Hydraulické brzdy pro 150kg člověka

36 nepřečtených
  • Smazaný účet

    Hledám doporučení na hydraulické brzdy komplet do 5tisíc vč destiček pro 150kg člověka.

    S čím máte dobré zkušenosti?

    Děkuji

    0 0
    • Bafoon  

      Magura mt5

      0 0
    • novas752  

      Do 5k s kotoučema nebo bez?

      1 0
    • Honza03  

      Shimano Deore M6120 + 220 mm kotouče

      0 0
    • Baf13  

      Čtyřpístkové Deorečka 6120 (nebo ty Magury), k tomu 180mm kotouče a nějaké matalické destičky.

      https://www.kolokram.cz/…120-p215752/?…

      https://www.tsbohemia.cz/…d413047.html

      V tom budgetu moc na výběr není.

      0 1
    • tsunami  

      Mám velmi dobré zkušenosti s Shimano SLX BR-M7120 a M8120 brzdama (SLX stačí), sintrované desky, vepředu 200mm kotouč, vzadu 180. Jen za sadu brzd bez kotoučů jsi na té ceně co chceš.

      0 0
    • plysovykozisek  

      Tak na rovině nebo do kopce je to jedno. Které kolo uveze 150kg?

      0 0
      • Vilém  

        Kazde.

        0 1
        • tsunami  

          Každé bohužel ne :-/ Chce to trošku přemýšlet při výběru a volit odolné věci. Některá kola mají vyloženě konstrukčně nevhodný rám (buď je obrovská páka na sedlovku nebo třeba nejde naladit tlumič) a určitě je třeba vybírat věci jako vidlici a ráfky/středy a samozřejmě se na tom kole nevozit jako bluma a sedět na prdeli.

          1 0
      • tsunami  

        Po rovině, zkopce nebo i do kopce, lehčím nebo někdy těžším terénem… vyber si:

        0 0
        • bathed  

          Solden?

          0 0
          • tsunami  

            Jo, je to tam super, jen škoda, že je to tak z ruky :-)

            0 0
            • bathed  

              My byli teď v prosinci lyžovat na ledovci. Je ho tam kousek vidět. Traily jsme tehdy viděli lehce pod sněhem. Je to takový ten styl, co my rádi!

              Do diskuse: HOPE. Je to sice dvakrát víc peněz než píšeš, ale je to tak, že když přitlačíš, budeš mít vyřešeno. Mám metrák a vozím třmeny E4. Být tebou volím V4.

              0 0
        • Jakobo  

          Na te 4. fotce mi prijde, ze nekdo mel taky slabsi brzdy. Zase jestli to uz vyresil mozna by zakladateli z nas vsech poradil nejlip :-)

          1 0
        • alinceb  

          Hele, Nikola, kterou neznám…o.O

          0 0
    • Sulka  

      V tyhle cenovce Magura MT5/MT5 eSTOP. Kotouce dle urceni. Po rovine, do kopce, z kopce?

      0 0
    • Alojs01  

      Mozna by to chtelo napsat, kde budes jezdit.

      Muzu jen predpokladat, ze s tvoji vahou nebudes drtit traily, nebo sjizdet Alpy. A na bezne jezdeni ti musi stacit normalni deore s destickama goldfrem a 180mm kotoucema XT.

      0 0
    • Vrci  

      S koupí brzd bych počkal až seženeš rám a kliky na 250 cm vysokou postavu.

      2 3
    • Kamul  

      Já mám teda jen 110 kg ale jezdím Alpy na kole mám Magura trail sport s deskama Goldfren Sint. a Sram kotouče,a úplně v pohodě i kdybych vážil 150

      0 0
      • Breakpain  

        Mam 94 kg

        • DH kolo na 29 – s 220mm to funguje
        • EN kolo na 29 – s 200mm to funguje

        Pouziti – DH trate

        Brzdy jak Sainty, tak Tech4 V4 (testovane ve vsech kombinacich)

        Kotouce Hope a TRP 2.3mm (u Shiman Galfer 2mm)

        Ale ze by tam byla extra rezerva, to se rict neda.

        0 0
        • bathed  

          Co myslis tou rezervou?

