• ScottAspect

    Dobrý den,

    vlastním 22 let staré horské kolo KingFox prodávané v polovině devadesátých let. Chtěl jsem si pro zajímavost zjistit něco o značce, ale když jsem se ji pokoušel najít na internetu, tak žádné výsledky. Je mi jasné, že ta společnost již neexistuje. Proto píši sem, kde se možná někdo najde, kdo o těchto kolech něco zná, případně i nějaké takové vlastní.

    Zajímá mě jen čí je to výroba atd., prostě základní info.

    Děkuji

    0 0
    • novas752  

      Podle pár obrázků na netu bych tipl nějakou levnou „supermarketovku“, ale nevim – tehdy jsem ještě ani nebyl. :)

      0 0
    • Patar  

      Tato kola byla levnější variantou značky Trekkng Fox, montovaných u Mullera v Českých Budějovicích, nyní Leader Fox. V roce 1995 byly tyto rámy většinou stříbrné se zelenou grafikou.

      0 0
      • ScottAspect  

        novas752 ⇒ Supermarketovka to určitě není. O tom bych už věděl. Právě ty obrázky jsem žádné nenašel.

        Děkuji za reakci, mrknu na historii LeaderFox. Jinak je to ocelový rám ve fialovém nástřiku. Nálepky už na něm nejsou, ale byly tuším bílé.

        0 0
        • Tomcat  

          Supermaket to je, protože to neoznačuje že se prodával ze supermarketu, ale supermarketová kvalita.

          Musíš si uvědomit, že MTB měl v ČR zpoždění a západní supermarket se tu prodával na začátku za nehorázné ceny přitom kvalitou to byl odpad a to i v roce 95. V roce 1995 byla už střední třída krapet jinde http://i30.photobucket.com/…1995Mc32.jpg

          Jinak pokud by to bylo z roku 1995 memuže to mí v-breake ty přišli až později.

          0 0
      • -b-n-x-  

        To bylo montovane primo v CR? Ale ramy tahali z Taiwanu ne?

        Ja mel kdysi Treking Fox Supru, ktera mi po 4 letech od vyroby praskla u hlavy. Bez reci mi to tenkrat vymenili, ovsem jiz za nejakeho Leader Foxe.

        0 0
        • ScottAspect  

          Na zadní vidlici rámu je napsáno přesně: King Fox Cycles SVT. Zkusím sem přidat fotku, až ji stáhnu. Rám je ocelový a tak něco vydrží. Pravda je, že samotný váží 16 Kg. Spíše se bojím koroze. Vytáhl jsem ho z kůlny v celku ve špatném stavu a na několika místech, kde byl lak odřený již koroze nastupovala. Obrousil jsem to brusným plátnem a přetřel nějakou podkladovkou na ocel, kterou jsem natírl sudy. Bojím se koroze zevnitř.

          0 0
          • ScottAspect  

            Tak zde jest pro zajímavost poslední nestržená nálepka se značkou.

            0 0
            • novas752  

              To bude spíš STI podle toho Shimano Total Integration (ála Subaru :) ).

              0 0
            • MaxVTS  

              Tak jsi mě hecnul k tomu, abych ho zašel do sklepa vyfotit. Taky mám King Foxe 21 let. Ještě 2 roky zpět jsem na něm jezdil.

              0 0
              • ScottAspect  

                Co je to za velikost? Vypadá to cca na 19". Já mám 20". Máte na něm lak dost zachovalý na ty roky :)

                Docela rád bych někde sehnal ty nálepky. Chci ho totiž nechat přestříkat, tak aby to bylo se vším všudy.

                0 0
              • postman79  

                Na takto vytažené sedlovce bych asi dostal závrať :)

                0 0
                • MaxVTS  

                  No jo, začal jsem na něm jezdit v 10 letech. Rám se mnou nerostl, tak aspoň sedlovka. :-D

                  0 0
    • Al Stra  

      tou dobou jsem došel k světonázoru, že jak má nějaké značka v názvu fox, tak nebrat-)

      0 0
      • Sodík  

        Táta koupil nějakého Treking Foxe okolo roku 1995 a v té době jsem z toho byl úplně na větvi, lepší kolo jsem tenkrát neviděl.

        Pak mu ho ukradli, no.

        0 0
    • dopi  

      Myslím, že je to vhodný kandidát na akci „kola pro Afriku“

      0 0
      • ScottAspect  

        Je dost podobný. Až ho dám do kupy (nové zadní kolo a brzdy), tak sem upnu fotku. Vypadá teď dost zajímave po tom, co jsem všechny „ťukance“ zatřel barvou jiného odstínu :D

        0 0
    • ScottAspect  

      Je asi blbost, jen ta snaha, hledat samolepky King Fox v dnešní době, co? Nutné to tam není, ale byl by z něj pěkný veterán :D

      0 0
      • vanderpoel  

        Tak nalepky se snad daji udelat ne?

