• Danieler

    Dobrý den,

    Chtěl bych si vybrat nové kolo. 27,5"/29"

    • Určitě chci horské kolo a doufám, že se najde pro kolo i vhodná vidlice. Teď mám nějakou SR Suntour a je to opravdu bída. Přijde mi, že ani netlumí.
    • výdrž, dobré jízdní vlastnosti, kvalitu
    • 179cm/65kg
    • 10–12 000,– v případě, že by se to vyplatilo tak i těch 13 000,–.

    Značka mi je v podstatě jedno, jelikož v této cenové relaci nejspíše budou komponenty vesměs stejné.

    Pokud mi tedy nějaké doporučíte, tak budu jenom rád.

    Ještě jsem uvažoval, že bych nekoupil kolo v prodejně, ale nechal si ho někde sestavit. Viděl jsem už pár firem, a kola mají docela hezké.

    Díky.

    0 0
    • novas752  
      1. Pod 15 seženeš nejspíš podobnou bídu, co máš tedˇ, bohužel. Nefunkční pružinová vidlice, základní brzdy a řazení…
      2. Při tvojí váze nebude ani náznakem fungovat asi žádná pružinová vidlice.
      3. Pro rozumnou stavbu na zakázku (která vyjde v poměru cena/výkon paradoxně lépe než sériové kolo) si připrav minimálně 15 – dostaneš základní vzduchovou vidlici (XCR Air nebo možná i Raidon) a osazení nejspíš Alivio.
      4. Popřemýšlej o bazaru! V módě teď jsou 29 a 27,5" kola, starých 26" se lidi zbavují (neni na tom nic špatnýho, jsem stejně vysoký jak ty a na jednom takovym jezdim) = jsou daleko levnější. Ve velmi slušném stavu se za 10–15 000 dá sehnat slušný kolo s původní cenou klidně 30+. Viz třeba tohle vlákno .
      0 0
    • Vilém  

      To asi nepujde.

      0 0
    • Danieler  

      Problém je v tom, že 26" kolo teď mám a už mi moc nesedí. Přijde mi malé.

      Nejradši bych to koupil nové.. ačkoli jak říkáš ty, za ty peníze to asi nebude nic moc.

      Nevím tedy jak to vymyslet..

      0 0
      • Fidži_CZ  

        26 je ti malé? Tak si kup správnou velikost.

        0 0
      • novas752  

        Dej sem pár fotek toho kola. Třeba by šlo koupit větší rám, lepší vidlici (to by se do 12k vklidu vešlo)…

        0 0
    • Danieler  

      Popravdě je to i kvůli tomu, že dnes už 26" kola už moc nefrčí. Priorita je 27,5" a 29". Jako dříve to bylo s vidlicemi, že byly na dražších kolech, tak dnes už odpruženou vidlici má každé kolo a nikdo by to bez ní ani nechtěl. Podobně je to i s brzdami. Dříve kolo s V-brzdami bylo skoro na všech kolech, a dnes se snad bez kotoučových brzd kola neprodávají.

      A kdybych to v budoucnu prodával, tak si myslím, že nebude tak dobře prodejné jako 27,5"/29".

      0 0
      • Fidži_CZ  

        Kolo, které koupíš za 12000 bude v podstatě také neprodejné. Protože za něj dostaneš tak málo, že to nebudeš chtít prodat.

        0 0
      • Bubaaak  

        Kup si první kolo 29" a 26" vyhoď do popelnice

        I ta nejhorší nová 29" bude o deset tříd jinde než 26.

        0 0
      • novas752  

        Ale bude. Počkej 10 let, až marketing přinese 26" jako revoluční novinku a návart ke kořenům. :D

        Ne, vážně: Jel jsi vůbec někdy na 29 (nebo na 27,5)? 26 se dost blbě prodávají už teď (o to lépe kupují :) ) a ten tvuj rozpočet je tak akorát na rozumný upgrade. Koupit teď něco pod 15 a pár let na tom jezdit = máš 2 lowend kola a neprodáš to ani za 4. Já osobně bych šel spíš cestou vylepšení/přestavby aktuálního kola, které si později necháš jako zimáka – kolo do špatnýho počasí.

