Jaká MTB, zapletená kola pro 100kg ?

47 nepřečtených
  • Richec

    Ahoj všem,

    chci si pořídit nová MTB, zapletená kola tak něco kolem 10.000,– Vážím 100kg + – snídaně a nevím co pořídit? Jezdím hodně po lese a terén jako takový vůbec, takže mám při své váze strach o pevnost (tuhost) ráfků a výpletu. Nechce se mi po každě sezoně centrovat kola, měnit nějaké ty pasknuté dráty, popřípadě rovnou řešit rupnutý ráfek. Jestli si někdo myslíte, že jsem paranoidní, tak věřte že vím o čem mluvím. S nějakým tím kořenem a dírou pod listím zase takové drahoty nedělám. Shrnuto a podtrženo, hledám něco pro bezdušáky s rozumnou váhou a tuhostí. Možnost výběru bílé barvy ráfků je u konkrétního výobce určitě plusovým bodem

    Díky, Richec.

    0 0
    • Hnoj  

      To jsem zvědav, jak tohle dopadne :-)

      0 0
    • marad  

      Zapletená kola mi dal do kupy Hnoj , jezdím na nich rok a jsem velmi spokojen . Radím , obrať se na něj.

      0 0
      • Patar  

        Tak už to konečně DOPADLO.

        0 0
        • Hnoj  

          Tak zrovna tohle jsem neměl na mysli. Když jsem psal „jak to asi dopadne“ velice jsem doufal, že i Vy přispějete svou troškou do mlýna.

          Přeci jen, jste tu ohledně výpletů jeden z nejpovolanějších a mě by doopravdy zajímal Váš názor (doporučení) na dotaz uživatele Richec.

          0 0
          • Patar  

            Richarde, snaž se mě,prosím ,pochopit. Síbil jsem zdejším uživatelům , že už nebudu reagovat na příspěvky. Ne , že bych nechtěl poradit , ale třeba výtka uživatele SCALAR ,že sem stále lezu , reakce uživatele NOX 159 a dalších mne uklidila do ústraní. Rád si zde počtu, problematika cyklistiky mne nepřestala zajímat . Možná se později opět budu účastnit diskuzí, nyní jsem ale velmi zklamán úrovní tohoto fora. Navíc nechci toto forum zneužívat k obchodním účelům . Pokud zde nabyde někdo na mne nějaké reference , pak mám v profilu k dispozici e-mail.

            Ahoj , snad si s TEBOU POPOVÍDÁM SOUKROMĚ , až se někdy zastavím za bratrem v Holešovoicích.

            0 0
            • Azmir  

              Furt dokola stejná písnička a skutek utek. Neustálá kritika, ale že bys tu napsal něco rozumného tu ne. Že tu napíšeš možnou variantu nikoho nenutíš aby jí koupil u tebe nebo snad jo?

              0 0
              • Patar  

                Tak teď už nebudu ani ěíst. Běžte s celým BF do …

                0 0
                • mastihuba  

                  ber to tak že tihle usmrkanci momentálně sežrali moudrost světa a jaj je postupem času život párkrát nakope do ******, tak se to většinou spraví. :)

                  0 0
              • Vilém  

                A co rozumneho tu napsals ty? To je jako povinnen reagovat, tak jak si predstavujes, kdyz si pisknes? ******!

                0 0
                • Richec  

                  ŽE JÁ VŮL SE VŮBEC NA NĚCO PTAL?!

                  POTŘEBOVAL JSEM PORADIT A NE SI POČÍST HALDU SR-Č-K OD PÁR REJPALŮ O TOM CO NAPSAL TEN, ČI ONEN PŘED NÍM.

                  0 0
                  • Kubiczech  

                    Tak jeden vážně míněný příspěvek. Se sto kily bych se nijak zvlášť neomezoval a sestavil kola podle svého gusta (když tedy pominu vyloženě díly s váhovým limitem). Já s metrákem vozím set Remerx Fastdisc ráfky/Novatec náby/DT Revolution špice/alu niple a funguje to naprosto spolehlivě. V tvé cenové bych pořídil klasiku ZTR Arch ráfky na nábojích Hope, popřípadě klidně Hope s Remerx Fastdisc o ždibec levněji.

                    Jak ale píšu – nebál bych se ničeho, co nemá explicitně stanovený váhový strop.

                    0 0
                    • Richec  

                      Díky za přízpěvek, každý se pro udělání názoru počítá.

                      Jenže já o Remerx neslyšel zas tak moc chvály, tedy pokud se jedná o RÁFKY. Údajně mají tendenci praskat?! Samozřejmě nic o nábojích které tu doporučuješ ty. Velké plus jsem ale slyšel právě o těch Hope. Remerx má zase veklou výhodu možnosti výběru ze tří barev a jejich kombinace „ráfek, naboje a výplet“ červená, bílá, černá. Co myslýš o těch ráfcích Remerx ty?

                      0 0
                      • dips  

                        zdar, já mam cca 110kg+, vzadu vozim tohle kolo: Zadní náboj DT Swiss 370 disc 6děr černý, Ráfek DT Swiss E 530 disc černý, Dráty Sapim Leader černé 2mm. Sice to neni ust, a neni to asi nejlehčí, ale drží to parádně a zatím prasklé dráty neřeším, předtim jsem měl bontrager ráfek, nábu deore a to bylo peklo :). Takže zvaž i dt swiss .

                        0 0
                      • Hnoj  

                        Celé výplety od RMX 100% nebrat, příspěvků o problémech s nimi tu bylo více než dost a hodně lidí se velice spálilo.

                        Tendenci praskat nemají jen ráfky Remerx, praskají totiž všechny ráfky bez ohledu na výrobci, záleží jen na čase a podmínkách.

