• Holubice

  Dobrý den, chtěla bych si pořídit nové kolo. Asi jediný požadavek je, aby měl představec (šli přiblížit řidítka) a cena do 15.000,–. V kolech se vůbec nevyznám. Mohl by mi někdo zkušený říct svůj názor na toto kolo: https://www.hupnakolo.cz/…ue-blue-2016

  Děkuji moc :)

  • Bubaaak  

   Za tím stavitelným představcem si nestůj. Nový představec stojí do 500kč, takže pokud ten z výroby nestačí, jen ho vyměníš a v životě na něj nešáhneš. Navíc bude lehčí a tužší (lepší ovladatelnost kola) :)

   • Holubice  

    Aha. Děkuji za tip. Právě moje mamka má kolo bez představce, špatně došáhne na řidítka a teď jí bolí krční páteř, jak je na tom kole natažená.

    • Vilém  

     Zrejme mas trochu zmatek v nazvoslovi.

    • ˘Ö˘ Krab  

     Je příjemné mít kolo s krátkým představcem a relativně málo zvednutými řídítky, čehož se dosáhne výběrem krátkého rámu důsledně přiměřeného velikosti jezdkyně. To splňují všechna moderní rekreační dámská horská i trekingová kola, jen je třeba se zaměřit na správnou velikost rámu udanou tzv. efektivní délkou horní rámové trubky a moc při tom nehledět na tabulky výrobce. Pokud se nakupuje v kamenné prodejně, není problém nechat v ceně kola ještě vyměnit představec za kratší a více zvednutý. Není ostuda mít malý rám s hodně vysunutým sedlem, naopak, výrobce s tím víceméně počítá.

     Pozor ještě na jednu věc: příliš vysoká poloha řídítek činí kolo vratkým. To se ale pozná, až když si sedneš na kolo naladěné na sportovní jízdu s řídítky klidně o 10 cm níže.

  • Pavel63  

   Dobrý den.

   Využil jsem toto vlákno k dotazu na Váš názor na toto kolo http://www.mojekolo.cz/…t-kato-9-29/. Využití – zimní ježdění, cyklostezky, výlety s kamarády, rodinou. Nájezd tohoto kola cca 2–3tis. km ročně. Jde o doplněk k silničce. Myslím, že je levnější než RB na SLX (můj favorit). Děkuji za postřehy.

   • Czechak  

    Raději RB na Deore nebo Kellys Gate 50.

    • AussigBiker  

     To aso jo, ale v odkazu je Ghost Kato 9 29.

     Jinak cena jak za RB na Deorku, ten Ghost je na XT. Vidlice nejsem schopen porovnat. Pokud tusis, co by ti vyhovovalo, tak porovnej geometrie ramu.

     • ˘Ö˘ Krab  

      Zásadní konstrukční rozdíl je v tom, že Ghost má obě kola na rychloupínáky (QR). Takže spíš pro lehkého jezdce nebo na nenáročné terény. I vidlice bude na RB o kousek lepší, když ne něčím jiným, tak tou osou. Náboje na Ghostu – Deore – jsou kónusové (nic proti tomu), RB má rebrand Novatec na průmyslech.

      Ale pro uvedené zatížení (tedy rodina, kamarádi, cyklostezky a v zimě místo silničky) nejspíš plně dostačující.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.