• kostik

  Zdravim,

  uvažuju o nových kolech na můj stroj, nevím jestli se to vůbec vyplatí,ale jsou tam tyhle http://www.merida-bike.cz/…s-500-d-2011 – nic moc – takže si myslím , že jo , tak pokud by jste mi mohli nějaké doporučit , nevyznám se v nich… investice kolem 5000 kč , slyšel jsem něco o fulcrumech , ale nevim jaký jsou a nejsou dobrý , tak popřípadě nějaký odkaz , díky

  • hovanec  

   Výměnu jedině za kola s průmyslovými ložisky.

   Takže třeba:

   http://www.kupkolo.cz/…-2014_z2784/

   nebo:

   http://www.kupkolo.cz/…r-sl_z93403/

   anebo takový základ od DT:

   http://www.kupkolo.cz/…adni_z94927/

   Remeše ti raději nedoporučím, i když na nich sám jezdím, protože tady nechci vyvolávat flame. :)

   Záleží taky jak a co jezdíš a kolik vážíš.

   • kostik  

    díky , jezdim hodně teren ,ale potřebuju s váhou kola dolů , ale zaroven, aby vydržely , to je jasný a moje váha kolem 70 kg

    • hovanec  

     Tak to máš defakto neomezený výběr, protože tě uvezou jakákoliv kola v té cenovce. Tak já teda prozradím, že jezdím Remerx Viking a nemám s nimi žádný problém. :) A teď přiletí určitě kámen.

  • BLACK1E  

   fulcrum red metal 5 prej nejsou špatný. Na trojky bys asi už nedosáh. Ještě třeba mavic crossride. Já je měl jako první kola a nepřišly mi jako bláta ale jsou :)

  • Azmir  

   A vidlici už si vyměnil? Protože jestli ne, dal bych jí přednost. Jinak se to taky odvíjí od toho, jestli chceš bezduše nebo ne, pokud ano, tak bych volil něco takového nebo bych se koukl i na bazar, ted tam jsou třeba DT Swiss 1800 za slušný peníz.

   • kostik  

    jasně , je tam Epicon :)

    • hovanec  

     No tak ještě brzdy, kazetu, kliky, šaltr… :D Však uvidíš, kolama to nekončí.

   • kostik  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
   • hovanec  

    To raději ta jetá DT, na konusech už bych nechtěl jezdit, užil jsem si toho dost a nikomu bych nejspíš ani neporadil, aby šel do Shimano kol. Navíc ty jejich předražené náhradní díly… Výměna za průmysly je jasná volba.

    • Azmir  

     Hehe a vidíš, já jezdil konusy od shimana 3 roky prakticky bez servisu a pohoda, v mém okolí je dost lidí jezdí i závodně a nikdo si nestěžuje, pak přijdu na bf a všichni tu na ty shimana konusy nadávají a pak nevím čemu věřit, jestli 10 lidem v okolí co jsou ok nebo bike-foru, kde na ně nadávají.

     • hovanec  

      Jde o zatěsnění u levnějších variant. Od Deore výše není vcelku problém, ale to se dá za tu cenu zaplést i něco lepšího. A pokud 3 roky na Shimano kola nesáhneš, tak mě zajímá, kolik jsi na nich najel, protože to by se musel stát zázrak, aby byly v cajku.

      • Azmir  

       Tak byly to hlavně alivio náboje, které jsou podle tebe tak hrůzné, najel jsem na nich asi 10 tis přísáhám bez jediného servisu, prošli si bahnem, deštěm, vedrem, poplavali si v řece i jezeře, zažili nesčetněkrát wapku a stále se točily jako zamlada, asi jsem něco dělal špatně.

       Mimochodem je zajímavé, že tady nadáváš na shimana a sám jezdíš vikingy :D

       • hovanec  

        S těmi Vikingy nemám žádný problém.

        • Azmir  

         No myslím že kdybych dal zdejším uživatelům na foru vybrat jestli si vezmou vikingy nebo shimano náboje tak radši vezmou ty náboje :D

         Stejně jako ty s nima nemáš problém, tak já ani lidi v mém okolí nemají problém s shimanem, proto si nemyslím, že je nutno je nějak zásadně zatracovat.

         • hovanec  

          Já Shimana nezatracuju. Mám doma druhý pár na M525 a jsou fajn. Jenom s těmi průmysly vážně nemusíš řešit žádnou údržbu. Pochybuju o tom, že ti co mají Shimano konusy, tak to nemažou, neseřizují a tak podobně.

    • kostik  

     sorry , jenom pro lajka , jakej je rozdíl mezi průmyslovými a konusovými ložisky , jak říkate :) díky

     • Azmir  

      Pro laika podle mě žádný, protože to nemáš šanci nějak poznat, ale to je čistě můj názor :)

  • Lubakv  

   Za mě asi takhle

   Kónusy se sice musí udržovat ale na druhou stranu vyčistit a namazat sestavit je to hotové za půl hodinky.

   Pokud se v kole vyskytne nějaká vůle a řeší se to včas stačí jen buď dotáhnou kónus nebo vyměnit a většinou je po problému. Na jednich kónusech mám najeto 30 000 bez větší opravy a jedou do dnes.

   Ložiska údržbu sice nepotřebují jen občas utřít ale pořádně se nevyčistí nenamažou ,pokud nejsou prachovky v ložiskách odnímatelné. Nevím v jak kterých kolech jaká ložiska jsou.

   Jak se na ložisku udělá jednou vůle tak pomalu, někdy rychleji, končí jeho životnost a nikdo s tím nic nenadělá.

   A pro gramohoniče si myslím ze kónusy jsou lehčí.

   Rád si v zimě kolo pěkně rozhodím do šroubku ,pěkně vše namažu ,pošteluju a co je třeba tak vyměním .Mám z toho dobrý pocit a vím že až přijde onen čas tak akorát naskočím a jedu.

   Za mě vyhrávají kónusy.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.