                        RMX FastDisc jsou obyč ráfky s šířkou 18mm, jsou velice ekonomické, nelze tedy očekávat na zázraky. Na druhé straně, ve své cenové kategorii je to NADPRŮMĚRNĚ kvalitní ráfek.

                        Myslím, že na 100Kg bikera by asi bylo (pokud by se řešil RMX) ráfek Hurry, který váží stejně jako FASTDISC, ale je mnohem mohutnější s vnitřní šířkou 21mm. Tento ráfek má navíc na vnitřní stěně dvě „hrany“, které přidržují plášť co nejblíže patce. Lze se tedy u nich bavit o „tubeless ready“.

                        A pak samozřejmě nesmrtelná klasika ZTR Arch, ráfek který vydrží snad cokoliv a je i docela lehký. Bohužel je dost drahý.

                        Kdybych měl já dát doporučení na super-pevný výplet pro 100kg bikera do 10tis, zamýšlel bych dvě sestavy:

                        • Hope Pro II – ZTR Arch – 2.0mm dráty – ALU niple
                        • Hope Pro II – RMX Hurry – DT Swiss Aero Comp – ALU niple

                        Uf, snad jsem do toho vnesl aspoň trošku užitečných informací…

                        0 0
                      • Kubiczech  

                        Ohledně Remerxu se ztotožňuji s názorem Hnoje. Vypletená kola, kór na jejich nábojích, bych od nich nebral (stačí si najít vlákno o Viking kolech), ale ráfky podle mého dělají dobré. Konkrétně s tím Fastdiscem vážně nemám problém, na druhém kole mám nově Hurry a jeví se taktéž fajn.

                        0 0
                    • jeffino  

                      dal bych místo archů flow (ted jsou už nový archy ex o 20g lehčí), notabene nejsem si jist jestli tuhle kombinaci pořídíš do 10t, ale to by měli zodpovědět povolanější.

                      dobrý poměr cena/výkon určitě bude něco od fulcrumů…

                      0 0
                      • Hnoj  

                        Osobně si myslím, že ARCH EX bude podobně problematický, jako byl přechod od ZTR355 na Crest. Super-Nízké patky nejsou to nejlepší řešení, jaké mohli u NT vymyslet.

                        0 0
                        • jeffino  

                          vypadá to, že je budu vozit letošní sezonu, tak pak kdyžtak poreferuju:-)

                          0 0
    • scret  

      Je smutne, co se tu posledni dobou deje!

      K tematu: co Mavic CTrail?

      0 0
      • romachain  

        CTrailů bych se se 100kg taky nebál.

        0 0
      • mastihuba  

        a nebál bych se ani těch RM3 obecně si myslim že se váha 100kg dost přeceňuje. Sám mám 94kg a na zimáku mám remerx dragon na obyč nábách a obyč 2mm drátech v ceně 1,5kk a za dva roky mi praskl jeden drát.

        Cokoliv lepšího když se dobře vyplete, tak 100kg chlapa uveze. Když se vyhne gramařským záležitostem a shimano ořechu(nevim jak jsou na tom novinky), tak bude nadlouho spokojenej se kterou koliv variantou.

        za mne:

        1. Arch+hope/nova­tec(ekovarian­ta)
        2. RM3
        3. Mavic CT

        DTčkářům se omlouvám, ale ty levnější varianty neznám a ani je v mojem okolí nikdo nejezdí.

        0 0
        • Nikovlas  

          Za 1,5kk už se dá ledacos :-)

          0 0
          • mastihuba  

            myslim 1500kč, tu zkratku sem asi nepoužil dobře???. :)

            0 0
            • obda  

              Nikoliv, správně je to 1.5 kKč. ;)

              0 0
              • mastihuba  

                hlavně to nic nemění na tom že i na obyčejnejch kolech za par korun se dá normálně jezdit. :)

                0 0
            • Nikovlas  

              k = deset na třetí

              1k = 1000

              1kk = 1000000 (= možná taky 1M)

              Teda tak to používám já – nevím, jestli je to nějakej všeobecně zažitej standard. Jinak bylo jasný, co myslíš – já jsem chtěl jen trošku „šťouchnout“ :-)

              0 0
        • scret  

          tak zalezi hodne jak jezdis, kdybych mel 100kg a jezdil stejnym stylem co jezdim ted, musel bych vozit uplne neco jineho:)

          0 0
          • mastihuba  

            a tak jasně, na tom jak tomu kdo nakládá záleží především. V okolí Brna bych to na teren asi nesváděl. :)

            0 0
            • jeffino  

              to jako, že kolem brna není pořádnej mtbčkovej terén, kde jezdíš voe?:-).

              0 0
              • mastihuba  

                do teto debaty bych nerad zabřednul. Jezdim všude, takže cíleně se asfaltu nevyhýbám a cíleně po asfaltu nejezdim. A na nějakym tom kroku mi taky nesejde. To že občas je nějakej kamenitější úsek pro mne neznamená že nutně potřebuju sjezdový kola, ale připusťme si že moravskej kras nejsou beskydy a v lesích na sever od brna převládají hliněný a ne kamenitý cesty.

                0 0
    • Hnoj  

      Dovozce DT Swiss má výprodej a má tam docela zajímavý kusy, pokud by to někoho zajímalo, víte, kde ma nejdete :-D

      0 0
    • psot  

      jen pro info, vážím rovný metrák, od loňska jezdím na FRM5 a jsem úplně v pohodě…

      0 0
    • sdasty  

      Mám 95–98kg jezdím RM5 tři roky, bez centrování. Také nově RM3 na fullu Shimana WH-M778, rok a půl, vše drží jak víra boží. :-)

      0 0
    • maajkee  

      Na 100kg skoro cokoliv :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.