• Slimaka

    Po letech vybírám nové kolo. Jezdím hlavně po lesních cestách, takže asi zůstanu u HT. 186cm, 76kg. Představa vedle ceny: 29", karbon, bez přesmyku. Líbí se mi:

    Cannondale F-Si Carbon 5

    Nejnižší cena + značka vs. nejslabší výbava (NX Eagle)

    SUP XP 969

    Výbava + váha (9,9kg??) vs. starší geometrie a „ne boost“ náboje

    Merida Big.Nine 6000

    obdoba Supu s novější geometrií a větší váhou

    a trochu starší ročník:

    SUP XP.LTD

    Mám možnost koupit za 48k. výbavou je jinde než zbytek, ale: má jen 1×11 (asi bych vyměnil vpředu za 30z převodník), je to starší kousek a hlavně zde na fóru jsem našel na Superior dost negativních reakcí z té doby (klepání bowdenů, praskání rámů, uvolňování středu apod.)

    První 3 jsou dražší než limit, ale trochu počítám s nějakou podzimní slevou (což už je případ třeba Cannonu).

    Případně další tip na dobrou koupi :)

    0 0
    • rosnaj  

      Mám toto a maxi spokojenost

      https://www.newbike.cz/…-2019/d12817

      0 0
    • THORX  

      Mondraker Chrono Carbon 38–39K

      0 0
      • TeryPV  

        NX, Level T … za pade bych si představoval něco jiného. To už raději 11sp SH

        0 0
        • Gwaihir  

          No ten canyon je za 44.000 s trochou štěstí i s dopravou. Ale vybírat se dají i jiné modely. Mě ten exceed přijde fajn.

          0 0
    • pavel675  

      Na lesní cesty je 30–32z vepředu fakt málo… třeba dvojplacka shitmano v obyč xt, nestojí to ranec a funguje výborně.

      0 0
    • Slimaka  

      Mondrakera jsem našel za 45k, takže s Canyonem jsou v podobné výbavě jako Cannondale, ale za vyšší cenu (Cannon v akci za 41k mě dost láká).

      Ten Silverback vypadá dobře, v podobném duchu jsem našel ještě MMR. Ale je to podobně jako ten SUP XP.LTD 1×11. Takže buď velký schody nebo omezené převody.

      Přecházím z 3×9 a mám obavu aby to nebyl moc velký šok. Ale zase 1× se mi líbí a znám několik velkých zastánců kol bez přesmyku takže nechci dvojplacku :)

      Asi se rozhodnu hlavně podle řazení. Co jsem tady pročetl forum, tak mezi NX a GX není moc rozdíl (funkční), X1 už asi bude skok. Zkušenosti se Shimanem 1×12 zatím asi nejsou (ani jsem takový kola asi neviděl). A 1×11 proti 1×12 bude trochu odolnější a méně citlivé na nastavení (ale překvapivě s menší životností alespoň u SRAM sad).

      0 0
    • Mr.Dawe  

      Ten Cannon kdyžtak vim jak sehnat za 45. Případně napiš SZ.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.