svých programů, které stejně neplní. Ale kdo chce, tak ví, že to je odnož strany zelených, a taky vidí, že Bartoš argumentuje v TV diskuzích jak naivní starý marxista. Ale i kdybych se toho jejich programu držel, tak 80% je nerealizovatelná a nebo neskutečně naivní, a pro mě důležitýma problémama se nezabývají. Vážně nechápu jak se jim povedlo takhle lidi zblbnout.

                                          0 0
                                          • Pavel  

                                            Jen sebrali voliče zelených a čssd..

                                            0 0
                                          • Barak  

                                            To by mě fakt zajímalo, kterou stranu jsi volil, že jsi v jejím programu neshledal 80% nerealizovatelných a naivních věcí. Jistě to nebude žádná strana, která v minulosti byla u vesla, protože jinak bychom zde vše měli parádně vyřešené.

                                            0 0
                                            • pocestny  

                                              to máš pravdu, taky jsem volil stranu, jejíž program je těžko realizovatelný.

                                              programy obecně se příliš nerealizují

                                              bych to uzavřel stručně, piráti jsou levice a hotovo

                                              je to tady nechtěný offtopic

                                              0 0
                                        • Petr L2  

                                          Svatá prostoro, vezmi si seznam jejich vedení a najdeš tam víc levicových figur, než jich mají socani!

                                          0 0
                  • RomanH  

                    Babis vsadil na nizke pudy. Ja si pamatuji jeden rozhovor v radiu, kdy se ho pri vstupu do politiky ptali, kam bude strana smerovat, jestli doleva, nebo doprava. A on rekl, ze teprve analyzuji, o co je zajem. Takze od pocatku neslo o nic jineho, nez o marketingovy projekt.

                    Netvrdim, ze se podnikatele / zivnostnici nesnazi usetrit nejakou tu kacku na danich (nakonec i sam Babis prohlasi, ze kradu vseci), ale kdyz se nad tim zamyslis, tak zjistis, ze :

                    1. Mlady zivnostnik, ktery chce mit rodinu / hypoteku / uver, musi vykazovat zisk, jinak ma smulu.
                    2. Mas pravdu, ze nekteri hospodsti zdrazili, nekteri dokonce zavreli. Ano, to je dusledek – narazil jsem na to letos na dovolene v pohranici, kde neni prace. Tocene pivo (Krakonos) se tam jeste loni dalo sehnat kolem 15 Kc, letos tam spousta hospod nefungovala – mistni lide (=pravidelni navstevnici) nebyli ochotni / nemohli dat za pivo o par kacek navic. A ted co je lepsi – male uliti dani od hospodskeho (nicmene neco stejne odvadel), a nebo jeho nahlaseni na pracaku ?
                    3. Opravdu velke penize na danich utikaji jinak (mistr Babis by mohl povidat)

                    Dalo se diskutovat o velikosti pausalu, zjednoduseni / zlevneni danoveho systemu, ale EET jako takove je nesmysl. Kdyby to bylo tak super, tak ho nemaji jen 3 zeme v Evrope. Je to jen Babisuv marketing.

                    0 0
                    • Martin  

                      Vždyť Bába na začátku tvrdil, že chce snížit administrativní zátěž. Pak přišlo Kontrolní hlášení a sliby šly do *****.

                      0 0
                      • RomanH  

                        jj

                        0 0
                      • Japhy  

                        Nejen sliby. :-D

                        0 0
                      • Barak  

                        Nejsem programátor, ale nestačí jen udělat změnu v rámci ERP systému a zasílání kontrolní hlášení už pak značně automatizované? A v případech, kdy např. živnostníci a malé firmy mají ext. účetní, tato věc je zase zapracovaná v jejich účetních SW. Neřekl bych, že by to měl být zas takový problém.

                        0 0
                        • Martin  

                          Jasně, „jen“ změnu na úrovni ERP. Jenže ona se dělá blbě, když ti vrchnost mění zadání pod rukama (v případě EET i KH nebyly specifikace jasné do poslední chvíle, KH jsme předělávali vyloženě těsně před startem). Navíc systém EET je nesmyslně složitý.

                          0 0
                          • Pavel  

                            Já už skoro i zapomněl, jak jsem byl vzteklý a ******** a kolik „lakatošů“ jsem opravil.. Dík za připomunutí noční můry, fakt hodnej! :-D

                            0 0
                          • Barak  

                            Já si právě myslim, že je to na úrovni ERP. Tyto změny bývají přece v rámci aktualizací, které si firmy platí v maintenance balíčku. A ten, kdo ho nemá, ceny nebývají nijak vysoké, pokud samozřejmě nemá nějakou nestandard customizaci, která by se musela brát v potaz.

                            Takže nějak nechápu to hořekování nad tím, jaká je to administrativ­ní zátěž…

                            0 0
                            • Pavel  

                              Promiň, ale myslet fakt znamená hovno vědět.

                              0 0
                              • Barak  

                                A můžeš nějak rozvést, v čem se mýlím hovoříme-li o běžné firmě?

                                0 0
                              • xtonda  

                                On si to ale myslí správně, mít v účetnictví vydané i přijaté faktury musím tak jako tak kvůli samotnému přiznání k DPH. Zrovna tak musím mít maintenance ekonomického SW kvůli legislativním změnám, KH byla jen jedna z mnoha. Takže v okamžiku kdy bylo potřeba podat KH už sem měl v aktualizovaném programu položku sestavit KH, tu sem zvolil, zkontroloval údaje které se mají vyplnit na první straně (datum, období, kterému úřadu, svoje nacionále) a vypadlo mi z toho KH.

                                Samozřejmě EET je nová věc navíc, složitost závisí na tom co měl kdo doteď, ale zase se to jednou vyřeší a pak to jede.

                                0 0
                                • Pavel  

                                  A aby to z toho účetnictví vypadlo udělá kdo? Japonec Samoseto? Řekl bych, že žádný zákazník netuší, co to bylo za děsnou práci to v ERP uchodit, aby vše fungovalo jak má a hlavně vše lezlo správně, kam má. A jak psal Doom, super bylo ty průběžně měněné zadání a požadavků, nikdo nic nevěděl na stopro a jednoznačně. Oprava kalatoše hadra. Zeptej se mé ženy, kolikrát z pracovny slyšela „Ani očko nenasadíš, protože to je u ŽELEZA toto! DO PIČÉ! KURVÁÁ!“ ;-)

                                  A že ta sebraná data mají cenu vlaku zlata pominu…

                                  0 0
                                  • Martin  

                                    V době, kdy jsme programovali KH, bylo nejfrekventovanější slovo u nás na firmě „*******“ :)

                                    Odladili jsme XML na požadavky vrchnosti a hele ho, další den to bylo blbě.

