• zahorsko

    Prosím o radu,jaké kolo do 20 000 kč. Najedu ročně cca 3000 km.po lehčím terénu, bez dramatických sjezdů. Mám vyhlídnutý tento model:

    Apache Tanka Tate disc

    Prosím o Vaše připomínky a návrhy.

    Měřím 181 cm/100 kg

    Díky moc

    0 0
    • MirosPikos  

      Kolo v pohodě, ale rozhodně bych upravil životosprávu ;) Pak bude kolo ještě víc v pohodě.

      0 0
    • zahorsko  

      máš nějaký tip?

      Díky

      0 0
    • palo7  

      pohledej, za dvacet bys měl kolo se vzduchovou vidlí koupit v pohodě, hledej starší modely než 2012

      0 0
      • zahorsko  

        http://www.cyklonemcik.cz/…robnosti.php?…

        Co tohle? Pokud tedy platí ta cena.

        0 0
        • scalar  

          Záleží na tom, kterou cenu myslíš, ta přeskrtnutá neplatí a je vymyšlená, není to sériové kolo.

          Nějak nechápu, proč založíš vlákno s poptávkou na kolo do 20 tis. (cenová relace, kde se dá pořídit kolo vhodné pro Tebe s kvalitní vzduchovou vidlicí, slušnou výbavou – bezproblémové kotoučovky, náboje na průmyslech…) a pak vkládáš odkazy na kola podsatně levnější s nevyhovující výbavou – vidlice XCR nebo XCM opravdu nejsou pro Tebe vhodné.

          0 0
        • rbcrx9  

          To je vzduchová vidlice?

          0 0
        • palo7  

          scalar má pravdu, minimálně ta vidle by chtěla hned vyměnit, jestli chceš kolo do 15, tak to řekni hned, protože do 20 můžou být určítě lepší. Kdyby jsi chtěl šetřit, tak se vzduchovou vidlí by ten Apač šel

          0 0
    • Thopr  

      Nechceš moje druhé kolo? http://sport.bazos.cz/…-SE-7000.php Je týden staré, najeto fakt 20km, rám je již zaregistrován, takže záruka na něj 5 let, na netu se dá sehnat nejlevněji za 21–22tkč, ale bez tacha, SPD pedálů . Nevnucuji, jen nabízím jednu z mnoha možností. :)

      0 0
      • devmixil  

        velikost ? :)

        0 0
        • Thopr  

          Velikost 48, takže 19", mám 180cm a pohoda. :)

          0 0
          • stavik  

            Dobrý den. Chtěl bysh si s vaší pomoci „poskládat“ mtb. Cena do 20tis. Měřím 170cm a vážím cca 82kg. Plánuju jezdit převážně lesní a polní cesty, ale občas s dcerou i cyklostezky, rekreačně. Byl bych rád, kdyby jste se vyjádřili ke komponentům, které jsem vybral a pomohli mi sestavit kolo tak abych nekupoval díly které budou pro mně zbytečné nebo nekvalitní. Kola 27,5"

            Komponenty

            rám zatím nevybrán, nejspíše 17"spyder nebo?

            do 5000kč

            brzdy ALIVIO BR-M4050 přední+zadní s řadiči

            http://www.mojekolo.cz/…predni+zadni

            vidlice vzduch SR SUNTOUR Raidon LO-R Air 27,5 Disc

            http://www.mojekolo.cz/…c-cerna-2014

            kliky ALIVIO FC-M4060 9s 175mm

            http://www.mojekolo.cz/…060–9s-175mm

            říditka PELLS Řídítka XV68 OV

            http://www.mojekolo.cz/…v68-ov-cerna

            přesmykač Alivio FD-M431 9s

            http://www.mojekolo.cz/…o-fd-m431–9s

            kazeta Alivio CS-HG400 9s

            http://www.mojekolo.cz/…-cs-hg400–9s

            představec GHOST Představec ST58A Superlight

            http://www.mojekolo.cz/…a-superlight

            • kola zatím nevím + ostatní
            0 0
            • stavik  

              Druhá možnost vidly je SR Suntour XC RL-R. Jaký je mezi nimi rozdíl?

