Je možné se 182 cm mít 29" kolo ve velikosti 22" ?

48 nepřečtených
  • Grofik

    Měřím 182 cm a kamarád má kolo MTB 29" ve velikosti 22" a rád bych si ho půjčil na cyklistický kurz tak se Vás chci zeptat jestli je to vubec realne?

    0 0
    • hony007  

      Nabiješ si kule a budou tě bolet záda.

      0 0
    • Zlatka  

      Z cyklistických kurzů bolí hodně nohy, do toho bych nešla a už vůbec ne na 29", když už tak s 36".

      0 0
    • Singlespeed  

      Proč se tady ptáš a raději si to nevyzkoušíš? Nebo, že by to někdo vyzkoušel za tebe? Se svými 183cm jezdím už nějaký ten rok na 29tce velké 21,5 palce a je to v pohodě. Vyzkoušel jsem si i obrkolo s rámem 23 palců a s 200mm klikama a s trochou dobré vůle se to dalo.

      0 0
      • Grofik  

        Bydlíme od sebe asi 80 km :D … diky diky ;)

        0 0
      • Smazaný účet  

        Koukám, že nejen neřešíš kompatibilitu, ty neřešíš ani velikost. Já donedávna jezdil se 183cm 17,5" :-)

        0 0
      • MlokCZ  

        Jak píšeš, rozhodně vyzkoušet.

        A dám zase opačný příklad. Měřím 182–3cm, tedy ± stejně a 29tku jezdím v 17,5" velikosti a to ještě k tomu jen se 75mm předtavcem.

        22" velikost bych musel vozit se sjezdovým 35mm představcem a ještě by to nesměl být moc dlouhý rám (na tu 22").

        Standover by mi taky už taky nevyšel dobře a neměl bych rezervu žádnou (pokud by to nebyl nějaký rám s výrazně sníženou horní rámovkou).

        0 0
    • M_ishak  

      já jezdím 23" rám a 29" kola se 192 cm a sedí mi ok, ale myslím, že 21,5" by do terénu seděl ještě lépe.

      0 0
    • karelretik  

      já mám 192 cm a jezdím taky 23" rám na 29 kolách…a nemohu si stěžovat…menší už bych nebral

      0 0
    • cespa  

      Mam 181cm a jezdím na velikost 19 (29"Merida BIG.NINE) a paráda jak silnice, tak terén.větčí bych nebral

      0 0
    • ouzo  

      já co ty a mám 22" rám Meridu (26" kola) a ještě sedlovku vytaženou tak 15cm… jezdí se mi dobře…

      0 0
    • oddie  

      Záleží na tom, jak máš dlouhé nohy. Já mám třeba dlouhé, takže se 185 cm mám na rámu 21,5" sedlovku vytaženou skoro až na značku.

      0 0
      • nox159  

        to tam mas jiste ale kratkou sedlovku ;-)

        0 0
        • oddie  

          350mm.

          0 0
          • JakeF  

            Takže jsi moh mít 19ku :).

            0 0
            • oddie  

              A to by mi pomohlo přesně v čem?

              0 0
              • JakeF  

                Menší rám je lehčí, tužší, míň překáží ovládání kola v technice, líp se na něj nalejzá atd.

                0 0
                • Singlespeed  

                  A když pořádně vytáhneš sedlovku a jsi trochu těžší, tak něco zanedlouho prdne, jak jsem si všiml :-)

                  0 0
                  • JakeF  

                    Ono vzhledem k tomu, že 350mm sedlovka mívá nižší minimální zasunutí, tak ve výsledku to vyjde zhruba podobně…

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Souhlasím. Ale právě proto by mu to už na 19" rám nevyšlo. Když na 350mm neměl téměř žádnou rezervu, tak by 400mm získal jen tak 3–4cm, takže zdaleka ne 2,5", takže by mu to vyšlo tak maximálně na 20" velikost.