                                    0 0
                                    • Pavel  

                                      Já dělal jen úpravy na straně ERP, XML a komunikaci jako takovou dělal kolega. On je velký kliďas, narozdíl ode mě, takže slyšet z jeho slov sprosté slovo je naprosto mimořádný úkaz. Ovšem tady mluvil jak dlaždič. :-D

                                      0 0
                                    • Japhy  

                                      Hehe, XSD měněné na poslední chvíli doslova pod rukama, to trošilinku znám. Nikoliv z MF a EET a KH, ale MŽP a ISPOP si zpraseností s výše jmenovanými rozhodně nezadá.

                                      0 0
                                  • xtonda  

                                    Samozřejmě, že vyvinout to je nějaká práce, čím blběji je původní systém navržen, tím větší. Ale diskuse byla o administrativní zátěži pro firmy. Jaká zátěž je muset jednou měsíčně zmáčknout dvě tlačítka místo jednoho a odeslat na FÚ dvě sestavy místo jedné?

                                    0 0
                                    • Martin  

                                      A pak budou tři a čtyři a pět… a komu to vadí, je zloděj.

                                      Už jen princip + nesmyslně vysoké pokuty jsou zlo.

                                      0 0
                                    • Barak  

                                      Asi tak. Na to, že se programátoři při vyslovení jakéhokoliv požadavku chytnou za hlavu, kolik je to práce a jak je to složitý, na to jsem si zvykl. Nakonec, od začátku je potřeba zákazníka připravovat na výslednou cenu… Tady na fóru je to snad ale zbytečný.

                                      Zákazníka zajímá jen, kolik za změnu to zaplatí a kolik času mu to měsíčně zabere. Pokud to dostane v rámci aktualizace nebo za to nezaplatí horentní sumu a potom je to na pár kliknutí, moc to neřeší.

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        a pokud navazujou na něčí práci, tak že ten před nima byl úplnej debil…to je jak u zedníků :-)

                                        0 0
                                        • Pavel  

                                          Jo, to znám. Kterej debil to takhle idiotsky a prasácky napsal?!? Ehm, no jo, já vlastně… :-D

                                          0 0
                                      • Pavel  

                                        Ono je to těžké, protože nikdo není schopen říct, kolik ten požadavek zabere skutečně práce. Takže se raději řekne dvakrát tolik, než si člověk myslí, takže ve výsledku se do toho rozpočtu z 50 % vleze. :-)

                                        0 0
                                        • Barak  

                                          Ale tak je to přece v pořádku. Vy navrhnete cenu za úpravu, zákazník zhodnotí, jestli se mu to vyplatí a buď si plácnete nebo ne.

                                          0 0
                                          • Pavel  

                                            Kéž by byl svět tak jednoduchý… :-/

                                            0 0
                                            • Martin  

                                              Víš jak, lidi u pásu si taky stěžují, že ty kancelářský hovno dělaj a jen v pracovní době sjížděj porno a karty. Koncový uživatel nemá představu a blbě kecá.

                                              0 0
                                              • Pavel  

                                                Přesně tak! Není rozhodně pravda, že v pracovní době jen sjíždíme porno a karty. A co bike-forum, ha?!?

                                                0 0
                                              • Barak  

                                                Kurvy zakaznicky, chtej si zaplatit službu a nechtej poslouchat brekot, co vsechno to obnasi. Hanba!

                                                0 0
                                                • Martin  

                                                  Kolikrát si ale ani tu službu zaplatit nechtějí a myslí si, že ten kód roste na stromě.

                                                  0 0
                                                  • Barak  

                                                    No, od toho, jak administrativne je pro firmu narocne odeslat danove hlaseni se uz posouvame zbytečně daleko. Jen jsem chtel poukázat na to, ze spousta lidi papouskuje, jaky je to peklo a ve skutecnosti to takova hruza zdaleka neni.

                                                    0 0
                                                  • Kuba78  

                                                    stokrat nic umorilo osla.

                                                    0 0
                                                  • Martin  

                                                    Jenže kontrolní hlášení nebo EET jsou pořád naprosto zbytečné administrativní kraviny.

                                                    Stačí se podívat na výsledky ČSÚ, jak se pohnulo daňové inkaso po zaveden EET. Babišovy vysněné cifry to nejsou ani omylem. A KH je taky skvělý způsob, jak vytahat zajímavá data.

                                                    0 0
                                                  • Barak  

                                                    Tahle debata nema cenu. Ja ti napisu, ze se treba vyber DPH zvysil, za coz muze i danove hlaseni a ty mi napises, ze je to vlivem vyssi spotreby domácnosti. Pak si budeme davat odkazy na ruzne clanky.

                                                    Vsichni řvou, ze EET buzeruje živnostníky, ale kdyz se udela danove hlaseni, ktere je zamerene na firmy, ktere toci velke prachy a ojebavaji DPH ve velkem, je to zase spatne. Kocourkov hadr.

                                                    0 0
                                                  • Martin  

                                                    Tak jasně, podle sebe soudím tebe. Slušní lidi kontroly z Vrchnosti nepotřebují a nevolají po nich.

                                                    0 0
                                                  • Barak  

                                                    Myslenka dne.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    a jak odlišíš ty slušné od neslušných? oni to ti neslušní obvykle na sebe neprásknou…

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Tak proč se výběr dani tak rapidně zvětšil?

                                                    0 0
                                                  • Martin  

                                                    Data? Podle ČSÚ to velký skok nebyl.

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    10 procent je málo?

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    Mě teda do toho nic není, protože se mě to nedotýká. Jen mě fascinuje, jak stát neumí vybrat daně a tak to zkrátka hodil na někoho jinýho :-D

                                                    0 0
                                                  • Japhy  

                                                    Jak že to říkal Goebbels, že to říkal Churchill? Nevěřím žádné statistice, kterou si sám nezfalšuji?

                                                    Ministerstvu financí věřím podstatně méně než ČSÚ. S makroekonomickými daty se dá tak krásně kouzlit (přičuchnul jsem poněkud do detailu ke způsobu korporátního hi-tech plánování) , že mne od andrejovy věrné kohorty nepřekvapí vůbec nic. Přinejhorším se to svede na nějakou zmatenou referentku.

