• Martin713

    Dobrý den,

    chtěl bych poprosit o radu jaké kolo ideálně vybrat do 30 000 Kč.

    Jsem pravidelnější cyklista, jezdím zatím na trekovém kole ± za 10 000 a myslím si, že na mé jízdy už úplně nestačí.

    Jezdím většinou 70–120 km, z toho asi 70% silnice, zbytek terén.

    Moje výška je 178 cm a váha 95 kg. Nevím pořádně od čeho se odpíchnout, tak zde prosím o radu..

    Děkuji.

    0 0
    • Johny_r  

      Jaký terén myslíš tím terénem? Pokud jezdíš ze 70 % na silnici, tak mi něco říká, že na horském kole se budeš na těch 70 % dost trápit. Pokud těch zbylých 30 % je opravdu terén (kameny, kořeny, lesní pešiny, traily), tak ok, ale jestli tím terénem myslíš třeba nějaké štěrkové cesty apod., tak bych zvážil třeba nějaký gravel. Horské kolo na gumách s terénním vzorkem na sinlici moc nejede a když na to obuješ nějaké semislicky, aby to frčelo po asfaltu, tak zapláčeš v terénu.

      0 0
    • adam1  

      S tím nájezdem a povětšinou na cestách Fitnes

      https://www.mojekolo.cz/…-gold-black/

      Na Mtb se budeš zbytečně trápit ?

      Jako ideální je mít kola dvě silničku a mtb :))

      0 0
      • Martin713  

        Díky, mrknu na to. No.. právě silničku bych úplně nechtěl, těch cyklostezek zase není okolo tolik, takže bych většinu strávil na silnici a to raději hledám nějaké zkratky přes lesy a podobně.

        0 0
        • adam1  

          Zjisti si jak široké pláště ti tam vlezou a když dáš něco jako

          https://www.kupkolo.cz/…lar_z104148/

          Tak s tím projedeš v poho všude a na cestě poletíš :)

          0 0
          • Martin713  

            Děkuju. A jakou prosím velikost plášťů maximálně? Aby mně potom větší pláště zbytečně nezpomalovaly a zároveň, aby menší byly schopné vydržet v terénu..

            0 0
    • J.e.n.i.k.82  

      Z vlastní zkušenosti také doporučím gravel.

      Mám převody 2×11 Shimano 105, hydraulické brzdy, pláště 700×40c. Díky beranům spousta možností úchopu. Hydry brzdí jak o život a širší pláště dovolí i lesní cestu. Zároveň mi nevadí přesuny po asfaltu.

      Také jsem řešil něco podobného a naštěstí poslechl místní osazenstvo a místo MTB koupil gravel. A to jsem nikdy kolo s berany neměl.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.