        0 0
    • Danieler  

      Na 29"/27,5" jsem ještě nejel. Zítra se půjdu podívat do nějaké prodejny.

      Ale pokud říkáte, že za tu cenu to nemá smysl, tak jaké kolo by bylo takový ten hlavní základ ?

      0 0
      • Sunshine 29  

        Na jaké ježdění to chceš?

        0 0
      • novas752  

        Slušný základ je stavba tak za 20. Vidle Raidon, osazení komplet Deore. Základní základ je stavba za 15 (XCR Air a Alivio).

        Nejdřív se na nějakym 29" kole projeť (nejlíp tam, kde jezdíš normálně). Nejspíš budeš překvapený – přejede to víc překážek „samo“, ale zatáčet s tim je oproti 26 jako kormidlovat tanker = víc pohodlí, méně zábavy.

        0 0
    • Sunshine 29  

      Zbytečně vyhodíš peníze…Za tuhle cenu nic kloudného není ( nového). Šetří a kup něco pořádného. BTW, to co si myslíš o 26" je směšné. Ale jsi sen marketingu☺

      0 0
    • Danieler  

      Za rok ujedu tak 2 000km.

      0 0
    • Danieler  

      asfalt, šotolina, občas jedeme s pár kamarády cca 100km cestu lesem s mnoho kameny na chatu a můžu říct, že s kolem co mám je to opravdu za trest.

      Ačkoli nejsem zase nějak extrémně náročný. Jezdím trasy tak kolem 50km občas když je čas.

      0 0
    • Danieler  

      To kolo řešit nemusíte. Jelikož ho nechávám sestře.

      0 0
      • novas752  

        Tak přes zimu našetři dalších pár tyček a na jaře si nech postavit něco za 15 aspoň. Na jaře se taky koná spousta testovacích akcí, kde si můžeš zadarmo (nebo za pár stovek) vyzkoušet stovky různýh kol. Takže si tam můžeš vyzkoušet jak se jede na 29" a 27,5" hardtailu (a vybrat co chceš) a pak pro radost zkusit nějakýho fulla za cenu menšího auta. :)

        0 0
    • Danieler  

      Možná bych i těch 15 tisíc dal, ale co by se vyplatilo vybrat ?

      Dostal jsem nabídku od firmy, která staví kola.

      velikost: 19

      rám: Scud

      vidlice: Suntour XCR Air bílá

      počet rychlostí: 3×9

      kliky: Shimano Alivio FC-M430

      řazení: Shimano Alivio SL-M4000 3×9

      přesmykač: Shimano Altus FD-M371

      přehazovačka: Shimano Deore RD-M592

      kazeta: Shimano CS – HG 300

      řetěz: KMC Z9

      brzdy: Shimano BR-M355 Hydraulic

      brzdové kotouče: Shimano 160mm

      přední náboj: Profil

      zadní náboj: Profil

      ráfky: Profil Race

      pláště: Maxxis Crossmark 29×2,1

      pedály: Welgo Al

      gripy: T- one / Force

      řidítka: Profil Race 680 mm

      představec: Profil Race / Zoom 31,8mm, 90mm

      hlavové složení: Logic

      sedlovka: Profil Race 31,6/400 mm

      sedlo: DDK

      Cena 15.700,– Kč ± 200,–

      Vyplatí se to ? Třeba od sériových kol ?

      0 0
      • scalar  

        Nevyplatí, za tu cenu by tam měl být Raidon, kliky s integrovanou osou a lepší brzdy (aspoň M395). Někdo tě chce natáhnout.

        0 0
      • novas752  

        Oproti sériovkám určitě. Celkem pěkná nabídka ale dalo by se i lepší bych řekl. Hlavně brzdy by mohly být lepší, ale aspoň je to Shimano. A náboje bych radši taky Shimano, ale to je spíš moje osboní preference.

        0 0
    • Danieler  

      A nevíte o někom kdo by staví kola a postavil by mi nějaké rozumné kolo ?

      Nebo poupravit co bude ideální ? Zkusil bych mu ještě poslat nabídku, kterou bych vzal…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.