                                                    0 0
                                                  • Pavel  

                                                    Otázka je, jestli je nárůst způsoben opravdu zlepšením výběru díky EET a/nebo vyšší spotřenou. Obávám se, že celkové saldo EET je záporné (celkové náklady státu + firem je nižší než nárůst; navíc ten nárůst se nedá spočítat). Spíš je to tedy nástroj na „fízlování“…

                                                    0 0
                                                  • gerrard  

                                                    Podle informaci co mam, tak je hlavni iniciator O2 a jeho potreba rozsirit portfolio pote co ho podojili spanele. Mnozstvi O2 kas by tomu odpovidalo. Pokud je to pravda, tak dal to nema cenu resit k cemu to je. Za me je zazrak, ze to bez zasadnich pruseru funguje na rozdil od jinych IT projektu ve statni sprave. A po skoro roce od spusteni nemam ani zadny hrozny pocit, ze by to byl nejaky hrozny pruser, ktery tady udela z prosperujici zeme mesicni krajinu. To ze je to asi globalne k nicemu je jina pisnicka.

                                                    0 0
                                      • Martin  

                                        Ty si těch pár kliknutí taky představuješ jak Hurvínek válku. To je nejen export XML že systému, ale pak nahrát na EPO, zkontrolovat… ta režie je tam slušná a to kvůli nesmyslu.

                                        0 0
                                        • Petr L2  

                                          Když si vezmu, jak u nás na periferii Prahy je spolehlivé připojení na net, tak mě jímá hrůza kdybych měl mít na tohle připojené EET,tak mě z toho asi brzy jebne a to nemluvím o tom jak se tady pěkně pěstuje ta představa podnikatel=zloděj, docela mě to začíná připomínat poválečný vývoj, to byl také každý kdo dělal na svém zlodějem a lůza tleskala.....

                                          0 0
                                    • Pavel  

                                      Myslíš jako že jsme idioti a vůbec tomu nerozumíme, protože v době návrhu systému (1997) jsme s ničím jako KH či EET vůbec nepočítali? Systém se navrhuje podle aktuálního stavu, ne co bude za 20 let…

                                      Pro měn jako firmu plátce DPH je to dvojnásobná práce. Před tím jsem odesílal jeden výkaz, dnes dva. Naštěstí KH i DPH mám stejně (kvartálně), ale jsou plátci, kteří DPH podávají kvartálně, ale KH měsíčně, takže nárůst administrativy je několikanásobný. V rámci KH musíš evidovat a zadávat další údaje, které pro DPH nebyly.

                                      Opravdu to není jen „rozšíření“ o další sestavu.

                                      0 0
                                      • Martin  

                                        To jsou věci, které nevysvětlíš. Ovce vidí to, co chce, kradoucí podnikatele.

                                        0 0
                                        • Pavel  

                                          No jo vlastně, já jsem zloděj. A vrah. Protože kdo krade, tak ten může i zabít. Jsem vyvrhel společnosti. A přitom se 20 let jen snažím živit svou vlastní prací a umem… :-/

                                          0 0
                                          • Martin  

                                            Do kulaku s tebou hajzle podnikatelská. Až to Bába překulí, budu se na tebe jako vykořisťovaný dělník chodit dívat jak do zoo.

                                            0 0
                                            • Pavel  

                                              Tak doufám, že budeš ignorovat nápis „Krmení zvěře zakázáno!“ a doneseš trochu teho uzeného, okurčiček a piva/vína/kořal­ky. :)

                                              0 0
                                      • Petr L2  

                                        A to, že tohle všechno si účetní velmi pečlivě vyfakturuje, takže náklady letí stále nahoru je každému u ******, ale to se fakt těžko někomu, kdo to nezažil, vysvětluje…

                                        0 0
                                        • Martin  

                                          Externí vyfakturuje, interní u toho sedí jak trotl..

                                          Jen pro představu oveček babišomilných – státní výkazy, výkazy DPH, KH, intrastat, výkazy obalů, silniční daně… něco měsíčně, něco čtvrtletně, vyznej se v tom. A do toho ještě normální práce účetní. Takže jasně, ono je to „jen“ jedno tlačítko, jenže babišofil, který práci účetní nezná, za tím nevidí ten zbytek pakáren.

                                          0 0
                                          • Kuba78  

                                            Ale o to prece jde :-) buresovi je nejake imaginarni navyseni vyberu dani u ******. Ve skutecnosti kdyz se zapocitaji naklady na tuhle saskarnu tak to bude spis v minusu. Hlavni ucel je otravit male zivnostniky a pridusit je natolik, ze proste skonci a nechaji se zamestnat nekde v korporaci. Bures se nekolikrat nechal slyset ze drobne podnikani je nesmysl a ma radsi korporace – ono je to logicke, s kym se snaze domluvi, s jednatelem korporace o tisici zamestnancich nebo s tisici zivnostniky? To ze mu eet a kontrolni hlaseni prinasi online informace o potencialni konkurenci je jen prijemny bonus ktery se v kombinaci s drakonickymi pokutami a zajistovacimi prikazy da pouzit k tomu, ze na koho si ukaze toho si koupi nebo ho zlikviduje. Tohle neni zadne tajne spiknuti, v tomhle je bures pruhledny jak horske jezirko.. ostatne to je jedna z mala veci ve ktere nelze – ridi stat jako firmu. svoji firmu. A co je podstatou firmy? Prinaset zisk a idealne likvidovat konkurenci..

                                            A co s tim? Tezka vec.. Inteligent tohle davno vi, buresovy ovecky tohle videt s slyset nechteji a blbci je to jedno.

                                            0 0
                                            • Martin  

                                              +1

                                              0 0
                                            • Breakpain  

                                              K posledni casti „…blbci to je jedno“…

                                              Chapu, oc mu jde a proc to dela… Ale z jakeho duvodu, kdyz nepodnikam, by me to melo trapit?

                                              0 0
                                              • -b-n-x-  

                                                Znáš takové to povídání které končí slovy: „… a když si přišli pro mně, nebyl nikdo kdo by se mě zastal.“?

                                                0 0
                                              • Kuba78  

                                                to myslis vazne, nebo jen provokujes? jakoze „nepodnikam, tak z jakeho duvodu by me melo trapit ze se tu likviduje podnikatelske prostredi“? mas tuseni o tom co je to ekonomika? mikroekonomika, makroekonomika.. ekonomika vubec? vis co je to monopol, oligopol, korporatni fasismus.. ?