              0 0
              • stavik  

                Přehazovačka ALIVIO RD-M4000 9s

                http://www.mojekolo.cz/…-rd-m4000–9s

                0 0
                • Erknold  

                  Proč si to raději nenecháš poskládat od někoho, kdo má na to živnosťák, nakoupí za velkoobchodní ceny a ve výsledku to možná budeš mít s tím Raidonem XC a Deore včetně práce??

                  0 0
                  • stavik  

                    Soused, zkušený cyklista už několik kol složil, ale nemá čas mi pomoct si výběrem. Kolo složím s ním, zadarmo(teda pár piv padne :-)), nářadí na to má..Vzduchovou vidlici dám určitě. Nikoho jiného neznám.

                    0 0
            • Jakobo  

              Kasli na 27.5 a kup radeji 26". Dostanes mnohem vic. Treba SUperior 930 za 25t, mozna pres limit, ale ma Rebu, razeni XT, naby DT.

              0 0
              • Jakobo  

                K takove sestave se ani naznakem nepriblizis.

                0 0
              • stavik  

                Taky nad tím přemýšlím, to kolo jsem už obhlížel, ale strop mám 20tis. Už jsem strop zvedl z 15tis po pročítání diskuzí a zjištění cen komponentů. Je na mou výšku 170cm vhodnější 26"? Jak to bude do budoucna s díly na 26-tky?

                0 0
              • stavik  

                Máš ještě nějaké tipy na dobře vybavené kola kolem 20tis?Proč je tohle jen za 1/2 ceny? Jo a nenašel jsem ho ve velikosti kolem 17"..Škoda, už jsem o něm začínal snít.

                0 0
                  • Erknold  

                    abys tu měl i něco s RS vidlí ;)

                    http://www.decathlon.cz/…8293151.html

                    Ale zase Avid :)

                    0 0
                  • Evilcleaner  

                    na každém kole je nějaký *******. na rm např tragikomické kola, acera brzdy, na apachi těžká vidlice, cyklo němčík odmítám komentovat. to je odpad.

                    kola dělám a vzhledem k tomuto inside pohledu můžu říct, že je pravdivý názor, že za peníze za které ty nakoupíš díly dostaneš od stavitele už hotové kolo, které sestaví někdo kdo tomu rozumí s odpovídajícími prostředky… pochybuju, že tvůj soused, který už několik kol postavil má např frézu na úchyt kotoučovky nebo na středovou mufnu, tenzometr, lis na hlavu. nemluvě o tom, že bude s lepší výbavou.

                    je nás tady spousta co to děláme, nástřelem bluma, scalar, majkee a další, tak si vyber podle toho, který se ti zamlouvá, ke komu to máš blízko nebo podle libovolného jiného kritéria, napiš mail a hned uvidíš na čem jsi.

                    0 0
                    • stavik  

                      Díky. Nevím co vše má, ale kola skládá…

                      Je tu někdo z okresu Vsetím, N.Jičín, prostě někdo poblíž Valašského Meziříčí kdo skládá kola? Já tu nikoho neznám. Díky

                      0 0
    • Alek76  

      Ahoj všem, chci koupit horské kolo 20 000,– na delší cestování a chci vás poprosit o radu případně odkaz na serizmího prodejce, jsem z Mladé Boleslavi. Děkuju

      Co si myslíte o tomto kole?

      Horské kolo CTM Delta 2.0 27,5" 2016

      « Předchozí výrobek | Následující výrobek »

      Horské kolo CTM Delta 2.0 27,5" 2016

      ESSOX – Splátkový prodej ESSOX – Splátková kalkulačka

      Kód: ctm16–005

      Výrobce: CTM

      Kategorie: pevná 27,5"

      Cena: 18999 Kč

      Cena v € (orientační): 718,16 €

      Varianta:

      1

      RámALU 6061, 17", 19", 21" double buttedVidliceRock Shox XC30, TK, SA, 100mmŘazeníShimano Acera SLM3000–9sp.MěničShimano SLX RDM662Přesmykač­Shimano Deore RDM592Vícekoleč­koShimano HG 20/9, 11–34PřevodníkSuntour XCR6, 44/32/22TBrzd­yShimano M355, F160/R160PláštěWTB Nano 2.1 Comp White StripesNáboje­JoyTech D041DSE, CL, 32H/15,027 JY D142TSE, black, centerlook, for 8/9 speed, 32HOskaSuntour XCTPedályVP 349AŘetězShimano HG53/108LPřed­stavecCTM BLOCK stem, 90ŘídítkaCTM AM K68 Rise bars,680/31,8Hl. složeníNeco 1–1/8"SedlovkaCTM SP 01, 350×31,6Rychlosti27 speedHmotnost13­.8 kg

      Otázky k produktu?