                      0 0
                      • JakeF  

                        Jo, když koukám na tu fotku, tak by to chtělo sedovku delší, než 400mm a to už by moc smysl nemělo, zvlášť u kola určenýho nejspíš hlavně do míň náročnejch podmínek… Navíc ten rám má tu část pod objímkou sedlovky dost dlouhou, takže si o to prasknutí vyloženě říká.

                        0 0
                • oddie  

                  Fotka toho kola je v profilu, s tím rozdílem, že aktuálně jsou na něm rovná řídítka a delší představec do negativu, takže řídítka jsou o 6 cm níž a o 2 cm dál než na fotce. Nemám pocit, když se na něj podívám, že by tu byl o dalších 5 cm nižší rám nějaká výhra – s 400mm sedlovkou tak tak na hraně.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Celé je to ale dané tím, jak je ten Wakan ve 21,5" velikosti strašně krátký.

                    Je dlouhý skoro stejně jako můj Scale 29 v 17,5" :-)

                    0 0
                    • oddie  

                      To nijak neřeší tu sedlovku, o které sám píšeš výše.

                      Mimochodem rám bych klidně použil jiný, ale na V-čka ten výběr zrovna moc není. U Scud-u jsem nenašel geometrii vůbec, u MRX několik různých verzí a bez výšky středu… zatím jediný Force to má komplet.

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Tak mě to jak to máš přijde v pohodě. Jen tedy musíš mít děsně dlouhý nohy na svojí výšku.

                        0 0
                        • oddie  

                          92 cm jsem naměřil…

                          0 0
                          • JakeF  

                            Tak máš hodně dlouhou lýtkovou kost v poměru ke stehenní. Ono tomu odpovídá i pozice sedla hodně vepředu… Já mám cca 89cm (blbě se to měří :D) a stačilo mi 19,5" s 350mm sedlovkou. Ale zase potřebuju 25mm offset.

                            0 0
                          • MlokCZ  

                            To jsem se tak zhruba myslel dle posedu. To je zhruba jako dlouhonohá modelka :-)

                            Já třeba měřím o 2–3cm méně, nohy mám ale o 7,5cm kratší a to mám nohy dle srovnávní s mnoha jinými tak průměrné.

                            Kamarád 187cm, nohy 88cm (to si pamatuju, protože jsem mu před pár měsíci zařizoval 29tku).

                            0 0
                            • oddie  

                              Mimochodem ten Wakan má ef. délku horní rámovky 612 mm a představec mám 110 mm, takže o moc delší rám bych nebral, dejme tomu těch 620mm, možná 630, víc určitě ne.

                              0 0
              • winter78  

                Na menšom ráme by si mal zasa väčší rozdiel vo výške riadítok a výškou sedla. Niekomu to vyhovuje, inému zasa nie.

                0 0
            • Singlespeed  

              A pak by vypadal asi takhle :-o

              0 0
    • marYn  

      183cm, Giant XTC 29 vel. M tzn 18"

      0 0
    • maajkee  

      Rozhodně ne, leda že jsi Saxana! :)

      0 0
    • mi-psi  

      za mě klidně. Když se koukneš ke mě do profilu, tak tam mám dvě kola, jedno 19" a jedno 21,5" (tam už je posunutá trochu sedačka, tohle bylo nahozený jiný sedlo). Na tom většim se mi prostě jezdí líp. mám 180cm a ta 19" je mi prostě malá, ať si říká kdo chce, co chce (řidítka musim mít pomalu na předním kole, abych měl normální posed)

      0 0
    • kycis  

      Možné to je, idealni nikoliv. Ale jestli jde o to odjezdit tyden na pujcenem kole nekde na kurzu, moc bych to neresil.

      0 0
    • doonio  

      Mám 29" supa ve verzi 19", sedlovku vysunutou sice trochu víc než je standard, ale nevadí mi to… Jinak měřím 187cm

      0 0
    • hondras  

      Měřím 185 cm, GF 29" vel. 19". Před koupí jsem zkoušel 21", ale s menším rámem to bylo mnohem lepší – lépe jsem projel slalom, vracečky. Měl jsem pocit, že jsem prostě lépe obratný…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.