                                                0 0
                                                • Breakpain  

                                                  Provokuju a zároveň mám jiný pohled na svět ;-). Zbytek rozepisovat nebudu, protože bys mě „nepochopil“, pochopil bys co píšu, ale nevěřil bys, že někdo může mít takový názor ;-).

                                                  0 0
                                              • Kacko  

                                                Důvodů proč by to měl řešit nepodnikatel je mnoho.

                                                Nás tady by mohlo zajímat, že tohle fórum určitě provozuje, nebo provozoval živnostník. Je určitě rád, že reklama mu zaplatí cca provoz a předpokládám že má velikou radost ze všech výše zmíněných aktivit MF.

                                                Také bychom mohli přijít o většinu menších cykloobchodů, cykloservisů atp. Tím by se větší hráči nemuseli tolik obávat konkurence.

                                                Jinými slovy každý živnostník představuje nějakou službu. Čím víc služeb, tím větší nabídka a vyšší kvalita pro spotřebitele.

                                                Příklady firem co se nemusí bát konkurence: České dráhy, Česká pošta.. Sami si řekněte, zda nabízí top služby.

                                                Velké firmy často vyvádí peníze pryč, mají tu daňové úlevy atp – z čeho tu pak budeme stavět ty cyklostezky, dánice, železnice? Platit důchody, rodičovskou..?

                                                0 0
                                              • Petr L2  

                                                Protože i ten u koho děláš, pokud tedy nepeneříš, to jednou diky Burešovi může položit a pak budeš mít problém i ty :-)

                                                0 0
                                                • Breakpain  

                                                  Ne, žiju normálně ;-), ale já nepracuju v soukromém sektoru – takže tuhle instituci defakto nelze zavřít. Maximálně padák ;).

                                                  0 0
                                            • Pavel  

                                              Amen.

                                              0 0
                                            • krabica  

                                              Většině je to jedno, radši kupují Babišovi gumové rohlíky, než ty křupavé od malého pekaře, hlavně, že je to levnější, ale až bude mít Babiš monopol, tak pěkně vyšroubuje ceny a to se budou divit i ušima…

                                              0 0
                            • Martin  

                              pokud samozřejmě nemá nějakou nestandard customizaci, která by se musela brát v potaz.

                              a jsme u toho.

                              Jedna věc je hračka typu Markeeta, druhá věc je zavést EET u zákazníka, který má třeba velmi specifické řešení pokladny nebo prodeje obecně. Jako jo, sice jsem k „mému“ ERP dostal modul EET, jenže ten funguje na standardní pokladně, kterou nikdo z mých zákazníků nemá, takže se stejně muselo programovat a analyzovat, jak to propojit. Plus ještě rozchodit tu zkurvenost na podepisování XML.

                              0 0
                              • Barak  

                                Psal jsem o kontrolním hlášení, protože se zaváděním legislativních změn v rámci ERP z naší firmy určité zkušenosti mám. U pokladních systémů to může klidně být složitější, nevím.

                                0 0
                                • Martin  

                                  OK. Když jsem promítal KH k zákazníkům, tak to byly změny ve 36 různých objektech (tabulky, formuláře, exporty) + čas na nastavení výkazu DPH. Cca 30 hodin práce a nasazení se ještě lišilo verzi od verze. A to jsme si zaváděli vlastní řešení, standard byl mnohem složitější na promítnutí i nastavení, tam to konzultanti odhadli na 50 hodin. A přitom je to jen funkce pro funkci, buzerace bez efektu.

                                  0 0
                              • Smazaný účet  

                                takže ty si vlastně stěžuješ, že máš práci, chápu to správně? :-)

                                0 0
                                • Pavel  

                                  Je to práce pro práci, kterou nedostane naše firma zaplacenu. Paušál je nastaven na nějaké běžné legislativní změny (změna kolonky na Přiznání k DPH, nový řádek ve Výsledovce, apod.) ne na převrtání kompletního účtenictví. No, zdražili jsme pochopitelně taky…

                                  0 0
                        • xtonda  

                          Samozřejmě že je to v tom systému, já sem OSVČ, plátce DPH, evidenci si vedu sám, aby mi vypadlo DP k DPH zmáčknu jeden čudlík, aby vypadlo KH zmáčknu druhý čudlík, je to jen jiná sestava nad stejnými daty.

                          0 0
                    • Smazaný účet  

                      je mi úplnou záhadou, že když na toho Babiše všichni tak nadávají, že vyhrál volby :-)

                      0 0
                      •  

                        taky mi připadá že jsem ho tady volil jenom já:-)

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tady ti napíšou akorát koho nevolit. Nic víc.

                          0 0
                          • Martin  

                            Nelži! Koho letos volit se tu řešilo a preference se tu psaly!

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              Nelzu :D Ano koho volit se tu řešilo a nevyřešilo se tu nic.

                              0 0
                              • Martin  

                                Evidentně lžeš, když tvrdíš to co tvrdíš.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Důkaz by nebyl co :)

                                  0 0
                                  • Martin  

                                    Vím, že jsem to sem psal minimálně dvakrát.

                                    Je docela možné, že to bylo v nějakém politickém tématu, která se tu mažou.

                                    0 0
                                  • RomanH  

                                    Sice nevim, proc potrebujes mit nalajnovane, koho volit, ale probiralo se to treba zde

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Ano probíralo asi po dvou dnech kdy se musel pourazet každý kdo volil jinak. A nic nalajnovane mít nepotřebuji ale občas mě zajímá co je tedy ta správná strana.

                                      0 0
                                      • Martin  

                                        Záleží na náhledu na svět. Levičák bude volit levičáky, protože „zatočej se zlodějema a daj jistoty“, pravičák zase bude volit pravici nabízející osobní odpovědnost a minimální stát – laissez faire.

                                        0 0
                                        •  
                                          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                          0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        tak to je normální, ne? v hospodě bys mohl dostat i po hubě…

                                        0 0
                          • RomanH  

                            Tak nastesti ta doba, kdy Ti rikali, koho mas volit, je uz pryc.

                            0 0
                      • Martin  

                        Gaussovské rozdělení ;)

                        0 0
          • RomanH  

            Babis EET neprimo oznacil vsechny drobne podnikatele za zlodeje. Stydel bych se toho ucastnit. Souhlasim s Radkem.