      0 0
      • jezura  

        Vidle XCT,náboje Joytech atd.Za ty prachy určitě ne!!!

        0 0
      • novas752  

        Výbava postačující. Vzduch vidle, řazení dost nevyvážený – řadící páčky by mohly bejt deore a hazka klidně slx, ale fungovat to bude. Brzdy slabší ale na běžný rekreační ježdění postačující (pokud nemáš nějakou nadváhu). Kazeta a řetěz bláto, ale to jsou spotřební díly. Náboje a střed nedokážu posoudit.

        0 0
    • Alek76  

      Děkuju všem za odpovědi.

      0 0
    • tomasz70  

      Zdravím. Nasel jsem na inzerci kolo o které bych měl možná zájem pro mou přítelkyni které před 3 týdny ukradli Rb 1300 ve stejne výbavě. Tady by byl navrh carbonovy rám a vidlice Sid proti Rebe. Co myslíte odpovida cena pokud beru že nebudou na kole další investice a všechno bude ok? 26ka mi nevadí jelikož jezdila tento rozměr. Dík za postřehy.

      http://www.bike-forum.cz/…askar-carbon

      0 0
    • Picino  

      nechci zakládat nové téma, tak to hodím např. sem. Jdu se sem poradit. Chci koupit synovi nové kolo k 15 narozeninám. Uvažoval jsem o HT +/- kolem 20kkč. ve výběru mám tyto:

      1. GRAND CANYON AL 4.0 za 21.500kč

      2. RADON ZR TEAM 7.0 cca 22.000kč

      3. KELLYS THORX 30 27,5 M/19 19.000kč

      a teď k tomu i jednoho fulla 4. KONA Precept 120 můžu ho mít „nový“ za 22.000kč

      Já osobně jezdím na Spectralu a proto bych preferoval fulla i pro něj, myslím že ho to bude bavit mnohem více a vezmu ho i tam kde se mu bude s fullem jezdit lépe. Než začnete psát, že je u té KONY výbava mizerná, tak to já samozřejmě vím, ale myslím že to není úplně nějaký *******. Není to na žádné závody, prostě nechci kupovat kolo za 15kkč, ale ani ne za 30.kkč a více. Až dodělá školu a začne se živit, tak ať si pak koupí třeba za 100kkč, že?

      Upřímně z toho co jsem vybral se už rozhoduji mezi tím canyonem a konou. Preferuji Konu, co vy na to? Připomínám je mu 15 let, kolo ho baví, ale není to jeho priorita… zatím :)

      0 0
      • BumBoomBum  

        Budu se zbavovat Treka procaliber 9.6 vel. M. pokud mu nebude vadit že má kolo najeto 500km ale PC byla 60t tak by jsme se mohli domluvit ;)

        0 0
      • novas752  

        Volba srdcem – Kona, volba rozumem – Kellys. :)

        Kona bude těžší – hůř ovladatelná, 3×9 Altus do terénu nic extra a taky nějakej neznámej tlumič – spolehlivost, servis???

        Osobně bych šel do Kellyse a za zbytek vyměnil kazetu za 11–42, nějaký lepší pláště a možná brzdy.

        0 0
        • Picino  

          že bude těžší to mě je jasný, aspoň posílí svaly :) ale přeci víc jak 14kg to nebude mít. 3×9 jsem ochoten skousnout, do teď jezdil na kole za 6000,– (dětské kolo Alpina). Takže myslím, že k výraznému polepšení dojde. Ať vezmu jakékoliv kolo nepředpokládám, že v následujících 3 letech do toho budu výrazně investovat. Kromě běžného servisu. Kluk najede cca 1000km ročně. Ten Kellys se mě ale moc nelíbí. Když HT tak bych asi bral toho grand canyona. Sám mám Canyona Specrala, tak by jsme měli aspoň stejnou značku a barvu ;)

          v případě fulla si myslím že ta Kona není úplně špatná za ty peníze a na běžný ježdění bude v pohodě stačit. (Žádné závodění) Občas si ho půjčí i žena :)

          Taky je pro pro nás výhoda 27,5" na Koně , než 29" na HT GC.