        0 0
        • ScottAspect  

          Udělat? No nevím, jak by to vypadalo.

          0 0
          • Fidži_CZ  

            Jako originál?

            0 0
          • vanderpoel  

            no, tak cim lepsi podklady jim dodas, tim lepsi ti to udelaji. pravda, kombinace slov king, fox, bike/kolo a logo je tak pitoma, ze to by clovek na guglu spis nasel konkretniho jana novaka. nicmene tim chci rict, ze to sice asi bude chtit trochu prace, ale tak najit nekde nejake logo king fox, zpracovat ho v grafickym programu a zadat firme k vyrobe samolepky snad nebude zas az tak nadlidsky ukol.

            0 0
            • ScottAspect  

              Pravda, tohle mě nenapadlo. Podle předlohy např. foto výše by to nemuselo být tak složité.

              Jinak děkuji za reakce.

              0 0
    • ScottAspect  

      Když už jsem založil tohle téma, potřeboval bych se na něco zeptat. Mám starý náboj se šroubovacím vícekolečkem. Po nehodě jsem vytáhl osu a vylámal zbylé dráty (moc jich nebylo, cca 10). Dnes jsem se vydal do cyklistiky, jestli by mi to mohli stáhnout a prý to nejde. Je tomu skutečně tak, nebo se jim nechtělo?

      Kdyby mě to přinutilo kupovat nové kolečko k novému zapletenému kolu, je lepší kombinace ořech+kolečko nebo šroubovací levnější variantu?

      Děkuji

      0 0
      • t29  

        Je tomu skutečně tak. U kazety držíš bičem pastorky a klíčem+stahovákem povoluješ závěrný šroub, u šroubovacího vícekolečka držíš ráfek a klíčem+stahovákem povoluješ celé vícekolečko (ideálně stahovák držet ve svěráku a točit ráfkem). Není ráfek = není kde držet, náboj neudržíš (leda ve svěráku a tím ho zdeformuješ).

        0 0
        • ScottAspect  

          Já mám ten náboj stejně na vyhození, takže jsem ho šoupnul do svěráku a snažil se povolit, ale nic. V cyklistice mi pak chasník řekl, který se o povolení mého vícekolečka snažil také, že bylo nějak nesprávně dotáhnuto a že by to stejně sundat nešlo. Zkrátka koupil jsem novou, která si nerozumí z řetězem, takže ten je teď v pořadí.

          0 0
    • ScottAspect  

      Netušíte někdo, čím by mohlo být stálé ohýbání osy v zadním náboji? Mám nové zadní kolo a osa je pevná.

      0 0
      • Vilém  

        Konstrukci a tim, ze tam mas asi nejake blato. Drbat se s necim takovym je ztrata casu.

        0 0
        • ScottAspect  

          Tím myslíte špatný rám nebo samotné kolo? Protože do teď při starém kole žádný problém nebyl.

          0 0
          • Jakobo  

            Na prave strane je lozisko skoro uprostred naby, tim se snadno zohne. Tohle vyresily az kazety. Zaplat panbuh za ne, s 6koleckem to byly nervy! Se stacilo na nabu spatne podivat a uz byla zohla osa. Navic ty dnesni osy a kuzely z Taiwanu jsou tragicke, preplet na 7r kazetu, daji se snadno sehnat. Kup origo Shimano, zadny Force nebo Joytech. Pohledej, mozna bike4u, kolonet atd. neco bude mit.

            0 0
            • ScottAspect  

              Je mi to jasné. Na to vícekolečko už seru. Akorát jsem provařil 600 Kč. No prostě jsem vůl a koupil jsem sračku.

              Co myslíte: http://www.bike-eshop.cz/…gon-kaz-7-sp#…

              Je tam ještě za 785 Kč na náboji Shimano 40, ale jen na 8/9 kazetu. Nevím, jestli by tam teoreticky 7 kazeta šla. http://www.bike-eshop.cz/zapletena-kola?…

              0 0
              • ScottAspect  

                Co myslíte s tou 7s kazetou na ořech 8/9? Šlo by to?

                0 0
                • Vilém  

                  Ano, slo. Jen si pohlidej roztec naboje, nektere stare horaky s 7sp mely roztec 130mm.

                  0 0
                  • Jakobo  

                    5 mm u takoveho kola nehraje roli.