            0 0
            • Martin  

              Ber to tak, že bonzování má mezi Čechy tradici. Takže se najde určité procento lidí, kteří rádi pomůžou naprášit parazita. Nejdřív to byli Židi a odbojáři, pak kulaci a keťasové, teď jsou to příživníci, paraziti a lidi „okrádající stát na daních“. Malá česká svině je přičinlivá a už nechápe, že ta babiší propaganda je z velké části vylhaná.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Mezi Čechy. Vždy má pobaví když se z Čechů dělají ve všem nadlidi. Jakoby se někde jinde nebonzovalo že a nebylo to dokonce podporováno státem. Třeba takové USA ;)

                0 0
                • Martin  

                  Spíš podlidi díky svinské povaze.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    V tom případě jsou podlidi všichni ;) Hlavně třeba takový Židé.

                    0 0
                    • Martin  

                      Ono se stačí podívat na výsledky voleb a na skupinu obyvatel baštící babiší vylhanou rétoriku.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Jakože ty ostatní strany říkaly jen pravdu? Pobavils.

                        0 0
                        • Martin  

                          Lžou samozřejmě všichni, ale Bába je obzvláště vtipný tím, jak si parádně protiřečí. Chápu, že na ty jednodušší to zabírá pěkně, ono je to líbivé.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Ehm kabáty mění všechny strany. Akorát teď nechtějí s ním do vlády. Ale ono jim nic jiného nezbyde. Protože předčasné volby by mu zajistily ještě více křesel.

                            0 0
                            • Martin  

                              Gaussovské rozdělení bohužel nelže. A lidi jsou blbí, protože žerou propagandu „nevolte malé strany, je to propadlý hlas“. Tradiční strany selhaly, ale volit truc projekty, které jsou evidentně účelové, není řešení.

                              To nemění nic na faktu, že Babiš a celé Ano je banda lhářů přímo excelentních. Ty kecy o tom, jak zjednoduší podnikání, přišly s nástupem Kontrolního hlášení a posléze EET pěkně vniveč. Chápu, že blbečkům se to ale líbí, protože to „zprůhlední podnikatelské prostředí“, což je lež jako věž.

                              Kdyby byl Bába vážně co k čemu a „rovnej“, tak zjednoduší daňový systém, zprůhlední a okrouhá dotační programy a zajistí všem subjektům rovné podmínky. V tom okamžiku se nevyplatí šidit na daních.

                              Ovečky jen vidí kecy o tom, jak živnostníci kradou a EET to srovná, ale že různé dotace trh křiví mnohem víc, to už jim do tupých mozečků nevleze.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Podle mne to podnikatelům docela dost ušetřilo čas při evidenci tržeb ;)

                                0 0
                                • Martin  

                                  Vtipné, ale nepravdivé.

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Tak určitě nemáš problém to nějak podpořit že ;)

                                    0 0
                                    • Martin  

                                      Se skřípěním zubů jsem EET zaváděl u šesti mých zákazníků.

                                      0 0
                              • Smazaný účet  

                                SPD bych nenazval velkou stranou, tam to „nevolte malé strany“ nějak nevyšlo ;-)

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  A co piráti. Malá strana a taky tam je.

                                  0 0
                                • Martin  

                                  To je trucstrana bez pořádného programu, která vábí trouby na hezká slovíčka, u kterých si přemýšlející člověk klepe na čelo.

                                  0 0
                              • raw 4  

                                Přesné a výstižné..

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  právě že naprosto nepřesné, když SPD a Piráti mají co mají…

                                  0 0
                                  • raw 4  

                                    Reagoval jsem více na další odstavce…

                                    0 0
                                  • Martin  

                                    U obou subjektů postrádám rozumný program. Piráti to vzali za dobrý konec marketingově, ale brzo nebudou vědět, kudy kam. SPD je ukázka, co všechno lze nakukat voliči s IQ nižším než je dnešní datum, který se víc než diktátu z Bruselu bojí diktátu z češtiny. Populismus je v jejich podání krystalický, ale absolutně nedává smysl. Což samozřejmě voliči, který neví, že existuje něco jako volební program, vadit nutně nemusí.

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      reagujeme na tvé vyjádření „lidi jsou blbí, protože žerou propagandu ‚nevolte malé strany, je to propadlý hlas‘“

                                      pochopil?

                                      tvé vyjádření je zřejmě hluboce nepravdivé, když malé strany získaly 2. a 3. místo ve volbách…

                                      0 0
                                • Smazaný účet  

                                  Moc ne když se tam malé strany dostaly ;)

                                  0 0
              • xtonda  

                Máš to nějaký popletený, bonzovat totalitní či okupační moci a nepřehlížet nepoctivost a zlodějinu jsou dvě zásadně odlišné věci.

                0 0
                • Martin  

                  To si nemyslím.

                  Daleko líp by vrchnost udělala, kdyby místo buzerace skutečně sjednotila podmínky pro podnikání, okrájela nepřehledné dotační programy, zjednodušila daňový systém a daně nastavila tak, aby se nevyplatilo šidit. Hned by se dýchalo líp.

                  Utahování šroubů a zvyšování úrovně buzerace jsou znaky totalitních praktik.

                  0 0
                  • ˘Ö˘ Krab  

                    Zrušila dotační programy všech velikostí a úrovní.

                    0 0
                  • xtonda  

                    Tak to se nevylučuje, maximálně zjednodušit, třeba i zrušit paušály pro OSVČ a na oplátku je nepostihovat za tzv švarc systém. Ovšem nedokážu si představit jak nízké by musely být daně a další odvody aby to vedlo k zániku běžné praxe v pohostinství kdy se jelo na minimální mzdu a zbytek byl bokem z nepřiznaných tržeb. Tohle EET do určité míry ztěžuje.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Cestaky, DPP, sponzoring, skoleni… S tim se da po strance mezd kouzlit stale

                      0 0
                    • Martin  

                      To je jedno s druhým, státní buzerace je obrovská, kam se člověk podívá.

                      Z druhé strany, je lepší někdo, kdo pracuje a neodvede část daní a nebo někdo na pracáku, co je přisátý na státním cecíku? Pořád bych preferoval toho, co maká.

                      Daně by měly být jako dobrá anekdota nebo sukně, ani moc krátké (malé), ani moc dlouhé (malé). Bohužel naše vrchnost zná leda tak trojčlenku a strašně se diví, když ta trojčlenka nefunguje.