          0 0
          • scalar  

            U Canyonu se už asi definitivně zbláznili – náboje TOURNEY a brzdy Altus na kole v této kategorii už je hodně přes čáru.

            0 0
            • Picino  

              já tam sice u GC vidím SHIMANO BR-M315, ale možná je to to samí.

              0 0
              • scalar  

                To je marketing, u Deore dílů napíší hezky Deore a u šuntů dají kódové označení, vypadá to lépe a kdo se nevyzná…

                0 0
              • novas752  

                Altus schovanej v čísle no, chtělo by to aspoň M506 nebo M615.

                Ale na druhou stranu, brzdy z řady 3 (a i 4) jsou na drtivé většině sériových kol pod 25 000.

                0 0
                • scalar  

                  Mne hlavně zarazily ty Tourney náboje, to je sada na plečky za 5 tisíc.

                  0 0
          • novas752  

            No těma 14kg bych si nebyl tak jistý. :) Víc než 15 to mít nebude, ale vůbec bych se nedivil, když by to mělo lehce přes 14.

            Na Canyonu mě vadí náboje (brzdy) a to, že ani vepředu neni pedná osa – to neni problém teď, ale do budoucna když by to kolo chtěl třeba za pár let vylepšit.

            Ale zase kazeta 11–42 potěší, hazka s brzdou a pěkný kliky taky a ta červená je luxusní no, zvlášť na tom Spectralu. :)

            0 0
          • puka  

            Než konu vem raději z decathlonu

            Případně hátéčko

            0 0
      • Picino  

        ještě by mě zajímal názor těchto dvou kol, vybrat které byste vybrali? Oboje stejná cena cca 22.000kč.

        Merida Big.Nine 500

        Grand Canyon AL 4.0

        0 0
        • puka  

          Koňona protože to je kaňon a protože má lepší vidlu. Náby, brzdy jsou na pi#u na obou.

          …a osobně- nebral bych ani jedno

          0 0
        • kuba.chaloupka  

          Toto jsem kupoval v listopadu na odkazu níže na 20 990,–. Nemá tak zvučné jméno jako Canyon ale osazení solidní.

          Kellys Gate 50 2017

          0 0
        • Picino  

          jelikož mě nic netlačí a mám ještě spoustu času na výběr nejvhodnější ho kola, tak stále vybírám a jelikož se mě vždy líbil i COMMENCAL, tak jsem narazil na toto kolo a vypadá hodně dobře. Nebo tohle

          V Canyonu mě dnes trochu naštvali, tak si myslím že vyberu někde jinde.

          0 0
          • novas752  

            Oboji na houby. 3×9/2×9 je v na jezdeni v terenu za zenitem, brzdy na houby, vidlice v prvnim odkaze asi jen pruzinova. Koukni se na Kellyse Gate 30 nebo 50 2017.

            0 0
            • Picino  

              osazením vypadá dobře, ale ještě jsem ho nikde neviděl skladem a všude píšou nedostupný :(

              0 0
              • Picino  

                Teda myslel jsem model 2018, ten neni dostupný…

                0 0
                • Lop658  

                  24.3.2018 začíná výroba gate 50 2018 a zatím sem nic lepšího do 25 nenašel

                  0 0
          • puka  

            Nad commencalem (jen rámem) jsem taky přemýšlel, ale vybral jsem levnější protože jsem socka.

            Abych byl konkrétnější – postavil jsem si HT trail cenou kolem 20k z nových, zanovních i jetých dílů a je mnohem blíže dnešním trendům než tyto commencaly. :) (info k ničemu, jen se chvástám a nevím proč jsi postnul kolo s vidli 120mm. Rozhodni se co chceš )

            0 0
            • Picino  

              Chapu ze to vypada ze nevim co chci.. poptavam HT na 100mm a ted dávám odkaz na 120mm. No bude to tim, ze kolo je primárně pro syna , který nema ještě jasno kam ho to potáhne. Vzhledem k tomu, ze ja mam trailoveho fulla, tak bych ho radsi tlacil na to trailovy ht, abychom mohli jezdit spolu bez omezeni. Navíc bych se na nem občas taky svezl, případně i manželka :) skoda ze tem komanc se nedela na shimanu, 2×10 by bylo ideál.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.