                    8r nabu muzes pouzit, jen si nekde v servisu budes muset vyzebrat distancni podlozky z HT2 stredu a nasadit hned k prirube jeste pred 7r kazetu, pac 8r orech je o neco delsi. Ale 7r nabu nekde sezenes a nechas zaplest. Tady je prvni odkaz, ktery vypadl https://www.cyklomania.cz/…zeta-7-speed

                    Tady mas pak kazetu http://www.kupkolo.cz/…torku_z5045/ Ted tam asi mas 14–28. Daji se koupit i 11–32 a driv byly u Shimano sad kazety 14–32. Nejakou silnicni 13–27 bys moh taky pouzit, je to fuk.

                    0 0
                    • ScottAspect  

                      To s těmi podložkami mi není úplně jasné, ale stejně se s tím nechci moc zabývat. Vezmu novou 7r kazetu přímo do cyklistiky a zkusím nasadit, jestli to bude přesně. Když ne, tak objednám zadní kolo s nábojem SunRace (což mi nic neříká) na 7r kazetu.

                      0 0
                      • Vilém  

                        Proste se pod kazetu vrazi podlozka, aby sla na sirsim orechu dotahnout.Podlozka bud jak pise, nebo treba podlozka ze stare rozebrane kazety.

                        0 0
              • iiki  

                Náboj 7 kazeta pevná osa nebo rychloupínák? Rozteč 130, 135 nebo bude potřeba míň (128, 125 mm)?

                Možnosti tu jsou.

                Kdyžtak mi písní zprávu, není problém udělat nabídku na zapletení.

                0 0
    • ScottAspect  

      Zdavím,

      posldní dobou mám na tomto kole takový problém, že mi zadní kolo při jízdě vypadává z vidlice. Musím upínák dotáhnout přes hadr. Pak to teprve drží. Nevím čím to je. Patky ve vidlici jsou dost hluboké. Nevíte jak to vyřešit? Tímto dotahováním asi upínák rychle oddělám.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Já jsem takto přetrhl rychloupínák v závitu. U těchto „šikmých patek“ navíc „plechových“ bych používal jen plnou osu a M15 matky.

        0 0
        • ScottAspect  

          Tak to je radost. To abych ho dotáhl a už nikdy nesundaval.

          Zajímavé je, že to takhle mám i na Favoritu (F12). Dotáhnu upnák úplně normálně a s citem a kolo se ani nehne.

          0 0
          • ScottAspect  

            Nepomohlo by třeba vyfrézování patek? Myslím tak, aby nebyly uplně hladké.

            0 0
            • Vilém  

              Zafrezovani? Myslis, ze by tam neco zbylo?

              Je to jak pise Zoidberg.

              0 0
              • ScottAspect  

                Asi nezbylo :-)

                Koukám zrovna na toto téma: http://www.bike-forum.cz/…patkach.html

                Řešilo se tam totéž a několikrát tam padl komponent pod názvem napínák (myslel jsem, že ten je jen na řetěz). Nešlo by to také v mém případě použít?

                0 0
                • ScottAspect  

                  Aha. Horizontální, to mi nedošlo.

                  0 0
                  • ScottAspect  

                    Jinak jsem se naštěstí před pár dny zbavil kola s pevnou osou. Byla ohnutá po jedné vyjížďce. Nevím. Snad to byl jen vadný kus, protože jsem si říkal, jestli to vlastně nezpůsobylo to šílené přetažení. Vzal jsem to trubkovým klíčem.

                    0 0
                    • novas752  

                      Spíš to byla levná osa z bláta.

                      0 0
                      • ScottAspect  

                        Musím se přiznat, že jsem schopen zase koupit něco takového.

                        Koukám na Bike-Eshop a jsou dvě možnosti. Buďto: http://www.bike-eshop.cz/…ci-na-matice a nebo: http://www.bike-eshop.cz/…force-702692#…

                        0 0
                        • novas752  

                          Problém je v tom, že moc lepších nábojů s touhle osou dávno neni a zároveň kupovat celý kolo za cenu horšího náboje, to ti to na 90% udělá to samý…

                          0 0
                          • ScottAspect  

                            To si říkám také, že to asi dopadne zase stejně. Co byste doporučil?

                            0 0
                            • ScottAspect  

                              Asi mi nezbude nic jiného, než koupit to samé a pak tam dát lepší osu.

                              0 0
                              • ScottAspect  

                                Tak jsem dnes uvedl do chodu další zadní kolo. Výsledek = mírné ohnutí osy, ale není tak šílené jako u předchozího kola. Dokud to půjde, tak na tom budu jezdit a pak vyměním za pořádnou osu, kterou již mám dokonce odzkoušenou z jiného kola, ale tohoto rámu.

                                Je vůbec možné, aby to dělaly patky rámu?

                                Dokonce mi bylo řečeno, že je to únava materiálu rámu.

                                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.