                      0 0
                      • Pavel  

                        A ta případně neodvedená část daní skončí asi tak kde?

                        0 0
                        • Martin  

                          Do hrobu si ji nevezme, utratí ji :)

                          0 0
                          • Pavel  

                            A já myslel, že si každý večer udělá táboráček z bankovek. A von ten hajzl zlodějskej ty peníze utratí, takže je „vrátí“ zpět do systému (DPH, spotřebka)… :)

                            0 0
                            • Martin  

                              Jsou to čumáci z králíka :)

                              0 0
                        •  
                          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                          0 0
            • Petr L2  

              Přesně, účastí vyjadřuje každý podporu celému tomu zrůdnému systému.

              EET neřeší nepoctivé, krade se a krátí tržby dál, EET na to má minimální vliv, toto je především systém na sběr dat, kdo nechápe, ať si zkusí něco nastudovat o využití/zneužití dat. Za takové soubory dat, které befelem a na naše náklady Bureš sbírá se jinde platí neuvěřitelné peníze, jejich využití je takřka nekonečné i u soukromých subjektů, natož při možnostech státní správy.No a to rozesírání společnosti a vytváření rozporů mezi skupinami obyvatel je takový bonus navíc, co sichruje další volby…

              0 0
              • Martin  

                To ovšem ovečky nepochopí a z cizího krev neteče. Ani jim nevadí, že čerpají peníze, které měly být určeny na školky a hřiště pro děti.

                0 0
                • jIrI___  

                  A taky kdyby lidi nesoutěžili v té zrůdné Účtenkovce, tak se nemusejí na léčení nemocných děti sbírat vršky z PET láhví!

                  0 0
                  • Martin  

                    Tak tak :)

                    0 0
                  • MnemonicJ  

                    těm vrškům z PET lahví se říká víčka a stejně jako většina toho, co tu lidi produkujou jde jen o kecy. Vyžrat colu za 40, dát dětem víčko a plácat se po ramenou, jak jsem zase něco skvělého udělal? Bravo, to je cesta, která nás dovede ke spáse a všem nám pomůže… Voda z kohoutku bohužel víčka nemá a ty z pivnícg sudů si bohužel obvykle nechá hostinský, takže z mé strany to nebude žádná sláva, pomůžu teda dětem když budu hrát Babišovku?

                    0 0
            • skier59  

              Úplně přesně, Bureš se pak bude naparovat, že se té jeho zkur** účtenkovky zúčastnilo hodně lidí. Hanba.

              0 0
          • Smazaný účet  

            Škoda, žes nezažil eru komoušů, dotáhl bys to daleko i po převratu. Možná bys bábou chodil po večerech za kurvama.)

            0 0
            • Martin  

              Chodil bábou? To znamená, že by vlezl hubou a vylezl zadkem?

              0 0
          • okam_z_brna  

            Takže baych to shrnul. Zapojím se do účtenkovky a hned jsem bonzák, zmrdeček, přízemní člověk bez morálky a je mi vyčítáno, že jsem nezažil komunisty a jestli bych za možnost vyhrání auta nabonzoval i rodiče. Víte co, polibte mi prdel.

            0 0
            • Pavel  

              Jo, přesně tak! A ještě jsi navíc z Brna… :-)))

              0 0
            • Radek Broz  

              Ano, přesně to si o lidech jao ty myslím;)

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak ty naštěstí moc myslet neumíš. Takže cajk.

                0 0
                • Radek Broz  

                  Furt nechápu, co máš za problém. Občas se přitom v některejch vláknech dokážeš bavit i docela rozumně.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Nemám problém. Jen reauguji stejným způsobem jako ty. Tak nevím co ti vadí.

                    0 0
                  • -b-n-x-  

                    Asi nějaká vada na logické jednotce. Jak jinak vysvětlit, když se někdo rozhodne volit osobu, která tvrdí, že zatočí s kmotry, a přitom je jedním z největších kmotrů (lobistů). Viz biopaliva.

                    0 0
            • Petr L2  

              Tak shrnul jsi to docela přesně a tu prdel si polib sám.

              0 0
          • TeryPV  

            Ale že to jde z tvojí kapsy a kapes ostatních, to už tě netrápí. Přesně podle hesla „kdo nekrade okrádá svoji rodinu“… Ten komunismus tady má prostě ty kořeny tak hluboko.

            0 0
          • mr.antik  

            To je prdel, jak všichni hrajou účtenkovku a když jim přijde třeba obkladač nebo automechanik, tak to chtěj bez papírů, aby to měli o pár tisíc levnější :-)

            0 0
            • Pavel  

              Bez papírů to doslova o pár tisíc levnější je. ;-)

              Jestli to pak ten obkladač nebo automechanik zdaní, ať si laskavě pohlídá finanční úřad/celníci. Nechápu, proč bych měl suplovat státní orgán, který na „hlídání“ platím ze svých daní.

              0 0
              • Smazaný účet  

                ale říct, že to chceš bez papírů, a pak ho naprášit, to bys mohl ;-)

                0 0
                • krabica  

                  jj, kreativitě se meze nekladou… :-D

                  0 0
                • Pavel  

                  Nestačilo by to zadat do Účtenkofki? :)

                  0 0
                  • Martin  

                    na to byl přece bonzweb

                    0 0
                    • Pavel  

                      Myslíš, že nebude tomu živnostníkovi divné, když po něm budeš chtít nacionále, sídlo/provozovnu, IČ a DIČ? :)

                      0 0
                      • Martin  

                        Poctivý člověk se přece nemá čeho bát.

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          Pak by mel byt jeste paralelni web, na kterem zivnostnici budou udelovat nacionale zakazniku, kteri chteli platit „na drevo“…kdyz spravedlnost, tak pro svechny!

                          0 0
                        • jIrI___  

                          +1, snad poprvé v tomhle vlákně se s tebou dá souhlasit.

                          0 0
      • TeryPV  

        … vrána k vráně…

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • Smazaný účet  

      Tak za 29 bandita a Dji mavic pro bych se nestyděl.