          0 0
          • Breakpain  

            Ze byt o 10–15kg tezsi, asi je utavim v tomhle setupu ;)

            Samozrejme doplnim

            Kola maji cca 18kg

            Vystroj cca 7kg

            Takze vysledna soustava ma cca 120kg u DH a 115kg u EN.

            0 0
            • bathed  

              Jo takhle! No, to je potom spis otazka desek a kotoucu. Prekvapilo me (pri mych 100 kilech – fuj!!!) jak jsem vloni do alp dal hope vented kotouc. Sintr galfery a brzdilo to fakt jak motorka. Akorat abych “uzivil” tuhle kombinaci, musel bych pribrat nejakou brigadu….

              Kazdopadne po letech zkouseni mam jaksi vysledovano, ze dotka vydrzi fakt vic nez mineral. Ani slovem se neotiram o shimano, ale je to tak, ze ne kazdy je vypaseny jak ja, takze ten rozdil nevidi. A hodne taky delaji opletane hadice…. V podstate jakykoliv ctyrpist ubrzdi velkeho chlapa, jen je potreba doladit kotouc a desky….

              2 0
              • JDF  

                Já ti nevím, ke konci roku jsem přešel z Hope Tech Evo M4 na Hope TECH4 V4 a přijde mi, že to brzdí +/- stejně. :) (při mých 119 kg). Mám teda ale pořád stále stejné Hope kotouče (183mm).

                0 0
        • Kamul  

          Tady půjde spíš o to co bude jezdit a jak,ale se 150 kg ale nebude lítat agresivně na brzdy a pokud jo,tak 5000 nebude stačit ani náhodou.Takze na to aby sjel všude všechno a na jistotu,ta mu stačí Shimano od řady deore,ale k tomu asi sintr.desky a dobrý kotouče, klidně 180mm

          0 0
          • Breakpain  

            To samozrejme nepopiram, u nej ocekavam jizdu “pro rohliky”.

            Ale 200mm asi nic neskazi, pokud to pujde. Nevidim duvod proc tam nenacpat velke kotouce pri jeho vaze :). Kor jestli pak pojede z dlouheho tahleho kopce a bude porad pribrzdovat.

            Ale ja obecne radsi nadsazuji, ve vsem ;), to nepopiram, ze mam pracovni “odvhylku”.

            1 0
            • tsunami  

              Souhlasím s 200mm (min na předku, vzadu mi zatím stačilo 180). Zas tak velký cenový rozdíl to není. Jen stále nevíme na jaké kolo to má – aby to nechtěl dát na nějaké XC s 30mm nohama vidlice…

              0 0
          • virtualcop  

            Tak kotouče co největší (co se vejdou do rámu a vildlice, respektive je unese specifikace kola a vidlice) bych rovněž doporučil – ono to „brždění“ taky nefunguje tak lineárně a tabulkově, jako že člověku, co má na stejném kole 70kg a druhému, co má 100kg to bude brzdit o stejných 30% hůře :)

            Prostě 150kg je už skoro dvojnásobek váhy, na kterou výrobce ty brzdy původně specifikoval a pro ideální brždění navrhoval a zkoušel.

            Nicméně pro běžné rozumné ježdění je kombinace nějakých cca. SLX + 180–200mm kotouče + kvalitní sintrované destičky myslím slušně „ubrzditelné“, pokud by se jezdily nějak intenzivnějš opravdu kopečky či nějaký lehčí terén, asi bych za jistotu zvažoval i čtyřpístky v podobné kategorii, ale to už bude lehce nad rozpočtem.

            0 0
    • bajkondra  

      Vyzkoušeno s podobnou váhou docela dost setupů a nejvíc se mi osvědčily Sainty, chlazené kotouče 180/203 a sintrované destičky…

      0 0
    • orm  

      S hmotnosti pres 130kg jsem vozil na XC xt ctryrpistky, metal desky s chladicem a 180mm kotouce s chladicem. Pouzitelne to bylo i na ostrejsi jizdu. Metal desky a kvalitni velke kotouce jako zaklad. Brzdy ctryrpistky co se vlezes financne.

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.