      0 0
    • Breakpain  
      • dres
      • kraťasy
      • MudHugger set
      • záplety
      • brzdy

      … :)

      0 0
      • Breakpain  

        nakonec se Ježíšek pochlapil a přidal do svého pytle ještě:

        • 800mm řidítka s 40mm zdvihem Renthal
        • 40mm představec Renthal
        • sada imbusů
        • sada torxů
        • gola sada
        • prodloužená ráčna
        • poukazna body ID náramek
        • a něco žertovného :-) – pivní fusky

        Musel jsem se letos chovat obzvlášť vzorně, jinak si to neumím vysvětlit :D

        0 0
        • snas89  

          Tvl. To je snad novy kolo ne?:)

          0 0
          • Breakpain  

            nene, jen klasické úpravy, jako u kteréhokoliv jiného kola ;)

            kolo v základu většinou není takové, jaké bys ho chtěl ;) a sehant rámovku stojí nelidské prachy, pokud to vůbec jde :-)

            0 0
    • Pavel  

      Ježíšku, díky za dárečky, které jsi v neděli nadělil (komplet nové zimní hadérky na kolo).

      Nebudu přece jak ta p*ča mrznout ve starých polofunkčních hadrech až do 24.12. jen proto, že se někdo rozhodl narodit se až ke konci prosince.

      Jo a manželka děkuji za noutbuček, šlape jí hezky.

      Nakoupeno, vyřešeno, skončeno. :)

      0 0
    • Cemik  

      Budou mi najezeny nove brzdy, porad nevim jestli si napsat o SLX nebo tady porad probirane XT…

      0 0
    • hfx9  

      Ježíšek první etapu nadílení zvládnul už před měsícem (nové silniční kolo a wattmetr). Další etapa bude tak v dubnu nebo květnu (kola mavic cosmic carbon).

      Takže já už si nic přát nemusím.

      0 0
    • doubleingram  

      At me nevyhodi pristi rok z worku a muzu zase utratit vetsinu svych penez za kolo a veci kolem.

      0 0
      • bezdratova.sprcha  

        Najdeš si jinej work. Práce je teď jak nasere.

        0 0
        • siafu  

          tak to nevím… měním pracovní obor na účetnictví a bez praxe se mi z 16 životopisů ozval na pohovor jeden jediný zaměstnavatel, kde teď jsem, takže vím i to, že celkem o tuto pozici mělo zájem přes 30 dalších lidí.

          jako podle toho, co pořád slyším někde v televizi, jak ekonomika, platy rostou, firmy nemohou sehnat zaměstnance – to na mě tak vůbec nepůsobilo, no prostě to člověk čekal tak nějak „jednodušší“, a to i v tom smyslu, že rozhodně nebyla moje představa, že se mzdou půjdu až tak moc dolů oproti předchozí práci, ale jednou – kdo ví :-D

          0 0
          • Pavel  

            Je to jak kde a hlavně jak v jakém oboru. Mě „vykatovali“ :-) (katovali se kosty) k půlce prosince (přesněji neprodloužili kontrakt), ale už v době, kdy mi to můj „šéf“ sděloval, tak už jsem měl dohodnutou práci na příští rok jinde. A včera mě přišla další nabídka, dokonce už od prosince (Senior DWH vývojář). Ale chci si od „velkokorporací“ odpočinout, takže budu po novém roce pracovat hlavně pro ty dvě české firmičky. A bude to zase čistý vývoj SW, což mne stejně baví nejvíc. :-)

            0 0
            • gerrard  

              Si v oboru co nadstandardne jede. Kazdy si neco kodi inhaus. Poptavka presahuje nabidku. Dobre sis to vybral. :)

              0 0
              • Pavel  

                Ale jo, vybral dobře. Mohlo to být horší. Třeba tancovat u tyče v gejbaru či dělat na finančáku. :)

                0 0
            • siafu  

              no já zkoušet i to programování, ale jen jako PHP programátor a mzda se ani omylem nepřibližovala alespoň k průměrnému platu a nakonec dospět k závěru, že mi to programování prostě nejde :-D a jak někde slyším agilní vývoj a scrum – tak z denních standupů být tak ve stresu, že v takovém prostředí už pracovat nechci :-)

              0 0
    • Smazaný účet  

      Ja mam pocit, ze bych pod stromkem mohl najit sadu klicu:

      http://www.narextools.cz/…dilna-859302

      Manzelka asi najde plotostrih Makita UH5570. Spolecne si najezime prodluzku:)

      Libila by se mi sada brusnych kamenu, ale to asi az pristi rok…

      0 0
    • milan.v  

      Letos o své dárky pečuji opravdu zdatně … :o)

      0 0
    • Petr L2  

      Tak já jsem si napsal Ježíškovi o rám, abych si mohl postavit gravel, tak snad jsem byl hodný..

      0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Milý Ježuchu, děkuji Ti, že jsi mé ženě vysvětlil, že nutně potřebuji jiný rám na HT, dále dvoje běžecké boty a silnější čelovku. Ještě to bude časem chtít brzdy (Deore M615 stačí) a také středové složení se mi bude hodit, to bych prosil rovnou dvojmo. Tím ode mě budeš mít možná až do Vánoc pokoj, pak se Ti zase ozvu. ˘Ö˘

        0 0
    • krabica  

      Napsal jsem Ježuchovi o batoh Evoc a peněženku s opaskem od Danny P. Uvidíme, jak se pochlapí. :-)

      0 0
      •  

        to je pěkně mastná prkenice:-)

        0 0
        • jIrI___  

          Parkovat felcku venku pod plachtou není nic zvláštního, ale kdybys pod tou plachtou měl nový Mercedes, tak už to vypadá divně. Pro pár stokorun taky stačí peněženka od čongů za dvě kilča… :)

          0 0
        • krabica  

          Kvalitní ruční práce v tuzemsku není za pár kaček. :-)

          0 0
      • Rice  

        Před pár lety jsem si taky k Vánocům objednal koženou peněženku od jedný český značky, stále teda jen něco kolem tisícovky. Ale asi do roka se vytahaly ty šuplíčky na kartu a po placení mi z ní vypadla karta (naštěstí mi ji po chvilce donesli). Takže musela jít do popelnice a zbylo z ní ponaučení, že je peněženku třeba čas od času vyměnit.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • zet65  

      To ja budu mit nadilku az v lednu. Canyon Strive CF 9.0. Pochybuju, ze by to panove z Canyonu stihli dodat do vanoc.

      0 0
      • Petr L2  

        Tak Ježíšek pod stromeček dá alespoň fotečku ne?

        0 0
        • zet65  

          :-). No neco pod stromeckem bude. Nove platformy, kratasy, dres, karbonovy kosik a takove ty klasicke blbiny. Teda pokud to DHL doruci :-D

          0 0
      • zet65  

        Tak musim pany z Canyonu hodne pochvalit. Darecek uz je doma, akorat ho musim umyt a koupit vetsi stromecek. :-)

        0 0
    • losik_p  

      tak jsem si objednal XT brzdy + kotouce a Sigma objektiv.. myslim ze by to mohlo stacit pro letosek :)

      0 0
    • nomecz  

      japonský nůž z damaškové oceli

      a zimní tretry od Mavicu (doufám že bude příležitost je vyzkoušet v pořádné zimně :-)

      0 0
    • Japhy  

      Tretry od Shitmana, na jaře (hned jak se oteplí) odložím Spešl Defrostery a rozlepené rozvrzané Lidl šajzky půjdou konečně do konťáku. :-)

      0 0
    • volyn  

      Ja pod stromeckem budu mit noveho hardtaila. Jeziskovi do Nemecka jsem psal uz v srpnu. Snad to vyjde casove a nedojede v unoru :)

      0 0
      • nomecz  

        canyon ? :-)

        0 0
        • volyn  

          Kuba

          0 0
          • JMT  

            Tak to bude jezisek v kvetnu :-D

            0 0
            • volyn  

              Je to mozne, ale nekupuju kubu poprve a plati, kdo si pocka ten se docka. Uz nejsem to mlade netrpelive ucho co kdysi. Mam na cem jezdit, navic do brezna jezdim asfalt, takze ho realne potrebuji v dubnu. Ale az prijde, tak to bude zase trefa do cerneho!

              0 0
            • volyn  

              Tak pozor, mozna bude jezisek uz v unoru :) :) :)

              Mozna

              0 0
    • Smazaný účet  
      0 0
    • puka  

      pokud najdu zájemce o mého 29", poskládám si 27,5 ht ještě letos. :D

      0 0
      • puka  

        24. a já to nestihl :///

        Tak mám jen bt reprák (kvůli jednomu vláknu), nějaký sluchátka a xboxový ovladač. Letos se mi do té zimy fakt nechce. :DD Montážní stojan a zbytek biku bude až v lednu. :)

        0 0
    • cosmo  

      montazni stojan, asi i novou prilbu a to by mohlo stacit…diky jezisku

      0 0
    • ememem1  

      vyhlasujem sutaz o najlepsiu konveziu threadu na offtopic.

      0 0
      • Martin  

        Spíš se divím, že nám tu politiku ještě nesmázli :D

        0 0
      • petrx  

        Ono se vždycky najde pár blbců,kterým to myslí politicky a svoje frustrace pak cpou do témat, které s tím vůbec nesouvisí.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tak sada ockovych klicu a sada bitu od narexu mne potěšila. A 5l dubovy soudek na kalvádos potěšil i manželku:)

      0 0
      • wilda81  

        Obsah soudku by mohl potěšit i kolemjedoucí. ;-)

        Já už po cestě nezmrznu…

        0 0
    • hmm  

      Tak dvě nafukovačky jedna černoška a druhá asiatka vcelku potěšily. Ale nejvíc potěšila sada záplat.

      0 0
      • losik_p  

        doufam, ze zaplaty maji odpovidajici pletovou barvu, jinak to ztraci smysl :)

        0 0
      • jurajc  

        boze !! …tolko farby…milujem bielu ;) modrucervenu ked uz :D

        0 0
    • Pajaa76  

      Já pod stromečkem našel nový kokpit od Dedy a manželka nové botky :)

      0 0
    • nomecz  

      Neco ze zeme vychazejiciho slunce potesilo velice

      0 0
    • mr.ricardo  

      Jelikoz cykloradost jsem si udelal uz v sezone, tak pod stromeckem byla zcela necyklo Makita RT0700c :) a slysel jsem, ze by nekdy v lednu mohl dorazit Xbox One X, takze letos celkem hezkej jezisek, pekny vanoce vsem :)

      0 0
      • puka  

        Letos jsem od ježíška dostal xboxový ovladač, protože … PC MASTER RACE!!!! :)

        0 0
    • jurajc  

      …tak jsem se nasel pod stromeckem ;)

      0 0
    • Petr L2  

      Ježíšek nezklamal :-)

      0 0
    • mr.antik  

      Ja už na ježíška nevěřim

      0 0
      • Breakpain  

        řekni rovnou, že Ti ten červenej **** nic nepřinesl ;o)

        0 0
        • Smazaný účet  

          červenej **** je přece Santa…

          0 0
        • Chlebovnik  

          Červenej?

          0 0
        • Yura  

          Ja sem si driv predstavoval jeziska jako jezka. Normalni velkej jezek co lezl pres balkon do bytu s darkama. :D Btw kdo si ted dava pusinky jako „post workout nutrition“ ? Sem zjistil ze je to na to jak delane, ma to cukry a rychle bilkoviny takze uplne idealni. :))

          0 0
          • bezdratova.sprcha  

            Úplně to samé. Myslel jsem, že to je ježek co chodí po dvou a lozí k nám přes balkon. Akorát jsem nechápal jak si sám otevře dveře.

            Jinak taky jím domácí pusinky, ale jenom proto, že mi to chutná :D Dík za motivaci je jíst dál.

            0 0
            • Yura  

              Pusinky jsou dobry no. Je to rychle stravitelne. Ne jak to ostatni cukrovi plne mouky a tuku co cloveku lezi v zaludku.. :)

              0 0
          • Japhy  

            Pussynky?

            0 0
        • mr.antik  

          No nic no, holt si něco naobjednám ma aliexpresu…

          0 0
    • volyn  

      Tak já dostal pod stromek šestipack plzní, jsem trošku zklamaný. čekal jsem tucet

      0 0
    • Danhill  

      Já byl asi nějak moc hodnej, moc se těšim až jí na horách s partou otevřeme :-))

      0 0
    • Japhy  

      Na dnešním prvním povánočním švihu jsem zjistil, že mi Ježich naježil nějaký podezřele velký sag na tlumiči. Čím to bude… :-D

      0 0
      • zet65  

        Jak to, ze ti dal stejny darek jako mne? :-):-):-) To od neho neni hezke. :-)

        0 0
        • Martin  

          Já jsem s tím vydrbal, dofoukal jsem vidlici :)

          0 0
      • puka  

        A mně zase přišlo, že mi přifoukl zadní dušu.

        …to se může stát jen nám, koncetrák ready.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.